Přejít na obsah

Co mě právě naštvalo


Doporučené příspěvky

Oni prej hovada nemaji vagony 1. trida. Bezne Valassky express. Vypsana 1. trida, vagon nepristaven, misto nej dvojka a chudak pruvodci lepi na ten vagon papirky, aby ji to cituji: nezasedali dvojkari. Cus bus. Takze ok, aut je na silnicich malo, Romik misto vlaku zase sedne za volant a zacne tocit D11. Sam v aute, at zije zivotni prostredi

Trochu se Romane bojím, že tím svým nervum nijak neulevis, spíš naopak.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Matematická úloha. :D
 

 

 

??.."tak děti, spočítáme si jednoduchý příklad": Anička pojede o prázdninách z Liberce k babičce do Strážnice. 

 Z Liberce do Hradce pojede rychlíkem v tarifu ČD. 

Z Hradce do Pardubic v tarifu hradeckého a pardubického kraje. 

Z Pardubic do Olomouce vlakem RJ. 

Z Olomouce do Starého města rychlíkem ČD. 

Ze Starého Města do Strážnice osobákem v tarifu Zlínského kraje. 

Kolik bude Anička potřebovat jízdenek, kolik Anička celkem zaplatí a kdy Aničku propustí z psychiatrie?  Přihlásil se Pepíček a p. učitelce sdělil: "Já navrhuji, aby idioty, kteří tento stupidní systém vymysleli a zavedli už z klece nikdy nepustili !!!

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Romane, vlakem jsem jel za posledních 20 let jednou (loni, a psal jsem na Chronomag mírně schizoidní reportáž), ale co je za problém si koupit i tu místenku?

Problem to neni, kdyz znas konkretni spoj s dostatecnym predstihem, coz se ne vzdy podari. Ne vzdy vis v kolik to stihnes, nebo jestli opravdu pojedes. Jednicka byla zarukou, ze si sednes i bez mistenky. Jak pise Roman, vecer jdes na e-shop koupit mistenku na rano a uz mas smolika. Proste ztrata letite jistoty. Vyrovnat se s tim jiste da, jen je to neprijemna komplikace.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Romane, vlakem jsem jel za posledních 20 let jednou (loni, a psal jsem na Chronomag mírně schizoidní reportáž), ale co je za problém si koupit i tu místenku?

 

Roman je v kanclu, má koupenou místenku na vlak 17:24. Koupil si ji v dostatečném předstihu na aplikaci Můj vlak (aplikace spíš za trest). 16:45 ještě nemá hotovou práci, vlak nestihne. Zase do pitomé aplikace, zrušit místenku, koupit na 17:50 a ejhle, vyprodáno, takže permice na 1. třídu na nic.  Do 15.12. vagon obsazený tak na 75%, takže sis většinou  sedl nebo koupil na poslední chvíli. Když to byla Slovenská strela v pátek, tak jsi měl smolíka, protože vagon byl vyprodaný Slováky, co jedou na víkend domů (ok, součást hry, nic se neděje), teď se ten tlak přesune na daleko více spojů. Vono při denním dojíždění se tvůj vztah k přepravě mění, není to plánovaný výlet do Tater, ale spíš se z toho pro Tebe stane MHD. Ujede ti osmička, počkáš na další.

Upraveno uživatelem Roman I.
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Problem to neni, kdyz znas konkretni spoj s dostatecnym predstihem, coz se ne vzdy podari. Ne vzdy vis v kolik to stihnes, nebo jestli opravdu pojedes. Jednicka byla zarukou, ze si sednes i bez mistenky. Jak pise Roman, vecer jdes na e-shop koupit mistenku na rano a uz mas smolika. Proste ztrata letite jistoty. Vyrovnat se s tim jiste da, jen je to neprijemna komplikace.

 

 

Naprosto přesně.  Udělám si pytel v čase + jeden týden a budu si dělat rezervace na  vlaky týden dopředu. Já mám nahranou tu aplikaci Můj vlak, jejího vývojáře bych zavřel za obecné ohrožení, takže vždy o víkendu strávím dobu tím, než si tam nacvakám místenky dělat a budu muset dělat maximum, abych ty vlaky trefoval. Mám za to, že když platím víc, měl bych být svobodnější ne naopak svázanější

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Správně, jezdit dle potřeby dopravce, ne zákazníka :lol2: :lol2: 

Aplikaci nemám, ale zkoušel jsem volat na linku ČD, to byl zážitek. Většinou (dle mých zkušeností teda všude kromě dráhy) se potvrzuje výběr v nabídce zmáčknutím číslice. Kdepak zde, musíš vyslovit slovo, název dané problematiky. Samozřejmě ten automat (jestli to je automat, nebo zhulená recepční nevím) ti nerozumí a jede se od začátku. Probojovat se, stálo dost úsilí a sprostých slov, na které byla i vtipná reakce zařízení. Pro pobavení zkuste, pro opravdové hledání ne ;)  Nedoporučuju slabším povahám a kardiakům :)

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Neni zac, rad pomohu.

