Přejít na obsah

Koronavirus a vše okolo...


Doporučené příspěvky

Nezlob se na mě mlsoune, to co říkáš je sice opravdu smutné, ale asi by sis tyto věci měl nechat pro sebe a své blízké, a ne je ventilovat na diskuzním fóru. A opravdu si nemyslím, že říct, že to někdo vidí na stovky mrtvých je šíření paniky, a že by to měla řešit policie. Asi každý vidí, co se všude děje a říct svůj názor v diskuzi na dané téma koronavirus je asi trochu něco jiného, než ty případy, co se zatím řešily... nic ve zlém...

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Žádná reakce??? je to blbost nebo to za zkoušku stojí???

 

V práci to máme taky, ale stejně si pod to beru roušku. Spíš je zajímavé, když si to večer prohlídneš, tak je na tom vidět, kolik toho na tebe za den lidi naplivou :D

 

 

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Původně jsem tyhle vlákna chtěl ignorovat, ale vždycky mi to tak nějak nedá a pak toho hrozně lituju. Tohle fórum je fajn komunita a o to víc mě mrzí, když se tady diskuze dostávají na hranici žumpy.

 

Pravda o současné situaci je taková, že je to problém hraničící někde mezi doménami komplexních a chaotických problémů, kde se můžeme bavit tak maximálně o predikcích v rámci nějakých pravděpodobnostních rozptylů. A něco mi říká, že na to my tady stejně nemáme dostatek dat. Takže reálně víme hovno co bude. Věnujte se raději rodinám.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Už by jsi se měl zklidnit.Chápu,že jsi lékař,ale toto si máš nechat pro sebe(Myslim ze se to udrzi do stovek mrtvych).Nečtu to zde jen Já,ale i žena.Už tak je to doma na hraně.Jsem rád,že se dostala z odchodu malé a má strach o Petříka.Krotil jsem ji,ať nevolá na PČR.Už to přeháníš.

+1

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Můj odhad a že dělám medicinu dlouho že  se nakazí cca 75 procent populace a pak budou 4 skupiny jedna kde to proběhne zcela bez příznaků, u druhé bude lehký u těch dvou   však není jisté zda získají imunitu u třetí těžký a ta 4 to bohužel nedá Na rozdíl od rayethona bych si procento těch dvou posledních netroufl predikovat bude ve hře mnoho faktorů

+1

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Myslím, že určitě ještě s rouškou. Má to komínovy efekt.

 

Odesláno z mého SM-J730F pomocí Tapatalk

Myslíš rozdíl vzdálenosti mezi štítem čelem a dolní částí obličeje?

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

To ragu: Určitě tu zaznělo hodně zajímavých informací, ale na druhou stranu s tebou souhlasím ohledně té žumpy. Ukazuje to pouze na to, že česká společnost je rozdělena a nedokáže táhnout za jeden provaz ani v těžkých časech. Tím nemyslím ani tak moc členy fóra, tady jsou to samý pohodový inteligentní lidé :-), nemáte za co kluci a holky :-), ale jo, když čtu noviny a sleduji zprávy tak s toho radost upřímně nemám. Každopádně ačkoliv jsem vlákno založil, myslím že mi nepřísluší ho zamknout, nechám to na náčelníkovi a nebudu se zlobit když tak učiní. Věřím ale že se tu stále můžeme dozvědět nějaké zajímavé postřehy, které pomůžou všem, Peace :-)

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

To ragu: Určitě tu zaznělo hodně zajímavých informací, ale na druhou stranu s tebou souhlasím ohledně té žumpy. Ukazuje to pouze na to, že česká společnost je rozdělena a nedokáže táhnout za jeden provaz ani v těžkých časech. Tím nemyslím ani tak moc členy fóra, tady jsou to samý pohodový inteligentní lidé :-), nemáte za co kluci a holky :-), ale jo, když čtu noviny a sleduji zprávy tak s toho radost upřímně nemám. Každopádně ačkoliv jsem vlákno založil, myslím že mi nepřísluší ho zamknout, nechám to na náčelníkovi a nebudu se zlobit když tak učiní. Věřím ale že se tu stále můžeme dozvědět nějaké zajímavé postřehy, které pomůžou všem, Peace :-)

Většina věcí, co tady padla, jsou jen názory - buď více či méně edukované a je jen na tobě čemu se rozhodneš věřit. Realita je taková, že dokud ty věci nenastanou, nic není jisté, jen to že se z toho pak zpětně můžeme poučit.

 

Čímž samozřejmě neříkám, že je dobrý nechat věci náhodě, nicméně všechny kroky, které se teď dělají, je potřeba chápat jako experimenty jež vyhodnotíme až zpětně. A k naplánování takových experimentů je potřeba víc, než jen názory.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Na tohle lobovani jsem zvedavy...

 

19 okamžitých opatření na COVID-19. Hospodářská komora České republiky

aktualizovala seznam kroků k odvrácení hospodářského kolapsu České republiky
 

https://www.komora.cz/press_release/19-okamzitych-opatreni-na-covid-19-hospodarska-komora-ceske-republiky-aktualizovala-seznam-kroku-k-odvraceni-hospodarskeho-kolapsu-ceske-republiky/

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Takhle (polomaska + šátek) to mezi lidma nosím cca od osmého, právě kvůli absenci filtru ve výdechovém ventilu. V práci už taky, od doby, kdy všichni začali nosit roušky. Na veřejnosti je vyhodou i to, že maska zbytečně nepřitahuje pozornost.

 

Docela mě překvapuje, že se vzhledem k nedostatku jednorázových ochranných prostředků v nemocnicich (zejména těch s třidou P3) víc neřeší různé formy jejich sterilizace, umožňujicí opakované použití. Blbý asi je, ze tam jsou i plastové a pryžové komponenty a většina způsobů sterilizace by vedla k jejich degradaci.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Pokud chcete odpovídat, musíte se přihlásit nebo si vytvořit účet.

Pouze registrovaní uživatelé mohou odpovídat

Vytvořit účet

Vytvořte si nový účet. Je to snadné!

Vytvořit nový účet

Přihlásit se

Máte již účet? Zde se přihlaste.

Přihlásit se
×
×
  • Vytvořit...