Přejít na obsah

Koronavirus a vše okolo...


Doporučené příspěvky

před 1 minutou, Luban23 napsal:

Kolik stály na shopu?

Jo pockej, ty myslíš ty respiratory.. To nevím co stojí na shopu. Já myslel, zes tam koupil 10 ks za 120 ty, co jsem postoval. Nezobrazila se mi fotka, promiň. 

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

před 1 minutou, hedonista napsal:


Sem se toho obával, ale nějak tomu stále nechci a nemůžu uvěřit. Jedno auto na servise mám, další firemní auto- výrobní prostředek, by mělo jít na servis během týdne. A co dopravci a přepravci?

Jak říká Kuncak, zeptej se svého politika :)

Hele fakt nevím, taky mi to přijde jako úlet. Tímhle muzou úplně paralyzovat spoustu spedičních firem 🤷🏻‍♂️ Nebo budou mít výjimku z výjimky 🤦‍♂️

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

před 1 minutou, dawe009 napsal:

Jo pockej, ty myslíš ty respiratory.. To nevím co stojí na shopu. Já myslel, zes tam koupil 10 ks za 120 ty, co jsem postoval. Nezobrazila se mi fotka, promiň. 

Jojo, jsme se nepochopili. Někdo tu dával fotku dětských respirátorů. A byly to ty stejné, co měli Vietnamčíci, tak jsem na to reagoval. Kdyby někdo sháněl, tak sedí opravdu dobře. Jestli splňují normu nebo, nevím, ale KN95 tam mají.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

K dalšímu omezení dochází od 1.března i v oblasti maloobchodu a služeb. Vláda zredukovala počet výjimek ze zákazu přítomnosti veřejnosti v provozovně. Ve výjimkách už nejsou například prádelny a čistírny, autoservisy a prodejny náhradních dílů....

Tak ty servisy jsou úplně zavřené nebo platí jen ten zákaz přítomnosti veřejnosti na provozovně? Může si  to auto mechanik někde vyzvednout a opravovat ho u sebe v servise?

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

před 29 minutami, dawe009 napsal:

Promiň. Beru zpět. Netušil jsem, že ti dementi vydali jiná pravidla pro období od 27.2. do 28.2. a že od 1.3. je to jinak. Tam už autoservisy ve výjimce nejsou. Pouze pomoc na silnici a odtahovky. No comment.

Takže když se ti podrbe auto v pondělí, budeš muset počkat minimálně 3 týdny, než ho budeš moct dát do servisu..a nakupovat budeš mezitím chodit pěšky 🤦‍♂️ Alespoň dle zákona se to tak zdá.

Omlouvám se za mystifikaci.

No, já teda nevim... Včera jsem poslouchal tu tiskovku, kde říkali, že autoservisy budou otevřený. A dokonce i automyčky, i když ty jen bez obsluhy.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

před 21 minutami, JoyStick napsal:

A co STKcka? Potrebuju jedno auto dat na kontrolu.

STK byla v minulosti vždy brána jako servis, takže asi jo. Minimálně budou fungovat ty při autoservisu. Jistotu budeme mít v pondělí :)

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

před 23 minutami, siwi napsal:

No, já teda nevim... Včera jsem poslouchal tu tiskovku, kde říkali, že autoservisy budou otevřený. A dokonce i automyčky, i když ty jen bez obsluhy.

Jenže včera taky možná mluvili o tom, co bude platit dnes nebo zítra. Od 1.3. je zase všechno jinak. Ve výjimce autoservis není.

Nicméně viz výše, Havlíček dnes dopo potvrdil, že autoservisy nakonec ve výjimce budou. Akorát zřejmě nebudeš moct jít dovnitř.

IHOABYLUPY62

 

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

před 4 hodinami, dawe009 napsal:

respirator je původně zamýšlen pro práci v zamořeném prostředí. Jako nějaký se najít dá, většinou ze zemí, kde děti makaj běžně, ale je jich málo.

Celkom ma pobavila predstava, že krajiny, ktoré akceptujú detskú prácu, sa starajú o ich zdravie a vyrábajú im respirátory :D Ale možno to tak naozaj je, ktovie... Z ktorých krajín to je?

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

před 3 minutami, wawrik napsal:

Celkom ma pobavila predstava, že krajiny, ktoré akceptujú detskú prácu, sa starajú o ich zdravie a vyrábajú im respirátory :D Ale možno to tak naozaj je, ktovie... Z ktorých krajín to je?

Předseda výkonné rady Asociace nanotechnologického průmyslu ČR Jiří Kůs připomněl, že respirátory evropské ochranné třídy FFP1 až FFP3 se ve velikostech pro děti nevyrábějí. „Evropská norma EN 149 je totiž pracovní průmyslovou normou a děti v Evropské unii pracovat nesmí. Proto se respirátory při certifikaci podle této normy na dětech netestují. Pokud prodejce deklaruje například dětský respirátor FFP2, zřejmě tím klame spotřebitele,“ upozornil.
 

Že by Čína? 🤔

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

před 4 minutami, dawe009 napsal:

Že by Čína?

To sa ma pýtaš? Ja neviem, ja som sa pýtal teba - spomínal si, že nejaké sa nájsť dajú z krajín, kde deti bežne makajú. Tak ma zaujíma, z akých krajín si to tie respirátory našiel.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Právě teď, wawrik napsal:

To sa ma pýtaš? Ja neviem, ja som sa pýtal teba - spomínal si, že nejaké sa nájsť dajú z krajín, kde deti bežne makajú. Tak ma zaujíma, z akých krajín si to tie respirátory našiel.

To byla řečnická otázka, protože jsem nepředpokládal, že se tak blbě ptáš. Nebo máš jiné vysvětlení pro to, že všechny dětské respirátory mají na sobě normu KN95?

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

před 1 minutou, wawrik napsal:

@dawe009 Ale ja nemám žiadne vysvetlenie, ja sa pýtam na tie krajiny, ktoré si ty spomínal. V tom tvojom príspevku to vyzeralo, že si naozaj nejaké našiel.

Já ti nerozumím. Chceš teda říct, že dětská práce neexistuje nebo na čem se točíš?

07529E73-6E24-4BFB-90D2-C7CFB5C829F9.jpeg

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

před 39 minutami, dawe009 napsal:

Jenže včera taky možná mluvili o tom, co bude platit dnes nebo zítra. Od 1.3. je zase všechno jinak. Ve výjimce autoservis není.

Nicméně viz výše, Havlíček dnes dopo potvrdil, že autoservisy nakonec ve výjimce budou. Akorát zřejmě nebudeš moct jít dovnitř.

IHOABYLUPY62

 

Usnesení vlády o přijetí krizových opatření se v souladu s krizovým zákonem vyhlašuje stejně jako zákon, tedy pokud jej vláda vyhlásila v nějaké podobě, tak nemůže její ministr plácat, že tam "nakonec" něco přibude, to by musela vláda, jako celek, vydat nové usnesení.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Pokud chcete odpovídat, musíte se přihlásit nebo si vytvořit účet.

Pouze registrovaní uživatelé mohou odpovídat

Vytvořit účet

Vytvořte si nový účet. Je to snadné!

Vytvořit nový účet

Přihlásit se

Máte již účet? Zde se přihlaste.

Přihlásit se
×
×
  • Vytvořit...