Přejít na obsah

Koronavirus a vše okolo...


Doporučené příspěvky

Automyčka Express zařadila do programu desinfekci auta ozonem. Napustěj tím auto na půl hodiny, pak to nechaj vyvětrat. V autě to pak voní jak po bouřce. Mělo by to podle nich byt 3000x účinnější než čištění prostředky na bázi chloru. Nechal jsem si to udělat na obou autech a mám tam jak v lese. Mám z toho o fous lepší pocit, ale jako jestli je to k něčemu dobrý a jak dlouho to vydrží, nevím. Prosím neberte jako reklamu, nemám s nimi nic společného, jen mi mejou auta a slevu nemám.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Na studie je stále moc brzo, podle mě, ale tady něco máš.

https://nypost.com/2020/03/19/second-dog-in-hong-kong-tests-p

sitive-for-coronavirus/

Dik, už jsem si to dal přeložit. Beztak se holčičky doma nudí, aspoň je to na chvilku zabaví.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Až se udělá jednoho dne plošné testování tak se zjistí jedna věc, kterou odborníci říkají dlouho, nakazilo se 65% lidí, řada z nich již má nemoc za sebou. Sezení doma u TV vůbec nepomohlo, ovšem vyvolalo největší ekonomickou krizi od 2 sv. války......

Hm tak na ten ekonomicky dopad je jeste brzy. Nicmene ty drakonicke opatreni jsou ores caru, to souhlas.

Tohle je zajimavy btw. Dle odhadu bylo v Cine nakazenych 5x-20x vice. Coz mimochodem ovlivni dost ty cisla smrtnosti atd a to o rad.

https://science.sciencemag.org/content/early/2020/03/13/science.abb3221

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Mě by jenom zajímalo, kdy se ta drakonická omezení zruší ? Respektive, kdo bude mít "koule" na to to udělat. Jestli mi tady napíšete, že až pomine to nejhorší a že vláda, tak si zase lehněte do postele. Mám nehezký pocit, že lidi jsou úmyslně zahlcováni spoustou informací a výstrah a strašením, aby se na tohle nikdo neptal, protože mimo jiných tento stav něčemu velice vyhovuje ( a nebál bych se spekulovat o hodně velkém ukrojení svobody a volnosti - podobně jako po 11.září - třeba se podaří zrušit hotovost, že?) a jenom tak na první dobrou : kdo si vezme zodpovědnost zrušit všechna ta omezení (protože jsme de facto ve výjimečném stavu) , když bude riskovat, že nějaká stoletá babička po zrušení omezení umře na něco na co by stejně umřela, ale dejme tomu, že na  zápal plic a najde se u ní nákaza koronavirem... myslíte, že opozice za to nebude žádat hlavu toho, kdo to dopustil, byť je to samozřejmě nesmyslné, ale v politice se přesně tohle používá? Mysíte si, že to ten vševědoucí a všemoohoucí udělá na svoji zodpovědnost, aby riskoval, že by mohl teřeba nebýt tak úspěšný ve volbách jak potřebuje? 

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

https://videacesky.cz/video/joe-rogan-a-michael-osterholm-o-zavaznosti-koronaviru

 

zajímavý rozhovor, stojí za poslechnutí. Níže celý v AJ.

 

 

Z tutoho mi vychazi, ze je celkem fuk kolik ti je, ale ze rozhoduje stav telesne schranky.

Cili krome starsich lidi, kteri maji problemy diky stari, jsou v nebezpeci i lidi jakehokoliv veku,co jsou obezni, kouri, ci maji nejake zdravotni problemy s plicemi, srdcem a podobne.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Mě by jenom zajímalo, kdy se ta drakonická omezení zruší ? Respektive, kdo bude mít "koule" na to to udělat. Jestli mi tady napíšete, že až pomine to nejhorší a že vláda, tak si zase lehněte do postele. Mám nehezký pocit, že lidi jsou úmyslně zahlcováni spoustou informací a výstrah a strašením, aby se na tohle nikdo neptal, protože mimo jiných tento stav něčemu velice vyhovuje ( a nebál bych se spekulovat o hodně velkém ukrojení svobody a volnosti - podobně jako po 11.září - třeba se podaří zrušit hotovost, že?) a jenom tak na první dobrou : kdo si vezme zodpovědnost zrušit všechna ta omezení (protože jsme de facto ve výjimečném stavu) , když bude riskovat, že nějaká stoletá babička po zrušení omezení umře na něco na co by stejně umřela, ale dejme tomu, že na  zápal plic a najde se u ní nákaza koronavirem... myslíte, že opozice za to nebude žádat hlavu toho, kdo to dopustil, byť je to samozřejmě nesmyslné, ale v politice se přesně tohle používá? Mysíte si, že to ten vševědoucí a všemoohoucí udělá na svoji zodpovědnost, aby riskoval, že by mohl teřeba nebýt tak úspěšný ve volbách jak potřebuje? 

No ono ta ekonomika je přinutí. Já to odhaduji max na konec Dubna. Otázkou je co dál. Těch variant je několik, ta epidemie pojede nějak dál a opatření se stejně budou muset snížit. Přejde to do sezonní nemoci a tady těžko říct, ale nedokáži si představit, že by několik let po sobě reálně takto vypadalo podzim/jaro.

 

Tohle je super komentář bývalých centrálních bankéřů, sprostě to tady švihnu celé, ne každý má asi placené HN:

post-22755-0-68611900-1584704975_thumb.jpeg

post-22755-0-37837800-1584705001_thumb.jpeg

post-22755-0-51732800-1584705026_thumb.jpeg

post-22755-0-59919100-1584705016_thumb.jpeg

post-22755-0-75707200-1584705037_thumb.jpeg

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Pokud chcete odpovídat, musíte se přihlásit nebo si vytvořit účet.

Pouze registrovaní uživatelé mohou odpovídat

Vytvořit účet

Vytvořte si nový účet. Je to snadné!

Vytvořit nový účet

Přihlásit se

Máte již účet? Zde se přihlaste.

Přihlásit se
×
×
  • Vytvořit...