Přejít na obsah

Mrtvé dobré značky


martar

Doporučené příspěvky

 

dobrej ulovek, ten jejich slow runner vypadal moc hezky, ale na netu ticho po pesine...

 

Update: 

 

1. Universal Généve ( nekdo to koupil, prezivaji, na prodej ale jen stare modely )

2. Minerva (vím, strojky Minerva přežívají díky manufaktuře Montblanc - Rodkopf - byl jsem tam, Montblanc koupil celou manufakturu-delaji vsechny hi-end modely od Montblancu, na chronach priznavaji Minervu, opravdu jedna z poslednich nadhernych manufaktur )

3. Cort?bert

4. Kelek

5. Nivada

6. Wyler

7. Waltham ( Waltham taky vypada jako znovuzrozena znacka a nema moc s Welthamem spolecneho )

8. Aquastar

9. Lemania

10. Enicar

11. Recta
12. Roamer ( brand zije, ale je prodany, moderni rady stoji za nic )
13. Angelus ( hi-end Hodinky - asi koupeny brand? )
14. Excelsior Park
15. Voumard
16. Buren
17. Cyma ( zije, s puvodni Cymou taky podle me nema nic spolecneho, modely shit )
18. Favre-Leuba ( koupena a znovu zrozena znacka, uvidime, jestli prezijou )
19. Du Bois & Fils ( pomoci crowdfundingu znovuzrozena znacka, akcionari uz vystrizliveli, kdyz zjistili resale value jejich hodinek, podle me to do 3 let polozi )
20. Elgin, Gruen 
21. Gallet ( taky znacka funguje, ale to, co delali kdysi bylo nekde jinde )
22. Chronotechna blackest watch   :lol2:
23. Lassale ( sveho casu nejtenci strojek )
24. Sandoz
25. Smith ( JW Benson London )
26. Wittnauer
27. Yema
28. Pierce ( jeden z prvnich automatu )
29. Tenor DORLY ( jump chronograph )
30. Jardur ( spise importer, ale design nadhernych leteckych Chron )
 
Bankrot:
1. Romain Jerome
2. De Grisogono
3. Antoine Martin - nepotvrzeno, ale evidentne mrtva
4. 4n watches Paris maji posledni update na strankach 2017 - https://4nparis.com/en
5. HD3 Slyde ( od Hyseka - prvni luxusni hodinky s displayem ) uz ani nema stranky...
6. Devon watches taky nemaji za poslednich par let nic noveho...ale asi jeste funguji
Upraveno uživatelem Rodkopf
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

  • Odpovědi 70
  • Vytvořeno
  • Poslední odpověď

Uživatelé s nejvíce příspěvky v tomto témátu

Uživatelé s nejvíce příspěvky v tomto témátu

navrhuju Yema škrtnout, nedává tam smysl.

 

 

 

 

dobrej ulovek, ten jejich slow runner vypadal moc hezky, ale na netu ticho po pesine...

 

Update: 

 

1. Universal Généve ( nekdo to koupil, prezivaji, na prodej ale jen stare modely )

2. Minerva (vím, strojky Minerva přežívají díky manufaktuře Montblanc - Rodkopf - byl jsem tam, Montblanc koupil celou manufakturu-delaji vsechny hi-end modely od Montblancu, na chronach priznavaji Minervu, opravdu jedna z poslednich nadhernych manufaktur )
3. Cort?bert
4. Kelek

