Přejít na obsah

Co mě právě naštvalo


Doporučené příspěvky

Přesně tak. To se vy hrdinní ochránci nás všech a zákona kurnik furt cítíte natolik ohroženi okolím a slabí, že nás chcete přesvědčit vzít svou ochranu raději do svých rukou? Abyste měli míň prudy s náma, ne? Na co máme být furt připraveni? Že nám sousedův pes pochčije puky a my ho po právu zkosíme? Oni nebezpeční jsou vskutku lidé, ale ozbrojení podstatně víc, než neozbrojení, každá situace, ve které má někdo zbraň je nebezpečnější než ta, kdy ji nikdo nemá a když ji mají 2, je nebezpečnější, než když ji má jeden a tak dál....

 

 

Cigi....klídek :) Zkus se zamyslet nad tím,že z... si (jakouoliv) zbraň sežene nelegálně.......a vůbec si tím neláme hlavu. Legálně ozbrojených lidí není třeba se až tak bát(samozřejmě,blbec se najde vždy a všude) :)

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Cigi....klídek :) Zkus se zamyslet nad tím,že z... si (jakouoliv) zbraň sežene nelegálně.......a vůbec si tím neláme hlavu. Legálně ozbrojených lidí není třeba se až tak bát(samozřejmě,blbec se najde vždy a všude) :)

 

 

No, kdo si ji sežene nelegálně, je grázl a věc policie. Obyčejně se zbraní sleduje nějaký svůj prospěch. Bude-li se pak řídit heslem, když už ji vytáhnu, tak hned zabiju, bude sám proti sobě, protože těžko toho prospěchu dosáhne.

 

To, co tady řešíme je právě nebezpečí plynoucí z legálního ozbrojování, které je podle mne ještě větší, než to první, protože bude-li se slušný občan řídit výše zmíněným heslem, nastane mela. (býv. voják se sluchátky, ďuričko, Kalivoda, Berdár, policista na balkóně, další policisti, co se nedávno postříleli v řeporyjích ........)

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Návštěvník Kamil

Salamio - úplně špatně, ale úplně. Jestli je to ten "chyták", co popisuje Kamil, tak by ho " odhalil" , to znamená řekl by ti to, jen úzkoprsý pidižvík, co si neví rady s úředním šimlem a je tedy pro pozici výše od kalkulačky nepoužitelný :D Ale i takoví jsou cenní, jde jen o tu pozici. :D :D

Hele salamio, zkus to věcnou gramotností, jasně vysvětluji, co si myslím pod pojmem "odhalil" - tedy jasněji, pod tímto pojmem myslím, že by to nejen zjistil,ale pak ti to i řekl, a to pravděpodobně proto, protože by mu to zabránilo ve splnění toho úkolu. A pak si stojím za svým, nechtěl bych s nikým takovým spolupracovat - a jak čtu reakce, nejsem sám.

Hele cigi, neokecávej to a přiznej, že jsi ustřelil.:)

Právě že ten uchazeč by to měl odhalit, vždyť on salám mimo jiné potřebuje ajťáka a cifršpiona dohromady. Ve splnění úkolu by mu to nezabránilo, ale faktury za jeden den mohou být u velké firmy ve stotisícových řádech.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Já vidím problém v tom, že držitel zbraně je jaksi více v ohrožení, to už tu popsal Onney. Máš bouchačku doma, má být v sejfu. Než tam doběhneš, jsi zneškodněnej. Doběhneš, vytáhneš jí, tak potěš pánbůh, pokud lupič věděl předem, že jí máš a můžeš použít. Bude rovnou střílet.

