Přejít na obsah

Co mě právě naštvalo


Doporučené příspěvky

Každá mince má dvě strany :)

 

Máte pravdu, že na jednu stranu je to absurdní.

Na druhou stranu mi stejně tak přišlo absurdní dát někomu účelově ban za to, že si mimo chronomag píše co chce. Jo chápu, účel světí prostředky, ale pak se nemůže nikdo divit, že "kibi strikes back".

 

Toť můj názor

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Ach jo, ten má takovou depku..

No nic, nejsem si jistý, jak je to realizovatelné, když si ji kdokoliv může vygooglit a postnout (a ještě v tolika jazycích ;))

A jak je to s těmi, co si je členové nechali nafotit za účelem zveřejnění na Chronomagu a nikoliv na soukromém komerčním projektu v hodnotě miliónů?

 

Hele, ma Kibi na to zmluvu, model release alebo tak nieco? ... hodinky nie su jeho a pocitam, ze mu boli poskytnute za ucelom nafotenia nie len pre jeho potrebu, ale aj pre potrebu majitela hodiniek, v prenesenom zmysle vztahu modelka vs. fotograf TFP (time for print / photo) ... a ustna dohoda je tiez platna zmluva, nie?
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Pokud jsem dobře pochopil návaznost událostí.

 

1 fáze)

Tak nejdřív dostal ban na dobu určitou za posty týkající se terčíků ve vlákně Frýdl.

 

2) fáze)

 

V průběhu banu na dobu určitou se nelichotivě vyjadřoval na "konkurenčním" fóru => ban se změnil na permanentní

 

 

pokud mi něco uteklo, nebo jsem špatně pochopil sled událostí atd., tak se omlouvám ... Nicméně nemění to nic na tom, že naprosto chápu Kibiho reakci (ať se mi to líbí nebo nelíbí). Prudičů a lidí co udělali botu je na chronomagu víc a neuvědomuju si, že by někdo z nich dostal Total Ban.

 

Mám trochu problém s tim, že Kibi patřil do skupiny lidí, kterým bych se nebál poslat hodinky za 100 litrů (přesto že takový ani nemám) a měl bych jistotu, že mi je v pořádku vrátí, nebo že mi za ně v případě prodeje/ ztáty zaplatí. To si cenim zlatem a takových lidí tu zas tolik neni.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Návštěvník Kamil

Na druhou stranu mi stejně tak přišlo absurdní dát někomu účelově ban za to, že si mimo chronomag píše co chce. Jo chápu, účel světí prostředky, ale pak se nemůže nikdo divit, že "kibi strikes back".

To nebyl jen za to, spíš to bylo tak nějak:

Aha, a ja myslel, ze ten ban dostal za systematicke, vice jak rok trvajici, rozesirani fora.

Tady to psal:

Když kibi v podstatě podvedl několik členů s fotkami jejich hodinek, trest nepřišel. Přesněji řečeno nikdo z povolaných ho nepotrestal.

Když kibi prezentoval tady na foru způsob, jakým tráví svůj volný čas, když zrovna nefotí (střílí na terč se jménem člena fóra), trest opět nepřišel. Respektive nikdo ......

Z mého pohledu trvalý ban je až krajní možnost. Asi jsme všichni doufali (moderátoři a já), že se kibi srovná a uklidní, jenže se to spíš vyhrocovalo.
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Hele, ma Kibi na to zmluvu, model release alebo tak nieco? ... hodinky nie su jeho a pocitam, ze mu boli poskytnute za ucelom nafotenia nie len pre jeho potrebu, ale aj pre potrebu majitela hodiniek, v prenesenom zmysle vztahu modelka vs. fotograf TFP (time for print / photo) ... a ustna dohoda je tiez platna zmluva, nie?

 

U nás je to s tímhle (pokud nejde o lidi) celkem na pitchu - cituji:

 

 

"Právo vlastníků rozhodovat o tom, zda smí být jejich majetek fotografován nebo zda smí být fotografováno na jejich pozemcích, není v českém právu explicitně upraveno (tedy ani stanoveno, ani vyloučeno), může být nepřímo odvozováno z práva věc užívat a požívat její plody a užitky (ius utendi et fruendi, viz § 123 zák. 40/1964 Sb.), jež však nemusí plně zaručovat výlučnost, pokud by nebyla zjevná újma na právech vlastníka."

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Mám trochu problém s tim, že Kibi patřil do skupiny lidí, kterým bych se nebál poslat hodinky za 100 litrů (přesto že takový ani nemám) a měl bych jistotu, že mi je v pořádku vrátí, nebo že mi za ně v případě prodeje/ ztáty zaplatí. To si cenim zlatem a takových lidí tu zas tolik neni.

 

Ježiškote, a ty si vedeš statistiku duveryhodnych členů? A jak to děláš?
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Tímto veřejně prohlašuji, že dávám TRVALÝ SOUHLAS se zveřejněním a zachováním všech mých fotografií a obrázků na serveru www.chronomag.cz. Nechť slouží všem členům, jako trvalá hodnota a zdroj poučení a informací.

