Přejít na obsah

Koronavirus a vše okolo...


Doporučené příspěvky

@Gustaf

nevím jak je to v ČR.

na Slovensku zavoláš doktorce, ona tě zaregistrujte do systému, dostaneš sms o aktivaci a čekáš....

Test by se měl dělat 5-7den od příznaků.

Ale třeba moje žena, našla nějaké kouzelné číslo na hygieně zavolala tam a druhý den byla na testech, (ale pravda je, že to bylo 6 den od stráty čichu a chuťi) jinak by asi další 1-3 dny čekala...

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

před 35 minutami, guzmic napsal:

@Gustaf

nevím jak je to v ČR.

na Slovensku zavoláš doktorce, ona tě zaregistrujte do systému, dostaneš sms o aktivaci a čekáš....

Test by se měl dělat 5-7den od příznaků.

Ale třeba moje žena, našla nějaké kouzelné číslo na hygieně zavolala tam a druhý den byla na testech, (ale pravda je, že to bylo 6 den od stráty čichu a chuťi) jinak by asi další 1-3 dny čekala...

No už jsem vyplnil údaje zbytku rodiny na nějakej covid sebemrskacckej web, tak se tím KHS probere a zavolá....je blbý, že nás na testy hned nevezmou. Šel bych klidně zítra, abych věděl, na čem jsme...

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

   @liskus Samozřejmě, a těch je. Dneska jsem byl u toho jak jeden 4* hotel o 100+ pokojích řeší dodavatele, klienty, zaměstnance, energie, prostě zase všechno znova jinak než bylo před týdnem. A opět uzavření, třetí tento rok. Masakr. Obchodní zástupci dodavatelů už ani nějak nezní do budoucna optimisticky, zaměstnanci s mizernou listopadovou výplatou, jelikož bylo zavřeno tak max. 60% takhle před Vánocema paráda, klienti a firmy, školení, všechny akce . . . mazec. Asi nad tímhle oborem zlomím taky hůl a začnu od nuly v jiném oboru, do důchodu jsem tak v poločase, tak snad ještě stihnu něco vymyslet.

Upraveno uživatelem Tom4
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Ano, noviny citovali majitele Brněnské (velmi slušné, byť neznám pozadí a detaily) restaurace Koishi, která to po 12ti letech zabalila a propustila 20 lidí. Majiel uvádí že to zaříznul, protože kvůli zákazu podnikat šel do dluhů. 

Mimochodem nejen tohle odvětví bylo letos zavřeno na jaře 72 dnů, na podzim 50 a nyní od pátku do konce roku 12, celkem 134 dní. 

Edit. a nikdo netuší, kdy bude moct opět otevřít, to může být v půlce ledna, ale třeba taky v březnu.

Upraveno uživatelem Tom4
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Přesně tak, jak je potřeba. Tedy, srovnejme si 1. prosince s aktuálními údaji (momentálně k dispozici čísla za 14/12), vše z webu MZČR, sceenshoty níže.

A vidíme že počet testů včera i dnes je totožný (dobře, rozdíl je asi 200), nicméně o to nejde, počet pozitivních testů je opět prakticky stený. Taky vidíme že počet lidí hospitalizovaných s covid je stejný 1/12 a 14/12, stejně tak počet lidí hospitalizovaných s těžkým průběhem. Ok, možná jsou včerejší čísla o něco málo lepší než prvního.

Asi už tušíte kam mířím. Na prasopes systém který vláda nedodržuje ani samotný, natož zavádění nahoru dolů a počítá data například dle počtů nakažených seniorů (ale až nad 65 let) atd., to fakt není. Rozhodování je ad hoc.

Tedy, máme identické údaje o počtech testů, nakažených, hospitalizovaných a zatím co prvního to bylo super, pozítří všechno můžeme otevřít, tak za stejné situace aktuálně je to katastrofa a pozítří musíme vše zavřít. 

Tohle mi už fakt hlava nebere, obávám se že to nebude nabízející se konspirační teorie, těch nejsem fanda ;) ale nekompetentní řízení státu, které si necháváme líbit už dlouhých 9 měsíců.

Asi ani nehledám oponenta k tomuto, spíše mě zajímá zda jste někdo zkoušeli nechat se otestovat antg testem? Já jako odpovědny člověk bych šel, abych mohl třeba navštívit starší rodiče. Dokonce už jsem tak zmagořenej že jsem ochotný odhlédnout od nepřesnosti těch testů a je mi jasné že po cestě z testu na mě někdo může covid nachrblat třeba v mhd, o to nejde, ale vypadá to že avizované testování je zcela nedostupné :( jak u vás?  

