Přejít na obsah

Co mě právě naštvalo


Doporučené příspěvky

Jste mnozí takoví nekonzistentní... Žerete vitamíny abyste nebyli nemocný, cvičíte abyste nebyli tlustý, zamykáte a kódujete si baráky abyste nebyli vykradený, pracujete abyste nebyli chudý, v autě máte airbagy abyste nebyli pomlácený, tak proč kurňa odmítáte bouchačky??? Vždyť je to zase jen prevence. Teorii, že bouchačka z držitelů dělá bůhvíjaký kovboje nelze aplikovat plošně (asi tak jako auto z nás nedělá piráta).

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

EDIT: Gílie, to není reakce na Tvůj příspěvek, nicméně ten alibismus že jako "raději mít a nepoužít než potřebovat a nemít" je přece vztažitelnej na cokoli - to bych musel chodit s helmou furt - co kdyby nějakej hajzl vyhodil šlupku vod banánu, na nohách igeliťáky - co kdybych šlápnul do hov*na atd.

 

ano,to máš pravdu,nepřu se. Proto taky píšu,že je to hlavně o lidech,o jejich nátuře. Já se rozhodl podle sebe,jinej taky podle sebe. Svobodná volba každého.

 

Osobně bych byl pro,aby každý držitel ZP čas od času musel znovu projít psychotestem a zkouškou způsobilosti......tvrdím,že v součastnosti jsou zkoušky nedostatečné. Navíc....brutálně mne točej různí "kaubojové"(i když by mne mezi ně spousta z vás jistě zařadila),kteří nosí zbraň veřejně,viditelně....různé bezpečnostní agentury a tak(sám v BA pracuju,zbraň nosím vždy dle znění zákoa,skrytě. Buď v taktické vestě,nebo - v zimě - na opasku pod zimní bundou). Narovinu,vždy,když vidím takové týpky,volám PČR........zákon platí pro všechny stejně a tihle volové jen kazí pověst......a klidně,když někoho takového uvidíte,to udělejte stejně. Ten,kdo nosí zbraň na odiv všem,je prostě debil a nezaslouží si ji nosit.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Užíváš si to? A k čemu je mít zbraň na veřejnosti? Vždyť ji stejně nikdy nikdo nevytáhne. Jen bych to chtěl pochopit. Já zbraň nemám, takže na to mám nejspíš jiný náhled.

 

Já se taky kolikrát bojím lidí v autě :D Auto zabije v čr mnohem víc lidí, než střelná zbraň a to řádově. Spousta lidí by auto řídit nikdy neměla, ale bere se to jako samozřejmost a prostě to nikdo neřeší a ani se toho nikdo z nás tady nebojí. Podle téhle logiky bysme mohli přeci chodit všichni pěšky, no ne? Je to ohromně zdravý, příroda by si obrovsky ulevila, ropu bysme mohli využít smysluplně. Tahle diskuze na téma já zbraně chcu, já zbraně nechcu prostě nemá smysl! Náš svět je jen kšeft.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Nemůže tam bejt ještě takovej ten faktor, jako že když máš na lyžích na palici helmu, tak jezdíš rychlejš, tak stejně když máš u sebe kvér tak si troufneš i do míst, kam bys jinak nestrčil rypák a o ten průser si tak i trochu přikoledováváš?

 

Ver mi to nebo ne, od doby co jsem prave z takove frajeriny a hlouposti nosil napr. plynovku na diskoteky (cca 15let nazpet) si troufnu tvrdit, ze se naopak potencionalnim stretum vyhybam. Nejdu do hopody kde me nemaj radi na pivo, s holou hlavou a nechodim po CB zkratkou pres cikanskou dealerskou ctvrt, kdyz parkuju u supermarketu radsi vsechny chvataly pustim atd. Nestoji mi to za potencionalni problem. A vis proc se treba nepohadam s troubou co mi u rybnika 3x za hodinu vzbudi autoradiem dite? Prave proto ze kdyz tu zbran mam, vim ze si nemuzu dovolit foooopa a nejaky strkacky, na verejnosti (treba v hospode) uz vubec ne.
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Samozřejmě, že to nejde aplikovat plošně. To by byla hloupost. Každý přeci není magor.

