Přejít na obsah

Co mě právě naštvalo


Doporučené příspěvky

Přesně tak, tady se totiž pošlapávají základní lidská práva naprosto účelově. Krásný příklad je třeba "SPRDEL". Jestli pan Janota dlužil, vůbec neřeším. Je to nepodstatné.

 

Edit: reakce navazovala na "Pan Janota ale nedostal 12 let za to, že někomu dlužil, ale za střelbu na exekutory."

Upraveno uživatelem Americkej
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Návštěvník

Pan Janota ale nedostal 12 let za to, že někomu dlužil, ale za střelbu na exekutory. Nevím jak bych se zachoval kdyby mě vzbudilo, že někdo vykopává dveře u baráku. Pokud se podařilo prokázat, že věděl, že za dveřmi je exekutor, dejme tomu, ale bylo to tak nebo si exekutor s policií navzájem jen potvrzovali svoji verzi? Navíc evidentně střílel úmyslně mimo, takže mi pořád vychází 12 let jako neúměrný trest. To se dává za úmyslnou, dokonanou vraždu. Srovnej s případem toho Albánce co střílel na policii, která ho přišla zatknout a místo aby zazvonili, vykopli dveře. Dostal 5 let, pak 4, pak zase 5, nebo tak nějak, až ho s konečnou platností ústavní soud osvobodil. A to přitom jednoho policajta postřelil - viz třeba tady: http://jaromirpetrik.blog.idnes.cz/blog.aspx?c=589009

A je Ti jasné, že jde tak maximálně o názor autora a ne o fakta ? Fake news vládnou světu... Problém je, že na internet může napsat kdokoliv cokoliv. A potom z toho vznikají různé radikální názory, např. Samková je celkem známa šířením Hoaxu. Co to ve výsledku může způsobit je tady (dával včera Micey do vlákna Humor: https://video.aktualne.cz/dvtv/yngland-hruskova-nemam-miliardy-nejsem-byvaly-estebak-me-san/r~c65de394760411e7b564002590604f2e/ ) Jo a argument, kde jste to četla: všude. Jak to víte: to ví přece každý atd..... Ověřování informací se dnes nenosí a pokud si někdo dovolí nesouhlasit, tak ho v lepším případě slovně napadnu.. 

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Hele a přesně proto jsem to tu nechtěl řešit. Protože jsem věděl, že spousta lidí se chytne jednoho článku a to ještě od hlavního aktéra. Tak například, vypověděl, že moment střelby si nepamatuje (oproti blogu). Taky exekutoři ho mnohokrát upozorňovali. Potom co na ně namířil zbraň z jeho pokoje utekli. Střílel až potom přes dveře... Kde stál volající atd... obecně to dost měnil. Říkám vadí mi, to co psala Samková, jinak bych se vůbec neozval...

 

To mě právě zajímalo, neřešil jsem dluh, jeho oprávněnost nebo tak. Šlo mi o tu druhou stranu informací k inkriminované střelbě, protože ta jedna část vyznívá tendenčně.

 

Nicméně i tak si myslím, že 12 let je prostě masakr vzhledem k tomu, že se nic nestalo. Právě v souvislosti s jinýma rozsudkama...a zde se dostáváme do obecné roviny...

 

EDIT: právě mě jde o to ověření informací, na který narážíš. Od začátku jsi napsal, že něco víš, ale zatím spíš tancuješ okolo, ale nechceš to vyklopit :D

Upraveno uživatelem Lamiczka
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Návštěvník

Já vím akorát to co jsem načetl z veřejně dostupných zdrojů, když jsem se hádal s lidmi co ho znali o tom, že přece to nemohlo být jak on tvrdil a že není tak úplně oběť justičního systému. Tady se hádat nechci. Myslím, že soud měl právo udělit sazbu a kvalifikaci jakou udělil. Nicméně nejsem právník a tím pádem to je asi irelevantní. Díky tomu, že se nikomu nic nestalo dostal sazbu pod dolní hranicí té kvalifikace. Taky si myslím, že v kontextu je 12 let celkem mazec, ale to není už tak důležité. 

Upraveno uživatelem vojta1
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Názor autora? Neřeším ho.

Fakta beru popořadě. Chlap 1 spí ve svý posteli. Nezvaní chlapi 2 a 3 mu násilím vlezou do soukromí. Chlap 1 bere legálně drženou zbraň a jediným výstřelem aniž by kohokoli zasáhnul, končí s vraždou na 12 let. 

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Návštěvník

Názor autora? Neřeším ho.

Fakta beru popořadě. Chlap 1 spí ve svý posteli. Nezvaní chlapi 2 a 3 mu násilím vlezou do soukromí. Chlap 1 bere legálně drženou zbraň a jediným výstřelem aniž by kohokoli zasáhnul, končí s vraždou na 12 let. 

Tak to bereš fakt špatně :) Tak to ani zdaleka nebylo... 

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

A co mu dali za paragraf kluci?

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Názor autora? Neřeším ho.

Fakta beru popořadě. Chlap 1 spí ve svý posteli. Nezvaní chlapi 2 a 3 mu násilím vlezou do soukromí. Chlap 1 bere legálně drženou zbraň a jediným výstřelem aniž by kohokoli zasáhnul, končí s vraždou na 12 let.

