Přejít na obsah

Co mě právě naštvalo


Doporučené příspěvky

littlle_w:  tos mě překvapil, vím, že se v posledních letech rozmohly kamery na úkor těch motohlídek, ale pokuta za 31m mě fakt překvapila. Je pravda, že v Rakousku už mají taky toleranci 0. Údajně dokonalejší radary.

Já se na ty policajty na motorkách pamatuju z roku 2008, to jsme víc jezdili po silnicích v jižní Anglii. Teď se většinou pohybujem vlakama a autem jen na krátké vzdálenosti.

Jak snadno člověk plácá blbosti :notworthy:

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Tak bacha, Tomasi, znamej to dostal pri vjezdu na trajekt, kdyz odjizdel z Anglie. Proste mu to predali, protoze jim vyjela v systemu SPZ, kdyz se vracel ;) Samozrejme to neznamena, ze te vzdycky chyti... ale pri hustote kamer v Anglii proste radeji jezdim slusne. Uprimne receno se teda tady na venkove jezdit rychleji, cesty nic moc.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Tak já se vždycky snažím a speciálně si hlídám radary a kamery. Neznamená to, že bych to někde hnal, ale už se mi stalo, že jsem někde přetáhl to úsekové měření třeba o tři míle na průměrné rychlosti... Levej pruh jel moc pomalu a v pravém se na mě někdo tlačil, takže jsem trošku přišlápl plyn.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Neuvěřitelně mě vytáčí věčná totální bezohlednost lidí a přijde mi to snad čím dál tím horší. Hned ranní story, jdu si po chodníku, proti hlouček lidí roztažených po celé šíři, takže není kam uhnout, i tak se namáčknu až ke zdí a čekám, že ten v naproti mě alespoň trošku uhne...samozřejmě se nestalo, protože ani nečumí kam jde, drsná srážka rameny, za kterou fakt nemůžu, ale připravil jsem se na ní a nepovolil, slyším divný zvuk, jako když se něco trhá a tak se ohlídnu, jestli všechno ok, frajer samozřejmě nic, ani se neohlídne a vesele jde dál jakoby nic. Po chvíli zjišťuju  že mám roztrhnutej rukáv na bundě, no do psí díry :furious: krom ramene mě očividně vzal i batohem na kterém měl nějakou přesku nebo co, nevím, bunda v hajzlu. A tak je to se vším, parkovací manýry všichni známe a další a další, mě todle tak strašně štve.

Jako neříkám, že jsem nějaký vzor ctnosti, ale do hajzlu když se s někým srazím, tak se alespoň podívám ne, nebo když něco udělám, tak alespoň to blbé slovo sorry je to nejmenší a nikoho ještě nezabilo, stejně tak lístek za stěračem odrbaného auta atd atd.

Přijde mi, že během posledních let se obecné chování vůči ostatním a absolutní neohleduplnost strašně zhoršuje, jsem jediny?

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Jojo, experti sou na to na pražskejch chodnících Číňani a Rusové. s Číňanem se vždy s radostí srazim, u velkýho Rusa je to horší.. ale taky mě to štve, tadleta bezohlednost.

 Jo a ještě Izraelci, ty jsou ale obecně ve všem braný jako nejhorší a nejvíc bezohledný turisti, tam to beru jako samozřejmost:)

Upraveno uživatelem Micey
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Nie si jediný. Za posledné roky som si zvykol, že ľudia neuhýbajú. A nehovorím o nejakej úzkej chodbe, kde je jeden proti jednému, ale o stretnutiach so skupinkou. Naučil som sa neuhýbať a škaredo rozprávať. Nerobí mi to dobre na psychiku, ale nebudem večne nalepený na stene, aby zaneprázdnená skupinka mohla nerušene prejsť. Keď mám dobrú náladu, tak zastavím.

 

P.S. áno, aj pár Číňanov už má za sebou zrážku so mnou

Upraveno uživatelem McStinger
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Vnímám to stejně, ale bohužel jsou jen dvě možnosti - uhnout a zvyknout si - stát se taky tupým a zvyknout si.

