Přejít na obsah

Co mě právě naštvalo


Doporučené příspěvky

Návštěvník dlubix

 

Základem křesťanské etiky jsou dvě největší přikázání: láska k bohu a láska k bližnímu.
 
Křesťanská etika vyžaduje, aby věřící žil v míru s ostatními lidmi, soucítil s trpícími, jelikož pro křesťany je jejich společenství založeno na rovnosti před Bohem. Od věřících, kteří z lásky k Bohu chtějí plnit jeho vůli, se očekávají dobré skutky zde na zemi.
 
Ale tady v cechach to je stejne jedno, duchovni uroven je zde na nule a lide tu radsi zacli verit ve stat jako substitut boha. To co se tu projevuje je tudiz jen prachsprosta xenofobie. 

 

 

Máš samozřejmě pravdu, ale bohužel láskou se proti kalachu bojovat nedá. Můžeš ručníkáře milovat jak chceš (bližního tvého), ale k ničemi ti to bude. A běda ti, pokud nejsi vůbec člověkem knihy, tak pak  :raygun:

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Lásku k bohu a k bližnímu lze dobre demonstrovat na stovkách let vražděni a tmarstvi + hrabání majetku, zneužívání děti ve velkém, apod. To je křesťanská pokrytecka etika a rovnost. Jen diky tomu, ze se Evropa zbavila cernoprdelniku, je takova, jaká je. Aspon trochu svobodná.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

To není tipování,to je realita,zapni televizi,otevři noviny...

 

 

Jako až půjde manželka do sámošky pro rohlíky kde ji odstřelí blázen kalašnikovem tak mi bude asi u p....e co bude následovně stát řešit

A to je presne vono,vsichni muslimove nosej kalasnikov a strilej covilisty v samosce.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Souhlasim a nevidím důvod, proč by Evropa měla být strůjcem jejich štěstí....

To chapu a respektuju.Ja mluvim o par rodinach,kde dejme tomu deti potrebujou lekarskou pomoc,neco v tomhle smyslu.

A o ty vire-stejne jako je pro tebe nepochopitelny,ze jejich zeny jsou zahaleny,oni nechapou katoliky atd.A ze americani taky sirili svoji viru na muslimskym uzemi,taky jim to cpali.Akorat ze o tom se v novinach moc nepise.Kazda strana ma dve mince.Nesnasim extremismus na zadny strane.

Upraveno uživatelem panedge
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

No jen strilej, je jich 1.2 miliardy, hodne kulek.

 

Máš samozřejmě pravdu, ale bohužel láskou se proti kalachu bojovat nedá. Můžeš ručníkáře milovat jak chceš (bližního tvého), ale k ničemi ti to bude. A běda ti, pokud nejsi vůbec člověkem knihy, tak pak  :raygun:

 

 

Pregnantni ukazka jak nas komunisticke skolstvi zdeformovalo. Smutne.

 

Lásku k bohu a k bližnímu lze dobre demonstrovat na stovkách let vražděni a tmarstvi + hrabání majetku, zneužívání děti ve velkém, apod. To je křesťanská pokrytecka etika a rovnost. Jen diky tomu, ze se Evropa zbavila cernop...lniku, je takova, jaká je. Aspon trochu svobodná.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Vzal bych je, ošetřil, dal bydlení, práci a jakmile se u nich v zemi vyřeší situace, šup s nimi zpátky, jednoduchý. Naše rodina byla také v emigraci, tak vm, že pomáhat je dobré, šli jsme do Německa kvůli problémům s komunisty, oni nám hodně, ale jakmile komouši skončili, poslali nás zpátky a s tím plně souhlasím"

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Kde jsem neco takoveho rekl. Napsal jsem ze si podlehl komunisticke propagande, to hodne lidi, protoze todle bylo za dob komunistiskeho skolstvi nazor na cirkev. Chapu ze se to do mysli dostane a nechce to ven.. Za to nemuzes.

 

Nerekl bych ze si komunista. Pro me si demagogicky antioportunista.

 

Ano. Kdo nesouhlasí s tvým názorem, je komunista! Nejubožejší argument při diskuzi!

Upraveno uživatelem utrejch
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Návštěvník dlubix

No jen strilej, je jich 1.2 miliardy, hodne kulek.

 

 

 

Pregnantni ukazka jak nas komunisticke skolstvi zdeformovalo. Smutne.

 

Ale no tak, to je vážně ubohý argument. Já věřící nejsem a je mi fuk (toleruji) v co nebo v koho kdo věří. To samé očekávám i od ostatních. 

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Kde jsem neco takoveho rekl. Napsal jsem ze si podlehl komunisticke propagande, to hodne lidi, protoze todle bylo za dob komunistiskeho skolstvi nazor na cirkev. Chapu ze se to do mysli dostane a nechce to ven.. Za to nemuzes.

 

Nerekl bych ze si komunista. Pro me si demagogicky antioportunista.

Me komunistické školství nevychovalo, to se hloupé pleteš. Ale chapu, ze tobe flaternici vtloukli do hlavy slepou viru a nenávist. Snad zůstalo jen u toho :-)
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Návštěvník tonytrubka

A ty rodiny ze Syrie co sem maj prijit,to jsou ty radikalni?

Rodiče asi ne,radikálové jsou většinou z další generace kde už jaksi vyprchal vděk

 

 

ale šéf Muslimské unie v Česku Mohamed Abbás už vyjednává výjimku z právních norem evropských států. Muslimové by se tak soudili dle práva šaría. :)

Upraveno uživatelem tonytrubka
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Panedge, tretia generácia. To je tá, ktorá zlenivela systémom a je natoľko sprostá že si z rozprávania starých rodičov nevie uvedomiť ako na tom boli zle a ako sme im pomohli. Tá je nebezpečná a presné tá začala šíriť násilie naprieč Európou. :)

 

Frantik a tie krvavé veci z histórie sú čo? Mňa napadnú nanajvýš boje s reformátormi. To bolo naozaj zlé. Ostatok ako už písal niekto nadomnou sú skôr ideologicko - historické mystifikácie. :)

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Rodiče asi ne,radikálové jsou většinou z další generace kde už jaksi vyprchal vděk

Ano to je mozny,proto bych zavrel hranice,rozpustil EU a uprchliky by mel dozorovat stat a problemy pak resit razne.Ale to uz jsem nekde,kde nechci zvanit.Me se jen nelibi jak vsichni jancej a hazej vsechny do jednoho pytle.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Panedge, tretia generácia. To je tá, ktorá zlenivela systémom a je natoľko sprostá že si z rozprávania starých rodičov nevie uvedomiť ako na tom boli zle a ako sme im pomohli. Tá je nebezpečná a presné tá začala šíriť násilie naprieč Európou. :)

 

Frantik a tie krvavé veci z histórie sú čo? Mňa napadnú nanajvýš boje s reformátormi. To bolo naozaj zlé. Ostatok ako už písal niekto nadomnou sú skôr ideologicko - historické mystifikácie. :)

Přesně tak, mystifikace. Katolíci jsou čistí, jak slovo bozi :-)
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Návštěvník
Toto téma je nyní uzavřeno, a proto není možné odpovídat.
×
×
  • Vytvořit...