12 let je fakt reketa, to se dava v CR za vrazdu, to je uplne mimo, ale druha vec je ze oni tam vlezli podle zakona a on na ne proste strilet nesmi, ikdyby byl rozespaly nebo cokoliv, ale osobne bych to videl bud na podminku pripadne mensi nepodmineny trest - ale fakt je ze nevime jak presne to bylo, vychazime pouze z jeho informaci a soud mel jiste kompletni informace vcetne posudku znalcu. Ja jsem ale neresil ani tak tu strelbu, jako ty jeho vymluvy ohledne dluhu a postupu exekutoru, ktere jsou fakt smesne.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Návštěvník

 Předpokládám (snad ne mylně), že nikdo z nás, co tu diskutujeme tam osobně nebyl.

hmm, tak to je taky argument.... Takhle to nebylo ani podle toho blogu panebože......

 

V Mnichově 1972 jsem taky nebyl a přesto věřím, že tam ty sportovce postříleli...

 

Není to tak, že se probral-slyšel hluk-střílel.....

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

12 let je fakt reketa, to se dava v CR za vrazdu, to je uplne mimo, ale druha vec je ze oni tam vlezli podle zakona a on na ne proste strilet nesmi, ikdyby byl rozespaly nebo cokoliv, ale osobne bych to videl bud na podminku pripadne mensi nepodmineny trest - ale fakt je ze nevime jak presne to bylo, vychazime pouze z jeho informaci a soud mel jiste kompletni informace vcetne posudku znalcu. Ja jsem ale neresil ani tak tu strelbu, jako ty jeho vymluvy ohledne dluhu a postupu exekutoru, ktere jsou fakt smesne.

 

No já jsem výtky na postup exekutorů v tom jeho blogspotu žádné nečetl, pak už tam jen psal o tom, jak svoje dluhy splácel z platu. To taky nesedí do celkové koncepce průběhu exekuce, jak tu byla popsána (pokud splácel asi nebyl důvod ho jít vylustrovat doma). Proto jsem se ptal, jestlu tu někdo nemá bližší info, protože je to celý divný...

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

No já jsem výtky na postup exekutorů v tom jeho blogspotu žádné nečetl, pak už tam jen psal o tom, jak svoje dluhy splácel z platu. To taky nesedí do celkové koncepce průběhu exekuce, jak tu byla popsána (pokud splácel asi nebyl důvod ho jít vylustrovat doma). Proto jsem se ptal, jestlu tu někdo nemá bližší info, protože je to celý divný...

Presne tak, kdyby splacel tak jak ma nebudou mu oblepovat majetek, proto jak rikas v jeho verzi pribehu muze byt vice "nepresnosti".

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Návštěvník

Info, včetně kompletních rozsudků a odůvodnění je v článku co jsem tady před chvílí dával. Ještě jednou tady: http://www.ceska-justice.cz/2017/03/bouchani-zvoneni-slovni-vyzvy-podle-rozsudku-zesnuly-janota-musel-vedet-ze-exekutora-strelbou-zasahne/

Je zábavné jak zkratkovitě někteří tady odsuzují justici na základě jednoho blogu a ještě lépe na ještě více tendenčního komentáře toho blogu :) A tím se vracím k původní mé reakci. Samozřejmě za to může i neprofesionalita médii jako Idnes, Blesk aj... kteří hledají senzaci za každou cenu..... a už se neobtěžují dodat fakta, protože potom by to nebylo tak zajímavé...

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Jestli Vás to tolik zajímá, tak si přečtěte rozsudek, ke stažení tady : http://www.ceska-justice.cz/2017/03/bouchani-zvoneni-slovni-vyzvy-podle-rozsudku-zesnuly-janota-musel-vedet-ze-exekutora-strelbou-zasahne/ ty případy jsou zcela odlišné např. s tím Albáncem atd....

Tak je to jasne, doporucuji vsem si to precist, Janota lhal a udalo se to jinak nez on popisuje, proti nemu mluvi vypovedi svedku i posudky.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

rayethon: diky, nebudu soudit, jestli si to zaslouzil, nebo ne. Ale nechapu proc ho nedelali v 3. odst pismena d) ? To mi hlava nebere. Jdu se juknout co zde poslal Vojta1 ohledne to vynosu.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

hmm, tak to je taky argument.... Takhle to nebylo ani podle toho blogu panebože......

 

V Mnichově 1972 jsem taky nebyl a přesto věřím, že tam ty sportovce postříleli...

 

Není to tak, že se probral-slyšel hluk-střílel.....

No a právě proto jsem vzal v úvahu jen minimální základní fakta. Jasně že v v kontextu to mohlo vypadat jinak, proto vynechávám média a jejich "zprávy" abych se "lacinizaci" vyhnul.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Jestli Vás to tolik zajímá, tak si přečtěte rozsudek, ke stažení tady : http://www.ceska-justice.cz/2017/03/bouchani-zvoneni-slovni-vyzvy-podle-rozsudku-zesnuly-janota-musel-vedet-ze-exekutora-strelbou-zasahne/ ty případy jsou zcela odlišné např. s tím Albáncem atd.... 

 

Díky, to jsem od začátku chtěl :)

 

Už se k tomu nebudu vyjadřovat...

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Návštěvník
Toto téma je nyní uzavřeno, a proto není možné odpovídat.
×
×
  • Vytvořit...