Jump to content
safi

Co mě právě naštvalo

Recommended Posts

Nechci kecat, ale tohle u nás ještě není schválený (kdybys měl náladu a čas, nemohl bys mi ukázku hodit sem nebo do SZ, na telefonu to hledat nechci, předem případně dík). Zkusil bych MD, zda už to schvalujou.

Tak tohle snad nikdo soudný schválit nemůže... dokážeš si představit, jak bude vypadat motorkar, který by v tomhle úseku spadl? U te ostravy doteď nechápu, kdo takovou pitomost schválil

Edited by Maro

Něco podobného je i u Vyškova na D1. Když jsem byl u vojáčků, tak nám říkali, že až nás někdo zlej napadne, tak to odmontují a udělají z toho provizorní přistávací dráhu pro letadla...

Tak tohle snad nikdo soudný schválit nemůže... dokážeš si představit, jak bude vypadat motorkar, který by v tomhle úseku spadl? U te ostravy doteď nechápu, kdo takovou pitomost schválil

Přiznám se, že i tohle je o úhlu pohledu-jako řidič křičí, že se mu zužuje vše kvůli chodcům, tak i v tomhle chápu tvůj argument kvůli motocyklistum, ale aniž se chci někoho dotknout, i ten motorkář má jezdit tak, aby se nevymazl a když, tak to odnese sám, tohle by zabranilo(možná) smrti 4 lidi, z toho dvou nevinych zbytečně. Jak říkám, pokládám to schválně nadnesene a cynicky, aby si to tu nikdo nevykladal jako zbrojení proti motorkam.

Kdyz vidím, co všechno se zkouší (neříkám záměrně zdokonaluje, ale opravdu zkouší) aby se zabránilo střetum.

Co vím a chci zapatrat, tak je třeba dle mýho nesmyslný (ale trochu to asi funguje) umělé zúžení pruhu na dálnici v Rakousku v kopcích cca 110 km směr na Linec. Většina tam jede opatrnejc.

Nechci kecat, ale tohle u nás ještě není schválený (kdybys měl náladu a čas, nemohl bys mi ukázku hodit sem nebo do SZ, na telefonu to hledat nechci, předem případně dík). Zkusil bych MD, zda už to schvalujou.

Jak není schválený? A tohle je co? (Jičín - Úlibice)

post-18442-0-40868300-1573771998_thumb.jpg

Viz první věta. Než jsem to viděl. Myslel jsem, že mají nějakou novinku.

Viz další debata ve vlakne.

Nebo se mám omluvit?

Přiznám se, že i tohle je o úhlu pohledu-jako řidič křičí, že se mu zužuje vše kvůli chodcům, tak i v tomhle chápu tvůj argument kvůli motocyklistum, ale aniž se chci někoho dotknout, i ten motorkář má jezdit tak, aby se nevymazl a když, tak to odnese sám, tohle by zabranilo(možná) smrti 4 lidi, z toho dvou nevinych zbytečně. Jak říkám, pokládám to schválně nadnesene a cynicky, aby si to tu nikdo nevykladal jako zbrojení proti motorkam.

Kdyz vidím, co všechno se zkouší (neříkám záměrně zdokonaluje, ale opravdu zkouší) aby se zabránilo střetum.

Co vím a chci zapatrat, tak je třeba dle mýho nesmyslný (ale trochu to asi funguje) umělé zúžení pruhu na dálnici v Rakousku v kopcích cca 110 km směr na Linec. Většina tam jede opatrnejc.

Kuncáku, tvl, teďs mě nasrals. Prej nadneseně a cynicky - motorkář má jezdit vopatrně. Takhle vy zmrdi úřednický fakt uvažujete? (Ber to nadneseně).

Edited by Zmizík

Viz první věta. Než jsem to viděl. Myslel jsem, že mají nějakou novinku.

Viz další debata ve vlakne.

Nebo se mám omluvit?

Pokud je to na mě, tak této reakci nerozumím. Omluvy opravdu netřeba.

Kuncáku, tvl, teďs mě nasrals. Prej nadneseně a cynicky - motorkář má jezdit vopatrně. Takhle vy zmrdi úřednický fakt uvažujete? (Ber to nadneseně).

Ne, neuvažujeme (nebo snad ne všichni) , tohle je bohuzel trend, kterej je teď moderní a máme ho befelem. Stejně jako ty zúžení kvůli chodcům (když to zjednoduším-řídí se to chodec/cyklista-řidič-motorkář). Ač by to mělo být obráceně, holt slabá lobby.

