Přejít na obsah

Koronavirus a vše okolo...


Doporučené příspěvky

...no skoly nemam, doktor nejsem... ale ta hustodesinfekce rousek, to snad asi neni uplne kvuli tomu jednomu viru, ne? Kdyz pujdes ven a dostanes se do situace, kde ti na rousce ulpi ten vir, tak ho asi budes mit i nekde jinde ne? Budes vyvarovat a zehlit perovou bundu cos mel na sobe?

Si teda skromne a uplne laicky myslim, ze ty rousky se perou a zehlej spis proto, ze jak do nich clovek hodinu funi a zvlhnou, zacnou v nich bydlet ani ne tak viry, ale nejaky jeste daleko hnusnejsi veci.... proste peres a zehlis ne proto abys totalne znicil jeden vir co tam mozna je, ale proste pro to abys nemel za dve hodiny na drzce kvetak...

Hadrovy rousky se pouzivaly v chirurgii leta, tak prece musi bejt nejakej postup jak se to resilo tehdy, protoze se normalni operace celkem darily i v ty dobe ne?

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Decka, vsichni z nas jsme narozeni s tatou v hospode a ne na sale. Ja jsem byl u obou porodu me zeny, prala si to, ja se bal. Hlavni pokyn, ktery zaznel jak od ni, tak od personalu byl hlavne stuj a nic nedelej. Krasny zazitek, psychicka podpora pro zenu (nez to opravdu zacne, pak ma jine starosti), to vsechno je pravda. Ale vzivote jsem nebyl zbytecnejsi!!!

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Tvl  to sou keci.

Myslím tu laktační psychózu.

Na podruhý sem to skorem nestihl jakej to byl fofr.

Bych si i za to zaplatil jako kdysi.

To o tý poctivosti.  Škoda mluvit.  Sem stará škola a poctivej.  Nikam nechodim,  sem na baráku s mámou a zbytkem rodiny.  Jednou za dva dny jedu pro něco málo zásoby.  Mám výhodu, že když něco, tak se zašiju o patro vejš sic na studenej byt,  ale tři plus jedna.

Chlapi ,  kdo byl u porodu vám řekne,  že to důležitý je.  A velmi.  Ten zbytek v tom bude vidět ekonomiku atd.

Navíc stále platí,  má to rodička, má to otec a sourozenci.

Jestli doma nosíte roušky tak smekám.  A doma?  postaru    DOMO DOCTUS DICO.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Tak holt budou domácí porody, no.

 

Určitě to zdravotníky "potěší", pokud by měli x tisíc nárůst...

 

Manželka jednoho z mých nej kamarádů rodila teď v neděli, byly tam určitý komplikace a nesla to dost špatně. Když ji kamarád dovezl do porodnice, tak jim bylo řečeno, že otec může tak maximálně čekat v autě, že o den dřív to ještě šlo, ale dnes už ne. Jak to zacloumalo s jeho ženou, která celou dobu počítala, že tam bude s ní a že jí bude podporovat si asi dovedete představit. Takže když vidíte, jak vám odvážejí plačící ženu ve chvíli, kdy potřebuje nejvíc vaši podporu a vy jí ji nemůžete dát, tak by ste to možná viděli trochu jinak. Mimochodem jakej to bude mít dopad na zdraví matky i dítěte taky nikdo neřeší.
Nezbylo jim nic, než se s tím smířit a naštěstí jsou matka i syn v pořádku, ale každá mince má dvě strany.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Jenže otec tam právě nemohl být ani do porodu. Musel zůstat venku, tak na to prostě byla sama.

Decka, vsichni z nas jsme narozeni s tatou v hospode a ne na sale. Ja jsem byl u obou porodu me zeny, prala si to, ja se bal. Hlavni pokyn, ktery zaznel jak od ni, tak od personalu byl hlavne stuj a nic nedelej. Krasny zazitek, psychicka podpora pro zenu (nez to opravdu zacne, pak ma jine starosti), to vsechno je pravda. Ale vzivote jsem nebyl zbytecnejsi!!!

