Přejít na obsah

Koronavirus a vše okolo...


Doporučené příspěvky

Přesně. Britové mají k testování dost rezervovaný přístup (slušně řečeno)

 

Zminoval jsem to v kontextu ostatnich zemi pro srovnani.. Protoze ten nas 1 mrtvy na 1120 pozitivne testovanych je stale unikat. Realne bude jak v UK, tak i kdekoli jinde vice nakazenych, nez pozitivne testovanych, o tom zadna. 

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Teď zkusím na vážnější notičku. S hruzou si čtu, že umře 95 letý pán, který měl koronavirus, servery se můžou ztrhat, komentuje to ministr zdravotnictví, vyjadřuje se k tomu prezident. Mají ti cynici opravdu chuť lidi tady v republice vyčerpat emočními dojáky a debilně zvolenou komunikací? Jakoby už toho ten chudák občan už neměl plný kecky. Začínám si naprosto seriózně pokládat otázku, co udělá v naší společností větší paseku, jestli ta nemoc samotná nebo ta zkurvená masírka, která skrz negativní informace bude ničit psychiku lidí několik měsíců. Vždyť Krátkodobý stres má člověka ochránit přetrvávající ho ničí. To si ty hovada opravdu tuhle skutečnost neuvědomují?

Taky se obavám, ze pomine koronavirus, ztráty na životech budou (doufejme) minimální, ale lidi budou psychicky vyčerpání, ekonomika v troskách, nezaměstnanost vysoká, kriminalita vyskočí a potáhne se to s námi roky. Sám jsem si zažil, co s člověkem udela dlouhodobý stres. Nedobře to končí.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Zminoval jsem to v kontextu ostatnich zemi pro srovnani.. Protoze ten nas 1 mrtvy na 1120 pozitivne testovanych je stale unikat. Realne bude jak v UK, tak i kdekoli jinde vice nakazenych, nez pozitivne testovanych, o tom zadna. 

 

Axeli, při vší úctě. Tohle je dost vážné téma. Tak se vykašli na vymýšlení toho, v jakém kontextu jsi to psal, a udělej jediné: nepiš pí-oviny. Ujasni si, co je to nakažený, pozitivně testovaný, úmrtnost a smrtnost.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Teď zkusím na vážnější notičku. S hruzou si čtu, že umře 95 letý pán, který měl koronavirus, servery se můžou ztrhat, komentuje to ministr zdravotnictví, vyjadřuje se k tomu prezident. Mají ti cynici opravdu chuť lidi tady v republice vyčerpat emočními dojáky a debilně zvolenou komunikací? Jakoby už toho ten chudák občan už neměl plný kecky. Začínám si naprosto seriózně pokládat otázku, co udělá v naší společností větší paseku, jestli ta nemoc samotná nebo ta zkurvená masírka, která skrz negativní informace bude ničit psychiku lidí několik měsíců. Vždyť Krátkodobý stres má člověka ochránit přetrvávající ho ničí. To si ty hovada opravdu tuhle skutečnost neuvědomují?

Tak lační novináři na to už čekali. Senzace na prvním místě a za každou cenu. A zase špatně navíc zřejmě. Pán sice umřel, ale obětí koronaviru nebyl, aspoň podle toho, co jsem četl a slyšel.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Taky se obavám, ze pomine koronavirus, ztráty na životech budou (doufejme) minimální, ale lidi budou psychicky vyčerpání, ekonomika v troskách, nezaměstnanost vysoká, kriminalita vyskočí a potáhne se to s námi roky. Sám jsem si zažil, co s člověkem udela dlouhodobý stres. Nedobře to končí.

No právě. "Operace se povedla skvěle, jen pacient, bohužel, umřel". Exekutoři už jsou celí natěšení.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Tohle na mě teď vyskočilo v reklamě. Myslel jsem si,že jsou ceny nějak zastropované, asi jsem se spletl.

 

https://www.postazdarma.cz/ochranne-rousky/respiracni-rouska-n95?utm_source=seznam&utm_medium=cpc&utm_campaign=CNT+-+top+plochy&utm_content=KN95

Nespletl ... ale na webu mají uvedeno, že "Provozovatelem nákupní galerie PoštaZdarma.cz je společnost ShipGratis Limited, sídlící na adrese Shing Yip Street 7, Hong Kong." .... takže to mají úplně na háku ...

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Samozřejmě ty omezení jsou drastická a jak vidno budou trvat dlouho konečně se jim podaří rozbít Schengen, Babiš díky covidu dosáhl svého a nechá zavřené hranice. Když jsem to říkal před 2 roky, nikdo nevěřil, že se to může stát.
 
Jako poslední se otevřou školy, plánuje se to na přelom května a června, možná ale budou fungovat až od září. Zákaz vycházení se zatím neplánuje, ale hranice mohou být uzavřené i dva roky

 

https://www.novinky.cz/zahranicni/koronavirus/clanek/prisna-karantena-nejmin-do-velikonoc-odhaduje-prymula-40317605

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Nevim, z meho pohledu je tezke verit v zavedeni drastickych opatreni. Pro stat je priorita naplnit statni kasu, nikoliv resit kolik umira duchodcu. Prymula si muze dal mlit svoje pandemicke scenare a pak prijde Bures a zaveli ke strojum. Spise se plosne nakaze nosit rousky jak venku tak v praci atd... ale stat si nenecha vyschnout danovody.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Pokud chcete odpovídat, musíte se přihlásit nebo si vytvořit účet.

Pouze registrovaní uživatelé mohou odpovídat

Vytvořit účet

Vytvořte si nový účet. Je to snadné!

Vytvořit nový účet

Přihlásit se

Máte již účet? Zde se přihlaste.

Přihlásit se
×
×
  • Vytvořit...