 

Ani tohle není dokonalá úvaha, přeci pokud bude lupič, profesionál, jak píšeš, a bude vědět, že bouchačku máš, přestáváš být pro něj zajímavým objektem loupeže. Jednání, které popisuješ by přicházelo v úvahu kdyby to byl kat (nájemný vrah). :wheelchair:
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Krapet bych to okomentoval, současný stav je fakt stupidní, zejména proto, že dostaneš zbroják za úplatek a nic z reálného testu a zkoušek nebudeš absolvovat. To je realita. Bez diskuze. Druhá naprostá pitomost je ta, že zkoušky, testy, doktor, střelby a vůbec všechno to debilní obnovování průkazu je jen kšeft, má to tahat z lidí prachy. Rozhodně to neslouží k selekci nevhodných a vhodných držitelů. Po pěti letech přijdeš na registraci, zacáluješ a máš opět na 5 let pokoj. Posted Image

 

Tohle je naprosto přesné . Je to jen o penězích , pro stát a doktory . Vím o 2 případech kdy byl zbroják za prachy hned . A už v tisku vypukla hysterie , dnes píšou , že u nás je mezi lidmi 800 samopalů . A kdo je vlastní už nenapíšou. Kámoš ho chtěl a když se šel zeptat na povolení , tak se dozvěděl , že to nejde, to dáváme jen našim klukům . Čili policajtům . Každý kdo má doprdele díru kecá do věcí o nichž nemá ponětí . Možná,že některým pacifistům by neškodila vojna .
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Hele cigi, neokecávej to a přiznej, že jsi ustřelil.:)

Právě že ten uchazeč by to měl odhalit, vždyť on salám mimo jiné potřebuje ajťáka a cifršpiona dohromady. Ve splnění úkolu by mu to nezabránilo, ale faktury za jeden den mohou být u velké firmy ve stotisícových řádech.

 

 

No, neustřelil, chlape :D přesně takovou pozici jsem myslel tou kalkulačkou :D :D Měl jsem za to, že tyhle mladý kucí se neinterviewujou, ale prostě zkouší životem a pak sypou do sběru.....

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Návštěvník salamio

No, neustřelil, chlape :D přesně takovou pozici jsem myslel tou kalkulačkou :D :D Měl jsem za to, že tyhle mladý kucí se neinterviewujou, ale prostě zkouší životem a pak sypou do sběru.....

 

To je jedno...
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Ani tohle není dokonalá úvaha, přeci pokud bude lupič, profesionál, jak píšeš, a bude vědět, že bouchačku máš, přestáváš být pro něj zajímavým objektem loupeže. Jednání, které popisuješ by přicházelo v úvahu kdyby to byl kat (nájemný vrah). :wheelchair:

 

 

:D tak to jo, to asi ano, na dveře to chce ovšem cedulku - objekt střežen legálně drženou zbraní !! Pak tam amatéři nevrazí, ledaže by neuměl číst, či byl naprostý zoufalec, což podle mých zkušeností zhusta jsou (feťáci a tak, docela politováníhodné existence - bez sentimentu) a profík (kat) se připraví důkladně.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

1. hodně lidí je nemocnejch

2. hodně lidí je tlustejch

3. hodně lidí bejvá vykradenejch

4. hodně lidí je chudejch

5. hodně lidí se pomlátí

6. zanedbatelně málo lidí je v takovým ohrožení, aby museli někoho odprásknout (to definitivno mám z těch silnejch keců typu "když už kvér vytáhneš tak musíš zabít")

 

Teorii, že bouchačka dělá kovboje, bych docela podpořil, protože, narozdíl od auta, svým účelem vyvolává ve slabších jedincích ten opojnej pocit moci.

 

Souhlasím.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Tohle je naprosto přesné . Je to jen o penězích , pro stát a doktory . Vím o 2 případech kdy byl zbroják za prachy hned . A už v tisku vypukla hysterie , dnes píšou , že u nás je mezi lidmi 800 samopalů . A kdo je vlastní už nenapíšou. Kámoš ho chtěl a když se šel zeptat na povolení , tak se dozvěděl , že to nejde, to dáváme jen našim klukům . Čili policajtům . Každý kdo má doprdele díru kecá do věcí o nichž nemá ponětí . Možná,že některým pacifistům by neškodila vojna .

