Přejít na obsah

Co mě právě naštvalo


Doporučené příspěvky

Nie co, ale ako.

Tak by to mělo bejt, ale to jsou furt titulky "řidič BMW se řítil", "v Mustangu zabil škodovkáře"... Tím naši presstituti zvýrazňujou nenávist k majitelům dražších aut, místo k arogantním řidičům, kterých je i ve škodovkách požehnaně. Doživotí vnímám jako přehnaný, to doživotní odškodňování rodiny oběti bych viděl společensky mnohem přínosnější. Plus nějakej adekvátnější flastr.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Jo tak já jsem teď o Německu článek nečetl, jestli tu byl odkazovanej, jen ty příspěvky. Ale četl jsem o tom před nedávnem v souvislosti s nějakýma nehodama tušim kamionů.

Jo, to bylo o tom Německu - ještě uvidíme, co / kolik nafasuje tady ten český jezdec na mustangovi...

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Přesně tak. Internetoví samosoudci by napáchali víc škody a mrtvol než ti, nad kterými svoje ?spravedlivé? a výhradně ?informované? soudy vynášejí.

Ještě je na těch 25 let, nebo kolik znamená v Německu doživotí, vsaďte do želez. A pak už zbývá jen tradiční moudro o chlebu, vodě a otrocké práci tak alespoň patnáct, dvacet hodin denně...

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Radek, tys to tu tedy s tím zuřivým Rolandem rozštípl, soudím, že tohohle člena sem tahat je nepatřičné.  :photo:  :photo:

Koneckonců zničil se sám, nestihl se schovat do krytu při vyhlášeném náletu na Berlín, horečně uklízel akta a dokumenty - pak už bylo pozdě, zřítila se soudní síň a zasypaly ho trosky. Tudíž skutečná spravedlnost je úplně jinde a funguje úplně jinak, 

ale v každém případě - na našich horských silnicích je to v poslední době "o hubu" a docela fest - motorkáři a takováhle esa, co si pletou naše mizerný silnice s Bullittovým případem. 

:frusty:

Upraveno uživatelem eloga
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

 

Doživotní vězení za dopravní nehodu je možná satisfakce pro rodinu, příp. pro ihned lynčující samosoudce, ale se spravedlností tak, jak ji snad chápeme v Evropě, to nemá nic společnýho.

A jaký je teda správný "evropský" trest?

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

JoJo toto je česká klasika. Ostuda českého soudnictví. Místo toho, aby si odseděl poctivou desítku, tak dostane směšnou pětku. Opravdu výsměch

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Ono je to docela dobře popsaný např. v Historii trestu:

 

?? Dnes, stejně jako za časů Chammurabiho, zůstává hlavním cílem trestu odplata, zneschopnění, zastrašení a náprava. V různých dobách a na různých místech jeden z těchto cílů dominoval, ale režim trestu obsahuje v určité míře všechny čtyři prvky ? Obvyklou obhajobou přísných trestních režimů je odstrašení; z důkazů však celkem jasně vyplývá, že přísnější tresty kriminalitu nesníží. Dracón ve starých Aténách zavedl trest smrti téměř za každý kriminální skutek. ?Drakonické zákony? však namísto snížení kriminality vyvolaly občanské nepokoje a musely být odvolány.?

 

Prostě není to jednoduchý ...

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

To nevím a ani bych o tom nechtěl rozhodovat. Ty snad jo? Jediný, co mně říká moje logika je to, že zaviněná nehoda prostě není vražda. A internetový křiklouni mě fakt serou.

Presne tak. Srovnavat nezodpovednyho kretena kterymu se vymklo auto treba s vrahem kterej planuje a ma jasnej umysl, jde uplne proti ceskymu i evropskymu pravu. Jasne ze dusledek muze bejt stejnej, ale podstatnej by mel bejt i umysl. A je jasny jak to uvidi pribuzni. A verim ze kdybych byl v jejich kuzi, vidim to stejne. Ale vo tom to neni.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Jiným aspektem té debaty o "úmyslu" ovšem je, že zatímco obětí úmyslných vražd se stávají ve většině připadů lidé dospělí, kteří někomu překážejí, vadí, anebo (a to nejčastěji) jsou z nějakých důvodů nenáviděni, obětí dopravních nehod tohoto typu (např adrenalinový projíždění křižovatek na červenou, závody v běžným provozu) se stávají děti nebo naprosto nekonfliktní dospělí. Sám dovedu spíš pochopit pohnutky úkladnýho vraha (nikoliv profesionála!) než uvažování řidiče absolutně pohrdajícího životy ostatních.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Jestli je pro tebe k pochopeni vic nekdo, kdo planuje vrazdu nez nekdo, kdo je nezodpovednej idiot kterej nedomejsli a nekoho pri tom omylem zabije, neni co resit. Vono kdyz si ukladnyho vraha predstavujes jako nekoho ze serialu, kteryho obet strasne trapi a kterej ma vlastne pochopitelnou motivaci.... ale tak to realne moc nefunguje. Kdyz davas priklady, jak by ses treba dival na chlapa, co naplanuje vrazdu duchodkyne pro nekolik tisic korun? Nebo matka ktera zabije vlastni dite, protoze breci...To chces fakt srovnavat s dopravni nehodou? Nejsme na novinkach, ale na chronomagu. Umysl je naprosto zasadni vec. Udelat to na silnici nekdo me, umlatim ho palici, ale to jsou subjektivni pocity zucastneneho. To tu nikdo chvalabohu nejsme, takze trocha logiky a objektivity by bylo super. Hledat nejakej specifickej pripad, kdy si obet ukladnyho vraha svoji smrt "zaslouzila" je demagogie, bavime se o modelovem pripadu..

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Návštěvník
Toto téma je nyní uzavřeno, a proto není možné odpovídat.
×
×
  • Vytvořit...