Přejít na obsah

Co mě právě naštvalo


Doporučené příspěvky

Návštěvník YPO

Cena odpovídá? Nejlevnějsi program v myčče stoji obvykle 100Kč, Nejdražší tak 250 a to je s voskováním podvozku apod. 500 snad nestojí ani ruční mytí. Ať mi někdo zkusí tvrdit, že to takhle myje 2x denně! Hahahahahahaha

 

jedničku si dávám každý týden a dvojku jednou za měsíc
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

jedničku si dávám každý týden a dvojku jednou za měsíc

 

Neděláš na ministerstvu?

Človek s průměrnou mzdou vydělá cca 1000Kč denně

Osobně bych 4litry za mytí auta nezaplatil nikdy! Už jen z principu. Je to pro mě jenom zk*rveny dopravní prostředek nic víc.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Asi před 10ti minutama mi moje přítelkyně psala na icq - jela zrovna se Student Agency linou z Brna do Prahy, Míjeli místo dopravní nehody, kde ještě nebyla RZ ani nikdo jiný. Pracuje jako zdravotník, tudíž požádala řidiče autobusu, aby zastavil na místě a pustil ji ven. Ten nejen že sám neudělal pro zraněného nic, ale odmítl ji pustit a odjel. Bylo tam prý osobní auto nabourané s kamionem, v osobáku zraněný řidič. Kde to doprdele jsme !!!

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

For B.F.G - každopádně neposkytnutí první pomoci člověku, který to potřebuje, může být kvalifikováno jako trestný čin. Kdyby se Tvá přítelkyně obrátila na policii, tak řidič by z toho mohl mít pěknou polízanici. Každopádně je to z jeho strany pěkný hovadizmus :sad01_anim:

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

For B.F.G - každopádně neposkytnutí první pomoci člověku, který to potřebuje, může být kvalifikováno jako trestný čin. Kdyby se Tvá přítelkyně obrátila na policii, tak řidič by z toho mohl mít pěknou polízanici. Každopádně je to z jeho strany pěkný hovadizmus  :sad01_anim:

 

Pohled druhé strany. Zastavit s plným autobusem lidí u nehody na dálnici. To není dobrý nápad.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

To: B. F. G.

 

Jestli se Tvoje přítelkyně bude chtít obrátit na policii, to nevím, i když by to z hlediska principu stálo za to. Každopádně by to mohla napsat "Jančurovi" do toho jeho systému. Před měsícem mi poslali během cesty i mail i SMS, abych hodnotil práci jejich lidí. Tak třeba aspoň takhle.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Pohled druhé strany. Zastavit s plným autobusem lidí u nehody na dálnici. To není dobrý nápad.

 

1) Trestní zákon je poměrně jednoznačný - z výše uvedeného výkladu by vyplývalo, že povinnost pomoct by měla jen záchranka, policie a hasiči. Posouzení bych ale nechal v konkrétním případě na soudu, kterému bych ale dal šanci, aby se věcí zabýval a udělal v tom jasněji.

 

2) Doufám, že sám nikdy nebudeš na té druhé straně a nebudeš se v pomačkaném autě utěšovat tím, že všichni ti, co Tě míjejí, by se potenciálně vystavili nebezpečí, kdyby u Tebe chtěli zastavit. A nebudeš muset třeba doufat, že aspoň někdo z nich tu záchranku volá, když Ty, třeba, na mobil nedosáhneš nebo se rozmlátil.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

1) Trestní zákon je poměrně jednoznačný - z výše uvedeného výkladu by vyplývalo, že povinnost pomoct by měla jen záchranka, policie a hasiči. Posouzení bych ale nechal v konkrétním případě na soudu, kterému bych ale dal šanci, aby se věcí zabýval a udělal v tom jasněji.

 

2) Doufám, že sám nikdy nebudeš na té druhé straně a nebudeš se v pomačkaném autě utěšovat tím, že všichni ti, co Tě míjejí, by se potenciálně vystavili nebezpečí, kdyby u Tebe chtěli zastavit. A nebudeš muset třeba doufat, že aspoň někdo z nich tu záchranku volá, když Ty, třeba, na mobil nedosáhneš nebo se rozmlátil.

 

Na druhé sraně jsem už byl, bohužel. Lidii zastavili a pomohli. Řidič autobusu odpovídá za cestující. Rozhodl se podle svého. Já s jeho rozhodnutím souhlasím. Například napasovaný kamión v autobuse. Na to není pěkný pohled.

 

edit. pokud jeli v koloně, to už mění situaci trochu

 

 

Upraveno uživatelem Sekhmet
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Po jedne nepekne zkusenosti s pomoci u nehody (zranenemu lide okolo ukradli Gastrotourky za cca 70000kc, resila to PCR) jsem taky tvrdil, ze si holt musi pomoct kazdy sam. Ono taky zastav v noci na odlehle silnici u auta ktere je lehce nabourane ve stoce, kdyz vezes babu a nevis co te ceka az zastavis a vystoupis... Ale po svoji vlastni nehode kdy jsem se s prorazenou plici, hlavou a dalsima urazama doplazil par metru od auta a tam zkolaboval, jsem zmenil nazor. Kdyby si auta v poli nevsimli nejaci lide a nenasli me, uz tady asi nejsem. Porad si myslim, ze zastavit v noci u nehody je velkej risk, ale obcas by clovek riskovat mel - kdyz jde o autonehodu a pomoc lidem v nouzi tak urcite. Lumpove nas prece muzou prepadnout i cestou z kina.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Na druhé sraně jsem už byl, bohužel. Lidii zastavili a pomohli. Řidič autobusu odpovídá za cestující. Rozhodl se podle svého. Já s jeho rozhodnutím souhlasím. Například napasovaný kamión v autobuse. Na to není pěkný pohled.