Já si jen myslím, že je to zbytečné (stejně jako cpát do sebe ráno multivitamin). Na těch statistikách, že více zločinů způsobených zbraní je v zemích, kde vlastní zbraň skoro každý, něco bude.

Prostě takhle - já osobně bych se bál na ulici víc, kdybych věděl, že nosí víc lidí po kapsách zbraně.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

...ten, kdo si je pořizuje na ochranu, je potencionální labil a je se zbraní daleko nebezpečnější, než bez ní...:D :D

 

Sverazny pohled na vec se kterym nesouhlasim, ale pobavil me naramne :oneeyed02:

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Jste mnozí takoví nekonzistentní... Žerete vitamíny abyste nebyli nemocný, cvičíte abyste nebyli tlustý, zamykáte a kódujete si baráky abyste nebyli vykradený, pracujete abyste nebyli chudý, v autě máte airbagy abyste nebyli pomlácený, tak proč kurňa odmítáte bouchačky??? Vždyť je to zase jen prevence. Teorii, že bouchačka z držitelů dělá bůhvíjaký kovboje nelze aplikovat plošně (asi tak jako auto z nás nedělá piráta).

 

1. hodně lidí je nemocnejch

2. hodně lidí je tlustejch

3. hodně lidí bejvá vykradenejch

4. hodně lidí je chudejch

5. hodně lidí se pomlátí

6. zanedbatelně málo lidí je v takovým ohrožení, aby museli někoho odprásknout (to definitivno mám z těch silnejch keců typu "když už kvér vytáhneš tak musíš zabít")

 

Teorii, že bouchačka dělá kovboje, bych docela podpořil, protože, narozdíl od auta, svým účelem vyvolává ve slabších jedincích ten opojnej pocit moci.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Milisi,to je spíš o konkrétním člověku. Zbraň,jako taková,v Tobě tohle nevzbuzuje(mluvím-li o normálních lidech).....právě proto,že si ten člověk uvědomuje,že když už ta zbraň jde ven,bude následovat kolosální průser - ono i to blbé vyšetřování se docela táhne,žiješ v nejistotě atdatd. Za to to prostě nestojí.

 

Lidi,mezi kterýma se pohybuju,to berou stylem : raději ji mít a vůbec nepotřebovat,než jednou potřebovat a nemít ji.

 

Taknejak jsem to myslel.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

ano,to máš pravdu,nepřu se. Proto taky píšu,že je to hlavně o lidech,o jejich nátuře. Já se rozhodl podle sebe,jinej taky podle sebe. Svobodná volba každého.

 

Osobně bych byl pro,aby každý držitel ZP čas od času musel znovu projít psychotestem a zkouškou způsobilosti......tvrdím,že v součastnosti jsou zkoušky nedostatečné. Navíc....brutálně mne točej různí "kaubojové"(i když by mne mezi ně spousta z vás jistě zařadila),kteří nosí zbraň veřejně,viditelně....různé bezpečnostní agentury a tak(sám v BA pracuju,zbraň nosím vždy dle znění zákoa,skrytě. Buď v taktické vestě,nebo - v zimě - na opasku pod zimní bundou). Narovinu,vždy,když vidím takové týpky,volám PČR........zákon platí pro všechny stejně a tihle volové jen kazí pověst......a klidně,když někoho takového uvidíte,to udělejte stejně. Ten,kdo nosí zbraň na odiv všem,je prostě debil a nezaslouží si ji nosit.