5. Nivada

6. Wyler

7. Waltham ( Waltham taky vypada jako znovuzrozena znacka a nema moc s Welthamem spolecneho )

8. Aquastar

9. Lemania

10. Enicar

11. Recta
12. Roamer ( brand zije, ale je prodany, moderni rady stoji za nic )
13. Angelus ( hi-end Hodinky - asi koupeny brand? )
14. Excelsior Park
15. Voumard
16. Buren
17. Cyma ( zije, s puvodni Cymou taky podle me nema nic spolecneho, modely shit )
18. Favre-Leuba ( koupena a znovu zrozena znacka, uvidime, jestli prezijou )
19. Du Bois & Fils ( pomoci crowdfundingu znovuzrozena znacka, akcionari uz vystrizliveli, kdyz zjistili resale value jejich hodinek, podle me to do 3 let polozi )
20. Elgin, Gruen 
21. Gallet ( taky znacka funguje, ale to, co delali kdysi bylo nekde jinde )
22. Chronotechna blackest watch   :lol2:
23. Lassale ( sveho casu nejtenci strojek )
24. Sandoz
25. Smith ( JW Benson London )
26. Wittnauer
27. Yema
28. Pierce ( jeden z prvnich automatu )
29. Tenor DORLY ( jump chronograph )
30. Jardur ( spise importer, ale design nadhernych leteckych Chron )
 
Bankrot:
1. Romain Jerome
2. De Grisogono
3. Antoine Martin - nepotvrzeno, ale evidentne mrtva
4. 4n watches Paris maji posledni update na strankach 2017 - https://4nparis.com/en
5. HD3 Slyde ( od Hyseka - prvni luxusni hodinky s displayem ) uz ani nema stranky...
6. Devon watches taky nemaji za poslednich par let nic noveho...ale asi jeste funguji
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

navrhuju Yema škrtnout, nedává tam smysl.

 

ja Bych ji tam nechal - jen napsal, ze to je znacka, kde nekdo koupil prava a dokumentaci...to je jak LIP, taky funguje, ale je to shit - jen vykradani historie. To same jak ZRC, nekdo koupil znacku a udelal znova stejny design jejich legendarnich diveru. 

 

31. LIP 

32. ZRC 

Upraveno uživatelem Rodkopf
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Tohle jsem se v historii nikde nedočetl, na jejich stránkách to mají jako kontinuální firmu.

 

https://eu.yema.com/pages/our-story

 

Na Wiki se zmiňuje že v roce 2009 získala společnost Yema francouzská hodinářská skupina Montres Ambre se sídlem v Morteau, což je ale běžná akvizice, kterou prošlo většina hodinářských firem.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Tohle jsem se v historii nikde nedočetl, na jejich stránkách to mají jako kontinuální firmu.

 

https://eu.yema.com/pages/our-story

 

Na Wiki se zmiňuje že v roce 2009 získala společnost Yema francouzská hodinářská skupina Montres Ambre se sídlem v Morteau, což je ale běžná akvizice, kterou prošlo většina hodinářských firem.

 

Za me je to tak, ze Yema nekdy v 98. prestala produkovat Hodinky, nebo uplne minimalne. Ta skupina Ambre vyvinula svuj inhouse, ale nemelo to uspech, tak potrebovali neco, na cem by se mohli prizivit. 2004 se jim podarilo koupit prava k Yema a potom vyuzili vlnu retro-designu, clancich o Andrettim a kolem 2015 udelali radu levnych quartzu s libivym designem. Kdyz na tom vydelali trosku penez, tak udelali i re-edice slavnych modelu s ETOu 7750...kontinuita slavne znacky krome vykradani zadna. 

Asi jako PRIM MPM.

 

"Just info on the movement, "Designed, elaborated & assembled in Morteau". That does mean produced in France. It can use parts from other countries."

 
Having been owned by Seiko Watch Corporation of Japan since 1988, Yema returns to French hands in 2004 through a buyout by Louis Eric Beckensteiner. 
 
?Snazil jsem se hledat - Yema byla ve vlastnictvi Seika, meli i nektere hezke modely s 7a38, ale potom to asi upadlo. Posledni reklamu na netu jsem nasel z 1995. 
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

 

Za me je to tak, ze Yema nekdy v 98. prestala produkovat Hodinky, nebo uplne minimalne. Ta skupina Ambre vyvinula svuj inhouse, ale nemelo to uspech, tak potrebovali neco, na cem by se mohli prizivit. 2004 se jim podarilo koupit prava k Yema a potom vyuzili vlnu retro-designu, clancich o Andrettim a kolem 2015 udelali radu levnych quartzu s libivym designem. Kdyz na tom vydelali trosku penez, tak udelali i re-edice slavnych modelu s ETOu 7750...kontinuita slavne znacky krome vykradani zadna. 

