Přejít na obsah

Co mě právě naštvalo


Doporučené příspěvky

Prijedu domu z vecerniho treninku smrad jak z kafilerky..

Po ctvrthodine ohledani jsem zjistil, ze je to opravdu motoru. po dalsi prohlidce jsem zjistil, ze mezi motorem a kabinou je zaseklej upecenej ptak - vyndal jsem ho, horko tezko - a byla to takova velikosti slepice, peri pruhovany, jestli mladej bazant, nebo nejakej dravec..

Mam 2 problemy - jeden akademickej - jak se tam proboha dostal? Auto neporuseny, do niceho jsem to nenapalil, motor je zadeklovanej.. Jezek v kleci normalne

Druhej problem, co s tim perim a pripecenejma vecma - mam je tam nechat, nebo servis?

pokud parkuješ venku, tak to mohla být kuna, nebo nějaká jiná mrcha, co si to tam schovala, stalo se mi to stejné, jen to byl kos....smarad jak prase...vypláchl jsem to opatrně hadicí...

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Lásku k bohu a k bližnímu lze dobre demonstrovat na stovkách let vražděni a tmarstvi + hrabání majetku, zneužívání děti ve velkém, apod. To je křesťanská pokrytecka etika a rovnost. Jen diky tomu, ze se Evropa zbavila cernop...lniku, je takova, jaká je. Aspon trochu svobodná.

Frantiku, ale pokial nedokazes chapat rozdiel vo vyzname slov "krestan" a "katolik", nemal by si sa pustat do vaznych debat s dospelymi.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Haha, tak to fakt nemám strach :lol2:

 

Edit : těším se že ruské a možná později i jiné hodinky půjdou koupit  levněji než od českých obchodníčků :clap:

 

Běžné ruské hodinky levněji, než pár stovek kč jako stojí dnes u českých "obchodníčků" těžko pořídíš, protože u nás jich je hodně a nikoho v podstatě nezajímají. To vzácnější typy bolševických hodinek jsou naopak v Rusku i jinde ve světě daleko dražší než u nás. Naše Primky se do Sovětského svazu vyváželi minimálně nebo spíš vůbec ne. Tak odkud by to ti Rusáci nebo Ukrajinci brali? Leda že by ti vybrali trezůrek a prodávali nazpátek..

Upraveno uživatelem Nirmalita
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

....pokial nedokazes chapat rozdiel vo vyzname slov "krestan" a "katolik", nemal by si sa pustat do vaznych debat s dospelymi.

Mne osobně křesťanství (stejně jako jiná náboženství) nijak neuráží, lhostejno, zda člověk je katolík nebo je evangelického vyznání. Co mne ale irituje je církev (jako instituce), primárně její pokrytectví. Z praktického hlediska nemyslím jen krytí svinstva v podobě zneužívání, ale např. i církevní restituce. Některé případy, kdy církev dostala náhradu za nemovitosti a přece žádá o jejich vydání, byly již medializovány. O čem se ale např. nemluví, je to, že již za komoušů došlo v rámci bilaterálních mezinárodních smluv k majetkovému vyrovnání s řády a církvemi se sídlem v zahraničí, přičemž ty částky rozhodně nebyly zanedbatelné. Ze strany naší republiky bylo plněno příslušnému státu, který pak kompenzace poskytl dál s tím, že další nároky v budoucnu již vznášeny nebudou. Přesto si o vydání majetku (samozřejmě se znalostí těchto smluv), za který jim byla náhrada plně poskytnuta, neváhají požádat. Zrovna nedávno jsem takovou žádost měl v ruce.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Jeden by rekl ze ta nase spolecnost zrovna vychazi z krestanskych tradic a etiky a nase soucasne hodnotove vninami je na nich zalozeno. To nas konecne odlisuje napriklad od kultur jinych jako tady kritizovane muslimske, ale i jinych jako hinduisticke ci budhisticke (ktere taky z naseho hlediska nejsou zadnej med) ci nejake jiz davno zapomenute ... Ale kalet na to klidne muzeme, co by ne ;-)

Upraveno uživatelem utrejch
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Jeden by rekl ze ta nase spolecnost zrovna vychazi z krestanskych tradic a etiky a nase soucasne hodnotove vninami je na nich zalozeno.....

No od časů Maxe Webera je podstatný rozdíl zda vycházet z katolické či protestanské etiky, holt není křesťan jako křesťan :) 

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Kolega měl na opravu mojí základní desku z mobilu. Dnes ráno ji donesl opravenou, vytahoval ji z pytlíku a v tu chvíli mu vypadla na zem a zlomila se na dva kusy :(

 

Tak dnešní den pokračuje. Holt je v kalendáři asi 13 (i když na to nevěřím). Na obědě v jídelně, která je částečně v suterénu vypadlo z rámu okno pod stropem a spadlo na židli vedle kolegu, kde se totálně roztříštilo. Stůl plný skla, cestou jsme si sklo vyklepávali z bund. Podruhé narozeni snad všichni u stolu. Ale vzhledem ke šťastnému konci to snad možná patří i do sekce "Co mě dnes potěšilo". A to mě dnes odpoledne ještě čeká cesta do Pelhřimova, tak snad už se vysr... všechno, co se vysr... mělo!

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Mne osobně křesťanství (stejně jako jiná náboženství) nijak neuráží, lhostejno, zda člověk je katolík nebo je evangelického vyznání. Co mne ale irituje je církev (jako instituce), primárně její pokrytectví. Z praktického hlediska nemyslím jen krytí svinstva v podobě zneužívání, ale např. i církevní restituce. Některé případy, kdy církev dostala náhradu za nemovitosti a přece žádá o jejich vydání, byly již medializovány. O čem se ale např. nemluví, je to, že již za komoušů došlo v rámci bilaterálních mezinárodních smluv k majetkovému vyrovnání s řády a církvemi se sídlem v zahraničí, přičemž ty částky rozhodně nebyly zanedbatelné. Ze strany naší republiky bylo plněno příslušnému státu, který pak kompenzace poskytl dál s tím, že další nároky v budoucnu již vznášeny nebudou. Přesto si o vydání majetku (samozřejmě se znalostí těchto smluv), za který jim byla náhrada plně poskytnuta, neváhají požádat. Zrovna nedávno jsem takovou žádost měl v ruce.

Som na tom podobne. Ale ludia ako frantik nechapu rozdiel medzi vierou a cirkvou, krestanom a katolikom, to sa potom tazko aj cita, nie ze na to reaguje. Ako keby neexistovali futbalove stadiony alebo co.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Som na tom podobne. Ale ludia ako frantik nechapu rozdiel medzi vierou a cirkvou, krestanom a katolikom, to sa potom tazko aj cita, nie ze na to reaguje. Ako keby neexistovali futbalove stadiony alebo co.

Hele ja to vim moc dobre. Reagoval jsem tehdy na "oslavnou odu" a navezl jsem se samozrejme do katolicke cirkve! Viru respektuju, to je kazdelo vec.

Takze si o me prestan otirat hubu. Dik :-)

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Návštěvník
Toto téma je nyní uzavřeno, a proto není možné odpovídat.
×
×
  • Vytvořit...