Přejít na obsah

Koronavirus a vše okolo...


Doporučené příspěvky

desetitisíce ne...no, rezervy mám, ale určitě ne na půl roku... Vim,že nejsem jedinej. Ale na OSVČ se tu sere nejvíc. Do podniků pumpujou peníze, chtějí dorovnávat platy zaměstnanců, hradit uslej zisk....

Když tak prodáš nějaký hodinky.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

desetitisíce ne...no, rezervy mám, ale určitě ne na půl roku... Vim,že nejsem jedinej. Ale na OSVČ se tu sere nejvíc. Do podniků pumpujou peníze, chtějí dorovnávat platy zaměstnanců, hradit uslej zisk....

Gusto, mám Tě rád, ale prosím Te, netahej tady zase téma zamestnanec/OSVČ. Diky

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

nacelniku, len mierny detail, ze pocet obeti bez obmedzenia "v pravy cas" by bol omnoho vacsi ako 10tis..

 

k teme by som dodal, ze cele je to v podstate o tom, ako sme ako komunita vyspeli a co sme schopni urobit pre zachranu svojich rodin a rodicov. Ked ma niekto problem sediet mesiac na prdeli, aby tym usetril moju mamu alebo kludne aj mna od predcasnej smrti (raz v zivote som sa topil a je to ukrutne nieco), tak som vsetkymi desiatimi za to, aby ho na tu prdel posadila armada a policia, ktoru zo svojich nemalych dani platim, a to kludne aj gulkou medzi rohy, ak to bude nevyhnutne. Nejake prepocty na peniaze per zachraneny zivot su v krajinach europskeho blahobytu smiesne - z nasho pohladu je "penez na svete jako sracek". V case ked cely svet toci negativnu spiralu to nema zmysel pocitat. Zvlast, pokial sa bavime o ludoch v dochodkovom veku, ktori nase - moju aj tvoju - krajinu postavili (a nechali si ju v 89tom ukradnut politikmi za zltu knizku). Tym to vsetci svojim sposobom dlzime - my, co mame prosperujuce firmy, aj ti ktori vedu omnoho skromnejsi zivot.

+1

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

nacelniku, len mierny detail, ze pocet obeti bez obmedzenia "v pravy cas" by bol omnoho vacsi ako 10tis..

 

k teme by som dodal, ze cele je to v podstate o tom, ako sme ako komunita vyspeli a co sme schopni urobit pre zachranu svojich rodin a rodicov. Ked ma niekto problem sediet mesiac na prdeli, aby tym usetril moju mamu alebo kludne aj mna od predcasnej smrti (raz v zivote som sa topil a je to ukrutne nieco), tak som vsetkymi desiatimi za to, aby ho na tu prdel posadila armada a policia, ktoru zo svojich nemalych dani platim, a to kludne aj gulkou medzi rohy, ak to bude nevyhnutne. Nejake prepocty na peniaze per zachraneny zivot su v krajinach europskeho blahobytu smiesne - z nasho pohladu je "penez na svete jako sracek". V case ked cely svet toci negativnu spiralu to nema zmysel pocitat. Zvlast, pokial sa bavime o ludoch v dochodkovom veku, ktori nase - moju aj tvoju - krajinu postavili (a nechali si ju v 89tom ukradnut politikmi za zltu knizku). Tym to vsetci svojim sposobom dlzime - my, co mame prosperujuce firmy, aj ti ktori vedu omnoho skromnejsi zivot.

Instante, prosím, pokud už se hodláš dopouštět nějakých úvah, a pokud tyto úvahy NIJAK nesouvisejí s mým textem, tak jej necituj.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Já si myslím že lidi strašně rychle polevují, vidí že se korona šíří pomalu, navíc máme všichni neprůstřelný roušky, tak hezky zpátky do normálu. U nás všude po městě, v parcích hafo lidí a to ve skupinách. To je prostě blbě, mě strašně děsí ta Itálie a pokud budeme laxní a opravdu si nedokážeme od huby odtrhnout náš stereotyp, stále věřím že můžeme skončit velice blbě....

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Přesně tak. A navíc mě ani tři měsíce, kdy bych neměl do čeho píchnout, nemůžou absolutně rozházet.

Akorát že to nebudou měsíce, ale roky. Stát by se měl vysrat na ad hoc pomoci, namísto toho paušálně snížit daně (včetně odvodů). A patřičně ořezat sádlo ze státní správy.  Jednorázová pomoc nic nezachrání, to jen dobře vypadá v novinách.

 

Edit - my jsme celkem krcálek, ale fixy dělají 35.000,- Kč denně.

Upraveno uživatelem Foundryman
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Akorát že to nebudou měsíce, ale roky. Stát by se měl vysrat na ad hoc pomoci, namísto toho paušálně snížit daně (včetně odvodů). A patřičně ořezat sádlo ze státní správy.  Jednorázová pomoc nic nezachrání, to jen dobře vypadá v novinách.

No jo to je naprostá pravda, ale myslím, že to bude po tomhle průseru přesně naopak. 

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

tvojho textu sa tykala prva veta, zvysok bol k teme vlakna. odsadene o riadok a aj povedane v texte

Ani ta pravá věta se mého výpočtu (pouze výpočtu) netýkala. Nijak jsem nedával do souvislosti 10000 zemřelých a včasný nebo pozdní nástup opatření. To Ty. Dopustil ses nějaké úvahy, budiž. Ale právě tomu jsem se ve svém příspěvku chtěl vyhnout. Čistá matematika. Nic více.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Pokud chcete odpovídat, musíte se přihlásit nebo si vytvořit účet.

Pouze registrovaní uživatelé mohou odpovídat

Vytvořit účet

Vytvořte si nový účet. Je to snadné!

Vytvořit nový účet

Přihlásit se

Máte již účet? Zde se přihlaste.

Přihlásit se
×
×
  • Vytvořit...