Přejít na obsah

Co mě právě naštvalo


Doporučené příspěvky

Návštěvník Tada

Takhle - je. Afrika, Asie... Budeš muset akceptovat trošku jinačí životní styl a změnit systém hodnot, ale pak to půjde.

 

Já volím jižní ameriku, budu žít jako honák dobytka v Argentině! Olé!

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Takhle - je. Afrika, Asie... Budeš muset akceptovat trošku jinačí životní styl a změnit systém hodnot, ale pak to půjde.

 

Já volím jižní ameriku, budu žít jako honák dobytka v Argentině! Olé!

 

Asi víš jaké krásné teplé místečko volím já, že? A silně nad tím uvažuji, ale opravdu :smile_anim: Rozeběhli jsme tam malou pobočku přes bráchu a pokud to začne makat a uživí nás to všechny, tak to tady balím, už toho mám plný zuby"

post-364-012878800 1352445512.jpg

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

:) Mě láká Jižní Amerika, případně Mongolsko nebo nějaký -stán mezi kaspickým mořem a Čínou... Nevím, jestli bych dokázal vydejchat "ztrátu" civilizace, ale cosi mi říká, že asi jo...

Obecně ale něco, kde nepotkám moc jedovatejch pavouků, hadů a podobně. Pár jich zkousnu, ale ne moc, když už něco životu nebezpečného, tak radši medvědy, vlky a tenhle druh havěti :)

 

s..e mě to tu fest, ale nejen politika, celkově mi leze na nervy ta západní společnost. Místo politický diktatury společenská, ale ty tlaky na lidi jsou pořád na h...o. Už jenom například to, jaký jsou už ve školkách a prvních třídách základky mezi dětma tlaky na status quo - mobil, hadry, úspěšný rodiče...

Upraveno uživatelem boo-beek
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Rok syslím na vyšší hodinkovou třídu...blíží se konec roku, říkám si, už mě nemůže nic ohrozit, doma ženou dokonce schváleno...a pak buch...navýšení DPH - příští rok stavíme, a to jedno dementní procento mi krásně tuhle moji rezervu vyluxuje...žena na to řekla - víš co drahý, budete mít prémie, tak je do toho umoř, budu to brát jako investici...a pak buch...včera info, že sme letos téměř najisto bez prémií, krize žáno...tak já vím, že jsou důležitější věci, ale já se kura tak těšil :(

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Aha, tak tam ja osobne bych se nestehoval ;-)

 

No jo no, to chápu, asi by jsi si blbě zvykal, já tam delší dobu žil, studoval, mám tam rodinu, takže to beru jinak, jak píšu, je to můj druhý domov :-) Jinak je tam krásné počasí, výborní lidé, úžasná příroda a dá se říct, že živobytí docela nadstandard o kterém si můžeme nechat jen zdát" Jsou tam totiž služby typu zahradník, ostraha domu, uklízečka, kuchař, a jiné. dá se říct, že zadarmo, např. v jiných zemích, kde tyto služby máš sice také, ale už musíš býto dost movitý, aby jsi si je mohl dovolit" U nás, řekneš si, že je to úplně zbytečné, jelikož na to nejsme zvyklí, ale to je právě ten nadstandard, který je v těchto zemích úplně běžný" Hi, hi, no jen jedna ukázka z tisíce, proč je to tam parádní, samozřejmě, že já bych se bez zahradníka asi obešel :-) Jsou tam samozřejmě i stresy, jako májí i jiné země, např. celkem vysoká kriminalita oproti Evropě, no jo, ale s tím se tam dá žít, ty pozitiva převládají" Jinak v dnešní době jsi zcela bez šance tam dostat pracovní povolení, které potřebuješ k trvalému pobytu, takže tě stejně tato exotická země asi mine i pokud by jsi chtěl :-( Já mám doživotní permit, rodiče Afrikány, takže no problem :-) A Evropa, přiznejme si, směřuje s těmi přiblblými zákony pomalu do záhuby. Kdyby tady ta žlutá koule aspoň trochu víc svítila"

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

:) Mě láká Jižní Amerika, případně Mongolsko nebo nějaký -stán mezi kaspickým mořem a Čínou... Nevím, jestli bych dokázal vydejchat "ztrátu" civilizace, ale cosi mi říká, že asi jo...

