Přejít na obsah

Koronavirus a vše okolo...


Doporučené příspěvky

 

 

mask.jpg

 

Připravena zítra na nákup :ph34r: V práci ji nosit nemusím, v kanclu jsem sám, kolega má homeoffice. Na sklad stačí rouška, pár jsem si jich sehnal, než jsme je koncem roku vyřadili ze sortimentu :wallbash: Z vojny mám svoji původní M-10, ale tahle je pohodlnější. Lepší zorné pole, tolik nesmrdí, vyrážku nemám. Snad na mě v Kauflandu nezavolají policajty :evil:

Jakou máš pro ni kategorii filtrů?

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Tak, už od začátku bylo jasné, že testy musí provádět jen certifikované laboratoře, aby se zabránilo falešně negativním výsledkům, které mají fatální dopad. Lepší být opatrný bez otestování než v klidu s falešně negativním testem

Jenze ona ta laborator certifikaci ma, ale veterinarni, pac je to veterinarni laborator. Ta doktorka vyvinula test na aktualni koronavirus hned jak se v Cine objevil. Ten test je prakticky totozny s tim co delaji statni laboratore. Ted ho upravuje, aby byl rychlejsi a efektivnejsi. Pred drahnou dobou svuj test a sve kapacity nabidla i statu, ktery pekne podekoval a rekl neotravuj (v zasade). Nemuze testovat pac nema ISO potrebne pro spolupraci se zdravotnimi pojistovnami - logicky, tyhle pojistovny zviratka nepojistuji.

Proste ta baba vi co dela, dela to uz roky a dela to spickove. Jen aktualne nekoho sere, takze ji programove ignoruji.

 

Abych byl fer, cerpam z toho co rika ona. U statu to tezko budu overovat. Kazdopadne ty videa a rozhovory s ni jsou zajimave.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Zrovna v tych ceskych om90 maskach su tie pribalene filtre ako jedne z mala naozaj OK (maju P3) v sucasnosti asi najlacnejsia varianta ako sa dostat k plnohodnotnej celomaske s P3... pokial sa teda zmieris s gumou.... a da sa aj objednat casticovy p3 s tym 40 zavitom novy... aspom pred troma dnami to este slo.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Nicolas: já věřím, že ví co dělá. Ale. Jinak ten požadavek na certifikaci není český výmysl.

To je mozny. Jen je to takovy vselijaky. Myslim ze kdyby se chtelo, uz by to mohlo jet. Vlastne ani nejde o to, jestli ji to dovoli delat v jeji labine. Jde o to, ze se s ni vubec nechcou bavit. Jde jen o to aby urad ten jeji postup zkouknul a rekl je/neni ok. A verim ze je. Ten vir je jeji denni chleba, je to zvireci vir. A hlavne to neni nejaka garazovka, ale normalni laborator. Jen nema ISO ktere pro ni ani neni urcene. To co mit musi, ma. Nevesti z koule. Ona v tuhle chvili hlavne chce, aby se pouzival adekvatni zpusob diagnostiky a aby to mohli delat ve velkem na AVCR (nejen). A nabizi jim to zdarma. Jo, kdyby testovala u sebe, urcite by to bylo za prachy. Ale vlastne proc ne. Ti lidi si to zaplatit chcou...

Kazdopadne my to tady nevyresime.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Dnes jsem se stavil do Albertu a musím říct, že jsem odcházel s velmi dobrým pocitem. Každý měl nějakou ochranu přes obličej a než jste vstoupili, tak jste si museli povinně nasadit rukavice jednorázové. Třešničku na dortu byla pokladní, která i v tak těžké situaci byla velmi příjemná a musím opravdu smeknout před nimi, kdy musí absolvovat toto šílenství. 

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

podle toho co zaznělo v rozhovoru s tou doktorkou, ty dva neschválené testy udělali za 1200kč a laborky co na to mají bumážku to dělají za cca 4 tisíce. No a vzápětí ji málem pohřbili, ministrant se doteď nevyblekotal kde se ta informace vzala a tak dále. Jestli ona někomu netrefila penězovod.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Jj, Billa ve Kbelich před chvílí to samé. I obsluha. Možná k tomu dopomohly tři dnešní výjezdy blikajících sanitek do Kbel, poslední před 20 minutami. Ty mrkající modrý majáky ve tmě nutí k přemýšlení i salámisty.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

To je mozny. Jen je to takovy vselijaky. Myslim ze kdyby se chtelo, uz by to mohlo jet. 

 

Přesně tak, dneska na tiskovce na dotaz myslím ČT říkali, že ty rychlotesty z Číny nemají CE, což je relativně daleko důležitější, než posraný ISO, který je jenom papír o tom, že děláš dobře papíry.  

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

podle toho co zaznělo v rozhovoru s tou doktorkou, ty dva neschválené testy udělali za 1200kč a laborky co na to mají bumážku to dělají za cca 4 tisíce. No a vzápětí ji málem pohřbili, ministrant se doteď nevyblekotal kde se ta informace vzala a tak dále. Jestli ona někomu netrefila penězovod.

Zase nekecej, že 4tis. Je to 2.900 Kč a testy dělá oficiální laborka v Ústí dokonce za 2tis. Kč .. 

 

Tady je seznam všech, které mají ISO a jsou státem schválené.

https://www.doktor.cz/mapa?q=Odběrové%2Bm%C3%ADsto%2Bkoronavirus&city=Česká%2BRepublika&bounds=46.388869%2C8.886148%2C53.018303%2C21.981852&zoom=7

 

Peková je bezva, akorát prostě nebyla připravená a ISO neměla, tak to chodí. To je jako dovézt necertifikovaný lék a brečet, že ho nemůžeš prodávat, přestože by zachránil tisíce životů. Možná jo, ale dokud není certifikovaný SÚKL tak se prostě prodávat nesmí. 

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Pokud chcete odpovídat, musíte se přihlásit nebo si vytvořit účet.

Pouze registrovaní uživatelé mohou odpovídat

Vytvořit účet

Vytvořte si nový účet. Je to snadné!

Vytvořit nový účet

Přihlásit se

Máte již účet? Zde se přihlaste.

Přihlásit se
×
×
  • Vytvořit...