 

Podoba s živými nebo neživými je plně na fantazii čitatele?

 

 

S pozdravem

Heky

 

post-5480-008761000 1300355224.jpg

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

U nás je to s tímhle (pokud nejde o lidi) celkem na pitchu - cituji:

"Právo vlastníků rozhodovat o tom, zda smí být jejich majetek fotografován nebo zda smí být fotografováno na jejich pozemcích, není v českém právu explicitně upraveno (tedy ani stanoveno, ani vyloučeno), může být nepřímo odvozováno z práva věc užívat a požívat její plody a užitky (ius utendi et fruendi, viz § 123 zák. 40/1964 Sb.), jež však nemusí plně zaručovat výlučnost, pokud by nebyla zjevná újma na právech vlastníka."

 

hmm, to je nemile ... ak niekde vo vlakne bude Majitel: "Kibi, nechces MI tie hodky vyfotit?" Kibi: "Urcite, nie je problem", tak uz by som sa s tym zacal ohanat :) ... teda ak tam nebude "Nechces SI ich vyfotit ...", ci automaticky nepocitam s vlastnictvom fotografii ...

Kazdopadne autorsky zakon nepoznam (ak sa netyka navrhovania budov :)), pozmenovanie diela sa v tomto pripade nekona a myslim, ze na ustnut zmluvu by uzivanie fotografii islo uhrat ... alebo sa totalne mylim???

 

edt: Heky, diky moc, si mily :notworthy:

Upraveno uživatelem TomasP
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

soukromém komerčním projektu v hodnotě miliónů?

 

Třeba to počítá podle hodnoty NAŠICH focených hodinek. V tom případě mám na tom mnohamilionovém projektu několikaprocentní podíl (Reverso Grand Date). To bude panečku dividendička... :D

Upraveno uživatelem bandicoot
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Teď mně jen tak napadlo, že vyobrazení linkované na jiný server není to samý jako přímé vložení fotky ... pletu se?

Každopádně bych se z absence těch fotek zase tak nepo..... Holt si to každej nafotí sám a v prodejních vláknech aspoň budou aktuální fotky a ne 2 roky starý.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

..... Mám trochu problém s tim, že Kibi patřil do skupiny lidí, kterým bych se nebál poslat hodinky za 100 litrů (přesto že takový ani nemám) a měl bych jistotu, že mi je v pořádku vrátí, nebo že mi za ně v případě prodeje/ ztáty zaplatí. To si cenim zlatem a takových lidí tu zas tolik neni.

No kdyby byl kibi tak hodně čestný člověk, tak by asi napsal otevřeně, že založil konkurenční fórum, zdůvodnil by to, uvedl výhody tohoto fóra a dost možná by se stalo, že by jistá část členů Chronomagu přešla k němu. Tím, jak se zachoval to ovšem pokazil a teď se prostě trapně mstí, což nějakým způsobem svědčí o jeho charakteru.

 

Já osobně jsem rád, že jsem mu, přes jeho opakovanou žádost, žádné hodinky na focení nedal, nějak jsem tušil, že takovýto zájem o focení všech hodinek světa k něčemu konkrétnímu a zjištnému směřuje. Bohužel se to kibiho postojem jen potvrzuje.

 

edit: P.S. na jeho žádosti a vyhrožování bych se prostě jednoduše vybodnul, protože fotky původně byly pro konkrétní členy Chronomagu a pro Chronomag, až později si založil vlastni galerii.

Upraveno uživatelem pavča
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Aha, a ja myslel, ze ten ban dostal za systematicke, vice jak rok trvajici, rozesirani fora.

 

tak to chápu taky.

 

jinak nevím, jak to mají ostatní, ale já si s kibiho fotkami mých hodinek mohu dělat co chci, klidně je tu do aleluja postovat.

 

cituji:

 

"casem je prihodim i do vlakna novinek na chronomagu... :)

a jestli si fotky chces stahnout, jsou tady - http://photowatches....load/citiny.zip

a klidne je pouzij, jak potrebujes :)

a moc dekuju :) k. "

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Přátelé, po poradě s Kamilem si Vás všechny dovolujji požádat o zklidnění, či případné dočasné ukončení diskuze na téma výkonu autorského práva ke Kibiho fotografiím. Věc je již řešena právní cestou. Případná flame diskuze není v tomto okamžiku přínosem. Děkuji.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

tak to chápu taky.

 

jinak nevím, jak to mají ostatní, ale já si s kibiho fotkami mých hodinek mohu dělat co chci, klidně je tu do aleluja postovat.

 

cituji:

 

"casem je prihodim i do vlakna novinek na chronomagu... :)

a jestli si fotky chces stahnout, jsou tady - http://photowatches....load/citiny.zip

a klidne je pouzij, jak potrebujes :)

a moc dekuju :) k. "

 

a "WATCH" RELEASE je na svete :)
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Návštěvník
Toto téma je nyní uzavřeno, a proto není možné odpovídat.
×
×
  • Vytvořit...