Přejít na obsah

Co mě právě naštvalo


Doporučené příspěvky

Presne tak, policie treba neni, pokud je sloup bez uhony (=primerene bez uhony). Pred par lety se manzelka takhle otrela o sloupek pri vyjizdeni z parkovaciho mista. Letos se oprela o jine auto - ani tady policii nevolala, nechala vzkaz a telefon za steracem, udelala fotky mobilem (v pripade jakekoliv nehody ne/zavinene - vsechno nafotit), sesla se s majitelkou druheho auta a spolecne sepsaly a podepsaly zaznam. Mimochodem majitelka druheho auta rikala, ze to je poprve, co ji pri poskozeni (to poprve nebylo) nekdo nechal kontakt a neujel. Zaznam pak sel na nasi pojistovnu (povinny na skodu na druhym aute, havarijni na nase) a nebyl problem.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Díky pánové, ušetřili jste mi pár hodin gůglení, protože pár minut to nevyřešilo. A víc se dvěma chrblajícíma dětma doma na krku nemám. Sloup byl beton, ten ani nemrkl.To by to auto muselo vypadat úplně jinak, aby tomu sloupu něco bylo.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Ctu to od konce, takže budu reagovat jen na sloupek-i na ten potřebuješ povolení. Je to veřejné přístupné, předpokládám?

 

Ze zeppelinova popisu jsem úplně nepochopil situaci na místě (co komu kde patří a jak chce parkovat), ale na svém pozemku, byť by bylo volně přístupný (ne pokud by šlo o veřejný prostor), si snad uvedený sloupek mohu instalovat i bez povolení? 

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Ze zeppelinova popisu jsem úplně nepochopil situaci na místě (co komu kde patří a jak chce parkovat), ale na svém pozemku, byť by bylo volně přístupný (ne pokud by šlo o veřejný prostor), si snad uvedený sloupek mohu instalovat i bez povolení? 

Nene, nedává se k tomu stanovení či jiná forma rozhodnutí, ale něco ve smyslu že navržené dopravní značení či zařízení bereme na vědomí. 

Jak jsem ale psal, vařím tu z vody protože bez přesné lokace a určení vlastníka pozemku a komunikace je to těžký ( protože tam též píše, že byla upravená i část na zeleň, takže to tam právě dle mého zase tak jednoznačný nebude ). Ale jak píšu, je to vaření z vody a plno dohadů.

Upraveno uživatelem kuncák7
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

K tomu parkování, já bych šel  cestou masivních kovových sloupků s řetězy. Vypadá to líp a nemusíš si klekat na odmykání do sněhu. Na sloupky na hranici svýho pozemku povolení nepotřebuješ. 

k Vámi citovanému problému mohu uvést následující: Podle § 12 zákona o pozemnních komunikacích č.13/1997 Sb. je obrubník součástí komunikace a umístění jakékoliv pevné překážky zasahující do komunikace lze provést pouze se souhlasem příslušného silničního správního úřadu. Dále je nutno podotknout, že je zákázáno umisťovat pevné překážky (např. sloupy) ve vzdálenosti menší než 0,5 m od okraje komunikace, kterou ve vašem případě tvoří již zmíněný obrubník. Lze tudíž usoudit, že je právo na Vaší straně. Doporučoval bych Vám proto kontaktovat příslušný silniční správní úřad, který spadá pod odbor dopravy příslušného Magistrátu, a požádat jej o stanovisko k danému problému.

 

Neber si to osobně, že ti najednou vykám :lol2: , toto je výňatek z odpovědi MD na několik mých dotazů ( kamarád to pojal hodně úředně ). Takže bych byl trochu opatrnější.

Upraveno uživatelem kuncák7
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Jinými slovy, MD si vymiňuje ochranné pásmo za dělící čárou a rantlem, kvůli kterému musí být zátarasy a sloupky se řetězem 50cm od hrany obrubníku? Dobré vědět...

