Přejít na obsah

Posouzení stavu Omega Sea 300m


Doporučené příspěvky

  • Odpovědi 42
  • Vytvořeno
  • Poslední odpověď

Uživatelé s nejvíce příspěvky v tomto témátu

Uživatelé s nejvíce příspěvky v tomto témátu

V 2008 přišly co-ax s 2500, ale to neznamená, že se ještě u AD nedoprodávali skladovky výběhové generace.

 

Já měl co-ax vlnky koupené jako první majitel u AD v 2014, přitom keramiky (tj. nástupkyně) se prodávali od 2011..  Dle SN byly vyrobený v 2010 - 2011. Takže to prostě byl ležák. Přitom dnes se jeté prodávají za víc, než za kolik jsem je měl nové :D

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Kluci, ještě jednou chci poděkovat všem zúčastněným, zafungovali jste jako skvělá parta lidí, kteří se snažili pomoci. Opravdu si toho moc vážím, děkuju!

Aby v tomto vlákně nezůstaly jen moje výkřiky, dovolím si Vás zasvětit do celého příběhu.

Hodinky mne svým způsobem provází celý život. Když jsem byl malej, tak si pamatuju, jak mi děda občas ukázal vyřezávanou krabičku, ve které měl celou řadu hodinek. Pracoval coby nosič kufrů v tehdejším luxusním hotelu, a tak se mu častokrát podařilo pod rukou sehnat skvělé, přesné a zajisté nadčasové hodinky z východního bloku. Dodnes se mohu těšit celou řadou nefungujících Poljotek, Pober, Cajk a minimálně stejným množstvím stejně úžasných tahů, které spolehlivě trhali chlupy od zápěstí po loket. Mezi hodinkami byly jedny autentické švýcary ? Marvin, které na mém zápěstí nechyběly, coby nezbytná součást světaznalého šviháka, na celé řadě více či méně povedeném přesvědčování dívek o mém skvělém genetickém potenciálu. Žádná z nich mi už bohužel neřekla, že kdybych si ještě nasadil cvikr do oka, tak by mohly místní instituce vztyčit vlajku na znamení reinkarnace tatíčka Masaryka. Hodinky se mnou zakončily éru mého randění, provázené křupnutím a zastavením malé vteřinové ručičky. Vzhledem k tomu, že švihák přece nebude nosit ruský hodinky, jsem začal obohacovat svoje nulové portfolio hodinek celou řadou skvělých nákupů ze starožitností. Hodinky Roaemer s červenou vteřinovkou (pro tu mám slabost) mi posloužily coby skvělé popředí před butikem Rolex v Benátkách na Náměstí Sv. Marka. Nedlouho poté jsem potřeboval seřídit drobné, několika minutové, denní odchylky a ze zaručeně odservisovaných hodinek mi zůstala v ruce korunka. Bylo tedy na čase se dále posunout do výšin Heute Horologie. Koupil jsem tedy ve starožitnostech, v rodném městě mé ženy, skvělé vintážní Junghans Chronometer. Nápis Chronometer mně ani na vteřinu nenechal na pochybách o skvělém nákupu. Hodinky nebyly nikterak šetřeny a ctěný předchozí majitel si s nimi střihl rozlučkové malování pokoje.  Má vymalováno na bílo, takže bílé kapky, krásně svítily na černém podkladu ze zbytků špíny a kůže. Špína ovšem nebyla jen zvenčí, ale také zevnitř, tudíž se časem přestaly natahovat vlivem zaseklého rotoru. Jejich pitoreskní velikost byla důvodem toho, že jsem je vlastně ani nechtěl dát servisovat.  Bylo tedy na čase změnit myšlení o hodinkách, není dále prostor pro báječný nákupy. Máte to taky tak, že se vám líbí ty nejdražší hodinky? Já jo, takže jsem raději odečítal čas z telefonu, nebo z budíků felícií LX zaparkovaných podél chodníků. Další období jsem prožil coby vášnivý voayer internetových fór. Toto období jsem následně zakončil jako vášnivý filantrop. Z rodné vesnice jsme s ženou vyrazili za září neónů velkoměsta. Žena je pragmatická, přímočará a já měl nastudováno. Žena prošla obchod a řekla, to jsou ony. Cestou zpět jsem vezl krabičku, žena Junghans Max Bill Automatic. Za rok mi je půjčila minimálně dvakrát, ale o to na menší čas. Ale měl jsem její hodinky na ruce, když rodila naši dceru, takže vyplavující se chemii do těla ženy během porodu mohu taktéž signifikantně potvrdit.  A dál ? máte hypotéku dítě a ženu na mateřské. Nedokázal jsem si sám před sebou obhájit nákup nových Seamasterů, nebo Tudorů. Toto mé rozhodnutí mi přišlo jako zralá volba.Jak tady někde někdo někdy psal. Díky za toto fórum a za lásku k hodinkám obecně, je to koníček, který zušlechťuje ducha.

Mějte se fajn, Tomáš.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Ideální stav - nejsi si jistý, jde se k AD. Prosím jen o info, když je AD zkontroluje, dokáže vyjet nějaké dobrozdání na papíře ? 

 

Ahoj, Ověření proběhlo během dvaceti minut a stálo 500. Tak si říkám, kdo z nás to má? Ano, dostal jsem Doklad o provedení opravy, kde stojí že byla provedena kontrola referenčních a sériových čísel a vizuální kontrola stroje. Potvrzujeme, že hodinky jsou originálním výrobkem firmy Omega, náramek originál. Dále vibrograf a tlakovka. Razítko, podpis a dokumenty ze zkoušek.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Nech ti vydrzia co najdlhsie, je to ikonicky model s pribehom Jamesa Bonda, i ked tie jeho boli quartzky, ale vem to cert :-D. Ich cena stale rastie a rastie. Maju svoju auru, svoje caro. Nespekuluj, nechaj si ich a pockaj par rokov a dokup si nejake. Tudor urcite nie je zla volba, aj ked verejnost tuto znacku moc nepozna, ale ich niektore modely s inhousom su za neuveritelnu cenu... Ja sa rozhodujem medzi Tudorom a omegou, Breitling fajn, ale chcem nieco uhladenejsie. Vela zdaru. Snad ich raz darujes dalsej generacii, vela statsia a chladnu hlavu, nech sa dari, ahoj :))..

Upraveno uživatelem sex0sk0
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Kluci, opět díky moc všem.

Jasně, jsou to do jisté míry morálně velmi zastaralý hodinky s lehce pitoreskními ručičkami (oproti současným modelům), ale v reálu mi to vůbec nevadí. Co je super, jsou vlnky, struktura cifru.. Z celá řady úhlů nejsou ty vlnky vidět a cifr vypadá hladce, naopak přímý pohled vlnky přiznává. To mne neskutečně bere. 

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Pokud chcete odpovídat, musíte se přihlásit nebo si vytvořit účet.

Pouze registrovaní uživatelé mohou odpovídat

Vytvořit účet

Vytvořte si nový účet. Je to snadné!

Vytvořit nový účet

Přihlásit se

Máte již účet? Zde se přihlaste.

Přihlásit se

×
×
  • Vytvořit...