Přejít na obsah

Co mě právě naštvalo


Doporučené příspěvky

Prosím Tě jak tohle řeší Ti chudáci lidi v Německu a nebo třeba v Rakousku ?

Já Ti to povím, prostě jsou doma  s přáteli nebo s rodinou  a funguje to tam takhle už mnoho let!

Tak ve srovnání s Rakouskem a Německem to není jediný rozdíl, který jsem v obchodě zaznamenal. Taky tam třeba mívají zavřeno v neděli. Moje otázka zní - co je komu do toho, jak má který obchod otevřeno? Nemělo by to být na zvážení to kterého obchodníka?

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Tak ve srovnání s Rakouskem a Německem to není jediný rozdíl, který jsem v obchodě zaznamenal. Taky tam třeba mívají zavřeno v neděli. Moje otázka zní - co je komu do toho, jak má který obchod otevřeno? Nemělo by to být na zvážení to kterého obchodníka?

 

Hele to samé. Mají být doma  s rodinou atd. atd.

Má být samozřejmě zavřeno i v neděli a o svátcích plošně. U sousedů je jiná kultůra. :-) Proto je u nás asi potřeba občas něco direktivně řídit, třeba tak jako rozdílnou kvalitu potravin oproti těm zemím se zažitou kulturou.

A jsem za to popravdě rád, nebaví mně lítat V Tescu nebo Globusu a kontrolovat složení, abych si nekoupil ve stejném obalu co v Německu nějakou sračku pro český trh.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Hele to samé. Mají být doma  s rodinou atd. atd.

Má být samozřejmě zavřeno i v neděli a o svátcích plošně. U sousedů je jiná kultůra. :-) Proto je u nás asi potřeba občas něco direktivně řídit, třeba tak jako rozdílnou kvalitu potravin oproti těm zemím se zažitou kulturou.

A jsem za to popravdě rád, nebaví mně lítat V Tescu nebo Globusu a kontrolovat složení, abych si nekoupil ve stejném obalu co v Německu nějakou sračku pro český trh.

Hele, já chápu, kam směřuješ, ale s tímhle se nemůžu ztotožnit. To bys mohl za chvíli nařizovat, že se o státním svátku nesmí prodávat alkohol, jako to bylo za komárů na 1. Máje. Měli bychom žít ve svobodné zemi, kde by nikdo neměl nikomu nařizovat, kdy a jak má a nemá podnikat. Dvojí kvalita potravin mi taky vadí. Ale měl by to vyřešit trh a ne nařízení shora. Stejně jako různé ceny za zboží a služby.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Moje otázka zní - co je komu do toho, jak má který obchod otevřeno? Nemělo by to být na zvážení to kterého obchodníka?

Tahle otázka se dá aplikovat na cokoliv. A jistě se najdou nějaká pravidla, která vyhovují zase tobě a jiným třeba ne...

Takže otázka by vlastně měla znít asi nějak jako: Jak se shodnout na jednotných pravidlech, která by dokázali akceptovat všichni?

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Tahle otázka se dá aplikovat na cokoliv. A jistě se najdou nějaká pravidla, která vyhovují zase tobě a jiným třeba ne...

Takže otázka by vlastně měla znít asi nějak jako: Jak se shodnout na jednotných pravidlech, která by dokázali akceptovat všichni?

Taková pravidla neexistují. Pro mě je zásadní - přináší tohle omezení skutečně užitek, nebo jde jen o další pootočení závitem? Zákaz kouření v restauracích celkem akceptuju, přestože s výhradami. Tohle je ale čirá hloupost, která kvůli diskutabilnímu přínosu pro mizivý zlomek, omezuje drtivou většinu.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

 Dvojí kvalita potravin mi taky vadí. Ale měl by to vyřešit trh a ne nařízení shora. Stejně jako různé ceny za zboží a služby.

Tak proč to tedy trh nevyřešil a dvojí kvalita existuje? No protože trh nic takového vyřešit nedokáže.

Trh je v podstatě takové synonymum ke slovu anarchokapitalismus, což je zase jen odborný termín pro "silnější pes m..á." Jak v něčem takovém chce někdo hledat řešení čehokoliv, to jsem niky nepochopil.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Hele to samé. Mají být doma  s rodinou atd. atd.

Má být samozřejmě zavřeno i v neděli a o svátcích plošně. U sousedů je jiná kultůra. :-) Proto je u nás asi potřeba občas něco direktivně řídit, třeba tak jako rozdílnou kvalitu potravin oproti těm zemím se zažitou kulturou.

A jsem za to popravdě rád, nebaví mně lítat V Tescu nebo Globusu a kontrolovat složení, abych si nekoupil ve stejném obalu co v Německu nějakou sračku pro český trh.

 

A jak se pozná "zažitá kultura"? Třeba v GB mají obchody otevřeno jak chtějí a kdy chtějí. Je německá kultura zažitější jež anglická? Nebo je ta německá pro nás směroplatná protože je blíž?

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Hele to samé. Mají být doma  s rodinou atd. atd.

Má být samozřejmě zavřeno i v neděli a o svátcích plošně. U sousedů je jiná kultůra. :-) Proto je u nás asi potřeba občas něco direktivně řídit, třeba tak jako rozdílnou kvalitu potravin oproti těm zemím se zažitou kulturou.

A jsem za to popravdě rád, nebaví mně lítat V Tescu nebo Globusu a kontrolovat složení, abych si nekoupil ve stejném obalu co v Německu nějakou sračku pro český trh.

