Přejít na obsah

Co mě právě naštvalo


Doporučené příspěvky

No když už se tu řeší ty pokuty, tak se zeptám.

Dnes jsem jednu schytal, jel jsem po dálnici náhradním autem bez známky a neuvědomil si to. Ok, to je moje blbost.

Dostal jsem složenku a docela rád bych to zaplatil třeba převodem, abych na to nakonec nezapomněl úplně. Poštu nějak nestíhám.

Co se dává při platbě převodem jako Variabilní Symbol?

 

Na boku složenky je napsáno, že při pokutě ve správním řízení se jako VS vkládá rodné číslo, jenže já věc nemám ve správním řízení.

Mám bloček a s pokutou jsem souhlasil. 

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Návštěvník Kamil

Predjizdel jsem auto pred mirnou zatackou, naproti jel kamion a oni za nim. Vsiml jsem se jich pozde a zmerili me za jizdy v protismeru. Me vubec nenapadlo, ze by mohli merit, jel jsem v klidu dal a asi po 5 kilometrech je vidim v zrcatku se zapnutym majakem. Uz se nedalo nic delat.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

no jo vlastně máš recht, když jsem posledně platil, tak seděli dlouho v pašíkovi a lustrovali moji historii

a taky měřili z protijedoucího auta, viděli pětkový BMW s německou SPZ a neváhali se otočit smykem na frekventované silnici (od Buchlovských kopců směrem na Uh. Brod - širokánská přehledná nerozrejpaná silnice, předjel jsem autobus a už to bylo)

Když tě 2x během jednoho roku chytí o vice jak 20 v obci nebo o 30 mimo obec, je to automaticky na papiry.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Predjizdel jsem auto pred mirnou zatackou, naproti jel kamion a oni za nim. Vsiml jsem se jich pozde a zmerili me za jizdy v protismeru. Me vubec nenapadlo, ze by mohli merit, jel jsem v klidu dal a asi po 5 kilometrech je vidim v zrcatku se zapnutym majakem. Uz se nedalo nic delat.

Ty vole tak to je brutalni! Jeste ze je vzali "jen" na mesic, to abych zacal jezdit opatrneji :-(

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Taky, když jsem je kolikrát míjel proti a nejel zrovna předepsanou rychlostí, jsem přemejšlel, jestli to berou i z protisměru. Ale zatím jsem měl asi kliku. Nejsem nějakej závodník, ale předjet devadesátkou autobus nebo kamion, kterej jede kolem 80 trvá fakt dlouho a taky kdo chce podél něj jet x set metrů No je to hnus ty výdobytky techniky.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Predjizdel jsem auto pred mirnou zatackou, naproti jel kamion a oni za nim. Vsiml jsem se jich pozde a zmerili me za jizdy v protismeru. Me vubec nenapadlo, ze by mohli merit, jel jsem v klidu dal a asi po 5 kilometrech je vidim v zrcatku se zapnutym majakem. Uz se nedalo nic delat.

 

Ted me napada: Neni povoleno pro bezpecne dokonceni predjizdeni chvilkove prekrocit povolenou rychlost? Pokud Te zmerili v protistmeru pri predjizdeni, neslo to uhrat na tohle?

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Ted me napada: Neni povoleno pro bezpecne dokonceni predjizdeni chvilkove prekrocit povolenou rychlost? Pokud Te zmerili v protistmeru pri predjizdeni, neslo to uhrat na tohle?

 

neni.

 

ja mam na podobne situace nastesti svoje oblibene combo - belgicky ridicak, cesky pas a madarskou residencni kartu... v cechach jsem sve combo nepouzil, ale na slovenske D1cce uz ano, a to 2x v rozmezi mesice (v te dobe jsem jeste mel auto s madarskou SPZkou). pri druhem pouziti byla druha veta policajta 'pan vodic, my sa uz zpozname, hej?' ponekud odzbrojujici...  ;)

Upraveno uživatelem IzTaPa
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

neni.

 

ja mam na podobne situace nastesti svoje oblibene combo - belgicky ridicak, cesky pas a madarskou residencni kartu... v cechach jsem sve combo nepouzil, ale na slovenske D1cce uz ano, a to 2x v rozmezi mesice (v te dobe jsem jeste mel auto s madarskou SPZkou). pri druhem pouziti byla druha veta policajta 'pan vodic, my sa uz zpozname, hej?' ponekud odzbrojujici...  ;)

je. V případě předjíždění se musíš chovat tak, aby jsi neohrozil ani sebe, ani ostatní účastníky siln. provozu a mezi to patří v zájmu bezpečnosti i chvilkové zvýšení rychlosti za účelem dokončení předjížděcího manévru. Soudruhy bych vyfu..oval i bez trojkomba!