Spíše doporučení. Toto stanovisko dle mého moc silničních uradu nemá, takže co urad, to může být jiné rozhodnutí.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Parkování cizích lidí (sousedů v bytovce) jsem řešil loni - přímo pod svými okny v přízemí. Pozemek kolem baráku je města, oplocený, okolo je chodník a teprve za výjezdem je silnice. Nájemníci spolumajitele mi přijížděli v noci s naplno puštěnou hudbou pod okno pokoje s dítětem, hulili si u auta cigára, vykecávali se s kámošema a tak. Holt při rekonstrukci baráku a okolí pod těmi okny ze záhonku vznikla dlažba, zatímco zbytek pozemku je trávník, na který se speciálně v dešti a v zimě parkuje blbě. Zažádal jsem město, nechal si ten kus pod okny vyčlenit a odkoupil ho. Pak jsem na zeď baráku dal cedule se značkou zákazu stání, popisem, že jde o soukromý pozemek, a vytiskl si štůsek papírů s velmi slušně, Kuncák promine, úřednickým jazkyem (aspoň jak já jsem jsem toho schopen) formulovaným popisem, odkud kam je to moje, žádostí o nenarušování mého výkonu vlastnického práva a o přeparkování někam jinam. Z cedulí si nikdo nic nedělal, začal jsem letákovou kampaň, někomu stačil papír za stěračem jednou, někdo potřeboval dvakrát, dvěma sousedům, co se mi tam nacpali i napotřetí, jsem napsal třetí papír formulovaný už trochu jinak, ale pořád ještě jsem se neoháněl paragrafy (teoreticky jsem prý mohl prudit MěP, aby jim dala pokutu, šance asi ne vysoká, ale tonoucí se stébla chytá, v úplně nejhorším případě jsem se připravil na to, že jednoho nechám odtáhnout a i kdybych z něj prachy za odtah nevyrazil, třeba by ho to i toho druhého mohlo odradit)... No a taky jsem si ty auta, když jsem jim šel za stěrač strkat ty letáky, co nejnápadněji důkladně fotil  :)

Asi po dvou měsících si zvykli a začali parkovat jinde, nejvíc teda holt na tom trávníku o kus dál, ale ten už rozježděný stejně byl od začátku. Je zajímavé, že tam o kus dál takovou potřebu kulturního, sociálního a legálně drogového vyžití nemají  :huh:

Mám pod těmi okny místo na dvě auta, tak jsem teď v létě pořídil druhé a stojí mi tam dvě plečky... a už nemusím řešit nic  :goof:

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Všichni řešíte potíže s parkováním inteligentně a dospěle, jenom já musím narazit na debila.

V létě jsem nemohl zaparkovat na svém místě v podzemkách Pod Harfou, protože mi tam zaparkoval nějaký expert. Jako zanadával jsem si a auto holt na pár hodin hodil o flek vedle (šli jsme na akci do O2). Řekl jsem si: ?Jsou prázdniny, sobota, podzemky nejsou plný ani z 20%, tak snad to projde bez problémů?. Neprošlo. Když jsem se okolo půlnoci vrátil pro auto, měl jsem: karton s namalovanou pí..ou na předním skle (no...dobře), na předním kole zamčený řetěz z motorky a za těsněním na dveřích u řidiče vizitku toho člověka, co mi to tam takhle vyzdobil. No tak jsem mu zavolal a nic... Asi hrdina. Kdyby mi to vzal a sjel dolů řetěz sundat, byl jsem ochotný se mu omluvit, protože jsem na jeho místě neměl objektivně co dělat. Takhle jsem holt vzal aku frézku, řetěz přeřízl a odjel.

Za pár dní mi došla SMS s nějakýma chytrostma a sprostostma, ale asi se mi to už nechce řešit.

 

Tímto se vám omlouvám za všechny dementy, co vám parkujou na vašich soukromých místech - nejsme všichni stejní a občas máme prostě jenom smůlu=)

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Anarchistoví/komoušovi/kolchozníkovi/squatterovi holt nesepne, že kdyby Ti to nevadilo, nebudeš za to Réservé/pozemek platit.

