Přejít na obsah

Co mě právě naštvalo


Doporučené příspěvky

Levej pruch je zadanej vot 130vejš, stále. Co na tom nechápeš? Na Déčkách se prostě jede více jak 130, většina lidí s tím nemá problém, jen nějaké dvě baby na D11, jak se nakonec ukázalo.

A mimochodem třeba v Německu na A7 pokud jsou 4 pruhy tak platí 90 kamion/120kamion/160opl s dědkem,/200 BMW a Porsche atd. Jo, já na tý silnici, moc času netrávím, už mě to spíše sejří, potkávat tam samý korektní trubky, ale možná jsem toho více odcouval, než bys myslel. V každém případě to, co tam provedla ta baba, je na přestlamu. Ale jinak dobrý, :photo:  :cheers:

 

Vsak ja nic nerikam, ja sem dnes stravil 40 minut na dalnici (v CR) a nejvetsi problem jsem mel s hlidanim tachometru, abych nebyl přes 180 (protože to je o papíry). No i tak sem byl 90% času v pravym. :P S DE souhlasim, mam stejnou zkusenost s A99.

 

A pletes se ze s tim nikdo nema problem, to to tady moc nectes, jakmile napises ze jezdis nad limit tak ses za arogantni hovado. :)

Upraveno uživatelem zceyee
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

to jo, já to ale vidím jinak a nemám problém to sem napsat. Ovšem jinak ale úroveň řízení a kvalitu jízdy na silnicích a dálnicích v CZ nepodléhá názorům a míněním z  chronomagu. naštěstí, vždyť i ty dvě baby na D11 jsou toho důkazem. :lol2:

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

...

 

A pletes se ze s tim nikdo nema problem, to to tady moc nectes, jakmile napises ze jezdis nad limit tak ses za arogantni hovado. :)

 

A pokud máš auto dražší než uliční výbor uzná za přiměřenou cenu (a k tomu nedejbože hodinky za "stotisíc"), to je pak teprve festival frustrátů...

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Ke "správné rychlosti" jsem jednou cestou v rádiu slyšel dokonale výstižné přirovnání: 

Všichni co jedou pomaleji než já jsou KRETÉNI.
A kdo má tu drzost jet rychleji než já je ŠÍLENEC !!!

Upřímně, "vhodná a přiměřená rychlost" je strašně subjektivní věc, která závisí nejen na pohlaví, věku, rase, rodinném stavu a přítomnosti toxoplasmy v mozku řidiče, ale i na tom v jakém pekáči zrovna sedí. Na klikaté silnici kde bych si v kolíbavé jebce (nechtěl jsem jmenovat, ale zrovna dnes cestou s klukem na tábor mi takhle zavazely kačeny jako Multipla, Logan, Kangoo, Berlingo, Scenic + v podstatě všecky nabubřelé "SUV" jedoucí i na silnici první třídy po dělící čáře) sám netroufnul jet ani 70, mi ve slušném autě přišlo naprosto bezpečné jet 100-120. Tak to prostě je a žádná značka nebo vyhláška s tím nic neudělá, leda by tato řepákům pod hrozbou okamžité exekuce zakázala jezdit polododávkama bez tlumičů a podobnýma mrdkama. Pumpičkářské argumenty že se dá přece taky zpomalit na cenu nejpomalejšího vozidla (nejezdily takhle dřív kolony vojenských ZILů a vejtřasek třicítkou?) jsou u mě stejná reakční kravina, jako návrat k běžci s červeným s praporkem...

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Jako můj balet taky stojí za prd. A taky nikdo netvrdí, že to dělám dobře, jenom aby mě nediskriminoval.

tak k tomuhle se připojuju.

Je fakt že spoustu věcí se paušalizuje ale i ta statistika je deformovaná. Kolik žen jezdí jako řidičky z povolání? Kolik žen má sice řidičák ale neseděly v tom roky, nebo jezdí jen kolem komína? Znám pár takových co se bojí zajet v malém městě k obchoďáku aby nemusely z křižovatky na hlavní, nechají to o dvě ulice vedle a dojdou. Mojí sousedce se před časem stalo že ji chtěl zastavit policajt a ona dostala takový hysterák že projela kolem něj vpodstatě neřízeně a zasavila samovolně až to chcíplo o notný kus dál, což jí prošlo jen díky tomu že se policajt znal osobně s jejím synem. Taky znám maminu s dětičkama, ta když jede tak 99% věnuje dětem a tak procento je snaha udržet auto v pohybu ale ve směru už ne. Ale jak tak pozoruju, obávám se že za to může autoškola. Někdy se vyžadujou fakt podivnosti a všechno je zaměřené jen a pouze na to jak prolézt zkouškou. Ale že tím to teprv začíná, že řidičská praxe je nekonečné učení, to spousta lidí nechápe a u žen to platí dvojnásob.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Ke "správné rychlosti" jsem jednou cestou v rádiu slyšel dokonale výstižné přirovnání: 