 

 

Honzo X, nošení zbraně ( v menší míře pochopitelně vlastnictví)nemá s pacifismem, vztahem k armádě a vojnou co dělat, v nejlepším případě jen se všudypřítomným pocitem ohrožení, což je podle mne tak kapinku paranoia, v horším s malýma koulema a vymaštěnou frajeřinou, což je paranoia jako bič. Obojí případ podle mého soudu hraničí s obecným ohrožením, minimálně latentním.

 

Protože milis má naprostý recht, bouchačka dělá kovboje, příležitost zloděje, ani nechci dokončit ......

 

pochopitelně existují vyjímky a speciální případy, já tu píšu v obecné rovině. Ale hezky to popisuje Gilius.

Upraveno uživatelem cigi
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

No, kdo si ji sežene nelegálně, je grázl a věc policie. Obyčejně se zbraní sleduje nějaký svůj prospěch. Bude-li se pak řídit heslem, když už ji vytáhnu, tak hned zabiju, bude sám proti sobě, protože těžko toho prospěchu dosáhne.

 

To, co tady řešíme je právě nebezpečí plynoucí z legálního ozbrojování, které je podle mne ještě větší, než to první, protože bude-li se slušný občan řídit výše zmíněným heslem, nastane mela. (býv. voják se sluchátky, ďuričko, Kalivoda, Berdár, policista na balkóně, další policisti, co se nedávno postříleli v řeporyjích ........)

 

 

Opět...to už je potom o lidech....házet všechny do jednoho pytle je poněkud úzkoprsé :) Nehledě na to(a to buď jen rád,že jsi to nezažil).....že opravdu je lepší,když už dotyčného sesmahneš navždy.....soudit se pak x-let,jen proto,že je někdo idiot a prachatej,že má na super právníka......

 

Heleď,jsme už v hypotetické rovině. Naše názory se až tak moc neliší......když jsem v práci,prostě tohle neřeším.....už mi do xichtu zbraň mířila.....párkráte jsem už SZ sám tahal,vždy stačila pohrůžka. Pohybuju se v jiné sféře,než Ty.......co se týče nošení a použití SZ,mám sám v sobě také jasno.....tím bych to uzavřel. Pro někoho jsem kovboj,jen proto,že jsem vlastníkem zbraně....pro někoho jsem posera,že ji netahám u sebe,i když mohu. Nicméně,jsem svéprávnej a beru to tak,že si sám rozhodnu,jak a ke komu se chovat. Za své činy budu zodpovídat stejně jen já sám :)

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Gile, já nemluvím kurňa vo chlapech, co se nošením zbraní živí, ti jsou pochopitelně potřeba, ti ať ty legálně držené mají i pod polštářem, jsou perfektně vycvičení, psychicky trénovaní, chránění a tak. Když mi zloději courali po baráku, taky jsem je zavolal, byli u nás hnedle, po zubi ozbrojení až jsem se jich lek a hnedka to perfekt vyřídili.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Mno....potřebuješ vyšetření od felčara(když máš známého,tož na pohodu) + udělat zkoušky. Někomu stačí jen prachy a má to....(což je,samozřejmě,špatně). Plus Tě pak lustrujou lidi od PČR(dotazy u zaměstnavatele,sousedech a tak),jestli Ti ji mohou povolit. Což neznamená,že to tak ale probíhá vždy a všude.......na mne se opravdu ptali sousedů a známejch,sondovali,jestli nejsem extrémista,rasista....magor atd.

Když ale vidím některé týpky,kteří jsou též ozbrojeni.....tož nevím,jak vůbec prošli.

 

Jak jsem psal už výše,osobně jsem pro zpřísnění podmínek a testů a periodické opakování testů (+ psychotesty). Takhle jsme všichni(ti normální) na jedné vlně s dementama........začal bych u myslivců a pokračoval dále. Rozumných lidí není třeba se bát. Zbraň nezabíjí,zabíjej lidi. A magor zabije(nebo ublíží) čímkoliv.....nemusí mít zrovna SZ.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Gile, já nemluvím kurňa vo chlapech, co se nošením zbraní živí, ti jsou pochopitelně potřeba, ti ať ty legálně držené mají i pod polštářem, jsou perfektně vycvičení, psychicky trénovaní, chránění a tak. Když mi zloději courali po baráku, taky jsem je zavolal, byli u nás hnedle, po zubi ozbrojení až jsem se jich lek a hnedka to perfekt vyřídili.

