Přejít na obsah

Co mě právě naštvalo


Doporučené příspěvky

Frantik: to bylo asi spíš na mě :) nicméně mám pocit, že se tu stále zaměňuje panika se schopností vidět možný vývoj situace v horizontu budoucích měsíců. I kdyby u nás hrozil italský, korejský nebo iránský scénář jen z pěti procent, není nic špatného být na to připraven. Nebo říkáte horolezci, který při objevování nové cesty nese v batohu i vybavení pro překon?vání nepravděpodobných překážek, že je panikář?

 

Baldic: moc děkuju, že jsi přestal srovnávat Covid s chřipkou. Nicměně i SARS a MERS se, alespoň podle současných neúplných informací, liší ve třech významných epidemiologických aspektech. Délka inkubace, bezpříznaková virulence a přenos vzduchem (kapénky, aerosol).

 

Za sebe to uzavřu, abych tu nešířil tu zmiňovanou paniku :) Osobně jsem vděčný každému, kdo se chová tak, aby nepodporoval zbytečné šíření jakékoliv nemoci, zejména pokud tím nikomu neškodí. Že přitom Nenakazitelné ještě pobaví je taky vlastně fajn.

Upraveno uživatelem martar
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Tyve lidi, filtrujte trochu ty informace. Vzpomente si na SARS, ptaci chripku, praseci chripku atd. Pokazde obrovske halo - a tady se opravdu hodi ten zprofanovany vyraz - medialnich mrdek. Co bylo zneklidnujici, byla pred lety epidemie eboly, protoze to se dostat na mezinarodni letiste, tak to by byl hukot. A pritom zrovna ta epidemie se v mediich moc neresila. 

Cim vic lidi ctou clanky o epidemii, tim vic novinari plodi dalsich dramatickych clanku, ktere opet lidi ctou atd.

 

Doted mi prislo, ze sem chodi nadstandardne inteligentni lide, tak prosim pouzivejte rozum a prestante panikarit.

S tou inteligencí bych pomlčel. Nezlob se na mě, ale ebola se nešíří vzduchem.

 

Epidemiologa Maďara respektuji, protože mě učil. Jsem povoláním rentgenolog, takže se setkávám i s pěknými hnusy a určitě bych byl v případě Covid-19 obezřetný, jak psal Liquid výše, který je podle mě mimochodem asi taky zdravotník. Od kolegů mám info, že ty nejhorší případy vypadají na snímku jako ARDS. https://www.wikiskripta.eu/w/Syndrom_akutn%C3%AD_dechov%C3%A9_t%C3%ADsn%C4%9B

 

Pro srovnání jsem dám schválně snímek čistých plic a ARDS tzv. "zasněžené plíce". Můžete hádat, které jsou ty dobré...

 

xray-2-e1453834982532.jpg

 

76052f7902246ff862f52f5d3cd9cd_jumbo.jpg

Upraveno uživatelem VintageLover
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Ježíš, Frantíku sorry! Moc se omlouvám! Včera v noci jsem měl celou dobu na mysli ten Zmizíkův příspěvek ohledně procent:

 

Když z deseti lidí umřou tři, tak je to úmrtnost 3%.

 

 

Frantik tu matiku netrefuje o jeden řád, vojta1 rovnou o dva :-) Jestli to takhle počítají ve WHO...

Ale jinak mně přijde, že se vlastně o skutečném počtu prostě neví nic. U nás několik lidí, kterým to už prokázali. Ale kolika dalším už to cestou rozdali... Teď nějaký ty studentky cestovatelky. Doktor ze špitálu řekne (jak jsem ho slyšel v televizi), že když k nim ty holky přišli a řekli jim že se obávají, že maj vir, tak si došli zdravotníci pro ochranný pomůcky :-) A náš vrchní kašpar přes zdravotnictví při tom tvrdí, že jsou na to u nás připraveni. Nevím, co si z toho mám odnést. Srovnání s chřipkou dost pokulhává ve smyslu, že o chřipce toho asi víme mnohem více, ne? Jestli se pletu, tak sorry.

 

Mělo bejt: ...Zmizík tu matiku...

 

Ale jako Frantík si začal. Je pravda, Vojto, žes ho trumfnul :-) Nechte procenta už bejt. Jsem chtěl tak nějak napsat, že mám dojem, že ty rozsahy (počty), podíly mrtvých, pravděpodobnosti, jestli to někde někdo chytne, kdo na to nejspíš umře, jsou za současný situace a chabý znalosti skutečnosti tak nějak na vodě. A s těma procentama se to přímo nabízelo :-) A jak už tu někdo psal, co to udělá do budoucna, jestli budou nějaký "trvalý" následky na populaci... Třeba má pravdu pan profesor Pirk. Zkrátka víme, že toho moc nevíme. A mydlit hned nějaký statistiky... na malým počtu dat a při tak krátké době výskytu daného jevu..

 

Mělo bejt: ...Ale jako Zmizík si začal....

 

Fakt promiň, to jsem blbej.  Teď mě Zmizík natře :-(

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

@Filip. j tohle je zásadně nefér. Citoval jsi část bez kontextu aby jsi mi něco ukázal. Přitom hned dole pod citací je zřejmé, že jsem nikdy netvrdil, že to je klasická chřipka.

