Přejít na obsah

Co mě právě naštvalo


Doporučené příspěvky

Hele nemyslím, že by to tak bylo. Mám tedy zkušenosti jen z Olomouce, bydlel jsem už v několika lokalitách, kde byly možnosti koupit stání (venku i vevnitř), řada lidí raději parkovala po chodnících, než by těch 200 tisíc vydala. O tom, že je po okrajích sídlišť řada takových těch starších řadových garážích či přímo parkovacích domů, ale všechny jsou nevyužité, raději ani nemluvě. Lidé prostě musí parkovat před svým vchodem (a ještě samozřejmě zdarma...), než by šli X set metrů.

 

Nakonec to tady myslím pár dnů zpátky psal i Kuncák, že v Praze je nějaký parkovací dům na sídlišti, který nikdo nevyužívá...

Parkovací domy jsou znouzecnost, vhodná pro centrum, kde historická zástavba nedává jinou šanci, bo by se památkáři  podefekovali... je to vopruz, než tamodtud auťák vybabráš, je pozejtří. Na zaparkování pro občasného návštěvníka centra s dostatkem volného času bomba, ale pro člověka spěchajícího do práce strašný řešení. Dojet na záchytnej parking, zabouchnout, zamknout, skočit do krtka - TO je řešení.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

...

 

Neznám situaci, proč ten parkovací dům je prázdný, k tomu se vyjadřovat nebudu.

Ale znám spoustu lidí, co na vlastní garáž nemají prachy a za rozumný poplatek by využili možnost mít "vlastní" parkovací stání, kam by mohli zaparkovat kdykoliv. 

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Neznám situaci, proč ten parkovací dům je prázdný, k tomu se vyjadřovat nebudu.

Ale znám spoustu lidí, co na vlastní garáž nemají prachy a za rozumný poplatek by využili možnost mít "vlastní" parkovací stání, kam by mohli zaparkovat kdykoliv. 

Jestli je to ten na Chodově, tak bych věděl  :lol2:

Druhou větu tesat do nějakýho trvanlivýho kamene, prosím, nebo odlít do bronzu, udělat z toho náramky a rozdávat úředníkům na radnicích jako inspiraci. Nejraději jim je navlékat ještě žhavé.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Krásný flejmíček se tady rozjel.

Tak já si přileju oleje do ohně.

Když jsem byl loni u Badenského jezera, tak všichni parkovali u hotelů ve vesničkách okolo města, jinde se spát nedalo a pro všechny byly lokální vlaky zdarma, aby ve městě nesmrděli s autama a fungovalo to perfektně.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Ale znám spoustu lidí, co na vlastní garáž nemají prachy a za rozumný poplatek by využili možnost mít "vlastní" parkovací stání, kam by mohli zaparkovat kdykoliv. 

 

Jenže tady krásně vidíš onen rozpor- lidi na auto prachy mají, ale na garáž už ne? Co je to rozumný poplatek? Kdyby tím bylo myšleno levný, tak asi těžko bude místo "vlastní", protože by ho chtěl každý a tolik stání prostě na některých místech nevytvoříš. 

 

Kromě toho se mi vždy líbí, jak zde lidé, kteří neřeknou o úřednících či politicích nic dobrého, zároveň domnívají, že je jakýmsi jejich právem, aby jim stát (blízké, levné, jen jejich) parkování zajistil. To jako když platím spotřební daň z paliv, tak mi z toho plyne nějaký nárok na stání? Parkování prostě není silnice. Když zde bylo srovnání s cyklostezkou, také nechci po státu, aby mě postavil za levno sklep či sídlištní kolárnu.

 

Zkuste se místo obviňování úředníků zeptat, proč na sídlišti XY místo developerského projektu X raději soukromý investor nepostaví to parkoviště (parkovací dům etc.), když to má být tak výhodný business?

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Karlosi, nemáš tak nějak poslední dobou dojem, že už ses úplně zbláznil? Že ty jsi línej sednout na metro a radši stojíš někde na magistrále je sice prima, ale házet tady hlášky jakože "přiznej si to, všichni to maj nastavený jako já, a kdo ne, kecá.." už je fakt na palici. Jo, když to jenom trochu de, já taky nechám auto někde na Čerňáku na odstavnym parkovišti a jedu metrem. A fakt ne kvůli tomu, že bych někde v centru nezaparkoval.. ale je mi jasný že to je další pohádka, blabla.. :)

Souhlas. Mimochodem v Praze už nějakou dobu žiju, ale původně jsem z Ostravy a všichni co znám, tak nechají stát auto na kraji (Černý Most/ Zličín/Chodov) a dojedou metrem, pokud teda něco nevezou. Ale samozřejmě jsou to všechno jenom kecy.....