 

 

Já vím,že ne. Bohužel i v našem oboru(PČR,ARMÁDA,Bezpečnostní Agentury) se najdou idioti......hlavně mezi tou svoločí,co se narychlo nabrala........:(

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

:D tak to jo, to asi ano, na dveře to chce ovšem cedulku - objekt střežen legálně drženou zbraní !! Pak tam amatéři nevrazí, ledaže by neuměl číst, či byl naprostý zoufalec, což podle mých zkušeností zhusta jsou (feťáci a tak, docela politováníhodné existence - bez sentimentu) a profík (kat) se připraví důkladně.

 

Takové cedulky se prodávají, může si je koupit i ten, kdo žádnou zbraň nemá. Třeba "Pojištěno u firmy Smith and Wesson"
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

...asi tak jako auto z nás nedělá piráta).

 

... nebo třeba vlastnictví lodě (vim, co mluvim, mam dvě a občas nosím šátek ... a na ráhně jsem se ještě nehoupal;-)

 

Ale k tematu, strelnou zbran nemam a nehodlam si ji porizovat, doufam, ze k tomu nebudu v budoucnu okolnostmi nucen. Takových lidí bude asi většina. A co byste mi poradili na ochranu, abych si nepripadal jako paranoik. Nosim nuz, ktery stejne nejcasteji kraji grepy, chleby, ale na obranu je tak proti psovi. Na cloveka bych ho vytahl jen v nekrajnejsim pripade, ale jako necvicenemu, by mi byl asi pro zastraseni (pouziti noze je legalne podobna slamastyka jako u pistole, viz. fora o nozich, knife.cz apod.). Jeste muzes nosit sprej nebo obusek, ale to je taky nejisty. Mozna nejlepsi pravidelne behat a posilovat, bud nasilnika odradi sirka ramen nebo mu uteces nebo tvy zdravy silny srdce neklepne, kdyz na tebe bafne nebo kdyz na nej zacnes rvat. Muzu ji na kurz sebeobrany, krizove komunikace, delat bojovy umeni, volat hlidku, kdykoli uvidim psa bez nahubku...

 

Kazdopadne agresivita kolem roste a nevis, na koho narazis. Vidis, jak kluk bezi pres prechod na tramvaj a z auta vystartuje manik, ze mu prebehl pred autem, srazi ho na zastavce a zkope do zeber. Rano ti pred dverma bytu bivakuje houmlesak. Bezi na tebe rotvajler, jehoz pan na tebe krici, ze je hodnej, skace a chape po tobe pitbull nereagujici na prikazy teenage panicky (to by stacila ta kudla). V obchodnim centru v Brne se do tebe zacne bezduvodne navazet chlap mluvici slovensky a nadavat ti do Cechu, nevis, co ma po kapsach. Na zastavce zacnou 16tileti skini mydlit 16tilety cigany. Vytahnes pistoli a uklidnis situaci??? Pistole to neresi, policie to neohlida ... asi staci jen mit to štěstí (nebo

).

 

P.S. Skalis, ty nevis v jakym meste zijes, bud rad, ze ti jede hardisk;-)

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Díky za info. Blbé je na tom jen to, že ti, kteří vydávají potvrzení o způsobilosti jsou bohužel taky jen lidé a rádi vezmou úplatek.

Tak či tak si myslím, že v našich končinách je zbraň na ulici zbytečná (mimo policie, samozřejmě). Když chce někdo střílet, tak ať chodí na střelnici :-) (pouze můj názor)

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Návštěvník
Toto téma je nyní uzavřeno, a proto není možné odpovídat.
×
×
  • Vytvořit...