A nadnesene to beru, zmrd jsem :-).

Mato57-ma tam být smajlík, myslel jsem si, že tvrde utocis :-).

Edited by kuncák7

Jo a zrovna směr Plzeň využívám též každej den.

včera jsem se nějakým omylem dostal na linku která se motá přes motol, vypich a bílou horu

podezřelý mi už bylo, když kolega přijel na střídání o 15 minut později, páč z práce všichni kvaltujem

tak sem nased a vyrazil

4 !!! hodiny jsem rotoval v kuse (s jednou močící přestávkou) s výsledkem 65 minut zpoždění na trase která má 15km

lidi ani moc nebrblali ..... akorát jedna paní se mě ptala v 17:30 proč nejel ten autobus v 16:45 ....... tak sem jí řek, že jsem to já  :lol2:

kuncáku, já vím, že za to nemůžeš, ale di doprdele :D

YPO-víš sám, že tam vyhrazenej bus pruh v celé delce linky dát nejde. Tam je to sebevražda skoro pořád.

Jinak ti rozumím. Když tam jedu, chodím radši po krajnici pěšky.

YPO-víš sám, že tam vyhrazenej bus pruh v celé delce linky dát nejde. Tam je to sebevražda skoro pořád.

Jinak ti rozumím. Když tam jedu, chodím radši po krajnici pěšky.

hele mě je to úplně jedno ...... já si po čtyřech hodinách udělám přestávku ....... odmažu jedno kolo nebo víc a domů jdu stejně jako bych šel ....... já klidně budu stát na místě celou pracovní dobu, když na to přijde ....... jedinej kdo je nasranej jsou klienti :D

YPO, máš pěkný zařízení, hezký zkratky na těch tlačítkách, jako "VR+KA, KL+HO...", ale nějak tam teda nevidim tu hlavní pro tyhle trasy: "KO".

Jenže tohle není o tom, jak jezdím... stačí blbá kaluz/olej/neopatrný řidič/vítr/námraza prakticky cokoliv co člověk nemá šanci ovlivnit a je malér... A zatímco normálně má člověk x procentní šanci, že v protisměru nic netrefí, tady má 100% šanci že ho to rozšmelcuje na kaši.

Jenže tohle není o tom, jak jezdím... stačí blbá kaluz/olej/neopatrný řidič/vítr/námraza prakticky cokoliv co člověk nemá šanci ovlivnit a je malér... A zatímco normálně má člověk x procentní šanci, že v protisměru nic netrefí, tady má 100% šanci že ho to rozšmelcuje na kaši.

Demagogicky-mas predpokladat. Těmahle argumentama co by, kdyby se nikam nikdy nedostaneme. Navíc, pokud se do protisměru dostaneš, tak šance je, ale na druhou stranu-viz.ta nehoda.

A asi se budu opakovat-nic neobhajuju, jen se snažím vysvětlit.

Edited by kuncák7

Navíc před tím Jičínem je to úplně nesmyslně, je tam čtyřproudá silnice. Směrem od Jičína se to ke kruháku do Úlibic zužuje, vždycky tam seru strachy, kdy do mě nějakej strejda ve fábii strčí. Myslím, že i ve 30kmh by to tu nohu utrhlo úplně s přehledem. Je to zvrhlost a kdo to vymyslel, je úplnej magor. A kdo to vobhajuje, ještě větší.

Demagogicky-mas predpokladat. Těmahle argumentama co by, kdyby se nikam nikdy nedostaneme. Navíc, pokud se do protisměru dostaneš, tak šance je, ale na druhou stranu-viz.ta nehoda.

Myslel jsem: když se sklouznu do protisměru mám šanci to přežít pokud je konstelace dobrá a nic nejede, tohle mě zabije natuty. Chapu betonový blok uprostřed, s tím žít dokážu, ale ne tenhle cednik. A co by kdyby je právě potřeba řešit, protože když to neřešíš, dopadne to tak, že se vyřeší jeden problém a vyvstane 8 dalších, často větších. Takže abychom reagovali na smrt jednoho člověka, kterého smetl někdo, kdo předjížděl, kde neměl, dáme tam ocelové lano, které sice zabije příští rok 5 lidí, ale my si to můžeme odskrtnout jako splněno...

