Přejít na obsah

Co mě právě naštvalo


Doporučené příspěvky

Nebo ji ubodat nožem, ale musela by se chytit.

 

kuna se zasadne lovi tak, ze ji chytnes za levy boltec, vona se lekne, ze ji ho chces utrhnout a ztuhne. ty toho vyuzijes a bleskove ji ostrihas drapky na prednich packach klestickami. Vona je na ne desne pysna, rani ji to na dusi a potichu v hanbe chcipne.
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

předseda a místopředseda Českomoravského kunologického svazu :D

 

aspoň todle, když už nejsem kundolog :)

 

kuna se zasadne lovi tak, ze ji chytnes za levy boltec, vona se lekne, ze ji ho chces utrhnout a ztuhne. ty toho vyuzijes a bleskove ji ostrihas drapky na prednich packach klestickami. Vona je na ne desne pysna, rani ji to na dusi a potichu v hanbe chcipne.

 

některé tvé hefty by zasloužily knižní vydání :D
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Jay Doll : jo a ještě se zápalnýma střelama ;-) Tak přece logicky, abych viděl po čem v noci střílím, musím mít noční vidění(kuna je aktivní v noci),neříkám, že přímo na zbrani. No a další jasná věc je, abych neplašil sousedy, tak potřebuju tlumič. Když budu mít tlumič a noční vidění, tak si mě nikdo nevšimne a tím odpadá nějakých 5 let :-) Máš vyzkoušeno, že kunu petardou vystrašíš tak, že ti už nepoleze na pozemek/do baráku?

Jinak ubodat kunu nožem není zas tak špatná myšlenka jen má háček v tom, jak ji chytit. Znám případ, kdy do se ta potvora chytila do betonového sklopce a přes noc si v betonu udělala díru...jo když jde o kejhák... Obdivuju ty šelmičky, chytřejší zvíře jsem asi ještě nepotkal.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Tahle diskuse mi začíná připomínat skvělou povídku od Jaroslava Haška, jak se někomu v kanapi uhnízdilo nějaký zvíře a dotyčnej se ho snažil vyhnat jiným zvířetem a pak zase dalším zvířetem a všechny ty zvířata spolu nakonec spokojeně žily v kanapi... myslím, že to skončilo přivedením tygra z cirkusu, ale už je to fakt dlouho, co jsem tu povídku četl :D

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Mechano: No mně trochu vadí, že si tady postesknu, jak řidiči nedodržují pravidla, že je těžký být ohleduplnej, když jiní nejsou, a v reakcích se dočtu, jak budu taky starej a jak to dneska ráno klouzalo... co to s tím má společnýho?

Tomu "v klidu ubrat" plně rozumím, dělám to taky tak, ale to neznamená, že jsem s tou situací spokojený. Jezdilo by se mi líp, kdybych nemusel neustále reagovat na chyby jiných. Rychlost mám taky rád, ale není moc míst, kde se to dá bezpečně rozjet. Z Prahy do Benešova mi to určitě nandáš, já s tebou totiž závodit nebudu, pojedu v pravým pruhu :smile_anim:

 

Prosím, přečti si znovu po sobě co jsi napsal, fakt máš dojem, že to bylo tohle? :sad01_anim:
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Když se mi prvně objevila kuna na půdě, měl jsem z toho práci asi na dva týdny. Běhání po expertech, shánění odborných rad atd. Nakonec jsem našel chlapa, který uměl poradit, jak kunu chytit (chytá se do sklopce, ale finta je v tom, že návnada je třešňový kompot).

Než jsem to všechno dal do kupy, odstěhovala se k sousedům. Od té doby (mnoho let) se několikrát do roka ukáže, vzbudí mě tím, jakej dělá na půdě bordel a zase odejde.

Pointa? Ten chlápek kterej mi radil, jak na ni, se s tou svojí skamarádil a dneska si spolu hrajou.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Paní učitelka se ptá dětí: "Děti, dám vám hádanku. Je to lesní zvíře, a když mu do názvu doplnite "d", vyjde vám část těla. Co to je?" Když dlouho nikdo neodpovídal, prozradila: "No přeci laň. A po doplnění "d" máme dlaň!"

Na to Pepíček pošeptá sousedovi: "Hned jsem věděl, že to kuna nebude."

