Přejít na obsah

Koronavirus a vše okolo...


Doporučené příspěvky

Jó uceni je taky mnamka!

 

Skolaonline

Gmail

Hangout

Google ucebna

Whatsapp skupina

 

Kluk je ctvrtak a vetsinu z toho sam nezvladne. Takze po sichte mam dalsi sichtu obskakat vsechny jeho skolni ucty. Kazdy ucitel to posila jinak a chce hotove ukoly posilat jinak. Nic, jebnul jsem s tim! Jednou za cas vsechno stahnu a vytisknu, on to udela, ja to vsechno nafotim a poslu tridni. Delejte si s tim co chcete... Bych se zblaznil kdybych to mel delat jak chcou oni.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Dawe a Roman. Borci, tak já zamknu kvůli nějakému subtematu vlákno, a vy dva nemáte nic lepšího na práci, než se k tomu znova vrátit. Začínám pochybovat o míře sociální inteligence obou. Věnujte se koronaviru a své sociální sondy si nechte na jindy. Vaše příspěvky smazány.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Moje starší dítě už proneslo, že jestli tohle bude trvat dlouho a tím měl na mysli ten způsob výuky, stejně si všichni (myslel žáky) budou ten rok muset zopakovat ještě jednou. Kolik myslíte, že by mohlo bejt to dlouho?

Jo a na ten venkov jsme nakonec minulý týden neodjeli, usoudili jsme, že nejde jen o nás a neradi bychom případně něco někam přitáhli. Přišlo mi docela smutný, že hodně lidí to vidí pořád jako já před tejdnem a frčeli (asi na víkend?) na chaty a chalupy, navíc, když je hnusně :-(

Institut Roberta Kocha v Berline (asi nejprestiznejsi epidemiologicko-infekcni zarizeni v Evrope) si mysli ze to bude v Evrope trvat do cervna, pak prijde vyrazne opadnuti a od konce zari prijde druha vlna ktera bude trvat do jara 2021. Pak bude imunita/vakcina.
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Moje starší dítě už proneslo, že jestli tohle bude trvat dlouho a tím měl na mysli ten způsob výuky, stejně si všichni (myslel žáky) budou ten rok muset zopakovat ještě jednou. Kolik myslíte, že by mohlo bejt to dlouho?

 

No, už se začíná mluvit o tom, že tento školní rok se školy pravděpodobně neotevřou... :(

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Italie za poslednich 24 hodin, 793 mrtvich. :(

To je strasne cislo..

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

 

Zajímavý. Má někdo nějaký reference? Zajímá mě, jak jinak, míra filtrace. Není to jak obyč šála?

Taky me to zaujalo. Ale krome vcelku obecneho tvrzeni ?Přes šátek neprojdou žádné bakterie, pyly a nebezpečné viry.? tam nejsou zadne konkretni udaje ani parametry. Mne osobne to zni trochu nepravdepodobne, trochu jako takova marketingova fraze. Chybi nejake testy nebo certifikat, napriklad ze to splnuje parametry filtrace FFP2 nebo FFP3. Ale nic takoveho tam nepisou...

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

 

Tak ono popravdě vzhledem k tomu, co se dělo / děje ve světě, jsem nepočítal s tím, že by šlo jen o měsíc.

Asi je predcasne ted vubec uvazovat o konci. V CR to jeste poradne ani nezacalo. Zatim je to jen slabe zahrivaci kolo. My cekame dle predikce hygienku prvni tvrdy naraz koncem brezna. Ale pravda je ze treba ja se vice bojim jak to tvrde dopadne na ekonomiku nez ze by to nejak vyznamne zdecimovalo ceskou populaci. Pres vsechna tvrzeni jsme narod disciplinovany, s dobrym stavem vyzivy i celkovym zdravotnim stavem populace. Myslim ze se to udrzi do stovek mrtvych. Nechci znit jako cynik - ale vic me desi stovky tisic lidi bez prace a zbankrotovane firmy, protoze to pro CR bude vetsi problem.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Ma chot je PL a na ordinaci dostala min. pondeli 3 ks rousky. Teda tvrdej o tom, ze je to respirator, je na tom napsany N95, ventil to nema. Anzto trpim lehkou paranoiou, tak sem 24.2. koupil 6ks respiratoru FFP3, kdyz se to teprv zacinalo resit.

 

Manzelka do ordinace 3 ks rousek, musela pro to jit nekam do nemocnice, tam u okenka. ale vase ordinace uz dostala v prvni vlne.

My o zadne prvni vlne nevime a nic nemame ....

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Taky me to zaujalo. Ale krome vcelku obecneho tvrzeni ?Přes šátek neprojdou žádné bakterie, pyly a nebezpečné viry.? tam nejsou zadne konkretni udaje ani parametry. Mne osobne to zni trochu nepravdepodobne, trochu jako takova marketingova fraze. Chybi nejake testy nebo certifikat, napriklad ze to splnuje parametry filtrace FFP2 nebo FFP3. Ale nic takoveho tam nepisou...

Respilon - delaji ustenky/rousky a ty satky. Melo by to byt z nanovlaken, ktere nepropusti mimo jine i viry. Firem ktere vyuzivaji nanovlakna na tohle je vic. Respilon tvrdi ze tam pridava oxid medi, ktery ty viry rovnou i zabiji. Jakysi certifikat maji, je videt na jejich strankach, ale je prakticky neoveritelny. Takze tezko rict jak moc to funguje. Problem je taky v tom ze to sili prej v Turecku, odkud jim to nepustili. Pak presli na Cinu (nebo byl Turecko kec a je to Cina odjakziva), ale jak to chteji odtud dostat, tezko rict. Jedou predobjednavky, ale realna dostupnost je dost nejista.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Asi je predcasne ted vubec uvazovat o konci. V CR to jeste poradne ani nezacalo. Zatim je to jen slabe zahrivaci kolo. My cekame dle predikce hygienku prvni tvrdy naraz koncem brezna. Ale pravda je ze treba ja se vice bojim jak to tvrde dopadne na ekonomiku nez ze by to nejak vyznamne zdecimovalo ceskou populaci. Pres vsechna tvrzeni jsme narod disciplinovany, s dobrym stavem vyzivy i celkovym zdravotnim stavem populace. Myslim ze se to udrzi do stovek mrtvych. Nechci znit jako cynik - ale vic me desi stovky tisic lidi bez prace a zbankrotovane firmy, protoze to pro CR bude vetsi problem.

Stovky tisíc lidí bez práce? Kolik je vůbec cca pracujících vs důchodců a děti?

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Pokud chcete odpovídat, musíte se přihlásit nebo si vytvořit účet.

Pouze registrovaní uživatelé mohou odpovídat

Vytvořit účet

Vytvořte si nový účet. Je to snadné!

Vytvořit nový účet

Přihlásit se

Máte již účet? Zde se přihlaste.

Přihlásit se
×
×
  • Vytvořit...