Obecně ale něco, kde nepotkám moc jedovatejch pavouků, hadů a podobně. Pár jich zkousnu, ale ne moc, když už něco životu nebezpečného, tak radši medvědy, vlky a tenhle druh havěti :)

s..e mě to tu fest, ale nejen politika, celkově mi leze na nervy ta západní společnost. Místo politický diktatury společenská, ale ty tlaky na lidi jsou pořád na h...o. Už jenom například to, jaký jsou už ve školkách a prvních třídách základky mezi dětma tlaky na status quo - mobil, hadry, úspěšný rodiče...

 

Uplne presne jsi vystihl co tady se.e me. Ale na rozdil od tebe, ja chci potkat co nejvice jedovatych pavouku, hadu apod. smile_anim.gif Ale jsem i pro ty vlky, medvedy, vetsi kocky atd.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

:) Mě láká Jižní Amerika, případně Mongolsko nebo nějaký -stán mezi kaspickým mořem a Čínou... Nevím, jestli bych dokázal vydejchat "ztrátu" civilizace, ale cosi mi říká, že asi jo...

Obecně ale něco, kde nepotkám moc jedovatejch pavouků, hadů a podobně. Pár jich zkousnu, ale ne moc, když už něco životu nebezpečného, tak radši medvědy, vlky a tenhle druh havěti :)

 

s..e mě to tu fest, ale nejen politika, celkově mi leze na nervy ta západní společnost. Místo politický diktatury společenská, ale ty tlaky na lidi jsou pořád na h...o. Už jenom například to, jaký jsou už ve školkách a prvních třídách základky mezi dětma tlaky na status quo - mobil, hadry, úspěšný rodiče...

je sranda kolko ludi si tento problem uvedomuje, ale k naprave neprispeje (nehovorim teraz o tebe..). sesternica ma maleho tretiaka a z neho lezu take kokotiny, ze keby je to moje decko tak...

 

ja som sa napriklad rozhodol pre jednu zasadnu vec ktora moj socialny status sice posuva na periferiu, ale mojmu vnutornemu pokoju to prospieva - nemam doma televiziu (ako mam fizicku telviziu ale bez akehokolvek programu..). izolujem sa od reklam a socialnospolocenskych kokotin ktore televizia pluve v kvantach. skuste to aj vy, ulavi sa vam a budete sa vo svojom domove opat citit dobre :)

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

je sranda kolko ludi si tento problem uvedomuje, ale k naprave neprispeje (nehovorim teraz o tebe..). sesternica ma maleho tretiaka a z neho lezu take kokotiny, ze keby je to moje decko tak...

 

ja som sa napriklad rozhodol pre jednu zasadnu vec ktora moj socialny status sice posuva na periferiu, ale mojmu vnutornemu pokoju to prospieva - nemam doma televiziu (ako mam fizicku telviziu ale bez akehokolvek programu..). izolujem sa od reklam a socialnospolocenskych kokotin ktore televizia pluve v kvantach. skuste to aj vy, ulavi sa vam a budete sa vo svojom domove opat citit dobre :)

 

Správně, zavedl bych školní uniformy, zákaz šperků, mobilů, líčení a to od školky až po vysokou, přesně tak jak to májí v RSA, aby si to ty děcka nezaviděly a nevyrůstali z nich namachrovaný blbci :-) Horší je, že když ty jako rodič děcku vezmeš vymoženosti dnešní doby, tak v té škole bude mezi kámošema s tímto systémem nímand a to taky není zrovna dvakrát dobrý si myslím"

post-364-061614400 1352455382.jpg

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Nojo, to je ten sen kanclkrys - vlastní penzion nebo farma.

Člověk se vidí s lahváčem na traktůrku jak seká zahradu a dejchá čerstvej vzduch.

Zkuste si ale sundat růžový brejle lufťáka a agroturisty, ona to p...l neni.

 

A už vlbec ta změna paradigmatu nenastane tím, že si po zkouknutí kKlouskova ksichtu ve zprávách řeknete "už mě to nebaví, zahodim ajfoun, kavárny, lajfstajl a jdu na vesnici a do holinek".

