Přejít na obsah

Koronavirus a vše okolo...


Doporučené příspěvky

Jsem neměl točené co to všechno začalo, to už chvilka je, takže mě papula také pěkně lítá :lol: Vždycky když jsem nějaké to okénko objevil, tak tam byla fronta, prostě pešek no, ale věřím že to první po té době bude famózní :cheers:

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

  • po 2 týdnech...

Ještě vytáhnu tohle vlákno abychom si doplnili čísla. Podle tohoto článku zemřelo od 1. března do 25. května celkem 29 osob mladších 64 let.

Z toho, podle údajů ÚZIS je covid 19 příčinou úmrtí u 40% z nich, tedy v populaci před seniorským věkem došlo k úmrtí 12 osob za 3 měsíce . . . 

Podobně to je u seniorů vyššího věku, z uváděných úmrtí připadá asi 110 osob na skupinu ve věku 85+, z toho příčina úmrtí covid 19 u 44 osob za tři měsíce.

75 - 84 let prakticky stejná čísla.

65 - 74 uvedeno 80 úmrtí, z toho příčina covid 19 celkem 32 osob.

Tedy celkově se bavíme o zhruba 130 úmrtích jejichž příčinou byl covid 19. Za uvedenou dobu zemřelo v ČR zhruba 27.000 osob. Novinářskou hysterii těchto rozměrů jsme asi viděli naposled za komárů. Moment, kdo že to vlastní média v Česku?  ;)

Poslední dvě věty jsou nadsázkou, ze zbylých čísel si každý poskládá svůj pohled na svět. Tak na zdraví! 

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

před 28 minutami, robocop napsal:

Ale takhle se na to nemůžeš dívat , to číslo je tak nízký jenom díky přísným opatřením , jinak by bylo daleko vyšší .

No, trošku ti to nabourám poměrem opatření v jižních státech jako je Chorvatsko či Řecko vůči jejich číslům co uvádějí. V podstatě mírnější opatření a přesto menší počet nemocných. 

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

před 13 minutami, Tom4 napsal:

No, trošku ti to nabourám poměrem opatření v jižních státech jako je Chorvatsko či Řecko vůči jejich číslům co uvádějí. V podstatě mírnější opatření a přesto menší počet nemocných. 

Vidíš to , tak asi dělají něco líp jak my ..:thumbsup_anim:

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Ještě vytáhnu tohle vlákno abychom si doplnili čísla. Podle tohoto článku zemřelo od 1. března do 25. května celkem 29 osob mladších 64 let.
Z toho, podle údajů ÚZIS je covid 19 příčinou úmrtí u 40% z nich, tedy v populaci před seniorským věkem došlo k úmrtí 12 osob za 3 měsíce . . . 
Podobně to je u seniorů vyššího věku, z uváděných úmrtí připadá asi 110 osob na skupinu ve věku 85+, z toho příčina úmrtí covid 19 u 44 osob za tři měsíce.
75 - 84 let prakticky stejná čísla.
65 - 74 uvedeno 80 úmrtí, z toho příčina covid 19 celkem 32 osob.
Tedy celkově se bavíme o zhruba 130 úmrtích jejichž příčinou byl covid 19. Za uvedenou dobu zemřelo v ČR zhruba 27.000 osob. Novinářskou hysterii těchto rozměrů jsme asi viděli naposled za komárů. Moment, kdo že to vlastní média v Česku? 
Poslední dvě věty jsou nadsázkou, ze zbylých čísel si každý poskládá svůj pohled na svět. Tak na zdraví! 
A pockej, až k tomu pribudou data o úmrtích z důvodu odložené péče ......to bude teprve porovnání. O ekonomických dopadech nemluvě.

Odesláno z mého Lenovo TB3-850F pomocí Tapatalk

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Různých zdrojů a informací je dnes již miliarda a z odstupem času zjišťuji, že si každý jedinec vybírá ty zdroje, které jsou mu vyhovují :D Třeba okolo mě  to všechno dost lidí podceňovalo, roušky nanosili, stále nadávali že je to jen chřipečka a teď když mají dát děti do školy? U kluka jsou z dvaceti dětí ve škole 4 kousci, protože to je prý nebezpečné, cha, leda tak hovno, zvykli si na to, pohoda, a hlavně náhodou nepřijít o ošetřovné. Jo a každý už se stará o babičku, která bydlí u nich doma, to je prdel největší :D Jak říkám, každý si koronu nastavil tak, aby mu vyhovovala. Já osobně jsem velmi rád, že z toho ČR vybruslila vcelku dobře a snad se to na podzim při druhé vlně, kterou avizují zase nějak moc nepokazí.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Rotavirus je tiez "zabava". Obe moje decka to lapili minuly rok, skoncili na infecknom na infuzkach... Zenu to len lizlo a ja nic. Deci domacej kazdy vecer asi pomohlo.

Je na to ockovanie (kvapky), tusim do 6 mesiaca veku dietata. Kto ma male dieta, nech nevaha. Urcite nechcete zazit to co my.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

před 7 hodinami, African napsal:

Různých zdrojů a informací je dnes již miliarda a z odstupem času zjišťuji, že si každý jedinec vybírá ty zdroje, které jsou mu vyhovují :D Třeba okolo mě  to všechno dost lidí podceňovalo, roušky nanosili, stále nadávali že je to jen chřipečka a teď když mají dát děti do školy? U kluka jsou z dvaceti dětí ve škole 4 kousci, protože to je prý nebezpečné, cha, leda tak hovno, zvykli si na to, pohoda, a hlavně náhodou nepřijít o ošetřovné. Jo a každý už se stará o babičku, která bydlí u nich doma, to je prdel největší :D Jak říkám, každý si koronu nastavil tak, aby mu vyhovovala. Já osobně jsem velmi rád, že z toho ČR vybruslila vcelku dobře a snad se to na podzim při druhé vlně, kterou avizují zase nějak moc nepokazí.

JJ tiez si myslim, ze sme v CR koronu zatial celkom slusne osvejkovali.... A myslim to teda v dobrom, zavidia nam to aj v zahranici, napriklad sa nedavno manzelke zverila kolegyna z FR, ze ked porovna ako sa s tym peru u nich doma v Parizi, tak seriozne premysla ze by v Prahe s manzelom zostala a pritiahla sem aj rodicov.

Inak osobne sa ale bojim, ze koronachripka este nepovedala posledne slovo a ked sa jej urobia trochu podmienky, tak to este dokaze pekne roztocit, viz Darkov.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

  • po 3 týdnech...

Měl bych na vás všechny prosbu. Koronavirus byl, bezpochyby, největší tragédií od konce druhé světové války. Takže teď, když už je konečně po všem, bych rád získal nějaká data. Mohli by se mi, prosím, ozvat ti z vás, kteří na tento virus umřeli? Potřeboval bych vyplnit krátký dotazník. Díky moc!

Upraveno uživatelem Kalifx
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Pokud chcete odpovídat, musíte se přihlásit nebo si vytvořit účet.

Pouze registrovaní uživatelé mohou odpovídat

Vytvořit účet

Vytvořte si nový účet. Je to snadné!

Vytvořit nový účet

Přihlásit se

Máte již účet? Zde se přihlaste.

Přihlásit se
×
×
  • Vytvořit...