Přejít na obsah

Co mě právě naštvalo


Doporučené příspěvky

Tak to zrovna nikdo netvrdí, ale ušetřit z 30ti čistýho 300t za rok? To zní, mírně řečeno, jako nesmysl...

 

Já v tom byznysu dělám 10 let.

Výroba těch léků stojí pár halířů, pojišťovny proplácejí 1000x nadhodnocenou cenu. - kecy

Farmaceutická firmy generují obrovské zisky a ještě uživí flotilu 300 obchodních zástupců na republiku, 300 aut, 300 noteboků, 300 telefonů. - ano tak to je.

Plat se pohybuje mezi 30 - 50ti tisíci Kč, mimořádné odměny za splnění plánu byly i 200 tis.Kč ročně. - Ano, i více

Proto nejsou peníze na zdravotnictví. Nefunguje tam trh. - kecy

Doktoři kradou a farmaceutický průmysl je masivně uplácí. - už to není, co bejvalo

Na českém trhu se uživí 300 farmaceutických firem. Jeden druh stejného léku dodává třeba 30 firem. - No a? V sámošce mají taky 30 druhů jogurtu.

V lékárně máte na polici 1000 různých krabiček, ale účinných látek je z toho 20. - Kecy

 

Edit: Ale co taky čekat od webu osud.cz, esoterika a duchovno. Tihle senzibilové a psychotronici, to je ještě větší pakáž.

Upraveno uživatelem organic
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Známá tuhle práci dělá a to co je v tom článku je běžná praxe a zdaleka se to netýká jen dovolenejch...

 

Edit: překlep

 

 

Já v tom byznysu dělám 10 let.

Výroba těch léků stojí pár halířů, pojišťovny proplácejí 1000x nadhodnocenou cenu. - kecy

Farmaceutická firmy generují obrovské zisky a ještě uživí flotilu 300 obchodních zástupců na republiku, 300 aut, 300 noteboků, 300 telefonů. - ano tak to je.

Plat se pohybuje mezi 30 - 50ti tisíci Kč, mimořádné odměny za splnění plánu byly i 200 tis.Kč ročně. - Ano, i více

Proto nejsou peníze na zdravotnictví. Nefunguje tam trh. - kecy

Doktoři kradou a farmaceutický průmysl je masivně uplácí. - už to není, co bejvalo

Na českém trhu se uživí 300 farmaceutických firem. Jeden druh stejného léku dodává třeba 30 firem. - No a? V sámošce mají taky 30 druhů jogurtu.

V lékárně máte na polici 1000 různých krabiček, ale účinných látek je z toho 20. - Kecy

 

Edit: Ale co taky čekat od webu osud.cz, esoterika a duchovno. Tihle senzibilové a psychotronici, to je ještě větší pakáž.

 

Reagoval jsem na tu korupci...

 

Edit: tomu serveru jsem se teda taky pousmál :-)

Upraveno uživatelem Locque
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Místo aby se psala na recept účinná látka, lékárník bral vagon od nejlevnějšího dodavatele za korunu, tak vám lékař předepíše konkrétní přesný název, který stojí 500 Kč. Tohle je taky demagogie. Stačí znát název účinné látky a říct lékárníkovi - chci nejlevnější Ibuprofen a on ho vydá. Alespoň já to tak dělám.
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Já v tom byznysu dělám 10 let.

Výroba těch léků stojí pár halířů, pojišťovny proplácejí 1000x nadhodnocenou cenu. - kecy

Farmaceutická firmy generují obrovské zisky a ještě uživí flotilu 300 obchodních zástupců na republiku, 300 aut, 300 noteboků, 300 telefonů. - ano tak to je.

Plat se pohybuje mezi 30 - 50ti tisíci Kč, mimořádné odměny za splnění plánu byly i 200 tis.Kč ročně. - Ano, i více

Proto nejsou peníze na zdravotnictví. Nefunguje tam trh. - kecy

Doktoři kradou a farmaceutický průmysl je masivně uplácí. - už to není, co bejvalo

Na českém trhu se uživí 300 farmaceutických firem. Jeden druh stejného léku dodává třeba 30 firem. - No a? V sámošce mají taky 30 druhů jogurtu.

V lékárně máte na polici 1000 různých krabiček, ale účinných látek je z toho 20. - Kecy

 

Edit: Ale co taky čekat od webu osud.cz, esoterika a duchovno. Tihle senzibilové a psychotronici, to je ještě větší pakáž.

 

bejvavalo lip ... ja pro tohle kdysi delal IS, kde si to nejmenovani prodejci leciv u vsech dokotoru vedli (co dostal, kde byl, kontroly) :)

ale priznejme si, ze tohle je v kazdem byznyse a je jedno, jestlo clovek prodava leciva nebo vypinace.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Ta korupce tam ze strany repů asi bude. Ale zájezdy do Karibiku a kongresová turistika - bejvávalo. Spíše tužtička, mp3ka, a serepetičky tohohle typu.

 

Vono asi záleží na tom, kdo uplácí... Pokud to je nějakej Sandoz, Krka atd..., tak tam se to prý pohybuje na úrovní notebooků, telefonů, víkendovejch pobytů...

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Návštěvník ?po

Edit: radši nic, jen že distribuce léků u nás je HUMUS! a za tím si stojím, bez osobní zkušenosti bych to nepsal.