 

Krapet bych to okomentoval, současný stav je fakt stupidní, zejména proto, že dostaneš zbroják za úplatek a nic z reálného testu a zkoušek nebudeš absolvovat. To je realita. Bez diskuze. Druhá naprostá pitomost je ta, že zkoušky, testy, doktor, střelby a vůbec všechno to debilní obnovování průkazu je jen kšeft, má to tahat z lidí prachy. Rozhodně to neslouží k selekci nevhodných a vhodných držitelů. Po pěti letech přijdeš na registraci, zacáluješ a máš opět na 5 let pokoj. Posted Image

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Užíváš si to? A k čemu je mít zbraň na veřejnosti? Vždyť ji stejně nikdy nikdo nevytáhne. Jen bych to chtěl pochopit. Já zbraň nemám, takže na to mám nejspíš jiný náhled.

 

 

Pohybuješ se ve společnosti,kde se pohybuješ. Životní zkušenosti máš,jaké máš. Proto,prosím,ber v potaz to,že jiný může mít úplně jinou zkušenost a pohybuje se úplně jinde.

 

Od 1.7. tohohle roku musím denně řešit bezdomovce na nádraží ČD. Věř mi,že to není žádná příjemná zkušenost......naopak. Jde o lidi,kteří nemají co ztratit.......když půjdou do krimu za cokoliv,polepší si....hadry,teplé jídlo,střecha nad hlavou. Už několikráte jsem je musel řešit v "civilu",když jsem šel nakoupit do obchodu,s dětma. Protože si můj xicht pamatujou a byl se na ně ošklivej na tom nádraží(fakt mne nezajímá jejich dětství a situace-já tam jsem od toho,aby neobtěžovali normální,slušné lidi - ani PČR se do řešení těchto situací nechce - včera mi hlídka řekla : k nám se chová slušně,spolupracuje,nemůžeme nic dělat - že ho předtím vyhodili z vlaku,kde napadal lidi a byl agresivní i na nás(než sem ho umravnil pár ranama - a tohle teď zažíváme DENNĚ) - to je nezajímalo - tož kde jsme???? )........pořád ještě tu SZ ssebou běžně nenosím - nevylučuju ale,že začnu.

 

Prostě,každý dle svých zkušeností a zážitků !!!!

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

1. hodně lidí je nemocnejch

2. hodně lidí je tlustejch

3. hodně lidí bejvá vykradenejch

4. hodně lidí je chudejch

5. hodně lidí se pomlátí

6. zanedbatelně málo lidí je v takovým ohrožení, aby museli někoho odprásknout (to definitivno mám z těch silnejch keců typu "když už kvér vytáhneš tak musíš zabít")

 

Teorii, že bouchačka dělá kovboje, bych docela podpořil, protože, narozdíl od auta, svým účelem vyvolává ve slabších jedincích ten opojnej pocit moci.

 

Dneska pojedeš po R43. Tak uvidíme večer, jak přehodnotíš to o autech :D Škodovky, Trabanty, Ladovky a ani jiný takový děla tam nebezpečný manévry, ohrožování lidí riskantní jízdou a předjíždění nepředvádí (na rozdíl od silnejch aut - samozřejmě je to opět o lidech, ale minimálně u stejné skupiny lidí to funguje stejně jako se zbraněma) .

 