 

Edit, ty screeny pro porovnání 1 a 14, sorry

 

Screenshot_2020-12-15-17-49-41.png

Screenshot_2020-12-15-17-47-23.png

Screenshot_2020-12-15-17-47-18.png

Screenshot_2020-12-15-17-47-14.png

Screenshot_2020-12-15-17-47-10.png

Upraveno uživatelem Tom4
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Pardon že to zase vytahuju nahoru, ale považuji za slušné doplnit, že jsem našel zdroj a klíč podle čeho se mimo jiné určuje život u nás. Že to nejsou vlastní data z vlastního úřadu je asi jasné když se podiváte do té statistiky. Ministr Havlíček ve stranickém tisku odhaluje vládní zdroje informací. Co na tom, že se jedná o studii pro zcela jiný stát, podnebí, pro jiné podmínky k životu, jiné zvyklosti, mentalitu a jiné složení obyvatel, a hlavně jiné parametry vládních opatření než u nás. Toliko tedy k záhadě jestli tahají obory k uzavření na papírkách z klobouku, nebo si to cucají z prstu. :D

 

2020-12-16 06.59.28.png

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

před 8 minutami, Tom4 napsal:

Pardon že to zase vytahuju nahoru...

 

 

 

 

Řídit se studií Nature mi nepřijde úplně mimo. Všechny společenské aspekty, které si vyjmenoval se různí napříč světem, ale podle mě ty výsledky dávají smysl. Když se odprostím od všech emocí, které ve mě ta zmatečná nařízení vyvolávají, dokážu s výsledky studie souhlasit. V restauraci je doba expozice případnému zdroji viru v průměru určitě delší, než např. ve frontě supermarketu. Uvnitř fitness center může být zase problém ve zvýšené fyzické aktivitě a tím vyšším množství vydechovaného vzduchu na malém uzavřeném prostoru. Tohle bude víceméně platit napříč celým světem a různými kulturními návyky.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Nemohu souhlasit (nehledám flame, psaný text někdy vyzní blbě, jen normální diskuze, díky), pojetí restaurace v GB je zcela jiné než u nás, fitka taky fungují na memberships na rozdíl od našich zvyklostí. Uznávám že kavárny a hotely budou podobně, stejně jako to že je ve fitku možnost vyšší koncentrace viru; kostely v zahraničí, které fungují jako komunitní centra uvádí správně že je úplně jinak. Pokud vím tak jsou za posledních 9 měsíců ale opatření v GB zcela jiná než u nás, proto bude spíše vhodnější řízení ekonomiky podle našich údajů ne?

Pokud je u nás většinový zdroj nákazy v zaměstnání, asi by bylo vhodnější rozklíčovat o jaké obory, počty lidí se jedná a tím se řídit. Osobně když srovnám restauraci s dodržováním rozestupů ob stůl po dobu dvou hodin co tam strávím a třeba výrobní závod bez rozestupů po dobu 8mi či 12ti hodinové směny, tak raději beru tu restauraci. Ostatně potvrzují to i data ÚZIS. 

Obávám se, že to co jsem postnul výše je hledání alibi ze strany vlády. Nebo to ukazuje že buď máme zešvejkované trasování a další procesy, případně je tohle v pořádku ale švejkuje se "nahoře" v zájmu financí. Tak nebo tak je to nezodpovědnost a nefér přístup k lidem, a jedno či druhé se nám pak může vymstít. 

Upraveno uživatelem Tom4
Typo
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

před 23 minutami, 14titi napsal:

Řídit se studií Nature mi nepřijde úplně mimo. Všechny společenské aspekty, které si vyjmenoval se různí napříč světem, ale podle mě ty výsledky dávají smysl. Když se odprostím od všech emocí, které ve mě ta zmatečná nařízení vyvolávají, dokážu s výsledky studie souhlasit. V restauraci je doba expozice případnému zdroji viru v průměru určitě delší, než např. ve frontě supermarketu. Uvnitř fitness center může být zase problém ve zvýšené fyzické aktivitě a tím vyšším množství vydechovaného vzduchu na malém uzavřeném prostoru. Tohle bude víceméně platit napříč celým světem a různými kulturními návyky.

Jo, a narvanej supermarket je menší riziko než vesnickej obchůdek, kde se potkaj maximálně tři lidi dohromady. To je ale blbost.

Upraveno uživatelem HDS1200
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Ad antigenni testy. Moravskoslezsky kraj. Vetsina odberovych mist jeste neni napojena na centralni registracni system. Zdravotni ustav Ostrava pise, ze ma zitra a pozitri cca 100 volnych mist, od pondelka v zasade plnou kapacitu. Po prechodu na registracni stranky to vsak vyhodi prvni volny termin na 28.12. Tak ja nevim. Stejny bordel a chaos, jako ve vsem co se Covidu tyka. 

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Pokud chcete odpovídat, musíte se přihlásit nebo si vytvořit účet.

Pouze registrovaní uživatelé mohou odpovídat

Vytvořit účet

Vytvořte si nový účet. Je to snadné!

Vytvořit nový účet

Přihlásit se

Máte již účet? Zde se přihlaste.

Přihlásit se
×
×
  • Vytvořit...