Kuncáku je to všechno na píču a dej výpověď 

1.pruhy pro autobusy ..... až tam bude stát četník ve špičce a dávat pokuty tak ty pruhy k něčemu budou .....jinak jsou úplně k hovnu, protože každej třetí na to sere

2.průjezdní profily x zužování x tvorba ostrůvků x chodci 

tady se podívej co nám malujou na silnici, aby sme se tam vešli .....ostatně podívej se při pochůzkách jak jsou ty různý ostrůvky a retardéry ojebaný od pneumatik a červený barvy ...... to jsou kousky autobusů a náklaďáků ....děkujeme odejděte :D

Edited by YPO

Myslel jsem: když se sklouznu do protisměru mám šanci to přežít pokud je konstelace dobrá a nic nejede, tohle mě zabije natuty. Chapu betonový blok uprostřed, s tím žít dokážu, ale ne tenhle cednik. A co by kdyby je právě potřeba řešit, protože když to neřešíš, dopadne to tak, že se vyřeší jeden problém a vyvstane 8 dalších, často větších. Takže abychom reagovali na smrt jednoho člověka, kterého smetl někdo, kdo předjížděl, kde neměl, dáme tam ocelové lano, které sice zabije příští rok 5 lidí, ale my si to můžeme odskrtnout jako splněno...

Dle mého to funguje z hlediska psychologie, vidíš to tam, předpokládáš zúženej prostor a podle toho taky jedeš a mín riskuješ, než kdyby to tam nebylo. Můj dohad, kterej teď zjištuju ( proč to tam autor dával ). A rozhodně se tím neřeší problém jednoho na úkor peoblému většího, zatím jsem neslyšel o žádném velkém " smrťáku" z důvodu těchhle svodidel, ale o smrtáku kdy zabil někdo někoho v protisměru mnohem častěji, takže to asi nebude tak jak píšeš a argumentuješ.

Kuncáku je to všechno na píču a dej výpověď 

1.pruhy pro autobusy ..... až tam bude stát četník ve špičce a dávat pokuty tak ty pruhy k něčemu budou .....jinak jsou úplně k hovnu, protože každej třetí na to sere

2.průjezdní profily x zužování x tvorba ostrůvků x chodci 

tady se podívej co nám malujou na silnici, aby sme se tam vešli .....ostatně podívej se při pochůzkách jak jsou ty různý ostrůvky a retardéry ojebaný od pneumatik a červený barvy ...... to jsou kousky autobusů a náklaďáků ....děkujeme odejděte :D

Jak se snažím vysvětlit u příkladu vejš- nic neobhajuju, snažím se vysvětlit, jak to autor myslel, ač s tím nejsem vnitřně smířenej ( ty dráty a tahle srágora ohledně pruhů a průjezdních profilů či zúžování 4 proudovek na dva pruhy a pod. ). Nicméně, vše má prostě nějaké vysvětlení, jak to autor myslel a zdůvodnil ( někdy to může bejt na hlavu, ale logiku to má, ať se nám to líbí nebo ne ).

Vyhrazené pruhy připomínkujeme, ale je to priorita daná zhora a připomínky si můžem vyvěšovat na zeď, magistrát si je vyznačí kde chce. Tvůj příklad je klasickej příklad ( jestli dovolíš, použiju fotky a pošlu to jako podnět dál. Dle mého se křižovatka plánuje stavebně upravovat ale nejsou zatím peníze nebo termín ). 

Tak jsem pozjištoval- osazení se řídí dle TP 106, dodatek č. 2 ( schválené MDS 19/2015-120-TN/3 ), co jsem zjištoval na ŘSD, tak jejich organizace se těmto lanovým svodidlům brání jak čert kříži a nechce je osazovat ( prosazeno většinou přímo MD ), cesta do FM je jedna velká vyjímka ( nesplňují parametry ), ten úsek co je zde v odkazu by podle norem měl být celej ( uvažuje se o změně )- zatím jen uvažuje.

YPO - poslal jsem dotaz s tvejma fotkama, zda není v plánu rekonstrukce křižovatky a stavební úpravy z důvodu ztíženého průjezdu BUS MHD. Na strážníky ovšem já nic posílat nebudu ( to můžeš udělat sám přes paní Ellenovou od vás :-)). 

Guest
This topic is now closed to further replies.

• Create New...