Přejít na obsah

Koronavirus a vše okolo...


Doporučené příspěvky

Taky maji trosku vetsi zkusenost a z domoviny je uz instruovali.. Asi kazdy z nas si po teto pandemii poridi do domacich zasob respirator, rousku, rukavice, dezinfekci a aniz by mu kdokoli cokoli narizoval, tak od prvniho dne bude nosti automaticky rousku. Tak jak to maji nauceno Asiati.. 

Upraveno uživatelem Axel
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Tenhle nápad má  asi nějakou chybu jen nevím jakou.

Virus přežívá nějakou dobu podle kvality povrchu od hodin až po dny.Tedy pokud pořídím dejme tomu 7 kvalitních roušek jednu vezmu až přijdu domu dám do igelitového sáčku a tak postupuji každý dne takže tu první znovu vezmu až za  dní.-přežije v ní virus nebo je to ok 

Dal jsem to opět posoudit ženě a jako čistě teoreticky by to fungovat mohlo, protože ten virus bez hostitele umírá po x dnech. Problém je ale v tom, že pokud ti při používání ta rouška navlhne. Pak i potom co by jsi ji uskladnil na týden, aby virus nepřežil, tak rouška (respirátor) může být navlhnutím zničená a už nebude mít požadovanej účinek. Ale je to teorie a muselo by se to prý otestovat apod. Složitej proces :D Prostě jednoduše prý na domácí prostředí je nejlepší prohnat to varem. Nikdo nemá doma speciální UV lampy nebo další blbosti.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Dal jsem to opět posoudit ženě a jako čistě teoreticky by to fungovat mohlo, protože ten virus bez hostitele umírá po x dnech. Problém je ale v tom, že pokud ti při používání ta rouška navlhne. Pak i potom co by jsi ji uskladnil na týden, aby virus nepřežil, tak rouška (respirátor) může být navlhnutím zničená a už nebude mít požadovanej účinek. Ale je to teorie a muselo by se to prý otestovat apod. Složitej proces :D Prostě jednoduše prý na domácí prostředí je nejlepší prohnat to varem. Nikdo nemá doma speciální UV lampy nebo další blbosti.

Má žena představu jak dlouho by měl var trvat ? :notworthy:

Upraveno uživatelem Conrad
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Nerikam, ze to je pravda, nebo neni, ukaze az cas. Ale ja tutomu kdyz ne verim, tak minimalne by me vubec, ale vubec neprekvapilo, kdyby tomu tak bylo.

Ale ja vidim za vsim neco:-)). A vono taky za vsim ale taky vzdy neco je:-)). Takze berte jen pro zajimavost...

https://aeronet.cz/news/video-reditel-cdc-priznal-pred-americkym-kongresem-ze-v-usa-umirali-lide-na-coronavirus-dlouho-predtim-nez-virus-propukl-v-cine-ceska-spickova-biolozka-v-rozhovoru-sokovala-kdyz-potvrdila-info/

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Má žena představu jak dlouho by měl var trvat ? :notworthy:

Hele tak sterilizuje se v laboratorních podmínkách prý 20 minut na 120 stupňů, ale prý v domácích podmínkách 120 stupňů uděláš maximálně v tlakovým hrnci. Jde o to, aby to prý bylo hlavně parou. Takže prostě to nechat povařit aspoň 20 minut a mělo by to být v pohodě. Kdyby to člověk chtěl dát třeba do trouby, tak to prý můžeš zničit samotnou roušku, kdybys to "upekl" třeba na 150 stupňů.

Upraveno uživatelem Vitaire
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Takže pokud mám respirátor a nemocniční roušku, tak jak to doma desinfikovat? Do mikrovlnky těžko, vyprat se to nedá, vyvařit a vyžehlit taky ne. Akorát slivovice mám dost... Normálně bych to vyhodil, ale koukám kolem sebe a respirátor FFP2 je docela vzácnost.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Nerikam, ze to je pravda, nebo neni, ukaze az cas. Ale ja tutomu kdyz ne verim, tak minimalne by me vubec, ale vubec neprekvapilo, kdyby tomu tak bylo.

Ale ja vidim za vsim neco:-)). A vono taky za vsim ale taky vzdy neco je:-)). Takze berte jen pro zajimavost...

https://aeronet.cz/news/video-reditel-cdc-priznal-pred-americkym-kongresem-ze-v-usa-umirali-lide-na-coronavirus-dlouho-predtim-nez-virus-propukl-v-cine-ceska-spickova-biolozka-v-rozhovoru-sokovala-kdyz-potvrdila-info/

 

Já tady jednou dostal vynadáno za Parlamentní listy.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Takže pokud mám respirátor a nemocniční roušku, tak jak to doma desinfikovat? Do mikrovlnky těžko, vyprat se to nedá, vyvařit a vyžehlit taky ne. Akorát slivovice mám dost... Normálně bych to vyhodil, ale koukám kolem sebe a respirátor FFP2 je docela vzácnost.

Sami máme doma pár kusu FFP2 a FFP3 a je to všechno jednorázovka. Nic s tím udělat nejde. Je to navržený jako jednorázová ochrana. 

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Nerikam, ze to je pravda, nebo neni, ukaze az cas. Ale ja tutomu kdyz ne verim, tak minimalne by me vubec, ale vubec neprekvapilo, kdyby tomu tak bylo.

Ale ja vidim za vsim neco:-)). A vono taky za vsim ale taky vzdy neco je:-)). Takze berte jen pro zajimavost...

https://aeronet.cz/news/video-reditel-cdc-priznal-pred-americkym-kongresem-ze-v-usa-umirali-lide-na-coronavirus-dlouho-predtim-nez-virus-propukl-v-cine-ceska-spickova-biolozka-v-rozhovoru-sokovala-kdyz-potvrdila-info/

 

Velmi bych se primlouval, aby se tyhle shit hnuj zdroje tady vubec nepostovali.. Peace  :angel:  

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

 

Já tady jednou dostal vynadáno za Parlamentní listy.

Ja ty stranky videl prvne v zivote...Ted vidim, ze to vede jakysi dezinformator:-)). Nicmene to nic nemeni na tom, ze by me to neprekvapilo. Pokud to neco porusuje, tak klidne smazat, neluszroval jsem ty stranky.

Uz mi to nejde upravit, tak at moderator smazne prosim, tyhle weby neznam, tak nevim;-).

Upraveno uživatelem Marfael
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Možná nám tím "suchým teplem" kremloboti zkoušejí podprahově propagovat saunování - coby ruské specifikum které JE ochrání zatímco my tu bez jejich trvalé a nezištné pomoci bídně chcípneme (podobně pitomou konstrukci už jsem opakovaně zaznamenal v souvislosti s morovými ranami v několika ruských dokumentech - asi se nám molodci špatně učili zeměpis)... 

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Pokud chcete odpovídat, musíte se přihlásit nebo si vytvořit účet.

Pouze registrovaní uživatelé mohou odpovídat

Vytvořit účet

Vytvořte si nový účet. Je to snadné!

Vytvořit nový účet

Přihlásit se

Máte již účet? Zde se přihlaste.

Přihlásit se
×
×
  • Vytvořit...