Přejít na obsah

Co mě právě naštvalo


Doporučené příspěvky

Je zajímavé vidět, jak různé lidi tady serou různé věci. Kdyby tady fandové správného parkování viděli, kolikrát, jak a kudy jsem se soukal do oběstavěného auta a vyjížděl ze zoufale zasekaných parkovišť, dvorů a výjezdů, musela by je klepnout pepka. Nebo by jim z toho ukopávání zrcátek, psaní vzkazů, močení na kliky a chození po kapotách upadaly končetiny. Mně je to úplně fuk. Je mi mnohem víc nepříjmená narvaná tramvaj, ale holt když je nás moc, tak ani v tomhle případě nezačnu ostatním dupat na nohy, protože stojí moc blízko...

 

Zase mě hodně štve to, že jsem dnes v práci strávil 3 hodiny navíc, protože mi kolega, za kterého jsem zaskakoval, zapomněl ukázat jeden detail, kvůli kterému jsem pak při práci dost tápal a pár věcí musel předělat. Přitom jsem ještě takový dobrák, že se ani tak nezlobím na něj, že mi něco neřekl, jako spíš sám na sebe, že jsem si s ním neodsouhlasil přesný postup. Už jsem to totiž jednou dělal, tak jsem si myslel, že to bude v pohodě, jenže ten postup se mezitím změnil...

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Předevčírem do mě nacouval pán na parkovišti. Vyjížděli jsme oba z parkovacího stání - zadkama k sobě. Já vyjel první (to on ještě stál na místě), on mě neviděl a šťouchnul do mě, když jsem popojížděl dopředu. Nic dramatickýho (viz video). Já promáčklej nárazník, on jen škrábanec.

 

Zajímavý to začalo bejt při sepisování, kdy mě jeho spolujezdkyně označila za viníka ("jste tam stál napříč"). Na otázku "jak můžu být viník, když jsem v okamžiku nárazu stál?" odpověděla, že v tom případě jsme viníkama oba. Záznam z kamery ji nezajímal.

 

Po sepsání jsme odjeli a když jsem pánovi včera psal, ať mi dá vědět, kdy to nahlásí na pojišťovnu, ani neodpověděl. A pokud to nenahlásí, tak to půjde z našeho havarijka... klasika.

 

Nepřestává mě fascinovat, jak hroznej problém je pro lidi přiznat chybu a co víc, použít pojistku, kterou stejně platěj. Vždyť od toho snad to povinný ručení je, ne? Co můžou kujva ztratit? Bonusy? Těch pár stovek? :(

 Uvědom si, že lidi jsou prostě ho...da, před cca 3mi lety jedu v autě ,které už na pohled je hodně rychlé a na rychlostní komunikaci, která je teměř jako dálnice mi frajer udělal myšku ve firemní dodávce cca půl metru přede mnou...při tom manévru najel na šutr a rána jak z děla a bum rozbitý okno za cca 40k. Tak ho dojedu blikám předjedu a zastavujem. Říkám mu, je mi celkem jedno ,že jedeš jak ho..do a ohrožuješ okolí, předvídám a brzdy mám dobré ,ale není mi jedno,že jsi mi rozmlátil okno. Tak frajer už vytahuje protokol o nehodě ,vypisujem ho a tu najednou telefon od poj.agenta, hele nic nevypisuj ,nic nepřiznávej...dvě hodiny jsme čekali na pomahače a chrániče a smolík, nepřiznal tak mínus 40. S poctivostí v tomto systému dojdeš prostě nedaleko.... 

 

A k tomu parkování, tak jako ano, cca polovina těch lidí parkuje vyloženě na parfacek, ale že tady někteří řeší, že někdo kdo se těší po celém dni do postele v deset večer a hodí to dvěma kolama na chodník, protože hold v okruhu půl km není místo to bych tak nehrotil. U nás stojí denně asi 30aut v zákazu, proč? protože není kde parkovat. Pokud auto nebrání sanitkám, autům, chodcům neřeším to. Třeba to GTR, komu vadí ,že je pro něj taková peecha? je tam chodník jako ruzyně ,když to dá do malého místa mezi dvě filcky tak má na každé straně sekanec a proč? protože lidi v čr , maj na háku respekt k práci a majetku cizích... 9 z 10ti lidí otevírá dveře na parkingu stylem bum bum, jeba..t, moje je firemní a to cizí mě nezajímá. Na druhou stranu se absolutně nezastávám těch lidí na invalidech, měl jsem origo kartičku od otce a nikdy jsem ji nezneužil, toliko pro moji slušnost, ale nic bych nepřeháněl. I já někdy postavím takticky na dvě místa ,protože vím ,že auto je širší a pokud vidím ,že oba stojí až na čáře a třetí poleze oknem jako mr.been tak to neriskuji a hodim doprostřed. 2x jsem to neudělal a 2x sekanec ve dveřích. Ovšem z 98% hledám místo u boudy na vozíky a nacpu se od ni jen 3cm a doufám, že mnou vytvořených 30cm navíc jim bude stačit. Ano jsou mezi námi i lidi co je jim auto nejen povozem ,ale i koníčkem a hold ty škrábance prožívají trochu víc...

