Přejít na obsah

Koronavirus a vše okolo...


Doporučené příspěvky

 

Asi jsem to blbě napsal. Jde mi o tu cestu autem. Jedu ...vylezu ...jedu...vylezu ....jedu ...vylezu. Tak mi šlo o situaci, kdy se vrátím do auta z pochůzky A a přemísťuju se k pochůzce B.

Jinak jsme si udělali na zahradě prádelnu se starým vařičem, takže roušky vyvaříme tam.

Chapem. Ak sa bavime ale o jednorazovych ruskach ci respiratoroch, som presvedceny ze vyvarenim sa stavaju nefunkcnymi. Ta struktura (filter) vo velkosti nm sa proste poskodi.
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

v DV tv říkal ministr, že školy až od září...  :eek:

Prymula na prime kveten cerven. I to je hell. Je to pi.ovina... at nechaj rozhodnuti na kantorech a rodicich, kdo to riskne(ikdyz nevim uplne co) at jde ucit a nechat se ucit. Kdo je posranej, at je doma. Nevim, prijde mi to pritazeny...

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Chapem. Ak sa bavime ale o jednorazovych ruskach ci respiratoroch, som presvedceny ze vyvarenim sa stavaju nefunkcnymi. Ta struktura (filter) vo velkosti nm sa proste poskodi.

Ještě jsem to myslel trochu jinak. Řeč o hadrových, šitých, rouškách, kzerý vyvavřím. Ale dotaz směřoval k tomu, jestli během tý jedný cesty vystačím s jednou nebo je lepší je průběžně měnit, pokud se přesouvám autem na víc míst.

 

Prymula na prime kveten cerven. I to je hell. Je to pi.ovina... at nechaj rozhodnuti na kantorech a rodicich, kdo to riskne(ikdyz nevim uplne co) at jde ucit a nechat se ucit. Kdo je posranej, at je doma. Nevim, prijde mi to pritazeny...

Našim dětem už psali ze školy, že září je rozhodně ve hře (1x ZŠ a 1x SŠ).

 

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

 

Asi jsem to blbě napsal. Jde mi o tu cestu autem. Jedu ...vylezu ...jedu...vylezu ....jedu ...vylezu. Tak mi šlo o situaci, kdy se vrátím do auta z pochůzky A a přemísťuju se k pochůzce B.

Jinak jsme si udělali na zahradě prádelnu se starým vařičem, takže roušky vyvaříme tam.

pokud musíš do blízkosti cizích lidí, asi by bylo nejlepší mít těch roušek zásobu a často je měnit. A samozřejmě s nima zacházet jako s rizikovým materiálem, jednorázové likvidovat, pratelné uzavřít a doma vyprat při vyšší teplotě a vyžehlit. Možná by nebylo úplně marné ty použité rouškyjen tak pro pocit jistoty zakápnout trochou alkoholu. Ten virus prý je na alkohol citlivý, tak bych si dal do malého rozprašovače špiritus a roušku po sejmutí nastřík a zavřel do vhodného obalu. Určitě by to snížilo možnost že si něco přivezeš domů.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Já zas nerozumim tomu, jak házej různýma termínama, když pořád vědí hovno o tom, ja se to bude vyvíjet. Ať tak nebo tak. Furt blábolení.

+1

 

Věřím tomu, že si dělaj nějaký simulace, jak moc sofistikovaný jsou to netuším. Každopádně vidět třeba, co do toho hážou za vstupní data, co berou v potaz jako proměnný a co jim to vyhazuje by mě zajímalo mnohem víc než tohle blábolení a střílení od boku.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Já zas nerozumim tomu, jak házej různýma termínama, když pořád vědí hovno o tom, ja se to bude vyvíjet. Ať tak nebo tak. Furt blábolení.

Ano to je presne co myslim, kde to ma jako nakej zaklad...? Ja chapu ze to je vse za pochodu a celkem bez zkusenosti, ale... ja mam proste porad vic a vic pocit, ze je to trochu jinej nez zdravotni problem... 

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

"Všechno" už tu bylo a stejně nejsme připravení. Kdy se lidstvo poučí? Nějak postrádám systémová opatření, a to se dnes studují obory jako krizové řízení. Něco je špatně,...

Třeba by se z dronů dali střílet cyklisti, to by bylo systémové opatření. Nebo cos tak nějak plus mínus myslel...? Naznač.

Upraveno uživatelem Zmizík
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

...jsem byl po dlouhe dobe nakoupit v makru... tak jako bez zakrytyho xychtu tam nikoho nepustej, tak dejme tomu ze ok. Lidi tak pul na pul, pulka rouska (jednorazova/usita/sala/satek/roura) a druha pulka respiratory (asi jsou to vsechno lekari, co to fasovali) vsechny samozrejme s ventilama takze vesele foukaj ten svuj bordel mezi regaly. Odstupy nikdo nedodrzuje zadny, naopak kazdej strasne nutne a okamzite potrebuje neco z regalu tesne vedle tvoji hlavy.

Takze asi tak.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

 

Jo tak doktori to hlavne prej furt jeste nenafasovali... se pise na netu... spis me fakt strasne sralo jak kazdej prileze k tobe na 3cm protoze on prece ma respirator a nemuze pockat 3 vteriny nez poodjedes s vozejkem. Asi mam socialni fobii.

To s tebou maximalny suhlas. Takisto som bol v Metre (tj Makro) a cakal kym sa niekto odprasi od regalu kde chcem nakupovat. Ini s tym ale problem nemali a kludne mi strcia hlavu az do vozika. Nemas socialnu fobiu, len si opatrny.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Dotaz k těm úmrtím v Itálii a Španělsku, takhle ze zpráv to zní hrůzostrašně /ten počet za den/. Ale může někdo vytáhnout statistiku, jak to tam je v běžném období, aby jsme si to mohli porovnat. Např. u nás před cca 3 týdny byla citace, že letos v ČR zemřelo 50 lidí na chřipku, tak pokud to někdo umí vytáhnout ze zahraničí, tak ať to se hodí. Díky.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Pokud chcete odpovídat, musíte se přihlásit nebo si vytvořit účet.

Pouze registrovaní uživatelé mohou odpovídat

Vytvořit účet

Vytvořte si nový účet. Je to snadné!

Vytvořit nový účet

Přihlásit se

Máte již účet? Zde se přihlaste.

Přihlásit se
×
×
  • Vytvořit...