Asi jako PRIM MPM.

 

"Just info on the movement, "Designed, elaborated & assembled in Morteau". That does mean produced in France. It can use parts from other countries."

 
Having been owned by Seiko Watch Corporation of Japan since 1988, Yema returns to French hands in 2004 through a buyout by Louis Eric Beckensteiner. 
 
?Snazil jsem se hledat - Yema byla ve vlastnictvi Seika, meli i nektere hezke modely s 7a38, ale potom to asi upadlo. Posledni reklamu na netu jsem nasel z 1995. 

 

Díky za info, no tohle se člověk skoro nikde nedočte.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

ja Bych ji tam nechal - jen napsal, ze to je znacka, kde nekdo koupil prava a dokumentaci...to je jak LIP, taky funguje, ale je to shit - jen vykradani historie. To same jak ZRC, nekdo koupil znacku a udelal znova stejny design jejich legendarnich diveru. 

 

31. LIP 

32. ZRC 

 

osobně do seznamu mrtvých značek patří jen ty značky, které na trhu nejsou

 

ty které na trhu jsou, byť i s pohnutou historií (např. krach, koupě značky novým vlastníkem, následný prodej....atd.) prostě nelze IMHO nazvat mrtvými - to by tam pak patřil i ZENITH

 

a uvádět do seznamu mrtvých značek Chronotechna blackest watch mi připadá jako dětinské nezvládnutí emocí k tomuto brandu

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Aaaa, ty Slow runner od Antoine Martin, to je pecka - o těch jsem třeba vůbec nevěděl, v tý době jsem měl dvoje primky cal.50 a jedny quartz Seiko, tak mi to asi nějak uniklo :)

 

Jste z mýho myšlenkohnutí udělali smysluplný vlákno. Děkuju.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

No, ber to jako válku. Během tý se taky musela většina průmyslu utlumit nebo proměnit pro vojenské účely, v případě hodinářských firem se stroje na výrobu jemné mechaniky používaly na profukci časovačů a jiných zbraňových komponentů. Až se Covid19 přežene, pomalu se to zas rozjede. Spíš se bojím o starší hodináře, jak ze sféry HH, tak o běžný pány hodináře ze servisů. To by bylo hodně blbý, kdyby jejich řady prořídly.

Upraveno uživatelem martar
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

  • po měsících...
  • po měsících...

Kluci, jak je to s tím Roamerem? Položka 12? Bo mně ta moje doktorka ukazuje nějaké hodinky, co se jí líbí od Roameru. A jejich stránky se tváří, že od roku 1888 až dosud je to furt jedna "fabrika". A normálně fungují.  Na stránkách píšou, že  všecko dělají v Ticcinu ve Švajcu a Swiss made... ??? 

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

před 9 hodinami, Xenomorfus napsal:

Kluci, jak je to s tím Roamerem? Položka 12? Bo mně ta moje doktorka ukazuje nějaké hodinky, co se jí líbí od Roameru. A jejich stránky se tváří, že od roku 1888 až dosud je to furt jedna "fabrika". A normálně fungují.  Na stránkách píšou, že  všecko dělají v Ticcinu ve Švajcu a Swiss made... ??? 

Roamer byl dříve rodinnou firmou, ale neustál quartzovou smršť a po r. 1975 zastavil výrobu automatů. Udržel se jen díky odprodeji firmy, kdy jedním z pozdějších vlastníků byla i firma z Hong Kongu, která tam má v současné podíl se švýcarskými akcionáři, což umožnilo výrobu udržet a v poslední době znovu rozšířit, a to v místě původní výroby, i když už tedy o rodinný podnik nejde.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

  • Po roku...

A co Jean Richard/Daniel Jean Richard?

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Pokud chcete odpovídat, musíte se přihlásit nebo si vytvořit účet.

Pouze registrovaní uživatelé mohou odpovídat

Vytvořit účet

Vytvořte si nový účet. Je to snadné!

Vytvořit nový účet

Přihlásit se

Máte již účet? Zde se přihlaste.

Přihlásit se

×
×
  • Vytvořit...