Nefér je to možná ve vztahu k té konkrétní reakci. Mně prostě přetekl pohár poté, co jsem tě tady četl celkově, jak se tomu směješ, jinde to nepřirovnáváš k chřipce, ale k HIV, který se šíří úplně jinak... a tak celkově mě prostě, nejen v tomhle vlákně, sereš  <_< Sorryjako, ale muselo to ven, navíc tady je to ontopic.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Nenavštěvuju diskuse na Novinkách a podobných webových žumpách, abych si nemusel číst tyhle stupidní paušalizace o českym zdravotnictví. A vida, stačí jít na Chronomag a pár vodborníků na všecko se tu taky najde.

 

Lynxi, držím pěsti ať to v rámci možností dopadne co nejlíp.

Děkuju

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Jeste k tomu cestovani do zasazenych oblasti. Lidi si to neuvedomuji, ale v takovych pripadech jim pojistovna odmitne plnit kdyby to tam chytli a skoncili v nemocnici. Bylo jasne vydane varovani, tak se tim maji ridit. A byt mesic v karantene v nemocnici v Italii nebo Rakousku nebude uplne za par EURo...

(To samozrejme neplati pro urazy jako je zlomena noha apod.)

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

S tou inteligencí bych pomlčel. Nezlob se na mě, ale ebola se nešíří vzduchem.

 

Epidemiologa Maďara respektuji, protože mě učil. Jsem povoláním rentgenolog, takže se setkávám i s pěknými hnusy a určitě bych byl v případě Covid-19 obezřetný, jak psal Liquid výše, který je podle mě mimochodem asi taky zdravotník. Od kolegů mám info, že ty nejhorší případy vypadají na snímku jako ARDS. https://www.wikiskripta.eu/w/Syndrom_akutn%C3%AD_dechov%C3%A9_t%C3%ADsn%C4%9B

 

Pro srovnání jsem dám schválně snímek čistých plic a ARDS tzv. "zasněžené plíce". Můžete hádat, které jsou ty dobré...

 

Ebola se siri i kapenkovou formou. Nastesti velmi spatne. V Americe meli v roce 89 stesti jak prase, nebot se jim tam vzduch rozsirila ebola Reston, ktera naprosto neuveritelnou nahodou neni patogenni pro lidi. Nahodou o mikrobiologii, immunologii a molekularni biologii vim o trochu vic, nez prumerny clovek. Jestli cerpas info z youtubu, tak si spolu asi nemame dal co rict.

 

Kdyz uz nam sem davas nesouvisejici snimky plic, tak si sem mohl rovnou dat treba IPF a strasit tim, jak je to strasna nemoc. Je, ale nijak to nesouvisi s tematem.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Čert vem koronavirus, mě štvou ty Vaše ?gentlemanské? kecy o skvěle a efektivně fungujícím zdravotnictví - a pak si jeden (přímo u koblihářů) přečte tuhle lahůdku, o tom jak se i na testování nemocných takovým svinstvem dělá ?malá domů?, pochopitelně s ?gentlemanskou dohodou?. Řekl bych že po Kremlíkovi brzo poletí z kola ven další manekýn...

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Jeste k tomu cestovani do zasazenych oblasti. Lidi si to neuvedomuji, ale v takovych pripadech jim pojistovna odmitne plnit kdyby to tam chytli a skoncili v nemocnici. Bylo jasne vydane varovani, tak se tim maji ridit. A byt mesic v karantene v nemocnici v Italii nebo Rakousku nebude uplne za par EURo...

(To samozrejme neplati pro urazy jako je zlomena noha apod.)

Tohle není úplně pravda, třeba axa, ale i další pojišťovny normálně v případě nákazy koronavirem lékařskou péči plní, neproplaci "pouze" karanténu.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Hm a víš co je pro ekonomiku největší průser? Panika, to je snad to nejhorší co se může stát. Zbytek věcí co píšeš tady vůbec nepadlo....

 

Ospravedlnujem sa, zle som sa v mojom prispevku vyjadril. Netvrdim ze tu ludia pisu ako kaslu na to a proste idu na lyze do Talianska alebo prave tunajsich clenov se.ie ze nemozu ist na pivo do NMNM...mal som lepsie napisat ze su toho plne diskusie na inych strankach.

 

Pozri, ja robim v medzinarodnom obchode uz takmer 15 rokov ( zacal som uz pocas VS ) a ja mam od panikara daleko. Proste to co mi vychadza od dodavatelov, odberatelov a koncovych zakaznikov su tvrde data a tie ukazuju ze ideme z kopca. Napr dnes som pozeral do mailovej komunikacie ze v ktory den naposledy "v pohode" pracovali cinsky dodavatelia a nasiel som 17.1. ...odvtedy uplynulo 7 tyzdnov ( a vobec to nevyzera ze od buduceho tyzdna zacinaju ) a v Cine sa stale nepracuje. To nie je panika, to je jednoducho pruser ktory dobehne este tento rok celu svetovu produkciu a nasledne ekonomiku a bude to boliet. Ludia si proste musia uvedomit ze tie terajsie 14 dnove karanteny ( ktore samozrejme nikoho netesia ) na zabranenie sirenia su to najlacnejsie co nas moze momentalne postretnut...ak na toto budu ludia hadzat bobek, tak vsetky ostatne opatrenia uz budu iba nasobne drahsie a ekonomicky bolestivejsie.

 

Toto je myslim velmi rozumne zhrnutie dnesneho stavu od PANA doktora ktory rozumne zhrnul na com aktualne sme...

https://www.facebook.com/tyzden.sk/videos/195162828401940/  

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Návštěvník
Toto téma je nyní uzavřeno, a proto není možné odpovídat.
×
×
  • Vytvořit...