Já když vlezu do přeturbovanýho 1.9TDI cejtím úplně opojnou moc nad světem.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Ale copak o to, ta nekonzistentnost je i u Tebe, Badicoote. :) Já ani nevidím problém v tom, že by držitel zbraně musel být nutně "kovboj", i když každý koníček o osobě něco vypovídá či naznačuje. Já vidím problém v tom, že držitel zbraně je jaksi více v ohrožení, to už tu popsal Onney. Máš bouchačku doma, má být v sejfu. Než tam doběhneš, jsi zneškodněnej. Doběhneš, vytáhneš jí, tak potěš pánbůh, pokud lupič věděl předem, že jí máš a můžeš použít. Bude rovnou střílet. Tudíž musíš být rychlejší. Zbraň na veřejnosti - tady bych rád připomněl, že na to je třeba mít "vyšší" formu zbrojního pasu. Takových zase moc není, mezi těmi legálními vlastníky. Ale OK, máš ho. Někdo Tě přepadne, než bouchačku vytáhneš, natáhneš, opdjistíš, tak jsi buď mrtvý, nebo je zlodějíček v trapu. Směřuju k tomu, že jen minimum legálních vlastníků zbraní jí je schopno také účinně užít. A to jsem ještě nezačal o zábranách, které většina normálních lidí má a na člověka vystřelit nedokáže. Takže se vracím k tomu, že zatímco řada zločinců jsou profesionálové, většina legálních držitelů zbraní jimi ve vztahu ke své zbrani nejsou. Něco jiného je dobře střílet ve skleníkových podmínkách do terče a něco jiného je mít zbraň na dosah a účinně jí použít ve stresu ve tmě ve svém domě nebo na ulici. Pokud tohle někdo dokázal (ne, že si myslí, že dokáže, ale už to prokázal, byť třeba při speciálním armádním výcviku - ale tam třeba neměl kolem sebe své děti, tak to v praxi také může být jinak), tak klobouk dolů. Ale kolik je takových lidí? Tudíž závěrem, není to o vlastnictví bouchačky, ale o schopnosti jí použít. A počítání předem s tím, že kdo má zbraň, je nekompromisně a bez většího varování cíl. Kdežto zabíjení neozbrojených lidí je v našem civilizačním okruhu vnímáno jako něco netolerovatelného, tudíž to může být jistý stupeň ochrany.

Jo, kdybychom si tu psali o bojových uměních, tak tam bych neměl žádné námitky. Tam na nikom nikdo nevidí, že se umí ubránit a nejsou tu ani ty další blokační faktory. Pokud tedy někdo nevytuhne, což se může stát.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

To Vander B

 

Ke zbraním.) Není důvod se bát vlastníku zbraní, kteří je drří legálně.

 

chlapik v bratislave na sidlisku mal vsetkych sest zbrani v legalnej drzbe, velmi pravdepodobne aj tu ktorou strielal. bol zrucnym strelcom s pravidelnym treningom, kamarati z klubu by sa zanho urcite zarucili. chod tieto mudrosti rozpravat tym, ktorych postrelil a pribuznym obeti - tych tak ten papier zaujima.

 

cody & spol: na tom sidlisku zije nemalo policajtov a vojakov, byvalych aj v cinnej sluzbe. co myslite, preco nikto z nich nevytiahol buchacku a nepridal sa? /zato doniesli zasahujucim policajtom vesty/. toto nie je "count to ten before you stand up"..

 

co ma serie - nech nie som off topic - su tieto khaki nazory na to, aky by bol svet mierumilovne pokojny, keby sme vsetci miesto svaciny nosili glocka.. Posted Image

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Pohybuješ se ve společnosti,kde se pohybuješ. Životní zkušenosti máš,jaké máš. Proto,prosím,ber v potaz to,že jiný může mít úplně jinou zkušenost a pohybuje se úplně jinde.

 

Od 1.7. tohohle roku musím denně řešit bezdomovce na nádraží ČD.

...

Prostě,každý dle svých zkušeností a zážitků !!!!

 

OK, řekněme, že si rozšíříš zbrojní pas, abys mohl nosit zbraň při sobě. (Pokud tuhle "vyšší" formu už nemáš.) A co uděláš? Odpráskneš toho bezdomovce? :) Když jo, tak nejspíš půjdeš sedět. :( Není na něj lepší, když už, paralytický sprej nebo elektrický paralyzér, eventuálně teleskopický obušek?

 

Jen se ptám, proč jít s atomovkou na vrabce. (Možná řekneš, že ten bezdomovec je ozbrojený. Pak to může být jiné. Ale vycházím ze své zkušenosti, že jsem takové bezdomovce ještě nepotkal. Naštěstí.)

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

No, pokud budou veřejná fóra penetrovat policajti, kteří anonymně šíří nejapný defétismus a poňoukají k braní spravedlnosti do vlastních rukou, máme se ještě na co těšit. Jestli je jejich argumentem současná (bejvalá, budoucí) situace na Ministerstvech čehokoli, tak by se měli na tuhle práci s prominutím vy*srat a jít dělat něco, kde budou užitečnější, ev. kde mohou něco ovlivnit.

