Přejít na obsah

Co mě právě naštvalo


Doporučené příspěvky

Mně jednou na karlovarský dálnici ve 130km/h v levým pruhu před Prahou chcíplo půjčený auto. Bez varování. Alternátor v řiti, takže baterka taky, ani světla ani nic nešlo. Mrtvý auto. Tak jsem si na neutrál sjel nejdřív do pravýho, hlídal si zpětný zrcátko a pak při rychlosti kolem 70km/h jsem sjel i do odstavnýho. Pořád si hlídal zrcátko a pánbůh byl zato tak laskavej, že mi umožnil krokem dojet na horizont, za kterým byl sjezd z kopce až na pěknej parking u velkoskladu. O sjezdu jsem věděl a vylejzat v odstavným, kterej je na karlovarský širokej 2m, jsem fakt nechtěl.

Nehraju si na borce, ale zajímalo by mě, kolik ženských by to vyřešilo takhle. Zpocenej sem byl teda solidně. Jednak to adrenalin byl, ne že ne, a druhak mi nešly stahnout okýnka.

Bandi, tohle jsem myslel. Sám bych měl staženou zadnici a pumpa ( srdce ) by přecházelo ze cvalu do klinické smrti. Pro mě zastavit v rychlém pruhu je prostě nepředstavitelná věc.   

Nebudu jí odsuzovat, ani spekulovat.

Všichni tu máme zkušenost a nejednu, že "přemýšlej" či reagujou jinak :-))). Tohle už je v dobrým, dál se v tom pitvat osobně nechci.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

berete to moc všichni přes korektnost. To na dálnici v levém pruhu neplatí. Na takové hámotiny tam není prostor, jezdí se tam od 130 výše. Mrkněte se na sebe, páni řidičové, a na své káry, kdo z vás by tohle čekal a zvládnul? I s ABS? Mám pochyby, rána do stojícího auta je sice chybou řidiče, ale ta oná, .... :death: to se sem ani nehodí, co bych k tomu logicky napsal.

Prostě jako v Arábii, zákaz řízení pro všechny baby a je klid, takovéhle fantasmagorické situace nevzniknou, ono úplně stačí kamiony a banda lidí, kteří jezdí a řídí ruským stylem. A že jich je.  :frusty:

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

To bandiho půjčené votuzidlo muselo mít pěkně zhuntovanou baterku, když mu bez varování scíplo - zadřený alternátor jsem zažil přesně před 3 týdny, liják jak sviňa, hromy divo bijů, zrovna při vyjíždění na frekventovanou hlavní ze servisu. Pochopitelně se okamžitě odstavilo všechno elektrické - ale motor, převodovka, rychloměr i hlavní světla normálně běžely dál na baterku, s trochou sebezapření (elektrický posilovač byl taky mimo) jsem se s tím otočil, domanévroval zpátky na parking a s mokrým technikem ještě i párkrát nastartoval, aby bylo jasné která bije. Přirozená první reakce je samozřejmě leknutí "co se stalo :eek: " - ale auto by opravdu nemělo skončit úplně mrtvé  :speak_cool:

 

Jinak zastavení uprostřed v rychlém pruhu je VIP poukázka do penálu a vina té blbky je jednoznačná - právě proto je na směrově dělené dálnici stanovená minimální rychlost, aby řidiči jedoucí přes 100km/h nemuseli řešit, že v běžném provozu se před nima neobjeví traktor, nebo že někdo bez varování zaparkuje na pětníku a vyrazí zachraňovat přebíhající kačenky/ježky/šneky. Přejet sjezd není žádná tragédie - normálně uvažující člověk by si prostě zakurvoval, pokračoval na další a odtamtud se vrátil - ať hodí šutrem ten komu se to nikdy nestalo  :whistling:

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

právě proto je na směrově dělené dálnici stanovená minimální rychlost, aby řidiči jedoucí přes 100km/h nemuseli řešit, že v běžném provozu se před nima neobjeví traktor, nebo že někdo bez varování zaparkuje na pětníku a vyrazí zachraňovat přebíhající kačenky/ježky/šneky. Přejet sjezd není žádná tragédie - normálně uvažující člověk by si prostě zakurvoval, pokračoval na další a odtamtud se vrátil - ať hodí šutrem ten komu se to nikdy nestalo  :whistling:

Vim cos chtěl říct, nicméně zachraňovat přebíhající kačenky a ježky je i na dálnici zcela ok. :) Nebo alespoň před nimi zabrzdit (i do zastavení).

 

eloga: levej je pro lidi co jezdi 130+? To asi na tý silnici moc času netrávíš. :)

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Vim cos chtěl říct, nicméně zachraňovat přebíhající kačenky a ježky je i na dálnici zcela ok. :) Nebo alespoň před nimi zabrzdit (i do zastavení).

Ty si dobry pacient, alebo zeres silne drogy. Ak by si ma prinutil na dialnici v rychlom pruhu zastavit za tebou lebo pustas cez cestu nejakeho skurveneho pichlaveho jeza alebo kacicu tak sa uz za volant neposadis, to mi ver.

