Přejít na obsah

Aquis date-problém s korunkou


Rambo

Doporučené příspěvky

Rád bych se zeptal majitelů modelu Aquis date, zda nemají problém s uvolňující se korunkou při běžném nošení? Před dvěma týdny si kamarád (nechronomilec) po mém doporučení značky Oris koupil tento model. Nosí je stále jako své jediné hodinky, pracuje v kanceláři. A včera mi volal, že se mu korunka za tu dobu vyšroubovala jednou úplně a podruhé z poloviny. To už si ji asi hlídal. Údajně dotahoval na citovku, jako většina z nás. Závit podle něj stržený není. Popravdě jsem nevěděl, co mu na to říct. U mých dvou potápek se mi tohle nikdy nestalo... Děkuji za názory.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Tak tohle se mi ještě nestalo, ale chybička se může vloudit, to tak prostě je. Vždycky je tam nějaký odpor, než chytneš závit a hlavně, že by to šlo až tak lehce zašroubovat i vyšroubovat, to se mi nezdá. V kanceláři není asi nějaké nechtěné (a hlavně opakované!) mechanické povolení korunky pravděpodobné, co? No raději bych to odnesl k hodináři, protože to může být docela rizikové - umyje si ruce, pustí více vody, zapomene na korunku a mohly by být zbytečné nepříjemnosti s vlhkostí v hodinkách... Takhle to vypadá že závit na korunce je z výroby o nějakou tu setinu milimetru menší, než rozměr závitu v pouzdře, což je podle mě výrobní vada. Je to mrzuté, ale řešitelné. Řešení je AD.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

OK, řeknu mu, ať si to dál pár dní hlídá a pak při horším scénáři reklamace. Samozřejmě neznám přesně jeho denní režim. Převážnou část dne v práci kancl, ale taky někdy práce mimo něj...

Jinak je to celkem fail při přechodu na první lepší hodinky. Doteď nosil quartz Esprity:-)

 

Každopádně díky za reakce!

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Já bych asi na nic nečekal a nechal to odborně zkouknout co nejdřív (je to nepřirozené vyšroubování korunky a stalo se to 2x)! Tohle je mrzuté, Oris mám opravdu moc rád, ta značka je mi sympatická svou historií, současnou produkcí i tím, že jsou to za vynaložené peníze fakt velmi kvalitně zpracované hodinky. Pořád je to mechanická věc a nějaká závada se vyskytnout může. Tvého kamaráda je mi líto, ale určitě to bude řešitelná věc, ať už jakýmkoliv způsobem.

Upraveno uživatelem Radek Cigi
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Mozno kacirska myslienka ale nie je mozne ze kolega hodinky nastavoval, natahoval alebo sa trebars na meetingu s korunkou podvedome hral a zabudol ju zasrobovat respektive uplne dotiahnut? Mne sa to stalo viac krat... :D Netvrdim ze samovolne povolenie zavitu nie mechanicky mozne ale zda sa to nepravdepodobne. `Nie je to len zavit ale aj tesnenenie ktore vytvara urcity odpor. Aj ked korunku  zatiahnes na cit stale treba pomerne slusnu silu na povolenie a prvych par otacok. Urcite viac ako dokaze vyvolat len pohyb ruky pri noseni. Ak by tam bola mechanicka zavada malo by sa to dat poznat po zatiahnuti podla toho ako lahko sa da zase povolit, pretoze strhnuty alebo zle narezany zavit nepojde vobec spravne dotiahnut. Ja by som zacal tym ze by som korunku normalne zatiahol a v pravidelne  pocas nosenia kontroloval ci sa povolila. 

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

  • Po roku...
  • po měsících...
V 9. 9. 2021 v 17:49, Občan napsal:

Cakam momentalne na Aquisy a zbieram info tak som rad ze to malo okrem zaciatku a zauzlenia aj rozuzlenie a stastny koniec 😉

Neboj se vlka nic - Aquisy jsou skvěle zpracované! Poměr cena/výkon je zde opravdu dobrý. Mám je taky a vše OK a hlavně - pořád se mi moc líbí. Takže jsi udělal dobře a těš se 😉! A co jsi objednal (rozměr, kalibr, barva)?

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

před 8 hodinami, Radek Cigi napsal:

Neboj se vlka nic - Aquisy jsou skvěle zpracované! Poměr cena/výkon je zde opravdu dobrý. Mám je taky a vše OK a hlavně - pořád se mi moc líbí. Takže jsi udělal dobře a těš se 😉! A co jsi objednal (rozměr, kalibr, barva)?

43,5 2524/200 modraky na gume

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

  • po měsících...

Ahoj všem, 

nevím jestli to psát sem, ale říkám si, že zakládat nové téma je asi zbytečné. Jen se chci zeptat, máte také vůli u ceramic bezel ? Nevím jak to napsat česky, prostě to kolečko co se točí na pouzdu hodinek .. 

Dnes jsem si všiml, že když za něj trochu zaberu jakoby od spodu nahodu, od pouzdra nahoru, tak tam cítím úplně malinkou vůli. Není to ani milimetr, je to skutečně strašně málo, ale je to cítit v prstech. Nevím jeslti to bylo od začátku nebo se to nějak uvolnilo a tak se ptám vás Orisáku, zda to máte stejně, nebo se mám cítit znepokojen. Hodinky mám asi půl roku a miluju je, proto jsem z toho teď nesvůj :). 

Díky za odpověď 

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Pokud chcete odpovídat, musíte se přihlásit nebo si vytvořit účet.

Pouze registrovaní uživatelé mohou odpovídat

Vytvořit účet

Vytvořte si nový účet. Je to snadné!

Vytvořit nový účet

Přihlásit se

Máte již účet? Zde se přihlaste.

Přihlásit se
×
×
  • Vytvořit...