 

he he - já to četl a nevím, proč se rozčiluješ - stejně z těch požitků pro lékaře máš dvě třetiny za nehtem - ha ha

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

To mě překvapuje, že zorvna ty, takovej takovej bijec za spravedlnost a rovnost, hodí bobek na tak klíčový prvky jako je ochrana osobnosti, presumpce neviny... :crying_anim02:

 

bandi, roli někoho, kdo čísi ochranu osoby nerespektuje, nebo z někoho dělá viníka, mi podsouváš. píšu o našem problému. nepíšu, že někdo je problém. ale nepochopit se na netu není nic neobvyklýho.
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

On je to trochu širší a propojený problém. Proč stát nenakupuje léky centrálně, kdy by měl silnou vyjednávácí pozici při řádově vyšším objemu (viz švédsko), ale přes řadu soukromých ditributorů... Proč se nakupují coby hrazené léky drahé originály a ne generika...

 

edit: tím chci říct, průser je to kolosálnější než jen o doktorech v Antalyi a pak se nedivme, že jsme tam kde jsme, házet to na doktory neni fér

 

Bandi, kluku ušatá mám tě rád, však víš, ale... Myslíš, že kdyby stát nakupoval léky byla by korupce menší? Větší, ale jen úzké skupině lidí... A ještě jinak, děláš do byznysu stavebních spořitelen, jak by se ti líbilo, kdyby stát řekl, že se pakujou na lidech(jako že se pakujou) a zřídil jednu cntrální, státní???

A generika? Až ti nedej bože bude umíral, protože nemá originální léčiva? Ten brajgl dělají generické firmy, protože jich xy na trhu a nabízejí xyz přípravků se stejnou účinnou látkou a potom, někteří doktoří, kteří mají pořád "málo".

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Tome, tvrdit, ze jeden regulovany subjekt spusti vetsi korupci nemusi byt pravda. Obecne je to blbos, ktera je realna jen u nas a ve statech rovnikovy afriky. Tady jde o efektivitu nakupu ne pseudokonkurencni prostredi.

A co se tyce zasahu stattu do system sporeni, to je k pivu, protoze to uz je off record diskuze kdo komu co prihrava, komu chce sebrat aby jinymu pridal.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

O platbách pre lekárov neviem, ale nejaká Kuba alebo Turecko v našom rajóne určite boli. Ide v podstate o súboj dealerov, a niektorí lekári na tom trochu profitujú. Nemyslím si však, že by to bolo na úkor zdravia pacientov, to by si seriózny lekár nedovolil. A dealeri majú ceny podobné. Ak by sa lekári utrhli a začali predpisovať výrazne drahšie lieky, poisťovňa by zakročila. Skôr majú problém, aby sa zmestili do limitov, ktoré im jednotlivé poisťovne určili. Ale možno sa mýlim, alebo som systém špatne pochopil. Áno, mám v rodine lekárov a tým serióznym by som určite doprial, aby im nie štát, ale práve poisťovne platili za úkony tak, ako by si zaslúžili.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

O platbách pre lekárov neviem, ale nejaká Kuba alebo Turecko v našom rajóne určite boli. Ide v podstate o súboj dealerov, a niektorí lekári na tom trochu profitujú. Nemyslím si však, že by to bolo na úkor zdravia pacientov, to by si seriózny lekár nedovolil. A dealeri majú ceny podobné. Ak by sa lekári utrhli a začali predpisovať výrazne drahšie lieky, poisťovňa by zakročila. Skôr majú problém, aby sa zmestili do limitov, ktoré im jednotlivé poisťovne určili. Ale možno sa mýlim, alebo som systém špatne pochopil. Áno, mám v rodine lekárov a tým serióznym by som určite doprial, aby im nie štát, ale práve poisťovne platili za úkony tak, ako by si zaslúžili.

 

Ja zas viem, že to na úkor zdravia pacientov určite ide. Deje sa to aj na klinikách, kde "podpíšu" liek s horšími výsledkami, výmenou za benefity. A sám som zažil, že mi lekárka predpísala dvoje lieky, ktoré som absolútne nepotreboval. Možno tento prístup pacienta nezabije, alebo mu ani neublíži. No rozhodne nedostáva tú najlepšiu možnú starostlivosť a tí lekári o tom vedia.
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

kdyby většina z vás nechodila s každým prdem k doktorovi, nemusely by existovat podobný problémy. Pokud vím generika se mohou prodávat až po nějaký ochrany lhůtě, kde je zohledněna hlavně investice do vývoje. ale je to stejně jedno... prodej léčiv je dneska díky legislativě stejně lukrativní a na stejný úrovni jako obchod s chlastem, jinejma drogama, zbraněma, čistěním nelegálních prachů atd....Je to vlastně takovej normální obchod na jehož vývoji se podílíme skoro všichni.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

naštvalo mě, že od 4.února, kdy jsem si tady koupil (a druhý den zaplatil převodem) folie na iPh., doteď nic nemám.., čert vem ty třistovky+, ale rozčarovanej sem...

 

... tak ono se není čemu divit (cituji z jiného vlákna) "... Mám v poslední době možnost jezdit po Evropě zdarma ...". :smile_anim:

Upraveno uživatelem Pavlucha
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Právě mi klekl iPhone - na nic nereaguje, černá obrazovka. Přitom když si zkouším zavolat, tak mám normální vyzváněcí tón.

 

Klasický dotaz ajťáka: Zkoušel jsi to vypnout a zapnout, případně vytáhnout baterku?

Zrovna jsem stejný případ řešil vedle u kopírky, tak mi to nedalo :)

http://www.profimedia.sk/fotografie/zena-holding-perlik-cez-rameno/profimedia-0069960961.jpg

Upraveno uživatelem VS
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Návštěvník
Toto téma je nyní uzavřeno, a proto není možné odpovídat.
×
×
  • Vytvořit...