Přejít na obsah

Koronavirus a vše okolo...


Doporučené příspěvky

 

Protože se o tom moc nepíše. Všude se při (oprávněném) nářku nad jejich nedostatkem zdůrazňuje, že se jedná o jednorázovou ochrannou pomůcku. Naposledy i v tomhle vlákně při reakci na vintageloverovu nabídku respiratoru FFP3.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Cali, ja měl na mysli spíš systémové rešení, než samodomo škálu vice či méně účinných sanací respiratorů. Je v současnosti nedostatek masek FFP3 jedna ze zásadnich překážek v boji se šířenim koronaviru? Je. Jsou a budou s jistotou zajištěny jejich dodávky? Ne. Tak bych očekával, že se otázkou kvalitní sterilizace těch stavajicích bude zabývat nějaký rešitelský tým, nebo i několik, včetně testování, a dílčí i konečné výstupy budou k dispozici všem lidem v první linii. Pořád máme čas se připravit - zatím jsou stále volné kapacity, lůžka i ventilátory a zdravotnický systém nekolabuje. Za tři týdny může být jiná situace.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Mne by sa zase davalo zmysel, keby sa nariadil vyvoj a vyroba nejakej jednoduchej a lacnej gumovej polomasky, kde by stacilo menit co par hodin kolieska s p3 tkaninou a masku vecer po praci hodit do hrnca s vriacou vodou.

Polomaska P3

post-35206-1584831999,17.jpg

20 euro s 2 filtrama navíc

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Vzhledem k nedostatku hodně lidí používá i průmyslové respirátory třidy F3, které mají chránit nositele, ale s filtrací vydechu se nepočitá. Ten můj má výdechovy ventil bez jakéhokoliv filtru, odklápěcí ochranná kapotáž ventilu by asi šla osadit nějakým kouskem látky nebo vaty. Průmyslový respirátor s ventilkem bez filtru asi brání rozšiřování kapénkami, ale "výdechový" aerosol vypouští.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

V tomhle mají Asiati velkou výhodu - nemaji takový nosy :)

 

U šátku lze horní okraj přehnout a vložit do něj pásek s tvarovou pamětí, třeba z uzávěru sáčku toast.chleba nebo cornfkakes. A ten pak vytvarovat podle nosu a tváří jako pásek u roušky. Když nic jiného, míň se pak mlží brýle.

 

Edit: dneska jsem viděl v obchodě staršího pána v roušce a takových těch malých plaveckých brýlích. Spiklenecky jsem na něj mrknul, aby věděl, ze jsem taky panikář-katastrofik :)

Upraveno uživatelem martar
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

 

Protože se o tom moc nepíše. Všude se při (oprávněném) nářku nad jejich nedostatkem zdůrazňuje, že se jedná o jednorázovou ochrannou pomůcku. Naposledy i v tomhle vlákně při reakci na vintageloverovu nabídku respiratoru FFP3.

Ja myslim ze nejde tak ani o samotnou rouskou, ale vetsina FFP3 ma ten vydechovy ventil, kteryma filtr ktery pri nadechu nepusti dovnitr mikrocastice. A problem neni zivotnost te rousky, ale toho filtru, ktery po 8 hodinach proste prestane mit tu filtracni funkci. Takto mi to bylo vysvetleno. Aby si zachoval funkci, musel bys vymenit ten filtr, coz se obavam ze neni mozne. Samotny respirator by jiste vydezinfikovat sel. Ale nemocnicni marizeni reditele je ze masky a respiratory se pouzivaji vyhradne jednorazove. Upraveno uživatelem rayethon
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Pokud chcete odpovídat, musíte se přihlásit nebo si vytvořit účet.

Pouze registrovaní uživatelé mohou odpovídat

Vytvořit účet

Vytvořte si nový účet. Je to snadné!

Vytvořit nový účet

Přihlásit se

Máte již účet? Zde se přihlaste.

Přihlásit se
×
×
  • Vytvořit...