Jump to content

Mrtvé dobré značky

martar

Recommended Posts

Joo, Nizkotucný Tvaroh , nizkotučný tvaroh mi dal vnuknutí , dohledat googlem, co se stalo s manufakturou JeanRichard. 

Připadně je tu někdo odborný, kdo by mohl situaci ohledně JR nastínit ? 

Děkuji 

• Replies 70
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

JR patří stejně jako GP pod Sowind Group. 

JR měl být ve stejném postavení jako je Tudor vůči Rolexu, tedy levnější brand pro mladší, kteří by následně měli začít kupovat GP. Nicméně, někde jsem četl, že produkce JR byla ukončena ke konci roku 2019. Práva stále drží Sowind.

Takže za mě mrtvá značka.

(Jo, už vim, četl jsem to na WUS.)

Tohle bude vždycky předmětem diskuse. Samotné přerušení výroby na několik let nemusi nutně znamenat, že je značka mrtvá, to by byl mrtvý Blancpain, Lange, atd atd... (a nebýt Hayeka, byl by seznam ještě delší). Každý z nás to vnímá jinak. Já to mám tak, že pokud značka opět vyrábí ve stejné (nebo lepší) kvalitě, má i po zmrtvýchvstání renomé, zachovává si funkční a designovou kontinuitu a umí moderní manufakturní strojek, nebo má alespoň práva na pěkný historický inhouse, který je schopna vyrábět, zdobit, modifikovat a rozvíjet - neberu ji jako mrtvou.

• 1 month later...
  • 2 months later...
  • 1 year later...
před 6 hodinami, lukassob napsal:

Pokud to bude znamenat hodinky umírněné velikosti, Tri-Compax, Polerouter, microrotor a design Geralda Genty z archívu Universal Genève, pak to lze jen radostně uvítat. Bohužel jakékoli UG know-how je dávno nenávratně pryč. Ideální by bylo využití společného vývoje kalibrů v Breitling Chronometrie jak pro samotný Breitling, tak i UG. Jenže tato schopnost, kterou Chronometrie získala koupí Keleka, už je zřejmě také pryč.

Znovuoživení Universal Geneve by bylo moc fajn. Pokud by chtěla značka pro začátek vytěžit svůj historický odkaz a vyrábět ikonické vintage modely, část know-how by se dala zachránit pomocí registrovaných patentů, reverzniho inženýrství a zapojením žijících zaměstnanců původního UG. Jenže pambuví jak to dopadne, když se to bude odehrávat pod Kernem a Čiňany. Raději bych tu značku viděl pod křídly někoho jiného, a to by ani nemusel ta křídla v logu mít :)

• 1 month later...