Přejít na obsah

Koronavirus a vše okolo...


Doporučené příspěvky

Tady až nezačnou na ulicích padat mrtvoly jak za války v Leningrade tak lidi nepochopí...

Mám ségru dělá na příjmu nemocnice v Mantově v Lombardii a to co hlásí je regulérní válečný stav, lidi na zemi, furt pribyva dalsich, vypisujou jednu rakev za druhou... doktoři začali odpadat, tohle fakt není vůbec jen tak chripecka vážení...

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

No vidíš, v Anglii to pojali úplně jinak a nic prakticky nedělají, mimo to že staří a nemocní jsou v několikaměsíční karanténě. Ostatní se velmi rychle nakazí (předpokládají 60% obyvatelstva) a následně vyléčí. Třeba budou mít epidemii daleko dříve za sebou než EU, která to roztáhne možná na celý rok.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Jen mi vrtá hlavou, jak to, že tak obrovské země blízko Číny mají minimum nakažených.

 

Zjednodušene, stručne: čo sa týka Thajska, je to pomerne jednoduché. Testy sú pre väčšinu drahé a treba si ich individuálne zaplatiť (150-200 Eur). Takže to, čo doteraz vyšlo na povrch, boli bohatší a kadejaké celebrity. Len už sa to rozbieha aj tam. Niektoré mestá sa zavreli a je zákaz vstupu "cudzím".

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

@Josef01

Anglie myslíš že to dělá dobře? Oni vozí i značně 40 50letych, samý zápal plic zápal plic, byli týden doma a teď už to nemohou v Lombardii vydržet...

Mně by nejvíc zajímal ten původ v Číně, nevěřím že je to ze sezranych netopejru když je tam jedí už tisíce let...

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Hele nepomuze, ale aspon ty nakazeny at uz cimkoliv nebudou tolik prskat kolem sebe, protoze co si budeme povidat, lidi jsou prasata. A ono staci, aby nekdo chytil tu "obycejnou" chripku a uz bude mit nalomenou imunitu a ma k tomu dalsimu svinstvu zase bliz.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

není v tom rozdíl, ani jedno na covid nepomůže....

 

Pepo, promin, ale nesir bludy.. Samozrejme to pomuze proti vsem tem dychajicim, mluvicim, kychajicim, kaslajicim lidem, co s tou rouskou snizuji svoji infekcnost, paklize jsou nakazeni. Pred nakazou vzduchem te to jiste neochrani, ale pred prenosem kapenkami ano. Proste se tim snizuje riziko nakazy dalsich lidi kolem Tebe. 

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Plena má řídkou osnovu, musel bys mít víc vrstev, aby to fungovalo jako jakás takás ochrana okolí.

 

To je stejně deziluze, jak pro mnoho, ne-li většinu lidí znamená "ochrana před Covid" to samé co "ochrana mě samotného". Že můžou l?tkové roušky významně snížit riziko nákazy ostatních hromadu lidí nezajímá. (To není na tebe, Pepo).

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Plena má řídkou osnovu, musel bys mít víc vrstev, aby to fungovalo jako jakás takás ochrana okolí.

 

To je stejně deziluze, jak pro mnoho, ne-li většinu lidí znamená "ochrana před Covid" to samé co "ochrana mě samotného". Že můžou l?tkové roušky významně snížit riziko nákazy ostatních hromadu lidí nezajímá. (To není na tebe, Pepo).

Mě to zajímá, proto ji nosím
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Kapénky se zachytí na hadru, takže virus neprojde. Projde jen menší část virů, které, pokud nejsou na nosiči, mají krátkou životnost.

 

Rád bych viděl tu studii, protože všichni jednoznačně doporučují filtrování FFP2 a FFP3, nic jiného není bezpečné.

 

https://www.uvex-safety.cz/cs/vedet/normy-asmernice/masky-na-ochranu-dychacich-organu/vyznam-trid-ochrany-ffp/

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Pepo zaměňuješ absolutní ochranu (FFP3), se snížením rizika šíření. Rouška nezabrání šíření 100%. Ale snižuje pravděpodobnost, že to na někoho prskneš. Nevynuluje jí to. Tebe to neochrání. Ale pokud jí budou používat všichni, nebo alespoň většina, omezí to šíření nemoci.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Pokud chcete odpovídat, musíte se přihlásit nebo si vytvořit účet.

Pouze registrovaní uživatelé mohou odpovídat

Vytvořit účet

Vytvořte si nový účet. Je to snadné!

Vytvořit nový účet

Přihlásit se

Máte již účet? Zde se přihlaste.

Přihlásit se
×
×
  • Vytvořit...