Přejít na obsah

Co mě právě naštvalo


Doporučené příspěvky

Recnicka otazka?

Za tohle by mel ten ridic dostat vypoved.

 

Vidis, cize vodic sam riesil tuto situaciu, zohladnil stav a urobil to. Sami cestujuci prosili vodica aby zastavil, lebo bolo fakt zle! A odpocivadlo ani benzinka v dosahu neboli. Ono tak ci tak sme potom stali uz dlhsie u najblizsej benzinky, ale ide mi o ten prvotny stav, reakciu surnosti, ked vodis od volantu, ktory dotycnu slecnu nema moznost vidiet ma rozhodnut...Jasne ine to je na dlhych linkach, kde je vodicov viac, jeden ruiadi, druhy riesi podobnu situaciu.

 

Inak neda min nespomenut - asi pred 4-5 rokmi bola v Prahe desna poladovica, brutal, takze na D1 za Prahou po par smykoch sa vodici rozhodli odstavit autobus ku krajnici, cesta bola skutocne ako lad. Cakalo sa na posypove vozidla. Po par minutach do nas vparal kamion v smyku. Bol to sok. Kto potom koho ohrozil - vodici, ze musel odstavit autobus? kamion? ze v dobrom chcel odsatvit a nezvladol riadenie? Posypova sluzba, ze zaspala?

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Vidis, cize vodic sam riesil tuto situaciu, zohladnil stav a urobil to. Sami cestujuci prosili vodica aby zastavil, lebo bolo fakt zle! A odpocivadlo ani benzinka v dosahu neboli. Ono tak ci tak sme potom stali uz dlhsie u najblizsej benzinky, ale ide mi o ten prvotny stav, reakciu surnosti, ked vodis od volantu, ktory dotycnu slecnu nema moznost vidiet ma rozhodnut...Jasne ine to je na dlhych linkach, kde je vodicov viac, jeden ruiadi, druhy riesi podobnu situaciu.

 

Inak neda min nespomenut - asi pred 4-5 rokmi bola v Prahe desna poladovica, brutal, takze na D1 za Prahou po par smykoch sa vodici rozhodli odstavit autobus ku krajnici, cesta bola skutocne ako lad. Cakalo sa na posypove vozidla. Po par minutach do nas vparal kamion v smyku. Bol to sok. Kto potom koho ohrozil - vodici, ze musel odstavit autobus? kamion? ze v dobrom chcel odsatvit a nezvladol riadenie? Posypova sluzba, ze zaspala?

 

kdyz ji je blbe, ma zvracet do pytliku a zastavi se na benzice. to ze odstavil bus, kdyz vsude byl led, ok. ale pak jste meli vsichni vypadnout z busu. to byla jeho starost a kdyz uz to nezajistil, tak jste meli mit vy, cestujici, dostatek pudu sebezachovy a z busu vypadnout.

 

pri navratu z teambulidingu na D1 bouchla busu guma. zvladnul to, zastavil u krajnice. vzal vestu, VSECHNY vyhnal do pole a na kopec v dostatecne vzdalenosti a pak teprve sel 3uhlenik a menit kolo.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

kdyz ji je blbe, ma zvracet do pytliku a zastavi se na benzice. to ze odstavil bus, kdyz vsude byl led, ok. ale pak jste meli vsichni vypadnout z busu. to byla jeho starost a kdyz uz to nezajistil, tak jste meli mit vy, cestujici, dostatek pudu sebezachovy a z busu vypadnout.

 

pri navratu z teambulidingu na D1 bouchla busu guma. zvladnul to, zastavil u krajnice. vzal vestu, VSECHNY vyhnal do pole a na kopec v dostatecne vzdalenosti a pak teprve sel 3uhlenik a menit kolo.

 

tak by to malo byt, suhlasim,

 

 

kdyz ji je blbe, ma zvracet do pytliku - no praveze vacsina si to hned mysli...nie, mala velke problemy s dychanim a neustale len opakovala - musim von, von a drala s a k dveram - mozno zalezitost psychiky...neviem...

 

poladovica - my sme ale neboli v buse!!! Samozrejme, ze nas vyhnali z neho von a od neho prec za zvodidla. Len blazon by v nom ostal, preboha. Pisem, ze to bol sok = teda, ak by sme v nom ostali, co by bolo...ok,moja chyba - nenapisal som to presne. Cize podla mna situaciu zvladli dobre a stastne sme dosli do ciela.

 

edit: dopisanie textu

Upraveno uživatelem StanoBare
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

tak by to malo byt, suhlasim,

 

 

kdyz ji je blbe, ma zvracet do pytliku - no praveze vacsina si to hned mysli...nie, mala velke problemy s dychanim a neustale len opakovala - musim von, von a drala s a k dveram - mozno zalezitost psychiky...neviem...

 

poladovica - my sme ale neboli v buse!!! Samozrejme, ze nas vyhnali z neho von a od neho prec za zvodidla. Len blazon by v nom ostal, preboha. Pisem, ze to bol sok = teda, ak by sme v nom ostali, co by bolo...ok,moja chyba - nenapisal som to presne. Cize podla mna situaciu zvladli dobre a stastne sme dosli do ciela.