:-D ja to tu psal uz hned po tech slevach. Ze mi Babis zkurvil zivot. Ta 1. trida je dnes proste plna i bez slev v ty exponovane casy. CD a vsechny ostatni chapu, ty vlaky chces mit proste co nejplnejsi. Ovsem se slevama se prestanes zajimat o klasickeho zakaznika. A to co delal napr. Leo, to byla uplna prdel. Dementni populisti...

Ja aspon nejezdim kazdy den. Celkem Romana lituju.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Je hezké jak Jste si od srdce zanadávali na zlého kobliháře, že dostal pár lidí z ucpaných silnic (jedno jestli z osobáků nebo spolujízd) na koleje.

Kdyby to neudělal, Horáček by Vám na chvilkové dýchánky jistě rád přizval vymývací tým ze Švédska i s tou jejich autistickou opičkou a to by teprve byl řev :yucky:  

 

Je mi jasné že Hopa se ze své sluníčkové pozice loajálního mašinfíry bude za svého chlebodárce bít až za hrob - ale jak dlouho už ty dotace běží a ten kolomazí páchnoucí železniční moloch na ně nedokázal reagovat? Když už na těch ferryho vymletých Rakousko-Uherských glajzách nemáte další prostor pro posilové spoje (samozřejmě že když se chce, tak to jde), každý jiný by to bral jako marketingovou výzvu: 50-60 let staré dýchavičné lokomotivy by rozdal do muzeí, místo prodlužování vlaků obratem (a se státní garancí) nakoupil nové, klidně s lehčími 2-patrovými vagóny... Vojta1 by samozřejmě řval a blil do výtahů dál, ale Roman už by si měl při dojíždění možná zase kam sednout - a nemusela by to být ani 1. třída  :cool02:

 

Ekonomicky i ekologicky by to určitě bylo přínosnější než kraviny typu šrotovného na auta a nepřímých dotací ČEZu při podpoře baterko-mobility. Jenže při brzdné dráze tuzemských železnic radši budeme sázet na to že dotace padnou spolu s Burešem, takže nejlepší bude nedělat nic - a reptající kunčafty odbývat odkazem na oficiální rezervační aplikaci, zmaštěnou na koleně za pár kaček...  :skull:

Upraveno uživatelem Radek124
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Chci jet s rodinou před Silvestrem z Prahy do Břeclavi a na Nový rok zpátky, zatím je v plánu vlak. Přežijeme to nebo si budeme muset sedět u hajzlu na batozích? Že bych ještě místo toho naplánoval auto. Nemůžeme jet pozdě večer, v noci ani moc brzo ráno, kvůli spánkovému režimu juiora.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Chci jet s rodinou před Silvestrem z Prahy do Břeclavi a na Nový rok zpátky, zatím je v plánu vlak. Přežijeme to nebo si budeme muset sedět u hajzlu na batozích? Že bych ještě místo toho naplánoval auto. Nemůžeme jet pozdě večer, v noci ani moc brzo ráno, kvůli spánkovému režimu juiora.

 

 

Ještě včera bych ti řek, kup si jedničku  :cool02: . Ne vážně, jediná jistota je teď nahlásit hostitelům, kterým vlakem přijedete a kterým odjedete a koupit si na ten vlak jízdenku s místenkou. Kdyby se vám tam nedejbože líbilo a chtěli jste zůstat místo vlaku v deset do odpoledne, tak vám místenka propadne a máte to pade na pade.  Jako rodina  volnou čtyřsedačku neseženete, lidi si v aplikaci vyberou vždy místenku, kde je volno okolo a až jsou sedačky po jedné vyprodané, tak se začne doplňovat do stavu po dírách. . Takže Metropolitan 21:07 z Břeclavi 0:13 Praha může být cajk a do té doby seštelujte mladýmu spánkový režim. 

 

edit:možná toho prvního bude klid, že si lidi vezmou dovolenou 2.-3.1. a Slováci mívají volno do tří králů. Ale v jiný termín by to takhle vypadalo.

Upraveno uživatelem Roman I.
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Návštěvník
Toto téma je nyní uzavřeno, a proto není možné odpovídat.
×
×
  • Vytvořit...