Všichni co jedou pomaleji než já jsou KRETÉNI.
A kdo má tu drzost jet rychleji než já je ŠÍLENEC !!!

Upřímně, "vhodná a přiměřená rychlost" je strašně subjektivní věc, která závisí nejen na pohlaví, věku, rase, rodinném stavu a přítomnosti toxoplasmy v mozku řidiče, ale i na tom v jakém pekáči zrovna sedí. Na klikaté silnici kde bych si v kolíbavé jebce (nechtěl jsem jmenovat, ale zrovna dnes cestou s klukem na tábor mi takhle zavazely kačeny jako Multipla, Logan, Kangoo, Berlingo, Scenic + v podstatě všecky nabubřelé "SUV" jedoucí i na silnici první třídy po dělící čáře) sám netroufnul jet ani 70, mi ve slušném autě přišlo naprosto bezpečné jet 100-120. Tak to prostě je a žádná značka nebo vyhláška s tím nic neudělá, leda by tato řepákům pod hrozbou okamžité exekuce zakázala jezdit polododávkama bez tlumičů a podobnýma mrdkama. Pumpičkářské argumenty že se dá přece taky zpomalit na cenu nejpomalejšího vozidla (nejezdily takhle dřív kolony vojenských ZILů a vejtřasek třicítkou?) jsou u mě stejná reakční kravina, jako návrat k běžci s červeným s praporkem...

Kdo jede pomaleji je kretén, kdo rychleji je šílenec.

Menší auta jsou mrdky, větší nabubřelé jebky.

Lidi v autech jsou řepáci, na kole pumpičkáři...

Jediný normální, jedoucí normálně v normálním autě, jsem já :D

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

tak k tomuhle se připojuju.

Je fakt že spoustu věcí se paušalizuje ale i ta statistika je deformovaná. Kolik žen jezdí jako řidičky z povolání? Kolik žen má sice řidičák ale neseděly v tom roky, nebo jezdí jen kolem komína? Znám pár takových co se bojí zajet v malém městě k obchoďáku aby nemusely z křižovatky na hlavní, nechají to o dvě ulice vedle a dojdou. Mojí sousedce se před časem stalo že ji chtěl zastavit policajt a ona dostala takový hysterák že projela kolem něj vpodstatě neřízeně a zasavila samovolně až to chcíplo o notný kus dál, což jí prošlo jen díky tomu že se policajt znal osobně s jejím synem. Taky znám maminu s dětičkama, ta když jede tak 99% věnuje dětem a tak procento je snaha udržet auto v pohybu ale ve směru už ne. Ale jak tak pozoruju, obávám se že za to může autoškola. Někdy se vyžadujou fakt podivnosti a všechno je zaměřené jen a pouze na to jak prolézt zkouškou. Ale že tím to teprv začíná, že řidičská praxe je nekonečné učení, to spousta lidí nechápe a u žen to platí dvojnásob.

Autoskoly dneska to je kapitola sama pro sebe, specialne jizdy.
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Ad autoškola: Obecně jako u každé jiné školy (vyjma snad mateřské, kde tě kličku na botě a přivést lžíci do pusy naučí a 1.stupně základní, kde tě taky i proti tvé vůli počítat a číst jakžtakž naučí) platí, že je to jen a jen teorie i přes všechny zkoušky. Jenže třeba v práci se pak máš od koho učit, koho se zeptat, od koho okoukat... V autě? Najednou jseš uprostřed té dopravní džungle sám. A jak ses těšil, až ti táta půjčí auto a nechá ti ho, abys jel sám, nebo i koupí vlastní. Auto máš sotva na háku, o rutině se nedá mluvit a to je ten menší podíl z toho, co musíš zvládat. Ten větší je venku, mimo to auto a po autoškole se o tvém chování v provozu jako o rutinně nedá mluvit ani omylem. Když k tomu přidáme netoleranci, neohleduplnost a nepozornost ostatních (mnozí už zapomněli, že se taky učili a jak říkávala moje babička, která měla papíry i na jeřáb, někdo se nenaučí řídit nikdy), věčnej nesmyslnej spěch a stres (v dopravě o dost nebezpečnější než na mnoha jiných místech) ...