 

edit: dopisanie textu

 

:cheers: ok, zle sem tu poladovicu pochopil. a k te pani. no nevim co se tam stalo, jaky byl vzduch v buse, ale taky bych to videl na psychiku. coz ale neznamena, ze kvuli hysterce se bude stavet. vlak ti taky nezastavi, kdyz nekoho prepadnou demoni co ho skrti :)

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

:cheers: ok, zle sem tu poladovicu pochopil. a k te pani. no nevim co se tam stalo, jaky byl vzduch v buse, ale taky bych to videl na psychiku. coz ale neznamena, ze kvuli hysterce se bude stavet. vlak ti taky nezastavi, kdyz nekoho prepadnou demoni co ho skrti :)

 

jasne, v pohode :) mas pravdu, i ked autobus je predsa len v tomto "akcieschopnejsi" takze - zastavit/riesit - moze pohotovejsie ako vlak...

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Ono jde možná o první škrábanec na prvním autě...

 

Jasně - prostě jste to museli přivolávat, že jo.. :) (popravdě, stalo se před dvěma týdny)

 

(není to první auto, ale je letošní a má 12tis. najeto... a někdo dementní holt musí vytahovat klíče ještě na parkovišti... :sad01_anim: )

post-3210-090460400 1282834167.jpg

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Co to je za blbost...jestliže chci vystoupit tak mě snad nikdo memůže donutit zůstat a ještě k tomu v takové situaci. Předpokládám, že zdravotnici bylo víc než 18-náct tak jakoupak za ní zodpovědnost..a bazírovat na tom, co by se mohlo stát, jestli ji nechám vystoupit nebo zastavím je scestné. To bych potom mohl, ad absurdum, říct, že na mě spadne třeba mýtná brána nebo meteorit a proto nezastavím...já vím, že ono je to těžké vymýšlet teorie co a jak od monitoru, ale jednání řidiče bylo prostě špatné, ať z hlediska lidského nebo z právního....a taky těch ostatních, co v klidu jeli dále v koloně. Vypovídá to o stavu společnosti a je to obrázek dost nelichotivý :sad01_anim:

 

Ono to zní vcelku logicky, ale asi to tak nebude, protože, jak jsem někde četl, tak řidič (a dopravce obecně) za cestující ručí a smí zastavit jen na zastávce k tomu určené, kde pro něj platí pojištění pro případ úrazu. Takže v praxi ověřené - řidič autobusu mi nezastaví mimo zastávku (i když bych o to požádal o cca 500 m dále, protože bych to měl domů blíže a třeba pořádně leje a nemusel bych tak zmoknout), protože kdybych si při vystupování zlomil nohu, tak to dopravce odskáče a bude mi platit všechny újmy. Když si nohu zlámu při vystupování na zastávce, tak je mu to úplně jedno a zaplatí to pojišťovna.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Ono to zní vcelku logicky, ale asi to tak nebude, protože, jak jsem někde četl, tak řidič (a dopravce obecně) za cestující ručí a smí zastavit jen na zastávce k tomu určené, kde pro něj platí pojištění pro případ úrazu. Takže v praxi ověřené - řidič autobusu mi nezastaví mimo zastávku (i když bych o to požádal o cca 500 m dále, protože bych to měl domů blíže a třeba pořádně leje a nemusel bych tak zmoknout), protože kdybych si při vystupování zlomil nohu, tak to dopravce odskáče a bude mi platit všechny újmy. Když si nohu zlámu při vystupování na zastávce, tak je mu to úplně jedno a zaplatí to pojišťovna.

 

Teda nechci nějak moc přemýšlet, ale je to povinnost každého pomoci zraněnému a poskytnout mu první pomoc. Dost by mě zajímalo, jak kdo z vás (co se baví o pracovních povinnostech šoféra) udělal autoškolu. Sám řidič autobusu měl vylízt a konat, ne se podívat jak je borec napasovanej v kamionu a odjet. Nebyl jsem u toho, ale dotyčná mi říkala, že u havarovaného auta v tu chvíli nikdo nebyl, a že se ten řidič havarovaného auta unitř hýbal (evidentně nebyl docela mrtvej). Auto bylo značně zdemolované, jestli přežil do příjezdu RZ to fakt netuším. Jednou jedinkrát jsem se připletl k havárii, která se stala o 3 auta přede mnou, dávali jsme první pomoc, používali jsme lékárničky z auta, volali rychlou, policajty a tak dále. Nebylo to nic pěkného, a nikomu to nepřeju. Ale nepřemýšlel jsem ani vteřinu, že bych se koukl z okna auta a odjel.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Návštěvník YPO

