Přejít na obsah

Co mě právě naštvalo


Doporučené příspěvky

Jde o to, jestli jsi měl připojištěnou ztrátu v cestovním pojištění. Nám se zpozdily jednou o dva dny, nakoupily jsme si základní oblečení, nutnou drogerii, vše nám zaplatily do koruny, Česká pojišťovna. Pokud jsi nebyl připojištěn, letecká společnost ti nedá ani vindru, ale zase asi záleží s kým jsi letěl. Mě Němci jednou nedali nic a to jsem čekal týden na zavazadla"

 

Dorucili mi zavazadla po 32h, mám na něco krom zaplaceni nutných toaletních potřeb nárok? V podstatě jsme na ne čekali neb tam bylo vše závislé na obsahu..dík

Upraveno uživatelem African
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Dorucili mi zavazadla po 32h, mám na něco krom zaplaceni nutných toaletních potřeb nárok? V podstatě jsme na ne čekali neb tam bylo vše závislé na obsahu..dík

 

http://finance.idnes.cz/prava-cestujicich-v-letecke-doprave-db1-/viteze.aspx?c=A130717_111016_viteze_zuk

 

"Letecký dopravce samozřejmě zodpovídá i za vaše zavazadla, za jejich případné zpoždění, poškození nebo ztrátu. Ve všech těchto případech máte podle Montrealské úmluvy nárok na náhradu vzniklé škody."

 

A odjinud:

Jaké náhrady mohu od dopravce požadovat, pokud mi nebylo zavazadlo dodáno včas?

V případě zpoždění při přepravě zavazadla Vám vzniká právo na náhradu škody, která v důsledku zpoždění vznikla. Obvykle se bude jednat především o proplacení nákladů vynaložených na pořízení nezbytných potřeb pro pobyt v destinaci po dobu, kdy odbavené zavazadlo nemáte k dispozici. Jde např. o základní ošacení a hygienické potřeby. Cestující je povinen výši škody prokázat, proto je vhodné si uschovat účtenky od zakoupených věcí. Dopravce odpovídá do maximální výše 1 131 SDR (zhruba 33 000 Kč), přesto buďte při nákupech raději střídmí. Náklady by měly být nezbytné a účelně vynaložené, např. drahé značkové oblečení Vám pravděpodobně proplaceno nebude. Dopravce nemusí škodu nahradit vůbec, pokud bylo zpoždění zavazadla způsobeno zásahem vyšší moci, kterému nemohl předejít. - See more at: http://www.evropskyspotrebitel.cz/letecka-doprava/caste-otazky-letecka-doprava-27469#Jaké náhrady mohu

Upraveno uživatelem Tittus
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Tak můj dlužník, co jsem ho tu už párkrát propíral opět dělá mrtvýho brouka.

 

Naposledy se ozval tuším v pátek : "........ peníze měly být dnes, ale už to asi neklapne, ale nejdýl v pondělí něco bude, hned Ti to dám na účet...." (na účtu je doposud tam x. ho*no).

 

Jo a hovor vždycky končí slovy, že se mi bude bude pravidelně ozývat, abych vědět, jak jsme na tom. Samozřejmě nedodrží ani to a ve finále reaguje až na moje - opakovaný - připomínky. 

 

Takže čím dál tím líp. Tudíž až zas někdo bude chtít půjčit a bude to třeba opravdu potřebovat, bude mít pravděpodobně u mě smůlu.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Tak měsíc se babřu se zakázkou pro jednoho germána - třikrát jsem se ptal kolik toho bude chtít, dvakrát jsem mu psal kolik budou stát jednotlivé kusy a když mu konečně dodělám podle domluvy (ja, ja, alles klar...!) 14 sad jakýchsi sraček , tak mi řekne, že ty domluvené peníze za to rozhodně platit nehodlá, že chce jen 3 sady. Já se s tím dělám po nocích, aby to bylo v termínu který jsem slíbil, doma se mnou nemluví ani dveře od lednice, páč jsem furt v dílně a teď tohle. Bych si nafackoval.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Mám tak nějak v krvi, že základem obchodu s Německem je dobře postavená a podepsaná smlouva, a to i mezi dlouhodobými partnery..