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Ženy jsou lepší(ne šikovnější) řidiči než muži. Jezdí bezpečněji a nebourají. Potvrzují to dlouhodobě pozorované statistiky. Muži jsou v řízení sice o poznání zručnější, ale zato také více agresivní(z toho plyne i počet nehod). Podle dat nejčastěji bourá muž 30-39let. To, že je žena horší řidič, je jednoduše jenom předsudek.  

 

 

Ona ta statistika je někdy ošemetná, pokud člověk nejde do hloubky.

Statistika třeba říká, že v roce 2018 bylo z absolventů všech vysokých škol 60% ženského pohlaví a 40% mužského. Znamená to tedy, že ženy jsou statisticky inteligentnějkší než muži. Tolik povrchní pohled podobný stejným výsledkům, že ženy řídí "lépe", resp. "bezpečněji". Stačí se ale podívat více do hloubky, třeba v jakých oborech které pohlaví dominuje a také zdali se jedná o bakalářské nebo magisterské studium, pak ta statistika dostává jiný obraz. A nejsou to jen vysmívané filda a FHS... Dal jsem si tu práci a koukl se blíže, tady pro sexisty a mužské šovinisty pár švestiček ze své zahrádky:

 

Obory prospěšné:

lékařské fakulty - 71% žen (z nich 27% v bakalářském studiu)

veterina+farmacie - 85% žen (z nich 18% v bakalářském studiu)

fakulty zdravotnických věd - 86% žen (z nich 84% v bakalářském studiu)

 

Obory "ostatní"

Pedagogické falkutly - 82% žen (z nich 53% v bakalářském studiu)

Fakulty humanitních studií+fakulty sociálních studií+filozofické fakulty - 74% žen (z nich 55% v bakalářském studiu)

 

Vybrané "zajímavé" školy:

UJAK - 79% žen (z nich 69% v bakalářském studiu)

Pražská vysoká škola psychosociálních studií - 79% žen (z nich 48% v bakalářském studiu)

Vysoká škola polytechnická Jihlava - 80% žen (z nich 90% v bakalářském studiu)

 

(humanitní, sociální a filozofické fakulty spolu s těmito třemi školami dělá asi 16% všech českých studentů...)

 

 

Z druhého konce:

stavební fakulty - 39% žen (z nich 44% v bakalářském studiu)

strojní fakulty - 12% žen (z nich 52% v bakalářském studiu)

elektrotechnické fakulty+fakulty informačních technologií - 9% žen (z nich 58% v bakalářském studiu)

 

ze škol:

ČVUT+VUT - 32% žen (z nich 51% bakalářském studiu)

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

No, tak jsi se rádoby odborně vyjádřil, podrobně jsi analyzoval vzorek dat, a teď nám ještě vysvětli, či definuj, co jsou to podle Tebe tzv. obory prospěšné, obory ostatní, zajímavé školy .....

 

Zjednoduším to.Rádoby objektivně nám tady interpretuješ něco, co v samém počátku zatížíš subjektivním prvkem. Fakt pí-ovina.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Ona ta statistika je někdy ošemetná, pokud člověk nejde do hloubky.

Statistika třeba říká, že v roce 2018 bylo z absolventů všech vysokých škol 60% ženského pohlaví a 40% mužského. Znamená to tedy, že ženy jsou statisticky inteligentnějkší než muži. Tolik povrchní pohled podobný stejným výsledkům, že ženy řídí "lépe", resp. "bezpečněji". Stačí se ale podívat více do hloubky, třeba v jakých oborech které pohlaví dominuje a také zdali se jedná o bakalářské nebo magisterské studium, pak ta statistika dostává jiný obraz. A nejsou to jen vysmívané filda a FHS... Dal jsem si tu práci a koukl se blíže, tady pro sexisty a mužské šovinisty pár švestiček ze své zahrádky:

 

Kde na škále prospěšnosti pro společnost, kulturu, průmysl, zdravotnictví atd. vidíš sebe?

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Návštěvník
Toto téma je nyní uzavřeno, a proto není možné odpovídat.
×
×
  • Vytvořit...