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Mizerná kvalita povrchové úpravy plastových čoček ... nosím je ani ne půl roku, čistím jemně 2x denně sprejem a mikrohadříkem, jsem na ně hodně opatrný (aby ne za ty prachy jsem mohl mít třeba Fortisy) ale antireflex vypadá pod lampou jako louka po dešti rozježděná náklaďákama..

 

to jsem zvědavý zda se k reklamaci postaví čelem 

 

http://www.omega-optix.cz/Produkty/Cocky/Upravy-cocek.aspx

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Sprejem jsem si jednou nechal vyčistit brejle v Paládiu a pak jsem ty s**čky dostával ze skel docela dlouho. Já čistím pouze namokro - vlažná voda a Jar nebo tekuté mýdlo (důležitý je dostatek vody) a pak teprve doleštit hadříkem. Nezapomeň, že prach obsahuje hodně tvrdé křemičité částice a to nějakých pár kapek spreje neodstraní.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

nosím brýle 40 let, takže šetrné mokré čištění mám natrénované, brýle byly dvakrát v ultrazvukové čističce u dvorního optika 

v prašném prostředí se nevyskytuji

a tady nejde o vlasové škrábance ale takové relativně široké "jitrnice"

 

Už dlhé roky mám doma podobnú čističku. Vyčistiť vo vode so saponátom, poriadne opláchnuť pod prúdom z vodovodu. Nakoniec opláchnuť destilovanou vodou a nechať vysušiť. Žiadne doleštenie netreba.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

kluci jeste k tomu parkovani, pres dva roky ridim auto na strednim vychode kde je hlavne mix arabskych, indickych a pakistanskych ridicu.

 

Muzu vam rict ze se tesim do ceska na rizeni, vsechno co popisujete vyse je smesny vzhledem k tomu co se deje tady.

 

Namatkou:

 

  • zacnes blikat pri zmene smeru do jinyho pruhu a vsichni z toho novyhu pruhu okamzite zrychli jen aby si prejel az po nich
  • pri jakekoliv havarii se ucpou oba smery protoze smejdi (tady se tomu rika "rubber neck") si pribrzdi aby se podivali co se deje
  • pri vyjizdeni z parkovaciho mista na tebe vsichni troubi a nenechaji te vyjet
  • pri vyjizdeni s vedlejsi silnice na hlavni musis byt agresivni, jinak te nikdo nikdy nepusti jako v cesku
  • jakmile blikne zelena uz na tebe troubej aby ses rozjel
  • taxikar si prejede do proti smeru a tam zastavi
  • parkovani v krizovatkach
  • kdyz se potkaji dva indi na uzke silnici tak je to zacpa na 3 hodiny
  • vyhazovani zbytku z fastfoodu z okynka
  • atd.

 

Takze abych to shrnul, cesi jsou opravdu dobri a slusni ridici vzhledem k tomu co se deje jinde... :mobile:

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

K brýlím: cca. 10 let mám pouze tvrzené čočky Nikon (aktuálně potřetí). Občas čistím vodou a Jarem, ale každé ráno jen suchým hadříkem. Žádné skrábance nepozoruji, přesto ty první neustály setkání se zdí za nočním stolkem, ale jinak super. AR je asi slabší, ale ani na něm teď nic nevidím. Mohu jen doporučit.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

......Takze abych to shrnul, cesi jsou opravdu dobri a slusni ridici vzhledem k tomu co se deje jinde... :mobile:

Jen volně navážu na téma.

 

Včera jsem projížděl v křižovatce na zelenou a borec v černém Superbu z prava kolem mě asi v 80 kilometrové rychlosti letí na červenou. Za to, že jsem zpomalil a tím mu umožnil nerušený průlet mi kynul z okna svou levicí se stopořeným prostředníčkem. Nechápal jsem, gesto mělo přijít spíš ode mě. Ještě jsem postřehl, že na další křižovatce opět letí na červenou. Dle RZ se jednalo o zakomlexovance z našeho kraje, žádný cizokrajec nebo cizozemec. Asi měl malé péro nebo mu stará dlouho nedala, jinak si to nedokážu vysvětlit.

Dnes už na blbečky s..u, ale ještě předloni jsem se naháněl půl hodiny s borcem, který mi s Hondou Civik provedl něco podobného, musel jsem udělat myšku až na chodník. Po půl hodině to adolescent vzdal. Zastavil, vylezl z auta, dal ruce nad hlavu na znamení, že se vzdává :D a omluvil se. Byl opravdu posraný, tak jsem mu řekl svoje a slitoval se nad ním. Měl v autě asi dvě šestnácky na které chtěl udělat dojem. Kdybych ho chytil pod krk v ten moment co mi to provedl, tak nevim nevim. Museli by na mě zavolat zásahovku. (Tehdy jsem měl od máti půjčenou feldu 1.3MPi 50kw, dovedete si to představit :D Boreček nechápal.)