 

To zcela jistě, jenže stačilo se domluvit s tou zdravotnicí a nechat ji vystoupit, jestliže jeli krokem, jak píše B.F.G. U soudu by se z toho řidič zřejmě dostal s tím, že nechtěl ohrozit sebe a cestující. Ale jako profesionální řidič měl konat, zastavit za nehodou, umístit výstražný trojúhelník, přivolat záchranku a hlavně, umožnit zdravotnici její práci.
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

To zcela jistě, jenže stačilo se domluvit s tou zdravotnicí a nechat ji vystoupit, jestliže jeli krokem, jak píše B.F.G. U soudu by se z toho řidič zřejmě dostal s tím, že nechtěl ohrozit sebe a cestující. Ale jako profesionální řidič měl konat, zastavit za nehodou, umístit výstražný trojúhelník, přivolat záchranku a hlavně, umožnit zdravotnici její práci.

 

No, nezávidím řidiči to rozhodnutí, protože neexistovalo žádné správné (přesto vybral imho to správnější). (ale představte si situaci, že ve třeba zprávách uvidí, že tomu nabouranému už nestihla RZ pomoci...)

 

Zdravotnici nemohl nechat na místě - je za ni zodpovědný minimálně stejně, jako ona cítila povinnost pomoci a nechat si od ní podepsat reverz? To už by bylo příliš na tak vypjatou situaci. Zajímalo by mě, co říkali spolucestující (a proč třeba nějaký hrdina nezačal zvracet, aby vyprovokoval zastavení - no, po bitvě je každý generál a má spoustu řešení, já vím)

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Zdravotnici nemohl nechat na místě - je za ni zodpovědný minimálně stejně,

 

Co to je za blbost...jestliže chci vystoupit tak mě snad nikdo memůže donutit zůstat a ještě k tomu v takové situaci. Předpokládám, že zdravotnici bylo víc než 18-náct tak jakoupak za ní zodpovědnost..a bazírovat na tom, co by se mohlo stát, jestli ji nechám vystoupit nebo zastavím je scestné. To bych potom mohl, ad absurdum, říct, že na mě spadne třeba mýtná brána nebo meteorit a proto nezastavím...já vím, že ono je to těžké vymýšlet teorie co a jak od monitoru, ale jednání řidiče bylo prostě špatné, ať z hlediska lidského nebo z právního....a taky těch ostatních, co v klidu jeli dále v koloně. Vypovídá to o stavu společnosti a je to obrázek dost nelichotivý :sad01_anim:
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Co to je za blbost...jestliže chci vystoupit tak mě snad nikdo memůže donutit zůstat a ještě k tomu v takové situaci.

Nemyslím, že dopravce nechá uprostřed dálnice cestujícího jen tak - viděl bych na jakýsi deal (a zodpovědnost), že ji doveze do Prahy a tam ať si dělá, co chce.

 

A o stavu společnosti to nevypovídá nic, nevěřím, že tam nikdo nebyl ani nevolal RZ. Ovšem dovedu si představit tréning na to, co má a MUSÍ s ohledem na bezpečnost cestujících řidič autobusu dělat.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Nemyslím, že dopravce nechá uprostřed dálnice cestujícího jen tak - viděl bych na jakýsi deal (a zodpovědnost), že ji doveze do Prahy a tam ať si dělá, co chce.

 

A o stavu společnosti to nevypovídá nic, nevěřím, že tam nikdo nebyl ani nevolal RZ. Ovšem dovedu si představit tréning na to, co má a MUSÍ s ohledem na bezpečnost cestujících řidič autobusu dělat.

 

Jj, jasně jasně, jenže to by nebylo jen tak že ji vysadí proniczanic a z toho, že tam nikdo nebyl vycházím co napsal B.F.G. a za ten tréning jsem určitě pro... :cheers:
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

len pripojim podobnu skusnost na Slovensku - sice uz davnejsie - dialnica do Kosic, kde autobus pri autonehode okamzite zastal a vodic vybehol von. Rychlo volal pohotovost a pocul som ako vravi do mobilu uz podrobnejsie info k nehode - kedze tam stal blizko. Nasledne vzal trojuholnik a sprintoval ho umiestnit ako sa ma. Od cestujucich nechcel nic, ani ten trojuholnik rozlozit. Za chvilu dorazila sanitka, vodic vzal trojuholnima sli sme.

 

Bus zastavi na dialnici aj ked pride cestujucemu zle. Zazil som cestu do Prahy, kde dotycna slecna proste musela okamzite von na vzduch a bolo to este k tomu v noci...Vtedy tym sofer neohrozi ostatnych v autobuse?

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Bus zastavi na dialnici aj ked pride cestujucemu zle. Zazil som cestu do Prahy, kde dotycna slecna proste musela okamzite von na vzduch a bolo to este k tomu v noci...Vtedy tym sofer neohrozi ostatnych v autobuse?

 

Recnicka otazka?

 

Za tohle by mel ten ridic dostat vypoved.

Upraveno uživatelem Donuts
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Návštěvník
Toto téma je nyní uzavřeno, a proto není možné odpovídat.
×
×
  • Vytvořit...