 

EDIT: Gílie, to není reakce na Tvůj příspěvek, nicméně ten alibismus že jako "raději mít a nepoužít než potřebovat a nemít" je přece vztažitelnej na cokoli - to bych musel chodit s helmou furt - co kdyby nějakej hajzl vyhodil šlupku vod banánu, na nohách igeliťáky - co kdybych šlápnul do hov*na atd.

 

Přesně tak. To se vy hrdinní ochránci nás všech a zákona kurnik furt cítíte natolik ohroženi okolím a slabí, že nás chcete přesvědčit vzít svou ochranu raději do svých rukou? Abyste měli míň prudy s náma, ne? Na co máme být furt připraveni? Že nám sousedův pes pochčije puky a my ho po právu zkosíme? Oni nebezpeční jsou vskutku lidé, ale ozbrojení podstatně víc, než neozbrojení, každá situace, ve které má někdo zbraň je nebezpečnější než ta, kdy ji nikdo nemá a když ji mají 2, je nebezpečnější, než když ji má jeden a tak dál....

Upraveno uživatelem cigi
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Já tu skupinu mám. A zbraň " v civilu" nenosím.......řešil jsem(bohužel i před dětma) bezdomovce se stříkačkou(injekční),nožem,břitvou.......kdybych zbraň měl u sebe,ani jeden z nich by tu už nebyl. Takhle jsou zavření,já (a kluci,kteří se hrozně báli) o hnusnou zkušenost bohatší. Já taky......popisovat mamrdovi(děsně důležitýmu) na vyšetřovně,co se stalo......a potom čekat na kluky,které zpovídal druhej takovej spolu s psychologem.......nic moc.

 

Uznávám,tahle práce byla moje volba. Ale je to čím dál horší-mezi lidma(i když,označovat některé jako lidi-to mi nějako nejde z huby).......pořád se mi ale,osobně,příčí někoho "definitivně ukončit".

 

Proto se snažím ,momentálně,změnit zaměstnání......:) Pověst u nás ve městě mám,jakou mám......alespoň mezi "spodinou" a "druhou stranou barikády". Vše jde ale změnit,alespoň doufám....jistou hranici se mi překročit opravdu pořád nechce. I když,neofiko,někteří státní zaměstnanci mi řekli,že se mi diví.....že bych asi měl větší klid. Za tuhle cenu ale ne.......

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Odhalení toho ?chytáku? není samozřejmě pro přijetí podmínkou nutnou ani postačující. Je to jen další malý kamínek do skládačky, kterou si o každém uchazeči vytvoříme. Úzkoprsý pidižvík je to poslední, co bych hledal. Na druhou stranu jsou v daném oboru rozevlátí bohémové, kterým na nějakém tom miliónu nesejde, bohužel nepoužitelní.

Tvůj závěr je bohužel špatný i logicky, protože implikuje, že člověk, který není úzkoprsým pidižvíkem, by to neodhalil. To je poněkud ukvapený generalizující názor řekl bych. Spousta kreativních a samostatných lidí na podobné chyby přijde. Mimojiné proto, že na jisté pozice nestačí být pouze třeba ajťákem, účetním, hnidopichem nebo člověkem s nápady, ale je tam třeba kombinace všeho toho.

 

 

Hele salamio, zkus to věcnou gramotností, jasně vysvětluji, co si myslím pod pojmem "odhalil" - tedy jasněji, pod tímto pojmem myslím, že by to nejen zjistil,ale pak ti to i řekl, a to pravděpodobně proto, protože by mu to zabránilo ve splnění toho úkolu. A pak si stojím za svým, nechtěl bych s nikým takovým spolupracovat - a jak čtu reakce, nejsem sám.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Návštěvník
Toto téma je nyní uzavřeno, a proto není možné odpovídat.
×
×
  • Vytvořit...