Teda nechci nějak moc přemýšlet, ale je to povinnost každého pomoci zraněnému a poskytnout mu první pomoc. Dost by mě zajímalo, jak kdo z vás (co se baví o pracovních povinnostech šoféra) udělal autoškolu. Sám řidič autobusu měl vylízt a konat, ne se podívat jak je borec napasovanej v kamionu a odjet. Nebyl jsem u toho, ale dotyčná mi říkala, že u havarovaného auta v tu chvíli nikdo nebyl, a že se ten řidič havarovaného auta unitř hýbal (evidentně nebyl docela mrtvej). Auto bylo značně zdemolované, jestli přežil do příjezdu RZ to fakt netuším. Jednou jedinkrát jsem se připletl k havárii, která se stala o 3 auta přede mnou, dávali jsme první pomoc, používali jsme lékárničky z auta, volali rychlou, policajty a tak dále. Nebylo to nic pěkného, a nikomu to nepřeju. Ale nepřemýšlel jsem ani vteřinu, že bych se koukl z okna auta a odjel.

 

je to trochu jinak a řidič busu je vlastně v pasti = měl by reagovat dle zdravého rozumu a konkrétní situace

 

otec se v rudé oponě živil jako řidič busu a u znojma sejmul maníka, který mu tam vjel z lesa na mopedu - první co naštětstí udělal, že zastavil jiný bus a lidi ze svého busu do něj nakýbloval - poté přijel z kopce rakouský kamion s dřívím a otcův bus rozšmelcoval na kaši + zabil asi pět lidí v protijedoucích autech (dříví) ......... co k tomu dodat

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Ono to zní vcelku logicky, ale asi to tak nebude, protože, jak jsem někde četl, tak řidič (a dopravce obecně) za cestující ručí a smí zastavit jen na zastávce k tomu určené, kde pro něj platí pojištění pro případ úrazu. Takže v praxi ověřené - řidič autobusu mi nezastaví mimo zastávku (i když bych o to požádal o cca 500 m dále, protože bych to měl domů blíže a třeba pořádně leje a nemusel bych tak zmoknout), protože kdybych si při vystupování zlomil nohu, tak to dopravce odskáče a bude mi platit všechny újmy. Když si nohu zlámu při vystupování na zastávce, tak je mu to úplně jedno a zaplatí to pojišťovna.

 

Do p....e práce....chápete jednu podstatnou věc?....šlo o záchranu zdraví a života..to znamená krajní nouzi, ne že je někomu špatně, ale o záchranu života...to jdou všechny úmluvy stranou..nějaké pojištění v tom nehraje žádno roli..
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Do p....e práce....chápete jednu podstatnou věc?....šlo o záchranu zdraví a života..to znamená krajní nouzi, ne že je někomu špatně, ale o záchranu života...to jdou všechny úmluvy stranou..nějaké pojištění v tom nehraje žádno roli..

 

Krajní nouze je fajn. Při rozhodování příště ohrožuj jen svůj život. Ne těch ostatních. Jeden tuhej stačí. Ne víc.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Nedělal bych z toho takovou kovbojku. Dálnice D1 sice není cestička v průhonickém parku lemovaná růžema, ale začínám mít pocit, že to je něco jako Alej ostřelovačů svého času v Sarajevu.

 

(Nějaká pojištění a čertvíco do toho prosím netahejte, protože trestnímu právu jsou tyto věci zcela šumafuk. Tam to stojí jen tak, zda mohl dotyčnou zdravotnici řidič vypustit třeba 200 metrů za nehodou během 10 vteřin ven bez reálného nebezpečí a odjet nebo ne. A kdybych chtěl být jako vyšetřovatel svině, tak ho budu ze sportu a pro ponaučení trochu dusit, zda třeba aspoň sám zvednul mobil a zavolal na 112.)

 

A krajní nouze je něco úplně jiného - v té by totiž zrovna jednal ten řidič busu, kdyby měl reálnou obavu nebo důvodnou obavu, že ty své pasažéry ohrozí. A tudíž by jel dál, protože by si řekl X desítek živých proti jednomu potenciálně mrtvému. Což ho ale nezbavuje povinnosti třeba zavolat pomoc. (Volat musí, protože nemůže vědět, jestli už někdo volal a nedozví se to jinde, než na tísňové lince. Jiná věc je, co se reálně vyšetří apod., když to neudělá.)

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Posted ImageFEDEX! smrrrrrrt!

nějaký iqtykve jejich zaměstnanec v británii usoudil že ČR není v EU, tak mou zásilku uložil do celního skladu tak důkladně, že ji nemůžou najít.. poštovné více než 2000 za balík, který ani po dvou dnech ještě neopustil místo podání... grrrr Posted Image

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Neměl ten balík 10 kilo? :D

 

Ja jsem podporil 10ti kilovym balikem ceskou postu, nakonec to stalo 970 coz je sice podle me dost kdyz hodnota baliku je cca 4000, ale budiz, snad to nikdo nikde nebude zdrzovat, i kdyz ted uz mi je to celkem jedno :D Kazdopadne prekvapil me rozdil mezi - nepojisteno = 950, pojisteno na 5000 = 973 Kc :)
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Návštěvník
Toto téma je nyní uzavřeno, a proto není možné odpovídat.
×
×
  • Vytvořit...