Přejít na obsah

Co mě právě naštvalo


Doporučené příspěvky

To je dobrej system :D

To není systémem (nezastávám se ho, sám to mám za stejné místo, za 58 km/h, asi ze stejného dne jako Conrad, též za 600),ale nedostatkem dorucovatelek (stejnej postup, jen na jiné poště).

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Vojto, já nemluvím o odtrhnutí, ja mluvím o současný podobě a směřování EU. Je jiná než byla v době, kdy jsme do ní vstupovali a úplně jiná, než EHS. Děsí mě směr a především tempo toho progresu.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Vojto, já nemluvím o odtrhnutí, ja mluvím o současný podobě a směřování EU. Je jiná než byla v době, kdy jsme do ní vstupovali a úplně jiná, než EHS. Děsí mě směr a především tempo toho progresu.

Jo jasný, ale to není ta EU v tom případě, to jsme my. To je naše politika, naše směřování.... Tempo myslíš v čem? Já bych v některých oblastech i přitvrdil. Například v té monetární politice, to mi hlava nebere vůbec. Myslím, že i zahraniční by měla být navenek jednotnější atd... Prostě víc do těch spojených států. Jo mimochodem první věc kdybych šel do politiky v ČR, bych zrušil kraje, potom tabulkové platy a s tím i 1/2 úředníků. Já jsem ale drsný :D 

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Vojto, jsem vůl, že se zapojuju do debaty o politice. Ber to tak, že jsem venkovan realista, kterej v padesáti má politickou zkušenost tak max. na komunální úrovni a svoje zkušenosti a poznatky naivně aplikuje i na vysokou politiku. Přičemž univerzální pravidlo v Evropě, která je podle tebe "dál", je stejné jako v těch Státech... a Africe... a všude kde žijí lidé. Zní: "Silnější pes m.dá". A z toho mi pŕi velikosti ČR vych?zí, že budem vždycky na někoho nadávat :) ale jestli je jediným řešením vzdát se identity občana ČR a stát se Eubčanem žijícím v okrajové provincii úřednickýho superstátu s otevřenejma hranicema, tak to za velkou výhru nepovažuji.

Zazněla tu argumentace absencí války (varjag). Fajn, to beru. Jen je třeba vzít v potaz, zda riziko několikaletý v?lky nezaměníme za budoucí permanentní v?lku občanskou, ať už způsobenou názorově st?le vyhraněnějšími politickými skupinami nebo nabožensky a kulturně odlišnými částmi obyvatelstva. Jak klasická válka, tak občanská nenávist a teror jsou svinstvo, těžko volit. A ne, nemyslím si, že tohle můžeme nějak účinně v EU ovlivnit nějakou volbou. To by muselo být nějaký celoevropský konzervativní hnutí.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Tak já jsem tu to téma nikdy nevytáhl, pokud si to člověk historicky projde :D Jen jsem hrozný dement a často se zapojím :D 

Jo s tím souhlasím, problém je, že budeme nadávat stejně když v té EU nebudeme s tím rozdílem, že to nebudeme moct nijak ovlivnit. Dál to není, říkal jsem, že je to bližší kulturně než ty Státy. Vem si specifika jednotlivých těch států, která jsou v mnohém velmi odlišná. Spojilo se to v těch důležitých aspektech a je tam velká míra suverenity mezi jednotlivými. Jak ohledně drog, zbraní, náboženství a dalších radostí mimo jiné :D Ale taky daňově například v DPH nebo spotřebních daní. Vem si, že v dnešním světě je představa toho, že 10 miliónový národ něco ovlivní...no a my to ještě rozdělíme na ty kraje  :giljotiini: Pro představu na tohle téma byla super analýza co jsem kdysi viděl k automobilkám konkrétně hodně na Volvu jak by vypadal vývoj bez jednotného trhu. Jak říkám je to projekt na pohyb zboží, který se nutně rozšířil na pohyb osob a postupně s tlakem globalizace a měnícího se světa se to rozšiřuje do dalších aspektů. To je bezpodmínečně nutné, otázka je vždycky ten směr a ten je na té či oné generaci. EU napomáhá tomu aby menší státy do tohoto měli co mluvit, řídit se tím budeme muset tak či tak. To je možná ta má primární myšlenka. Ono spoustu lidí nadává na něco o čem toho podle mého vlastně moc neví. Vlastně ani neví jaké to má řídící orgány vč. našich politiků bohužel. A to se Tebe dle mého netýká mimochodem.....

 

Toho Billa si pusť je to fakt dobrý.

 

S tou občanskou na úrovni (bývalých) států v případě, že narážíš na větší integraci, toho bych s nebál. Může to být samozřejmě kulturní primárně postavená na náboženství nebo válka tříd. To ale podle mého souvisí mnohem více se selháním parlamentní demokracie jako takové, než aby to bylo odvislé od unie.... btw. četl jsi Střet Civilizací? To se Ti bude líbit. A mimochodem vůbec primárně nereaguji na Tebe, to tak možná spíš vyplynulo. Musím říct, že by ses možná nakonec divil v kolika věcech na tohle konkrétní téma se shodneme. Skoro bych řekl, že ve většině ;)

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Včera odpoledne jsem narazil na pěkně nechutného řidiče autobusu, trasa Zlín-Brno, pod vlajkou ČSAD Vsetín. Přistoupil jsem v Uh. Hradišti, pozdravil, požádal o dva lístky do následující zastávky dle jízdního řádu, což je St. Město. Řidič na mě: "Vy jste si spletl autobus." Já překvapeně: "Nejedete do St. Města?" On na mě dál a dosti popuzeně: "Proč musíte jet zrovna tímto autobusem?" Já nechápavě: "Nejedete do St. Města? Nebo v čem je problém?" Řidič: "Tak snad toto není jediný autobus, co tam jede, ne?" Já stále nechápavě: "Tak nevezmete nás tam?" Teprve teď se pan řidič otráveně odhodlal zadat údaje a vytiskl mi jízdenky. (...) Teprve za chvíli mi došlo, že mi dával najevo, že ho žádostí o jízdenky do sousední nedaleké stanice obtěžuju. Přitom autobus nebyl ani z tří čtvrtin zaplněný. Ta neslušnost, až arogantní, mě fakt dostala. Před vystoupením jsem měl velkou chuť se k němu vrátit a vyznat se mu, co si o lidech jeho typu myslím. (Tzn.: Když tě ta práce nebaví, nedělej ji, nebo to alespoň nedávej pociťovat lidem okolo.)

 

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

To není systémem (nezastávám se ho, sám to mám za stejné místo, za 58 km/h, asi ze stejného dne jako Conrad, též za 600),ale nedostatkem dorucovatelek (stejnej postup, jen na jiné poště).

Tim systemem mam na mysli to, ze ti proste nehodi psani do schranky. Od toho tam ta schranka je.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Návštěvník
Toto téma je nyní uzavřeno, a proto není možné odpovídat.
×
×
  • Vytvořit...