Přejít na obsah

Koronavirus a vše okolo...


Doporučené příspěvky

Tak nakonec měl Hrušinský pravdu, je to jen silnější chřipka:) 

 

Nacelnik sem hodil fajn odkaz, ta smrtnost na chripku v Talosce vychazi na cca 1,3% (coz je teda dost) , nakazenych za sledovane obdobi 5,3 milionu.. Jenze je potreba asi rici i to B. Pri epidemiich bezne chripky nedelame zadna specialni opatreni krome toho, ze se omezi navstevy v nemocnicich, mozna na uradech (?). Koronac ma vetsi infekcnost, odolnost, smrtnost a zpusobuje intersticialni pneumonii. Proto si myslim, ze kdyby se tomu nechal volny prubeh, tak bude nejen vice mrtvych pro vyssi umrtnost samu o sobe, ale jeste se k tomu prida mnohem vetsi pocet nakazenych = kolaps zdravotni pece = smrtnost vyleti jeste vyse proti soucasnym cislum. Proto podle mne ta snaha co nejvice sireni zamezit a dostat nakazu pod kontrolu.. 

Jak uz jsem tady psal, bude ted "zajimave" sledovat zeme jako Britanie, Francie, Svedsko aj., kde dodnes nenosi ani ustenku a na palube se stale tanci, trebaze lod se mozna pomaliu nebezpecne naklani. Cas ukaze, kdo zvolil lepsi cestu

Upraveno uživatelem Axel
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Podle vědeckých poznatků se lék Plaquenil jeví jako potenciálně účinný na onemocnění COVID-19. Od dnešní 18 hodiny proto platí mimořádné opatření.

zdroj: Vojtěch twitter

 

Přesně tak, stahují jej z lékáren, aby si ho náhodou někdo nekoupil........ respektive přísně kontrolují použití

Upraveno uživatelem Josef01
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Co vravite na toto? Nie som az taky velky cestovatel ale toto vyhlasit po tyzdni karanteny ? To uz fakt mozu rovno zrusit celu eu

 

Šéf českého krízového štábu pripúšťa možno až dvojročné uzavretie hraníc. ?Tohtoročná dovolenka bude naozaj na území Česka a my budeme vyzývať, aby ľudia využívali lokálne kapacity, aby sme naštartovali ubytovacie kapacity, hotely a podobne,? dodal Roman Prymula. (denikn.cz)

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Přesně tak, stahují jej z lékáren, aby si ho náhodou někdo nekoupil........ respektive přísně kontrolují použití

Nikdo si jej nemohl koupit ani každý lékař předepsat měl omezenou preskripci na obory a diagnozy

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Šéf českého krízového štábu pripúšťa možno až dvojročné uzavretie hraníc.

 

Vsak volici do zahranici stejne moc nejezdej.

 

Navic to nedava zadnej smysl, od soboty napr. v Bayernu plati temer stejne opatreni jako u nas, dostanou se tam v podstate jenom pendleri a ti take muzou akorat do prace a max. si nakoupit nejnutnejsi veci (PHM,  jidlo) .. (do lekarny uz ne, zakaz exportu leciv), tedy stejne jako v CR. Ale pendleru je cca 30k, zato volicu cca 30% z 10M, jednoduse pendlery obetujeme, ackoliv to aktualne zadny racionalni duvod nema, ale ovce potrebujou utesit pac moc becej. Jestli v tom nevidim neco co tam jeste hraje roli tak sorry, ale fakt tam nic dalsiho nevidim.

 

https://www.onetz.de/oberpfalz/bayern/kampf-gegen-corona-bayern-muessen-daheim-bleiben-id2997629.html

Anglicky (prelozeno) -> https://translate.google.com/translate?sl=de&tl=en&u=https%3A%2F%2Fwww.onetz.de%2Foberpfalz%2Fbayern%2Fkampf-gegen-corona-bayern-muessen-daheim-bleiben-id2997629.html

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Ten vrah syrských dětí mne fakt hodně pobavil...vlákno začíná splývat s "humorem" a "v čem zrovna jedu" .

Možná by se už dalo přejmenovat. Třeba korektní: "výkřiky do tmy", nebo "cokoli proti Bábě"

Trochu jsem si myslel, že spolek gentlemanů a nějaké věcné sdílení informací. Ale ono info jen pomálu, spíš spolek "gentlemanů" vyřvávajících si svoje mindráky. Sorry, fakt to tak vypadá...