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Jo jsou nepříjemné situace na úrovni diskomfortu (na blbé parkování se moc často neumírá, pokud teda někdo nemá slabé srdce a moc si to bere), ale pak jsou chvíle kdy jde o život ...

děda je pod drnem jen proto, že řdič protijedoucí LIAZky měl na háku nějaké trapné upevnění nákladu na korbě ...

já byl v nemocnici jen proto, že řidič auta vyjížděl od baráku na hlavní a měl na háku nějaké koukání zda někdo nejede ...

na D1 do nás zezadu naremploval sběratel kaktusů jen proto, že měl na háku dát si ty svoje bodláky do přepravky/kufru, měl je volně na zadním sedadle a za jízdy šmátral po podlaze aby našel to co mu popadalo... 

 

...u nás (okresní město) vede centrem hlavní tah, ale provoz nic extrémního. Pár semaforů u přechodů pro chodce, ale kus nad náměstím je už přechod bez světel. Šel jsem před lety v sobotu - provoz nic moc - se synem (6 let), stojíme u přechodu, pár aut projelo, pak od centra jede škodovka, zastaví a pouští nás, z druhé strany nic nejelo, tak jsme vykročili, a když jsme byli pár centimetrů od středové čáry, tak se od centra přiřítil zkurvysyn ve VW Jetta s advanced tuningem (chromovaná zrcátka a poklice made in OMV na plechových kolech), předjel tu stojící škodovku a minul nás snad o deset centimetrů... rychlost min. 70 km/h. Šok, v tom zlomku se-kun-dy nevíš zda se máš těšit že dítě jen řve strachy, ale je naživu, nebo máš zuřit a vyhlásit celostání pátrání... za volantem kluk kolem dvaceti, holá hlava a dle mého i holá prdel, vedle holka vypatlaná jako on, číslo jsem si ještě dlouho přibližně pamatoval, ale jako nasviňu tady jezdí dvě podobná auta s podobnými čísly, takže jsem si nebyl jistý, když jsem jednou po půl roce viděl auto stát u chodníku, nic jsem neudělal, žádné ukopávání zrcátek...

 

takže už i místního debila, který svým VW Transporter s tažným zařízemím nacouval při parkování do aut většiny lidí z okolí, beru tak nějak stoicky ... když to posledně udělal autu, které jsem měl asi druhý měsíc, zavolal jsem cajty a nechal jsem ho vytáhnout z postele hodinu po půlnoci (byl jsem venčit psa), takže si v mrazu a sněhu půl hodiny pokecali, žádný flastr nedostal, ale od té doby parkuje IMHO o 50% obezřetněji ... jeho žena sice od té doby nezdraví moji ženu, ale na to sere pes že ...

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Ja doplním svoje doterajšie skromné poznatky z jazdy po Reykjaviku a smerom z/na KEF (letisko).

 

Ľudia tu jazdia ohľaduplnejšie ako u nás v ČSR, keď vstúpiš na prechod pre chodcov - ba i keď sa k nemu čo len priblížiš, si priam "svaty", zastanú Ti všetci. Ak je niekde okolo školy 30-tka, idú 20...deti pre nich vo všeobecnosti dosť znamenajú, a či je človek pekár alebo premier, vlastnoručne si ich odvedzie k tej škole či škôlke každé ráno (iste, systém je tak nastavený, umožňuje to, u nás je to ťažšie, ak človek robí za pásom do 6:00 ráno...).

Najvačšie prasatá za volantu sme tu my, cudzinci. Oproti domácim i ja, inak človek dodržiavajúci predpisy, jazdím ako prasa. Pravda, na smerovky si tu moc nepotrpia, a niekedy sa dosť vlečú, jazdia si tu povačšinou tak "easy". Jasné, i tu sa nájde mladučký blbec v novom "báve" od tatka, ktorý chce svojím šestnástkam ukázať, ako to dáva...ale zatiaľ som ich veľa nestretol....u nás ich je sakra viac, aj keď majú často iba vytunené Fábie.

 

Celkovo sa mi tu situácia na cestách zatiaľ páči, cítim sa tu oveľa bezpečnejšie. O cesty sa tu starajú, nie ako u nás...i keď tá 90-tka ako maximálka je napr. cestou na letisko strašne málo, a cesta je to pomerne dobrá, tak by zniesla i štandardných 130 km/h.

 

F.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Návštěvník
Toto téma je nyní uzavřeno, a proto není možné odpovídat.
×
×
  • Vytvořit...