Lidská společnost prostě přerostla sama sebe. Náš mentální/morální vývoj nestačí prudkému technickému a populačnímu boomu. Máme úžasné možnosti, ale je nás moc a neumíme s tím žít. A lidí je stále víc a rozdíl stále větší.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Jojo, experti sou na to na pražskejch chodnících Číňani a Rusové. s Číňanem se vždy s radostí srazim, u velkýho Rusa je to horší.. ale taky mě to štve, tadleta bezohlednost.

 Jo a ještě Izraelci, ty jsou ale obecně ve všem braný jako nejhorší a nejvíc bezohledný turisti, tam to beru jako samozřejmost:)

Prostě kdo ti neuhne, je bezohledný. :)

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

  • Ještě k tomu, proč se ve Francii jezdí ohleduplněji:

  • Já letos konkrétně jsem jel 120 na povolené 110, po odečtu 114 km - 45 E

 

Překročení rychlosti o maximálně 19 km/hv místech s maximálně povolenou rychlostí jízdy 50 km/h bude mít za následek pokutu ve výši 135 eur a 1 bod.

Tam, kde jemaximální povolená rychlost nad 50 km/h, bude finanční postih68 eur plus 1 bod.

Překročení rychlosti o 20 až 29 km/hvyjde na 135 eur a 2 body.

Překročení rychlosti o30 až 39 km/hje oceněno pokutou 135 eur, 3 body a zákazem řízení na 3 roky.

Překročení rychlosti jízdy o 40 až 49 km/hstojí 135 eur, 4 body a je vysloven tříletý zákaz řízení.

Překročení rychlosti jízdy o50 km/h a vícevyjde na 1 500 eur, 6 bodů a zákaz řízení na 3 roky.

Opakované překročení rychlosti jízdy o 50 km/h a vícevyjde na 3 750 eur, 6 bodů, je vysloven zákaz řízení na 3 roky a příslušné vozidlo je zabaveno. Navíc hrozí až tříměsíční pobyt za mřížemi.

Zdroj: https://auto.idnes.cz/francie-predpisy-novinka-pokuta-maximalni-rychlost-osmdesatka-regulace-nehody-umrti-g4a-/automoto.aspx?c=A180629_121215_automoto_taj

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Bezohlednost je čím dál větší a každou novou generací je to horší a horší. Mě například sere i to, jak mladí puboši chodí s těmi přenosnými reproduktory a obtěžují hlukem vyšponovaným do maxima svoje okolí. Jestli s tímhle uvidím někdy svoji dceru, tak dostane víc facek jak při potlesku na konci divadla. Nejlepší je, když se s tím cirkusem zastaví před vaším plotem u oken od pokojíčku, kde se snažíte uspat dítě a kouří tam jednu cigaretu v pěti děckách. To jsem se zase rozčílil, jdu si dát čokoládu.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Bezohlednost je čím dál větší a každou novou generací je to horší a horší. Mě například sere i to, jak mladí puboši chodí s těmi přenosnými reproduktory a obtěžují hlukem vyšponovaným do maxima svoje okolí. Jestli s tímhle uvidím někdy svoji dceru, tak dostane víc facek jak při potlesku na konci divadla. Nejlepší je, když se s tím cirkusem zastaví před vaším plotem u oken od pokojíčku, kde se snažíte uspat dítě a kouří tam jednu cigaretu v pěti děckách. To jsem se zase rozčílil, jdu si dát čokoládu.

A byla to opravdu cigareta?  :D

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Prostě kdo ti neuhne, je bezohledný. :)

Jo, když jdou po chodníku, kam se vejdou čtyři lidi, ty čtyři lidi vedle sebe a ten vlevo neuhne, tak je bezohledný. Ještě bych to mohl kdyžtak nakreslit, byť jsem si myslel, že se to dá pochopit už z mojí reakce na Bellse, popisující chodce roztažený po celym chodníku. 

Upraveno uživatelem Micey
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Prochy68: mě je jedno co tam kouří, jde mi o princip.

 

Micey: plně Ti rozumím, je to jako když jedou cyklisti vedle sebe na silnici (Ti naštěstí většinou uhýbají) - jen takový příklad a je to zase jen o té ohleduplnosti. Já např. i když jedu na tom kole a vyjíždím kopec, blíží se horizont, tak pokynu rukou, že má volno a může jet.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Návštěvník
Toto téma je nyní uzavřeno, a proto není možné odpovídat.
×
×
  • Vytvořit...