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Tak všechny , které láká Mongolsko, bych rád upozornil, že je to země neskutečných klimatických šoků. V létě bez problému +45°C, stín na 1000 km žádný, stromy jsou tam jen u hranic s Ruskem pod Bajkalem a okolo Chövsgölu, jinak ne, vody málo, ale lze tam koupit balenou. 1,5 l je v odlehlejších končinách /c ca 98% teritoria/ za cenu litru benzinu. V zimě -55°C a silný kontinentální SZ vítr /ze Sibiře/ není taky problém. Ale jurta je útulné obydlí se vším potřebným. Zvěře tam zas tolik taky není, sem tam vlk a na jihu v Gobi velbloud, ovce, koza, zřídka antilopa a svišť. Problém je, že tím, jak tam zvěř nemá moc co žrát, tak dospělý velbloud je ve velikosti větší ovce, koza je jak pes, ovce jak kočka - prostě vše zmenšeno... Byl jsem tam dva roky...

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Janko, já mám televizi, ale tak 4 měsíce nebyla zapnutá :)

U nás jede - naštěstí - jen na počítači Krteček, Pohádky o mašinkách a, nejnovější hit, Madlenka (jako malej jsem to viděl v TV, ale nenašel nikde v ČJ, takže aspoň anglicky, úžasnej surrealistickej animovanej seriál, podle předloh Ludwiga Bemelmanse). A ještě občas MASH.

Nicméně - ta televize je asi způsob, jak s tím částečně něco udělat, ale jinak je to boj s větrnými mlýny. Další věc je ta, že člověk musí být neskutečně silná osobnost, aby to přežil. Ono je jednoduchý nemít televizi, dokud děti ve škole neřeší, co se včera událo v pořadu / filmu XYZ. Jakmile to začnou řešit a Ty tu televizi nechceš, tak buď můžeš prostě podlehnout, nebo říct direktivní ne, oboje je pro mě "špatně", nebo - podle mě jedině správně - umět tomu dítěti nabídnout něco lepšího. A to není pr_el, na to potřebuješ mít nápady a mít čas (!), což je zase problém, když poslední měsíce trávim v průměru 3 - 4 večery (třeba do půlnoci) prací. Tohle mě štve a vůbec nevím, jak z toho ven, nemám práci, kde bych bral prachy za rejpání se tužkou v nose od osmi do čtyř, makat musím a... co dál, kua?

 

Není to o hoších od bobří řeky. Člověk, jako tvor, jako jednotlivec, dokáže strašně moc (myslím i fyzicky) a mě neskutečně vadí, že jsem naprosto zblblej, zpomalenej a zpitomělej tím, kde a jak žiju. A zcela vážně uvažuju o tom, že obětuju vymoženosti, jako je naprosto dokonalá zdravotní péče v dojezdu pár minut, vysokorychlostní internet a další pro uchování duševního zdraví mě a mojí rodiny, viz výše. Btw, ta kanada nezní taky vůbec špatně :)

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Nojo, to je ten sen kanclkrys - vlastní penzion nebo farma.

Člověk se vidí s lahváčem na traktůrku jak seká zahradu a dejchá čerstvej vzduch.

Zkuste si ale sundat růžový brejle lufťáka a agroturisty, ona to p...l neni.

 

A už vlbec ta změna paradigmatu nenastane tím, že si po zkouknutí kKlouskova ksichtu ve zprávách řeknete "už mě to nebaví, zahodim ajfoun, kavárny, lajfstajl a jdu na vesnici a do holinek".

 

Já se nevidím na traktoru, ale nějak takhle, jo a s tím lahváčem, to jsi trefil přesně :D Jinak přeji hezký víkend kluci, právě padla a né, že budete chlastat :cheers:

post-364-086981000 1352456690.jpg

post-364-041625700 1352456879.jpg

Upraveno uživatelem African
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Návštěvník ?po

 

Není to o hoších od bobří řeky. Člověk, jako tvor, jako jednotlivec, dokáže strašně moc (myslím i fyzicky) a mě neskutečně vadí, že jsem naprosto zblblej, zpomalenej a zpitomělej tím, kde a jak žiju. A zcela vážně uvažuju o tom, že obětuju vymoženosti, jako je naprosto dokonalá zdravotní péče v dojezdu pár minut, vysokorychlostní internet a další pro uchování duševního zdraví mě a mojí rodiny, viz výše. Btw, ta kanada nezní taky vůbec špatně :)

 

vod toho se jezdí na dáču, aby sis vyčistil mozek = můžeš se tam taky rejpat v záhoně a pěstovat králíci :D

 

myslím, že před svým blbě nastaveným mozkem se utéci nedá :smile_anim:

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Návštěvník
Toto téma je nyní uzavřeno, a proto není možné odpovídat.
×
×
  • Vytvořit...