 

Takhle aspoň na vlastní kůži zažils jak notoricky pitomý odhad mají lidi, kteří Ti bez dovolení nechají svůj plecháč na Tebou pronajatém/koupeném/vyhrazeném místě, protože si myslí že zrovna Tobě to vadit nebude. Místo tradičního alibismu s ?neodkladnou akcí? mohls klidně zkusit preventivní protiopatření s viditelně umístěnou vlastní vizitkou, na které by ses sousedovi na férovku omluvil že nejsi kunda co mu naschvál blokuje flek, že vypadneš nejpozději v tolik a tolik - a pokud by to nestačilo, ať zavolá a domluvíte se, třeba že má u Tebe za parkovné flašku. Dost možná že spokojení byste pak byli oba a ještě byste ušetřili za poškozený hardware i ego... 

(Riziko že by té nabídky s flaškou zneužil nějaký houmles/notorik je IMHO relativně malé  :cheers: )

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Spíše doporučení. Toto stanovisko dle mého moc silničních uradu nemá, takže co urad, to může být jiné rozhodnutí.

Tohle mi na rozhodování úřadů strašně leze na nervy. Většinou vychází z rozdílného výkladu práva. Na to by podle mého vůbec neměl být v práci úředníka prostor, ale jak zařídit jednotný výklad práva, když jsou zákony napsané tak šikovně, že se vždycky najde nějaký horlivec, který na jejich základě vymyslí jak šikanovat lidi... co s tím? Heslo ,,co úřad, to jiné rozhodnutí" je přece strašná nespravedlnost, korupční podhoubí, ostuda státu, prostor pro diskriminaci, jakmile neexistuje jednotný výklad práva, jsme odkázáni na právní názory amatérských vykladačů zákona. Narážím především na práci stavebních úřadů. To je teda pocuc...

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Bydlím na konci slepé ulice (domek) a před vjezdem mám trošku větší parkovací místo pro cca 1,5 auta (můj pozemek, na rozdíl od cesty není asfalt, ale kostky). Jednu dobu se mi tam začalo pravidelně objevovat cizí auto ve stavu popelnice, prvně jsem zjišťoval čí je, ale nejbližších sousedů nebylo, nakonec ti mají všichni své oplocené stání u domu, zkoušel jsem upozornění za stěrač (3x) a nic, vždy se po nějaké době objevilo znova (a to klidně i během noci), asi týden a půl jsem se snažil nahnat majitele (kamery, co by to zabíraly jsem neměl a v normální dobu před prací nebo po práci jsem se s ním nemohl chytit). Naštěstí jsem já i manželka mohli zaparkovat ve vjezdu a v garáži - i když hlavně pro mě to bylo.moc práce, neměl jsem tedy bránu na dálkové ovládání a od přírody jsem líný, ale překonal jsem se. Ať to zkrátím, shodou okolností jsem měl plánovanou menší stavbu na pozemku, nechal jsem si tedy dovést písek a fůru složit před ono auto, samozřejmě jen na můj pozemek, hned druhý den se majitel našel a hned u mě zvonil, čekal jsem, že se bude chtít slušně domluvit, ale když mi hned začal nadávat do č-ráků, tak si ještě 14 dní počkal, než mohl vyjet. Ono, když je někdo bezohledný hulvát, tak to nemám moc rád, ale parkovat na mém pozemku přestal. Ale je to už 10 let stará příhoda.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Tohle mi na rozhodování úřadů strašně leze na nervy. Většinou vychází z rozdílného výkladu práva. Na to by podle mého vůbec neměl být v práci úředníka prostor, ale jak zařídit jednotný výklad práva, když jsou zákony napsané tak šikovně, že se vždycky najde nějaký horlivec, který na jejich základě vymyslí jak šikanovat lidi... co s tím? Heslo ,,co úřad, to jiné rozhodnutí" je přece strašná nespravedlnost, korupční podhoubí, ostuda státu, prostor pro diskriminaci, jakmile neexistuje jednotný výklad práva, jsme odkázáni na právní názory amatérských vykladačů zákona. Narážím především na práci stavebních úřadů. To je teda pocuc...

Chápu tě, u nás je to trochu podobné, ale nedokáži ti odpovědět.

Když nevím nebo si nejsem úplně jistej, tak se pokouším dotazama dopátrat nějakého výkladu, víc udělat neumím.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Návštěvník
Toto téma je nyní uzavřeno, a proto není možné odpovídat.
×
×
  • Vytvořit...