Upraveno uživatelem MíraMíra
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Liqide, díky za tvoje příspěvky.

Coby otec, který byl u porodu svého syna říkám, že rodit moje žena teď, přinesu jí na sál a vypadnu. Když už nemám kabelku roušek, které bych tam mohl nechat.

 

Btw. necpal jsem se tam, zeptal jsem se jí, jestli mě tam chce nebo ne - chtěla. Byl to plánovaný císař, takže když říkám, že moje paní je úžasná ženská zvenku i zevnitř, tak fakt vím, o čem mluvím ;-)

 

 

Jinak se mi líbí, jak se vlastnictvím mozku ohání někdo, kdo ho sám používá, řekněme, zvláštním způsobem. Jasně že tady s námi ten virus zůstane, ať už na lidech nebo na jiném živočišném druhu, teď jde o to, jestli způsobí kolaps zdravotnictví daleko horší, než jakým prochází, a kolik při tom zařve lidí.

Bráno čistě ekonomickým pohledem by samozřejmě bylo nejvýnosnější nechat staré a nemocné vychcípat, takže chápu, že jsou lidi, pro které je tahle myšlenka lákavá...

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Jenže manžel tam právě nemohl být ani do porodu. Musel zůstat venku, tak na to prostě byla sama.

 

Ja tomu rozumim. Za normalni situace jsem vsema deseti pro a kazdemu to doporucim. Na druhou stranu je treba si priznat ze v tu chvili je tam dulezitejsi i vesak na klobouky. Ale ted proste normalni situace neni. A ochranne prostredky se pocitaji opravdu na kusy a ne kvuli penez. Chapu ze to je pro mnoho lidi frustrujici, ale to je cela tahle situace...

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Hele neblaznete s těma porodama. Já byl teda u obou,ale naprosto zbytečně, v podstatě jsem dělal řidiče, pak jsem prepocital prsty a bylo. Nemyslím si, že by naše matky nějak trpěly tím, že otec čekal někde venku s karafiatem.

Když žena rodila poprvé, tak mě pořád vyhazovala, že nechce abych viděl jak u toho skuci. Zůstal jsem tam stát za jejími zády a sestra na mě akorát "tatínku, nezavazte tady a foťte. U druhého porodu jsem tak tak stihl doběhnout. Odrodila ji poporodní asistentka a doktor přišel až na úplný konec, jen se mě zeptal, jestli chci strihnout šňůru. Řekl jsem, že nejsem sterilní, že to nechám na něm.

Když to shrnu, šel bych znovu, ale pokud by to bylo v této situaci, rozhodně bych nepodepisoval petici, že u toho musím být.

Myslím si, že pro tu ženu je nakonec mnohem důležitější ta podpora a péče, kterou jsme ji schopni poskytnout v následujících hodinách, dnech, týdnech, měsících a letech.

Přesně tohle je proč jde ta naše západní civilizace do kopru. Začíná to porodem.

Upraveno uživatelem Dokusan
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Porod je mimoradne silnej moment, rozhodne stoji za to to zazit - bohuzel situace je dnes pro tento "vydobytek" neprizniva. Ale jak pise Dokusan, mnohem dulezitejsi je podpora manzelky v tydnech, mesicich a letech po porodu. Kdy si chlap chodi z domu odpocinout do prace a z prace zas odpocinout domu. A zenska je s ditetem/deckama "porad" bez moznosti vypnout a poradne si odpocinout.

 

Si jeste rejpnu a fakt to nemyslim osobne ani proti zadne odpovedi prede mnou  B): Kazdej kasparek chce bejt dneska u porodu a citi se tam nezbytnej, ale podivejte se na statistiku rozvodovosti...

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

No já jenom píšu jak to teď měl kamarád a já mu teda věřím, že když mu tu plačící ženu odváželi a on pro ni nemohl nic udělat, že to rozhodně nebyla ani trochu příjemná situace. O ní ani nemluvím. Jsou prostě ženský, který se bez podpory neobejdou a teď nemluvím o porodu, ale o těch hodinách před ním. Tím spíš, když to nebylo úplně bez problémů a ani netušili, že tam nebude otec moct jít, jelikož to bylo zakázány první den.