Nic proti zvieratkam ale na dialnici su proste len vypln dezenu, ani by ma nenapadlo spomalovat ci menit smer.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

 

A co člověk? Před tím bys zastavil? A divokýmu praseti by ses taky nesnažil vyhnout?

Samozrejme ze by som zastavil pred clovekom. A divemu prasatu by som sa snazil vyhnut, podla mna je zrejme ze dive prasa nevojde do dezenu (mozno ak mas nejaky poriadny john deer). Proste v jednom, druhom aj tretom pripade (jezek, clovek a diva svina) by som sa snazil ochranit cloveka (prioritne seba a svoju rodinu v aute ale aj toho nestasnika co beha po dialnici). A zastavit na dialnici pred jezom sa rovna vystavit sa fakt velkemu nebezpecenstvu.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Divokýmu praseti se na dálnici nevyhneš. Vyzkoušeno na vlastní kůži.

https://m.facebook.com/pavel.pucelik/posts/ms.c.eJw9zMkJwEAMBMGMjEajM~;~;ElrVsPZuChtEUUR6VFf5gulsU6JxWnWauK92c~_Jxy21LW52frbwt~;r~;nXAWa8GZg~-.bps.a.143421219021245/UzpfSTE0MTYxMDc0MDg2Mzk0NjNfMV8xMDAwMDA2MDEwMjkyMzZfYVRveE5ETTBNakl6TURVMk9EYzRNRE03OmFUb3hORE0wTWpJek1ESXpOVFEwTnpBNzphVG94TkRNME1qSXlPVGt3TWpFeE16Yzc6YVRveE5ETTBNakUyT1Rrd01qRXhPVGM3OmFUb3hORE0wTWpFMk9UVTJPRGM0TmpRNzphVG94TkRNME1qRTJPVEl6TlRRMU16RTc6YVRveE5ETTBNakUyT0Rrd01qRXhPVGc3OmFUb3hORE0wTWpFMk9EVTJPRGM0TmpVN18xMzlfMF9ZVG93T250OV8xMjgwOTUyNDU5/?photo_id=143421699021197&mds=%2Fphotos%2Fviewer%2F%3Fphotoset_token%3Dms.c.eJw9zMkJwEAMBMGMjEajM~%253B~%253BElrVsPZuChtEUUR6VFf5gulsU6JxWnWauK92c~_Jxy21LW52frbwt~%253Br~%253BnXAWa8GZg~-.bps.a.143421219021245%26ei%3DUzpfSTE0MTYxMDc0MDg2Mzk0NjNfMV8xMDAwMDA2MDEwMjkyMzZfYVRveE5ETTBNakl6TURVMk9EYzRNRE03OmFUb3hORE0wTWpJek1ESXpOVFEwTnpBNzphVG94TkRNME1qSXlPVGt3TWpFeE16Yzc6YVRveE5ETTBNakUyT1Rrd01qRXhPVGM3OmFUb3hORE0wTWpFMk9UVTJPRGM0TmpRNzphVG94TkRNME1qRTJPVEl6TlRRMU16RTc6YVRveE5ETTBNakUyT0Rrd01qRXhPVGc3OmFUb3hORE0wTWpFMk9EVTJPRGM0TmpVN18xMzlfMF9ZVG93T250OV8xMjgwOTUyNDU5%26photo%3D143421699021197%26profileid%3D100000601029236%26source%3D48%26_ft_%3Dtop_level_post_id.143422305687803%253Aphoto_attachments_list.[143421685687865%252C143421699021197%252C143422299021137%252C143421692354531%252C143422302354470]%253Aphoto_id.143421685687865%253Astory_location.50%253Astory_attachment_style.new_album%253Acta_types.1%26__tn__%3DEH-R%26cached_data%3Dtrue%26ftid%3D&mdp=1&mdf=1

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Já před pár lety ve 130+ uhejbal jenom blbé lišce. Zabrzdit nešlo, protože za mnou jela rozjetá kolona (a v mrznoucí mlze bych měl na krku řetězovku) a uhnout taky ne, protože vpravo vedle mě se do kopce šoural kamión (což by v autě odnesla celá rodina). Takže jsem byl nakonec rád že ta mrcha zasolená prošla akorát pod kolem a vzala s sebou "jenom" mlhovku, nádržku ostřikovačů a kus nárazníku. Díky nulové spoluúčasti na tom nakonec vykrvácela hlavně Kooperativa, podle kamaráda jim to dokonce dávali na školení jako "příklad nevhodně uzavřené pojistky"  :whistling:

post-18308-0-80659000-1478563426_thumb.jpg

 

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Hoši, až jednou poletíte z motorky přes střechu auta, co nečekaně zastavilo předcházející kočičce, tak změníte na záchranu zvířátek ve vozidle názor. Kombinace protisvětla, nefunkčních brzdových světel a bubnových brzd na lanko vykonala své.

Upraveno uživatelem Wanderer
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Návštěvník
Toto téma je nyní uzavřeno, a proto není možné odpovídat.
×
×
  • Vytvořit...