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Ted me napada: Neni povoleno pro bezpecne dokonceni predjizdeni chvilkove prekrocit povolenou rychlost? Pokud Te zmerili v protistmeru pri predjizdeni, neslo to uhrat na tohle?

 

Obávám se, že nic takového v silničním zákoně není. Rychlostní limity se musí dodržovat i při předjíždění.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

je. V případě předjíždění se musíš chovat tak, aby jsi neohrozil ani sebe, ani ostatní účastníky siln. provozu a mezi to patří v zájmu bezpečnosti i chvilkové zvýšení rychlosti za účelem dokončení předjížděcího manévru. Soudruhy bych vyfu..oval i bez trojkomba!

 

 Zajímavý výklad zákona, resp. prováděcí vyhlášky.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

 Zajímavý výklad zákona, resp. prováděcí vyhlášky.

nevím úplně přesně, jak je to v silničním zákoně, ale bez odporu to musí projít, pokud tedy soudruh nechce připustit, že máš svojí jízdou ohrožovat všechny okolo, vč. nich...

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

je. V případě předjíždění se musíš chovat tak, aby jsi neohrozil ani sebe, ani ostatní účastníky siln. provozu a mezi to patří v zájmu bezpečnosti i chvilkové zvýšení rychlosti za účelem dokončení předjížděcího manévru. Soudruhy bych vyfu..oval i bez trojkomba!

Mohl bys mě prosím poslat paragraf podle kterého je toto možné? Rád se ti pak omluvím a vrátím nejen řidičák :-)))). Ani se nedivím, jaké prasárny pak vidím na silnici. Doporučil bych ti - vrať řidičák, naprosto beze srandy.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Nechci se jich zastávat, myslim, že ke všemu by (pokud se tedy člověk nechová jako prase, což asi nebyl případ, který vyvolal tuto momentální diskuzi) měli přistupovat po střízlivé úvaze a ne hned všechny buzerovat, tam kde o nic nejde, jak se často stává. Nicméně myslím, že na tvůj výklad by asi opáčili něco o bezpečném předjíždění v tom smyslu, že pokud sis nebyl jist, že to stihneš v mezích zákona, neměl ses tam vrhat.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

je. V případě předjíždění se musíš chovat tak, aby jsi neohrozil ani sebe, ani ostatní účastníky siln. provozu a mezi to patří v zájmu bezpečnosti i chvilkové zvýšení rychlosti za účelem dokončení předjížděcího manévru. Soudruhy bych vyfu..oval i bez trojkomba!

 

NENI - ty ten predjizdeci manevr ani nemas zahajovat, pokud jej nemuzes dokoncit bez poruseni zakona. pred 2 tydny jsme meli skoleni ridicu a toto se diskutovalo...

Upraveno uživatelem IzTaPa
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Predjizdel jsem auto pred mirnou zatackou, naproti jel kamion a oni za nim. Vsiml jsem se jich pozde a zmerili me za jizdy v protismeru. Me vubec nenapadlo, ze by mohli merit, jel jsem v klidu dal a asi po 5 kilometrech je vidim v zrcatku se zapnutym majakem. Uz se nedalo nic delat.

Kamile, taky se jich nechci a ani nebudu zastávat, ale mám teď asi měsíc v práci statistiky nehodovosti od kamaráda z dopravky a tvůj popis- mírná zatáčka ( nepřiměřená rychlost a nesprávný způsob předjíždění )je jeden z nejvíce se opakujících důvodů hodně vážných nehod na silnicích I.třídy ( možná mají pokyn toto co nejvíce postihovat s nulovou tolerancí )- to je pouze ale má spekulace.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Mohl bys mě prosím poslat paragraf podle kterého je toto možné? Rád se ti pak omluvím a vrátím nejen řidičák :-)))). Ani se nedivím, jaké prasárny pak vidím na silnici. Doporučil bych ti - vrať řidičák, naprosto beze srandy.

Pokud by však vozidla jedoucí ve více jízdních pruzích bránila v jízdě rychleji jedoucímu vozidlu, má (při jízdě v obci) řidič užívající levý jízdní pruh povinnost tento pruh co nejdříve uvolnit (tato povinnost není nijak vázána na okolnost, jestli řidič rychleji jedoucího vozidla porušuje či neporušuje pravidla o nejvyšší povolené rychlosti) ? to však neplatí, pokud je řidič pomalejšího vozidla v levém pruhu z důvodu odbočování, otáčení anebo při tzv. souběžné jízdě.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Návštěvník
Toto téma je nyní uzavřeno, a proto není možné odpovídat.
×
×
  • Vytvořit...