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

...

 

Jenomže ti lidé platí daně do státního rozpočtu. To auto si koupili ze svých zdaněných peněz a prodejce za něj také odvedl veškeré daně. Teď po nich město chce, aby zaplatili poplatek za to, že mají právo stát v nějakých smyšlených zónách. Ale už jim nepřiznává právo na to, že v té zóně nějaké místo i najdou. Takže platí - za co vlastně? Že mají právo parkovat tam, kde bydlí? Děsím se chvíle, kdy tento stát zjistí, že to jde, lidi drží hubu a krok a začne nás kasírovat všechny. Za to, že budeš parkovat na své vlastní zahradě.

Prahou to jen začíná. Už nad tím uvažují i další města...

 

 

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Mikymik- na rovinu, nezaparkuješ stejně, protože se vydá mnohem víc karet, než je míst.

K tomu parkovacímu domu- pro lidi je prostě "drahej", zvykem bylo zaparkovat na silnici ZADARMO A tak je jakejkoliv poplatek drahej ( Magnitogorská ).

Straspole, vím, že jsi proti všemu, co vymyslí nějakej politik/úředník, ale na jinou/nějakou regulaci toho, aby si občan vozil pr..l/ pardon sedinku i do tabáku pro noviny a zaparkoval na "svém místě" před domem, v době kdy vlastní rodina 2-3 auta, zatím nikdo nepřišel- takže to bude odírárna vždy. Komunikace mají sloužit primárně k cestování, nikoli odkládání vozidel ( parkování ), takže si zvykneme, že tomu tak konečně bude ( nebude, ale tohle je ta vize ).

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Nechci narušovat plodnou diskuzi, ale viděli jste někdy reálně ta zoufale přeplněná záchytná parkoviště na kraji Prahy? Já totiž posledních cca 5 let dost často praktikuju tu neproveditelnou variantu, že dojedu autem na krajní stanici metra (Háje, Opatov, Depo Hostivař, Chodov), zabouchnu auto a skočim do krtka. A ANI JEDNOU se mi nestalo, že bych nenašel místo na zaparkování. P+R parkoviště za dvacku naprosto pohodlně, na Hájích zadarmo jsem občas musel objet blok a trochu se porozhlédnout.

Tahle varianta totiž je sice zdaleka nejpohodlnější a nejrychlejší, ale spoustu lidí si prostě odmítá takhle "komplikovat" život a do centra popojíždět mastnou tyčí. A pak v centru stráví půl hodiny hledáním místa k zaparkování a ještě zaplatí pokutu, protože nechápou zóny.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Jenže tady krásně vidíš onen rozpor- lidi na auto prachy mají, ale na garáž už ne? Co je to rozumný poplatek? Kdyby tím bylo myšleno levný, tak asi těžko bude místo "vlastní", protože by ho chtěl každý a tolik stání prostě na některých místech nevytvoříš. 

 

Kromě toho se mi vždy líbí, jak zde lidé, kteří neřeknou o úřednících či politicích nic dobrého, zároveň domnívají, že je jakýmsi jejich právem, aby jim stát (blízké, levné, jen jejich) parkování zajistil. To jako když platím spotřební daň z paliv, tak mi z toho plyne nějaký nárok na stání? Parkování prostě není silnice. Když zde bylo srovnání s cyklostezkou, také nechci po státu, aby mě postavil za levno sklep či sídlištní kolárnu.

 

Zkuste se místo obviňování úředníků zeptat, proč na sídlišti XY místo developerského projektu X raději soukromý investor nepostaví to parkoviště (parkovací dům etc.), když to má být tak výhodný business?

1) To ale nemá být výhodný businnes, to má být služba. Jinak to nemá smysl. Proč by povinnosti úřadu (který štědře dotuje např.MHD) měl převzít nějaký soukromý investor?  

2) Už léta platí, že při stavbě nových domů musí být odpovídajícím způsobem řešeno parkování. Nechápu proč se to nedodržuje- z tohoto hlediska na parkování lidé totiž nárok mají. Ano, spotřební daň z paliv by měla sloužit podle mého i k odpovídajícímu ustájení vozového parku, díky kterému tento příjem vzniká. Co je na tom nelogického? Na sídlištích je většinou s odpovídajícím počtem parkovacích míst počítáno, a nebýt parkovacích vyděračů a omezovačů v centru, spojených s  absencí záchytných  parkovišť, problém by tam nebyl. stávající stav je jen vytloukání klínu klínem. A neboj, na cyklisty taky dojde :-) jen co nějakého magora napadne, že by si měli každý rok zaplatit technickou a že u cyklostezek zřídí parkovací automaty pro kolomrdy  :lol2:

3) Proč bych automaticky spolu s autem měl kupovat garáž? 