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Když se mi prvně objevila kuna na půdě, měl jsem z toho práci asi na dva týdny. Běhání po expertech, shánění odborných rad atd. Nakonec jsem našel chlapa, který uměl poradit, jak kunu chytit (chytá se do sklopce, ale finta je v tom, že návnada je třešňový kompot).

Než jsem to všechno dal do kupy, odstěhovala se k sousedům. Od té doby (mnoho let) se několikrát do roka ukáže, vzbudí mě tím, jakej dělá na půdě bordel a zase odejde.

Pointa? Ten chlápek kterej mi radil, jak na ni, se s tou svojí skamarádil a dneska si spolu hrajou.

 

Na tom kompotu něco může bejt.

 

Chatu mých prarodičů taky zabraly kuny, ale jsou to skromná zvířata, stačila jim jen půda. Když jsme pak půdu kunám uklízeli, v hromadě trusu bylo víc pecek od třešní než hovínek :smile_anim:

 

Časem kuny odešly a my si domů pořídili fretku :smile_anim:

 

 

 

 

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Stejný problém s kunou u nás v práci. Některým autům žere jenom bužírky, některým jenom tu izolační vatu nad motorem, některým všechno. Kolega má opel vectra, kuně chutná ta vata, už ji tam žádnou nemá. Dráty ji moc nechutnají, ale když už není ta vata, tak se s tím spokojí. Někdo kolegovi doporučil, že kuny nemají rády česnek, tak rozmačkal několik stroužků a potřel to všude možně po motoru. Dneska už s ním v autě nikdo nejezdí, on když pustí ventilátor... božéééé

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

V Rakúsku používajú proti kunám elektronické zabezpečovacie zariadenie s elektrickým výbojom, ktoré montujú do motorového priestoru. Všetko ostatné z dlhodobého hľadiska v podstate zlyhalo. V niektorých mestách znamenali kuny pre obyvateľstvo veľkú katastrofu, rovnajúcu sa dopravnému kolapsu. Problémom je tiež, keď zalezú pod kryt motora a nestihnú vyliezť. Nechutné. Poznám ľudí, čo kryty odstránili, alebo pred štartovaním zvyknú udrieť dlaňou o kapotu, nech zver stihne újsť. Čiastočné riešenie je tiež garáž, čo je však vo veľkých mestách veľký problém.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Pár postrehov. Kuna robí škodu u susedov, nie u domáceho. Chutia jej len niektoré autá, podľa rakúšanov sú mimoriadne chutné posledné ročníky VW, ale nepohrdne ani BMW a Mercedesom. :D

 

Mohu potvrdit. Podtlakove hadice TDI motoru VW jsou osvedcene krmivo... je jich tam 6, ale pac se sbihaji v jedno miste, tak nehlede na pocet prekouslych hadicek se to meni cele, cena opravy asi 3600,-Kc za jedni kuni veceri... Veskera chemie selhala...staci prijet pozde v noci a v kombinaci s teplym motorem jsem do rana jasnej... jelikoz uz me nebavi neustale hadicky menit ci nastavovat, budu muset zkusit ten ultrahlukovej plasic, nebo prodat chalupu Zatim jsem se zbavil VW, to by mohlo tez pomoci ;) Upraveno uživatelem Seamaster
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

to mi pripomenulo ten vtipek

u nas v hoteli nemame svaby zozrali ich krysy

a ani krysy nemame tie pozrali hady.

 

 

ja som tento vtipek zazil naozaj. slusny hotel v arizone. vsimol som si ze v krikoch a zivych plotoch ziju take male zakrsle zajaciky. podvecer som zazil pri bazene krysu, ale taku ze vsetko pod tri kila by dala dole, tak sa pytam recepcneho co s tym nieco nerobia /skutocne to nebol lacny hotel/. on na to - krysy su ok, tie tu cielene udrziavame, pomahaju nam drzat na uzde zajace, aby sa nepremnozili, zeru ich mladata.. nato hovorim - no dobre, a ako kontrolujete tie krysy? a on: nerobte si starosti, vzdy na zimu zlezu z hor hady a tie to drzia na uzde kompletne, dont worry sir, just dont touch the snakes! :D

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Návštěvník
Toto téma je nyní uzavřeno, a proto není možné odpovídat.
×
×
  • Vytvořit...