 

Tak měsíc se babřu se zakázkou pro jednoho germána - třikrát jsem se ptal kolik toho bude chtít, dvakrát jsem mu psal kolik budou stát jednotlivé kusy a když mu konečně dodělám podle domluvy (ja, ja, alles klar...!) 14 sad jakýchsi sraček , tak mi řekne, že ty domluvené peníze za to rozhodně platit nehodlá, že chce jen 3 sady. Já se s tím dělám po nocích, aby to bylo v termínu který jsem slíbil, doma se mnou nemluví ani dveře od lednice, páč jsem furt v dílně a teď tohle. Bych si nafackoval.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Moje chyba, měl jsem si to zjistit předem. Na poště berou karty jenom od ČSOB nebo tu jejich Eru. Takže když přijde dobírka třeba za čtyřicet, je třeba jim to vyskládat na přepážce. 21. století. Neměl jsem hotovost, takže o deset minut kratší život čekáním v řadě. :)

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Moje chyba, měl jsem si to zjistit předem. Na poště berou karty jenom od ČSOB nebo tu jejich Eru. Takže když přijde dobírka třeba za čtyřicet, je třeba jim to vyskládat na přepážce. 21. století. Neměl jsem hotovost, takže o deset minut kratší život čekáním v řadě. :)

 

Jo jo, tak to je... včera jsem šel poslat balík a jinou než jejich kartou se platit nedá... takže jsem musel jít pryč, vybrat a vrátit se protože hotovst jsem u sebe neměl :-)

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Mám tak nějak v krvi, že základem obchodu s Německem je dobře postavená a podepsaná smlouva, a to i mezi dlouhodobými partnery..

No jo...to mě ani nenapadlo. Chlap mi po prvním kontaktu, v podstatě dřív, než jsem ho o to požádal, poslal zálohu, třepal se, jak je rád, protože to potřebuje pro svoje zákazníky, tak mě ani ve snu nenapadlo, že vezme zpátečku...(no napadlo, proto jsem mu ještě dvakrát psal kolik a za kolik to bude). Teď to chce sice za tu domluvenou cenu, ale jen čtvrtinu dodávky, do výše té zálohy. Jako není to nic, co by mě položilo na lopatky, když přimhouřím obě oči, tak vstupní náklady mám uhrazený. Jenom moje práce je tak v podstatě zadarmo a protože se jedná o silně specifické věci, které se bez zavedeného obchodu prodají velice těžko, můžu si to narvat do špic.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Asi bych ho zkusil upozornit, že pokud neodebere celou objednávku a po týhle zkušenosti ji nedoplatí celou dopředu, záloha mu propadá a nedostane vůbec nic. Třebas to zabere. Na hrubej pytel hrubá záplata.

 

+1 - v podstatě jsem chtěl napsat to samé. Nemáš tím co ztratit...

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Předesílám, že níže napsané nemyslím zcela vážně :smoke: :

 

Ráno jsem byl na jednání u soudu, proti mě seděla advokátka středních let, na nohách měla jakési sandále či co s otevřenou špičkou, v nich silonky a ty měly obě špičky naprosto šíleným způsobem zaštupovaný. Ten pohled byl fakt hroznej.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Prostě nekompromisně trvej na dodržení dohody, nemusíš mu vůbec nic vysvětlovat, blbej pocit by hlavně měl mít on, ne Ty.  Kdyby Ti bylo blbý chtít to doplatit celý dopředu, tak abys měl čistý svědomí, můžeš mu to poslat poštou na dobírku. Jestli to převezme či nepřevezme, bude už zcela na něm. Vůbec bych nepřipustil jakokouliv debatu o objednaným množství. Předpokládám, že pro případ problému budeš mít všechno alespoň v emailový komunikaci. Řid se heslem, když po Tobě někdo kamenem, Ty po něm ještě větším. Chleba moc nefunguje ...

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Návštěvník
Toto téma je nyní uzavřeno, a proto není možné odpovídat.
×
×
  • Vytvořit...