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Jaroone mně se zdá, že z tebe i mnoha dalších mluví spíše frustrace, protože řešení parkování ve velkých městech je přesně ta situace, kdy ani při veškeré snaze a dobré vůli nejde vyhovět všem.

 

Můžeš nadávat jak chceš (a spočítat to politikům při volbách), ale stát má právo zdanit i to, co mu nepatří a v zásadě jak chce, pokud to nemá rdousící efekt a není to diskriminační. Tohle je navíc jiná situace, stát (město) oceňuje něco, co patří jemu (veřejný prostor), nikoliv tobě. Už se ptám poněkolikáté a je to klíčová otázka celé diskuze, z jakého důvodu by měl mít někdo nárok na to parkovat, kde bydlí, pokud to není na jeho pozemku?

 

Spravedlivé (a tržní) řešení by bylo jediné: Namalovat a očíslovat v Praze všechna parkovací místa na veřejném prostoru a každé z nich na rok (dva, pět ...) elektronicky vydražit. Už bych viděl, jaké odezvy by se takový plán zde dočkal :)

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Trochu máš pravdu, ale ne úplnou. Praha pro zřízení P+R parkovišť momentálně nedělá vůbec nic a také to bude brzo znát ( Praha 6 je toho zářným příkladem- ani jedno toto parkoviště ). Ostatní jsou dost plná ( Zličín i Depo Hostivař ). 

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Jaroone mně se zdá, že z tebe i mnoha dalších mluví spíše frustrace...

 

Nemluví, v podstatě mě situace v Praze nezajímá, bydlím v Jižních Čechách a stavím dům v malé vesničce. Do Prahy jezdím sporadicky a vždy nechám auto někde v obchoďáku, kde si za to stání poctivě zaplatím. Ta stovka jednou za čas mě nezabije... Tolik k tvým doměnkám.

 

Z jakého důvodu by měl někdo chtít parkovat tam, kde bydlí? Tuto otázku určitě nemyslíš vážně, že ne?

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Co já teda dost často posloucham, je výmluva motoristů, že nebudou přece jezdit sockou, protože to tam smrdí (plebs se podle nich nemeje) a je tam hrozně lidí. 

Jsou ochotný dojížďáci si koupit lístek/kupon na MHD? Nebudou se dožadovat jízdy zadarmo?

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Mikymik- na rovinu, nezaparkuješ stejně, protože se vydá mnohem víc karet, než je míst.

K tomu parkovacímu domu- pro lidi je prostě "drahej", zvykem bylo zaparkovat na silnici ZADARMO A tak je jakejkoliv poplatek drahej ( Magnitogorská ).

Straspole, vím, že jsi proti všemu, co vymyslí nějakej politik/úředník, ale na jinou/nějakou regulaci toho, aby si občan vozil pr..l/ pardon sedinku i do tabáku pro noviny a zaparkoval na "svém místě" před domem, v době kdy vlastní rodina 2-3 auta, zatím nikdo nepřišel- takže to bude odírárna vždy. Komunikace mají sloužit primárně k cestování, nikoli odkládání vozidel ( parkování ), takže si zvykneme, že tomu tak konečně bude ( nebude, ale tohle je ta vize ).

Ale, Kuncáku, to je právě ten ohromný problém, že se nehledá způsob jak to komplexně vyřešit, ale vymýšlí se REGULACE. A protože sice už víme, že zóny nic neřeší, ale už jsme do toho utopili strašlivý prachy a vyhovuje nám to, neboť tím můžeme beztrestně vydírat stádo lidí, tak to holt musíme dotáhnout a tvářit se, že je vše v nejlepším pořádku a že tím vlastně pomáháme městu, že. Protože až už budou ty zóny už úplně všude a lidi začnou opravdu řvát a bouřit se, tak my už budem v důchodu a vyžerou to ti co budou na radnicích a úřadech po nás, žejo? A ti budou muset uznat to co už je jasně vidět pár let- totiž že tudy cesta nevedla.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Návštěvník
Toto téma je nyní uzavřeno, a proto není možné odpovídat.
×
×
  • Vytvořit...