BTW před měsícem jsem se vrátil ze Sýrie a hele, oni to tam vidí ale naprosto jinak než místní experti

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

No jasně byl na předpis, ale evidentně se to obcházelo - v nemocnicích se pohybuju 10 let a vím jak se to dělá.....

Tak to pardon já tam v životě nebyl

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Berou "vraha syrských dětí" a celou tu bandu jako svoje zachránce. Nedají na rusa dopustit. Krom syrských vlajek často i ruský. Akorát se mi suvenýry se "svatou trojicí" (Putin, Asad a ten jejich prorok) fakt zdály směšný. Alespoň v Damašku a všude jižněji to vidí takhle. Na severu nevím, tam nikoho normálně nepustí. Je taky hodně "úsměvný" (čti: na blití) jak režim řezníka dovolí a zprostředkuje reportérům z ČT návštěvu míst kam se žádné jiné zahraniční štáby nedostanou a co ti angažovaní sráči z toho potom udělají. Omlouvám se, to sem nepatří

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Ten vrah syrských dětí mne fakt hodně pobavil...vlákno začíná splývat s "humorem" a "v čem zrovna jedu" .

Možná by se už dalo přejmenovat. Třeba korektní: "výkřiky do tmy", nebo "cokoli proti Bábě"

Trochu jsem si myslel, že spolek gentlemanů a nějaké věcné sdílení informací. Ale ono info jen pomálu, spíš spolek "gentlemanů" vyřvávajících si svoje mindráky. Sorry, fakt to tak vypadá...

BTW před měsícem jsem se vrátil ze Sýrie a hele, oni to tam vidí ale naprosto jinak než místní experti

Souhlasím.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Conrad: Já vím, že tam jsi denně. Zrovna tak nikdo nenapíše, že prášky na tlak obsahující inhibitor ACE by se měly nahradit něčím jiným, jsou poměrně nebezpečné vzhledem ke koronaviru.

Ale tyhle inhibitory obsahuje polovina všech léků na tlak....

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Berou "vraha syrských dětí" a celou tu bandu jako svoje zachránce. Nedají na rusa dopustit. Krom syrských vlajek často i ruský. Akorát se mi suvenýry se "svatou trojicí" (Putin, Asad a ten jejich prorok) fakt zdály směšný. Alespoň v Damašku a všude jižněji to vidí takhle. Na severu nevím, tam nikoho normálně nepustí. Je taky hodně "úsměvný" (čti: na blití) jak režim řezníka dovolí a zprostředkuje reportérům z ČT návštěvu míst kam se žádné jiné zahraniční štáby nedostanou a co ti angažovaní sráči z toho potom udělají. Omlouvám se, to sem nepatří

Zeptal bych se i na tom severu. Ale tam už za chvíli nebude koho, až to tam car vyčistí.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

pil.pet:nevěřím ani jedinému slovu co píšeš!A proto že to by znamenalo že např. BBC,Guardian,OSN aj by podávaly lživá svěděctví?Nemluvě o bílých přilbách které tam každodenně nasazují krk a vyhrabávají civilisty,ženy děti z trosek?A za odměnu jim pak Putin z Asadem bombarduje sanitky,Viz videa z youtube,google a výše zmíněných org.?A odkazy na proruské servery,sputniky aj "zaručené" zdroje pravdy zajímají jen dementy a schvalovače jako jsi evidentně ty.Co jsi tam dělal v té Syrii?

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Máš špatnou terminologii, tam neúřaduje car ale sultán Erdogan. Car stojí se řezníkem hodně na brzdách. Naštěstí. A je zvláštní, že sultánovi vojáci, vlastně vojáci NATO, podporují a bojují s "protivládními, osvobozeneckými,..." doplňte podle svého vyznání, milicemi či jinými "demokratickými sílami" na území sousedního svrchovaného státu proti jeho regulerní vládě a nikomu to tady nevadí.

Podívejte se na státy blízkého východu jak vypadaly před 10-15 lety a nechte si zbytečný řeči..

Tato diskuze sem opravdu nepatří

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

BBC, Guardian a OSN jednoznačně podávají tendenci výpovědi. Stejně jako ruská či turecka média. Mám pocit, že tam byla válka.

Naprosto nechápu, proč to tady rozebirame v tomto vlákně.

Upraveno uživatelem Dokusan
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Pokud chcete odpovídat, musíte se přihlásit nebo si vytvořit účet.

Pouze registrovaní uživatelé mohou odpovídat

Vytvořit účet

Vytvořte si nový účet. Je to snadné!

Vytvořit nový účet

Přihlásit se

Máte již účet? Zde se přihlaste.

Přihlásit se
×
×
  • Vytvořit...