Přejít na obsah

Koronavirus a vše okolo...


Doporučené příspěvky

Tady trochu odvážnější pohled jiného imunologa, promoření je správné a nakažena je již čtvrtina Čechů.

 

https://www.reflex.cz/clanek/prostor-x/100691/imunolog-koronavirus-uz-ma-ctvrtina-cechu-nakazit-se-je-pro-vetsinu-jen-dobre-promoreni-musi-probehnout.html

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

BTW, už je tu na fóru někdo nakaženej (teda pokud se chce přiznat)?

Ja nejsem.. ale furt si rikam, ze nekdy koncem unora, zacatkem brezna, jak mi bylo tejden slusne blbe, i manzelce, jestli to náhodou uz nebylo vono.... Mozna ne, mozna jo.. se uz nedozvim.. ale obecne uz se docela potvrzuje, ze to behalo mezi lidma uz drive... Minimalne od zacatku roku... Buhvi kolik lidi to uz ma fakt za sebou...
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Tady trochu odvážnější pohled jiného imunologa, promoření je správné a nakažena je již čtvrtina Čechů.

 

https://www.reflex.cz/clanek/prostor-x/100691/imunolog-koronavirus-uz-ma-ctvrtina-cechu-nakazit-se-je-pro-vetsinu-jen-dobre-promoreni-musi-probehnout.html

Jj, drivejsi rozhovor s Drbalem uz byl tady

https://video.aktualne.cz/dvtv/imunolog-zavrene-skoly-nedavaji-smysl-koronavirus-zvladneme/r~5d7a8a8e753011ea8972ac1f6b220ee8/

 

Blby ale je, ze furt chybej data. Jestli protilatky u slabych pripadu mizi, nekdy zcela, pak promoreni neni hra na jistotu, ale jen scenar hodny zvazeni, a ani vakcinace nemusi fungovat, protoze v jejim pripade jde prave o vystaveni organizmu malemu ucinku viru.

Asi se nevyhneme tomu, pustit to z hlavy. A to pujde s populisty a jejich volici tezko.

Upraveno uživatelem maama
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Jj, drivejsi rozhovor s Drbalem uz byl tady

https://video.aktualne.cz/dvtv/imunolog-zavrene-skoly-nedavaji-smysl-koronavirus-zvladneme/r~5d7a8a8e753011ea8972ac1f6b220ee8/

 

Blby ale je, ze furt chybej data. Jestli protilatky u slabych pripadu mizi, nekdy zcela, pak promoreni neni hra na jistotu, ale jen scenar hodny zvazeni, a ani vakcinace nemusi fungovat, protoze v jejim pripade jde prave o vystaveni organizmu malemu ucinku viru.

Asi se nevyhneme tomu, pustit to z hlavy. A to pujde s populisty a jejich volici tezko.

Otazka je spise zda pripadne protilatky znamenaji imunitu proti onemocneni nebo zajistuji lehky prubeh nebo zda neznamenaji vubec nic, pripadne u kterych pacientu a ktere faktory to ovlivnuji. Ale to budeme asi vedet az za par let. Upraveno uživatelem rayethon
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Promoření a návrat k normálnímu fungování bude nakonec nutnost, to je bez debat. Problém je, že kromě zmíněných populistů a jejich voličů je tu velká skupina lidí, která se (oprávněně) cítí promořením ohrožena. Lidé ve špatné kondici, nemocní lidé, senioři. Jak tu nedávno tuším Konrad psal - u populace nad 50 let aby člověka bez rizikového faktoru pohledal. To není úplně malá skupina obyvatel. Co na tom, že statisticky na koronu zemře jen malá část z nich, risknout to pochopitelně nikdo nechce. Navíc se do téhle skupiny dřive nebo později dostaneme všichni.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Promoření a návrat k normálnímu fungování bude nakonec nutnost, to je bez debat. Problém je, že kromě zmíněných populistů a jejich voličů je tu velká skupina lidí, která se (oprávněně) cítí promořením ohrožena. Lidé ve špatné kondici, nemocní lidé, senioři. Jak tu nedávno tuším Konrad psal - u populace nad 50 let aby člověka bez rizikového faktoru pohledal. To není úplně malá skupina obyvatel. Co na tom, že statisticky na koronu zemře jen malá část z nich, risknout to pochopitelně nikdo nechce. Navíc se do téhle skupiny dřive nebo později dostaneme všichni.

Obávám se že problém není v tom zda to někdo chce nebo nechce risknout, pokud někdo nechce strávit život uzavřen v bytě risknout to bude muset.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Určitě, řeč je tu ale teď o tom, jaké tempo politici díky tvrdším nebo měkčím opatřením zvolí. A politici se kromě zájmů ekonomiky a zájmů "klientů" budou chtě nechtě ohlížet i na zájmy různých voličských skupin. A na to jsem komentářem o významné (zdaleka ne jen populisty volící) skupině voličů narážel.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Byl jsem na procházce se psy, když ale vidím co se děje venku a jak si to "rozvolnění" každej vykládá doslova po svým, tak jsem zvědav, kdy skončíme doma restriktivně všichni a bude po prdeli. :frusty:  

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Hele, ale jako doteď si neuvědomuju, že by to lidi nějak porušovali, nicméně včera i dnes fakt výživné ... včera jsem měl kolečko do Globusu pro maso a pak Baumax pro barvu, tak v Globusu když jsem viděl doslova hlavu na hlavě, tak jsem ani nešel dovnitř a v Baumaxu jsem vystál s barvou půl hodiny ve frontě ... Troufám si říct, že v Globusu včera fronty, minimálně, jak na Vánoce. Ty pokladní musí být v hrozném stresu. No a dnes na cyklostezce? Nebylo to náhodou bez roušky povoleno jen v lese, když nejsou lidi? Máme tady takový hřiště (je tam fitness zona a koloběžkové nebo skate rampy), spočítal jsem tam 15 lidí ve věku cca od 8 do 30 let, z toho dva (!) měli roušku, zbytek nic, ani kolem krku ...

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Pokud chcete odpovídat, musíte se přihlásit nebo si vytvořit účet.

Pouze registrovaní uživatelé mohou odpovídat

Vytvořit účet

Vytvořte si nový účet. Je to snadné!

Vytvořit nový účet

Přihlásit se

Máte již účet? Zde se přihlaste.

Přihlásit se
×
×
  • Vytvořit...