Hele neblaznete s těma porodama. Já byl teda u obou,ale naprosto zbytečně, v podstatě jsem dělal řidiče, pak jsem prepocital prsty a bylo. Nemyslím si, že by naše matky nějak trpěly tím, že otec čekal někde venku s karafiatem.

Když žena rodila poprvé, tak mě pořád vyhazovala, že nechce abych viděl jak u toho skuci. Zůstal jsem tam stát za jejími zády a sestra na mě akorát "tatínku, nezavazte tady a foťte. U druhého porodu jsem tak tak stihl doběhnout. Odrodila ji poporodní asistentka a doktor přišel až na úplný konec, jen se mě zeptal, jestli chci strihnout šňůru. Řekl jsem, že nejsem sterilní, že to nechám na něm.

Když to shrnu, šel bych znovu, ale pokud by to bylo v této situaci, rozhodně bych nepodepisoval petici, že u toho musím být.

Myslím si, že pro tu ženu je nakonec mnohem důležitější ta podpora a péče, kterou jsme ji schopni poskytnout v následujících hodinách, dnech, týdnech, měsících a letech.

Přesně tohle je proč jde ta naše západní civilizace do kopru. Začíná to porodem.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Ok.  Porody tady nepofrčí.  Každej to má jinak.

BTW když už to běží,  ať mi někdo vysvětlí,  proč je kolem dvanácté,  každej krám narvanej,  jak za totáče.

To si všeci řeknou,  kolem dvanáctý hurá.

Asi budu jezdit pro zásoby po devátý.  Až se vypakujou  dříve narození.  Protože jestli v tom mumraji něco nechytit...  Tak už nikdy.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

No ale chlapi, kus pravdy tam M10 mal.

Aj keď budeme mať rúška, umývať si ruky, obmedzíme sociálne kontakty (všetci doma a moji známi sa tými zásadami riadime) tak už vírus nezmizne.

Keďže sú testovacie kapacity také aké sú, všetko sa nepodchytí. Asi je rozumné znižovať rýchlosť nákazy aby nedošlo ku kolapsu zdravotnej starostlivosti.

Takže za pár mesiacov, povedzme rokov sa s ním tak či onak stretne veľká časť populácie.

Teraz je len otázkou, aké budú následky.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

15. Francie 1?479 nakažených 459 mrtvých smrtnost 31,03 %

 

Ti Francouzi na to testování asi úplně rezignovali. Smrtnost 31%.

Spatny cisla...a mrzi me ze ti rikam zrovna ja, kdyz jsme se tu vcera nebo predevcirem ?zhadali? ;)

 

5c8fe33dcd8f2e103e41622a2283bdc0.png

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Přiznám se že ještě než to u nás vypuklo na plno,podařilo se mi sehnat tyto respirátory.Stály mně kolem 700kč.Koupil jsem jich 20ks pro celou rodinu.Brácha má rakovinu plic tak i kvůli němu.Zajímavé je to, že jsem tyhle respirátory nikde neviděl,za celou dobu co jsem jezdil a ještě různě sháněl.I na lidech.Byl jich v té firmě celý kamion,dle tel rozhovoru.Ale během jednoho dne byly pryč.Někdo prostě ten kamion, koupil a nebyly to koncový zákazníci jako já.Dneska mněl ten samý někdo vedle Bureše, když vítal na letišti ten čínskej "veledar"!Je to divný.Jinak prý se ten respirator dá opakovaně po nástřiku desinfekce použít proto byl asi i dražší..

 

Respirátor BOGEN FFP3totalprotect.cz

post-1779-0-17139400-1584739280_thumb.jpg

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Pokud chcete odpovídat, musíte se přihlásit nebo si vytvořit účet.

Pouze registrovaní uživatelé mohou odpovídat

Vytvořit účet

Vytvořte si nový účet. Je to snadné!

Vytvořit nový účet

Přihlásit se

Máte již účet? Zde se přihlaste.

Přihlásit se
×
×
  • Vytvořit...