Nemůžu nereagovat. Je to tam direktivně nařízeno, je to nesmysl. Například v Rakousku šli tak na hranu, že mají podobně jako u nás otevřeno na letištích a nádražích. Nicméně mají uzavřeno zboží domácí potřeby (prací prášky atd...). A je to stejný nesmysl jako u nás. Jo a kulturu s ů jsem už nějaký ten pátek neviděl. Vlastně jsem jí viděl naposled ve svém diktátu z 5 třídy a dostal díky tomu svou první 2 na vysvědčení :)

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Taková pravidla neexistují. Pro mě je zásadní - přináší tohle omezení skutečně užitek, nebo jde jen o další pootočení závitem? Zákaz kouření v restauracích celkem akceptuju, přestože s výhradami. Tohle je ale čirá hloupost, která kvůli diskutabilnímu přínosu pro mizivý zlomek, omezuje drtivou většinu.

Tak tobě nevyhovují žádná pravidla? :) Jak bys chtěl dělat cokoliv bez pravidel, když každý chce něco jiného?

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Tak tobě nevyhovují žádná pravidla? :) Jak bys chtěl dělat cokoliv bez pravidel, když každý chce něco jiného?

Zas a znovu používáš argumentační logiku Pitomia. Neodpovídáš k věci, vytrháváš věci z kontextu, demagogicky nevyjádříš své stanovisko atd.... 

Kde psal, že mu nevyhovují žádná pravidla ? 

Kde psal, že to trh vyřeší atd ?

Kde se Ty vyjadřuješ k obchodům, které tu Pavelpu27 řeší? Klasicky si tu jedeš své "ekonomicko"-filozofické teorie, které se odehrávají vždy stejně a vůbec nesouvisí s daným tématem. 

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Taková pravidla neexistují. Pro mě je zásadní - přináší tohle omezení skutečně užitek, nebo jde jen o další pootočení závitem? Zákaz kouření v restauracích celkem akceptuju, přestože s výhradami. Tohle je ale čirá hloupost, která kvůli diskutabilnímu přínosu pro mizivý zlomek, omezuje drtivou většinu.

Já Ti rozumím, ale to že se třeba kouří v hospodách mě sralo už jen těmi smradlavými hadry i v koši na prádlo. Třeba sako 250 kč za vyčištění v prdeli!

Vedení, direktiva a nařízení ze strany státních orgánů je potřeba. jinak by vznikl ještě větší chaos. Nebo si opravdu myslíš, že by byl někdo schopen kontrolovat třeba kvalitu potravin tady a v Německu, že byl jel solo do Reichu a tam si zapisoval složení,  moučku a separát ?

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Pavelpu27: Tak to jsem pochopil jako odpověď na moje "A jistě se najdou nějaká pravidla, která vyhovují zase tobě a jiným třeba ne..."

 

No a pokud neexistují pravidla, která by vyhovovala všem a nevyřeší to trh, tak co tedy dělat?

Upraveno uživatelem Karlos
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Obchodní řetězce a obchody MUSÍ, zůstat o sobotách a nedělích OTEVŘENÉ !!!!

 

Kam by asi chodili podnikatelé, úředníci atd. s dětmi na výlet ? Vždyť už to jednou někde bylo uvedeno, my jsme se přišli najíst a děti pohrát s hračkami.

Proč by to Ty Oháňky měnily, když nemají čas přes po-pa nakoupit.

 

Předtím se v sobotu poledne uzavřelo a konec, kdo chtěl měl nakoupené a otevřelo se v pondělí.

Bylo to tak dané a nikdo to neřešil.

P.S: Někde byly večerky

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Já nevím, odkud berete informace, že prodavačky chtějí mít o svátcích otevřeno, protože příplatky! Znám jich celkem dost, pohyboval jsem se v tomto sektoru celkem dost dlouho a manželka v jednom z těch velkých řetězců pracuje. Stav je momentálně takový, že řetězce na základě tlaků na zvyšování mzdy tuto zvyšují. Ale na úkor toho, že snižují stavy na jednotlivých úsecích. To, co předtím zvládlo 6 zaměstnanců, dnes musí zvládnout 4. Ty lidi tam jedou na doraz. Vstávají ve 4 hodiny, aby obchod mohl v 6,30 otevřít. Zavírají mezi 20 a 22 hodinou (mimo Tesco) a pak tam ještě minimálně půlhodinu až hodinu makají. Za každý den volna jsou vděčné. A příplatky? Ty dnes většina řetězců neplatí, protože svátek je pro ně normální pracovní den jako každý jiný. Pro ty holky to není práce navíc, ale pracují ve svátek v rámci normálního fondu pracovního času. Takže zapomeňte to, že znáte jednoho člověka, který chce pracovat kvůli příplatkům. Je to blbec, který ani neví, co a za co vydělává. Pokud to nebude nařízeno direktivou, tak v životě žádný řetězec dobrovolně nazavře. Proč by to také dělal...

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Předtím se v sobotu poledne uzavřelo a konec, kdo chtěl měl nakoupené a otevřelo se v pondělí.

Bylo to tak dané a nikdo to neřešil.

 

Jo - a taky se místo do obchodů (ve kterých bylo hovno) povinně muselo do prvomájových a lampionových průvodů.

A ještě dřív se (dobrovolně - no kdo by si to nechal ujít?) chodívalo na veřejné popravy - ale tak daleko paměť ostalgiků nesahá...  <_<

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Návštěvník
Toto téma je nyní uzavřeno, a proto není možné odpovídat.
×
×
  • Vytvořit...