Přejít na obsah

Koronavirus a vše okolo...


Doporučené příspěvky

Otázka je, jestli bys pak nemusel sterilizovat i samotnou mikrovlnku. Já má pro tyto případy doma germicidní UV lampu, ale chápu, že jsem jeden z mála.

 

Jinak 5 minut je málo, doporučený postup pro sterilizaci je minimálně 60 °C na 1 hodinu.

Upraveno uživatelem Liqid
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Sikovny kutil dokaze mikrovlnku upravit aby ziarila mimo tu svoju klietku na youtube su na to videa. Ludia s tym zabijaju cervotoce v starozitnom nabytku, ale na covid by to malo platit tiez. Nie je to ani velmi nebezpecne, zo vsetkeho najskor sa zasiahnutemu zacne varit tekutina v ociach. :)

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Zrejme reagujes na jiny post, protoze ja o remdesviru vubec nic nepisu. Ze virus klasicke chripky mutuje je pravda, ale kdybys pozorne cetl, tak vidis ze to nepopiram. Rozdil je v rychlosti mutaci. A v neposledni rade - mrkni na prace renomovanych virologu - coronavirus je daleko odolnejsi a infekcnejsi nez virus chripky, mimo jine prave proto jak dlouho vydrzi na vzduchu a v jakem mnozstvi se replikuje.

Nemám čas vyvracet jednom bod za druhým. v Rychlosti, nelze průběh nemoci u některých lidí zobecňovat na standardní chování viru. Např. se dávno ví, že remdesivir nemá vedlejší účinky a jeho složení je známé, mimo jiné obsahuje antabus, bohužel, je tak levná výroba, že se tím nechce nikdo moc zabývat. Princip je, že buňka nakažená virem po jeho aplikaci spáchá "sebevraždu" a tím vir uzavře ve smrtelné pasti. V případě nedoléčení pacienta pak může u nemoci nastat recidiva, to je pravda, ale tak to je u většiny virů. To že mutuje virus klasické chřipky je naprosto běžné a proto každý rok můžeme znovu onemocnět, to není výsada covid19. Zrovna tak virus klasické chřipky se přenáší kapénkami až na 1,5m a v místnosti vydrží i 2 dny, záleží na podmínkách.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Otázka je, jestli bys pak nemusel sterilizovat i samotnou mikrovlnku. Já má pro tyto případy doma germicidní UV lampu, ale chápu, že jsem jeden z mála.

 

Jinak 5 minut je málo, doporučený postup pro sterilizaci je minimálně 60 °C na 1 hodinu.

Upřesnění.   Sterilizace  160C   60 min)

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

According to the latest guideline on the diagnosis and treatment of the novel coronavirus released by the National Health Commission, the virus is sensitive to ultraviolet light and heat, so ultraviolet radiation can effectively eliminate the virus.

According to the guideline, indoor spaces should be disinfected with ultraviolet light with an intensity of over 1.5 watts per square meter. A UV lamp can disinfect objects within one meter for at least half an hour. Longer exposure to radiation is needed when the temperature indoors is below 20 C or above 40 C and relative humidity is over 60 percent.
A room should be ventilated after UV disinfection, and people are suggested to enter the room half an hour later. Although UV is effective in killing the virus indoors, UV lamps should not be used to sterilize hands or other areas of skin, as the radiation can cause skin irritation.

Pozeram ze kupit to nieje ziaden problem, ako sa to pouziva, ake su rizika. Aka sila je uz ok a aka este ok?

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Máte někdo ověřené info o účinnosti UV-C záření na likvidaci viru na povrchu? Pak by stačilo vyhrabat doma horské sluníčko a problém s dezinfekci by byl vyřešen. Já narazil pouze na info o probíhajících studiích.

Upraveno uživatelem Shane001
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Máte někdo ověřené info o účinnosti UV-C záření na likvidaci viru na povrchu? Pak by stačilo vyhrabat doma horské sluníčko a problém s dezinfekci by byl vyřešen. Já narazil pouze na info o probíhajících studiích.

 

Používá se to všude možně, nevím co za informace přesně hledáš https://cs.qwe.wiki/wiki/Ultraviolet_germicidal_irradiation

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Pokud chcete odpovídat, musíte se přihlásit nebo si vytvořit účet.

Pouze registrovaní uživatelé mohou odpovídat

Vytvořit účet

Vytvořte si nový účet. Je to snadné!

Vytvořit nový účet

Přihlásit se

Máte již účet? Zde se přihlaste.

Přihlásit se
×
×
  • Vytvořit...