Přejít na obsah

Co mě právě naštvalo


Doporučené příspěvky

Že mi manželku ráno odvezla sanitka. Nejhorší je ta bezmoc...

A naštvalo mne, že i když jsem popisoval symptomy, tak přijel jen saniťák a řidič. Saniťák konstatoval, že na místě pomoct nedokážou a musí do nemocnice. Manželka byla pod peřinou a potřebovala se převlíknout. A kdybych ty dva neupozornil, aby počkali venku z ložnice, tak by tam celou dobu stáli a koukali, jak se převlíká... Žádné změření tlaku, teploty, prostě nic, jen proškolený saniťák, který tam stál a neuměl pomoct... Když jsem volal sanitku naposledy před cca 15 lety, přijel doktor, to se od té doby něco změnilo a doktor přijede, jen když ten nekvalifikovaný saniťák usoudí, že by měl přijet??? To je asi něco špatně, ne? Co když se jedná o minuty a doktor přijede pozdě???

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

nevim jak kde ale v kv kraji jezdi zachranar a zdravotnik se sanitkou a doktor v pripade potreby vyjizdi z jineho mista (nemocnice) oba ti v aute msji vetsinou lepsi znalost urgentni mediciny nez doktor. o prvotnim vyjezdu doktora rozhoduje dispecink nebo posadka rzs na miste. standardni setrici postup.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Ako pise JaRooN, vacsinou pride sanitka bez lekara. Lekara posielaju vacsinou k autonehodam a pod. Kompetencie a znalosti (a ochota) zachranarov je casto na slabej urovni. Prve ukony vacsinou dostava pacient az na urgentnom prijme. Stava sa, ze pacientovi ani nezmeraju tlak v sanitke, ale len nahlasia nejake cisla, ktore potom nesedia s vysledkami a aj sam pacient casto povie, ze mu tlak nemerali. Viac menej je to len taxi sluzba.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Nastavajuca pracuje na urgentom prijme a prijmovej ambulacii, cize zopar stoviek sanitiek uz preberala. Neviem, ako to funguje v CR, ale v Bratislave je to bieda a to viem aj z vlastnej skusenosti. Sam som nastastie pomoc nepotreboval, ale volal som dva krat. Prvy raz pre jedneho pana, ktory sedel na zemi a nekomunikoval ani nereagoval na podnety, tam sa po prijazde zacala pani do mna obuvat, ze co ked je ten pan opity. Tak som ju poucil o svojich a jej povinostiach. Druhy krat sa pri posilnovni v uzavretom atriu hotela zacala pani dusit a padla na betonovu dlazku. Jej manzel /laik/ sa jej snazil poskytnut prvu pomoc a ja som volal zachranku s tym, ze pani nemoze dychat a uderila si hlavu. Prisli asi po 25 miutach aj napriek tomu, ze to bolo v centre Bratislavy a ked prisli, pani uz preniesli na sedacku a mohla znovu dychat. Prve co chceli bolo, aby som im niekto prelozil, ze si budu musiet vyjazd sanitky zaplatit /aj tu ktoru nevolali, kedze som ju volal sam/. Pytali sa ci maju hotovost. Dovtedy jej nepozreli ani ranu na hlave, skonstatovali, ze pokial sa uderila, mala by ist na vysetrenie do nemocnice, ale bude platit tak 400 eur. Manzel pani prevoz do nemocnice platit nechcel, tak odisli. Medzitym tusim zmerali tlak. Otec volal v CR sanitku muzovi, ktoreho nasli v snehu. Po prijazde lekarka zacala zistovat, kto volal a potom sa do otca zacala navazat, ze ako si to predstavuje volat sanitku k opilcom, ze mu to da preplatit. Boli tam aj dalsi ludia a zacali sa do lekarky obuvat, potom zacala riesit pacienta a bol to cukrovkar, ktoremu klesla hladina cukru....

 

Na druhej strane, tu na Slovensku nie je ani velmi co riesit v sanitke pokial v nej nie je lekar, kedze opravnenia su pomerne okliestene a tiez je pravda, ze negativne skusenosti su vzdy viac na viditelnejsie.

Stefane, koukam že ty si voláš erzetu týden co týden.. v tom případě se ani nedivim, že znalosti a ochota v takovym případě  je na slabé úrovni....

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

JJ nevraživot mezi záchrankou a nemocnicí .. klasika ta je i tady.. já znam zas hordu jak říkáš ty saniťáků, co by mohli o případech  opilců, průjmů a kašlíků psát knihy.. v Čechách je to však z velké části zapříčiněné 90kč poplatkem na pohotovosti,  který se u RZS neplatí..

 

alespoň u ZS KV kraje platí to, že i saniťák ( ve skutečnosti záchranář) musí mít potřebné vzdělání na úrovni všeobecné sestry se specializací  na urgentní medicínu..

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

To je jasne, pracovat s opilcami a bezdomovcami, navyse ked su agresivni, musi byt riadna zabava... V rodine ide jeden chlapec studovat pat rocny magistersky program zachranar, tak som zvedavy na skusenosti z druhej strany.

JJ nevraživot mezi záchrankou a nemocnicí .. klasika ta je i tady.. já znam zas hordu jak říkáš ty saniťáků, co by mohli o případech  opilců, průjmů a kašlíků psát knihy.. v Čechách je to však z velké části zapříčiněné 90kč poplatkem na pohotovosti,  který se u RZS neplatí..

 

alespoň u ZS KV kraje platí to, že i saniťák ( ve skutečnosti záchranář) musí mít potřebné vzdělání na úrovni všeobecné sestry se specializací  na urgentní medicínu..

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

aby sis nemyslel nezastávam se jedné nebo druhé strany, jen prostě vím, že když se sejdu s kamarádem jednou za měsíc u piva, tak jen líčí kolik promrhali času s  někým, kdo si zavolal záchranku naprosto zbytečně a jak jsem níže uvedl s argumentací typu "vy to máte zadarmo, na pohotovosti se platí"

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Návštěvník
Toto téma je nyní uzavřeno, a proto není možné odpovídat.
×
×
  • Vytvořit...