Přejít na obsah

Koronavirus a vše okolo...


Doporučené příspěvky

Podle Sdružení dětských lékařů a v souladu s doporučením Vakcinologické společnosti není důvod omezit očkování  a preventivní prohlídky dětí do dvou let, ve vyšších kategoriích je to na uvážení každé ordinace, zda je k této činnosti schopna zařídit "čisté" prostředí.

Dík. Když už si nás pozvali, ať si nás tam mají.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Ivane Leláku :-) Hoď sem prosím tě nějaké fotky ze Zélandu pro zlepšení karantény, prosím, prosím...nám akorát Fivestar uvolnil loď na Zéland, takže zpátky v práci a expeduji kontejner, nejradši bych si do něj vlezl :-) Ale jo, doma pohoda, ráno jsem si s klukem vylezl osmitisícovku, tedy za pomoci kyslíku, ale copak, no a vyhrabal jsem boxovací pytel, že začnu do něj tlouct, manželka má o mě strach, prý že si ublížím :-) :-) -)

post-364-0-20765200-1585056760_thumb.jpg

post-364-0-43673100-1585057143_thumb.jpg

post-364-0-54579500-1585057152_thumb.jpg

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

O jakem placani je rec? Nechlastej v pracovni dobe...

 

Pocet mrtvych : 0!!!

 

Za rok 2019 zemřelo na českých silnicích 547 osob. Nejvíce je to samozřejmě v létě. Konkrétně v březnu 2019 to bylo 36 usmrcených.

"Stovky" je tedy poněkud mnoho, spíše to zatím byly jednotky, což se samozřejmě špatně odhaduje.

https://www.policie.cz/clanek/statistika-nehodovosti-900835.aspx?q=Y2hudW09Mg%3d%3d

 

E: tak koukám, že i přesto zemřelo v březnu 25 osob.

Upraveno uživatelem luidis
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Úmrtí kvůli (?) koronavíru v ČR - 2 .

Počet mrtvých na silnicích za posledních 3 dni - "0"

"Díky" koronaviru dnes žije několik stovek lidi (jen v ČR) co by jinak umřely na silnicích během posledního měsíce .....

Ale jdi ty brepto. S těma silnicema jsi to jako obvykle přehnal.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Jsou za tím love. Ostatně jako skoro za vším. 

Prohlídku zruš. 

 To klidně může, nic podstatného se neděje, má být v roce, kdy mu je ten požadováný věk - každé dva roky od 3 let. Očkování v 15 letech není. O zas takové prachy fakt nejde.... :-)

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Njn. V hypotetické situaci, kde by o love nešlo, by ale bylo primárně v zájmu toho doktora, aby mu tam nestrkal rypák kdokoli, kdo tam nezbytně nemusí být, nebo se pletu?

 

Asi se pleteš - i prohlídku provedenou později pojišťovna normálně proplatí. U dětských doktoru v kapitační platbě je cca 70 - 80 procent přijmu tvořeno kapitační platbou. Ten zbytek jsou ty preventivní prohlídky, extra nasmlouvané výkony a přímé platby. Čili na přežití v  pohodě v současnosti je, to ostatní neuteče. Jinak minulý týden bez respirátorů, tento týden jsem nafasoval FFP2 12 ks na ordinaci, virus samotný má variabilní velikost - ty menší tím respirátorem v pohodě projdou. Proč tu sedím - to je na dlouhé povídání. Jinak do dlouhodobě plánované penze to mám za 153 dní.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

 

Já měl jet v červnu na tři týdny do Japonska a přes zimu zase na NewZealand ... žena mi teď každodenně připomíná, že jsme tam před lety měli zůstat, a že jsem to byl já, kdo ji přemluvil se vrátit. Alespoň peníze za letenky mám naštěstí zpět, ubytování jsem stihl zrušit zdarma. Takže ...

Muzu se zeptat jak jsi to udelal ze ti penize vratili? Ja mam na cerven koupene celkem drahe letenky do USA a ta cesta se na 99% neuskutecni, ale British Airways o vraceni penez nechteji ani slyset. Pry ikdyz let zrusi, je to vyssi moc a penize nevrati. Pokud teda nezkrachuji, pak by to uz bylo stejne jedno. Obecne si myslim, ze temer vsechny cestovky a aerolinky zkrachuji, pokud se cestovani do cervence neuvolni.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Drobný nepodstatný dotaz hlavně na místní (opravdové) doktory: proč v současné situaci odkládání všeho neakutního alespoň u synátorova pediatra výslovně zůstávají v platnosti termíny patnáctiletých (a dalších pravidelných) prohlídek? Jakože odškrtnutá kolonka vždycky všechno trumfne? Nepíšu to z perspektivy někoho, kdo se bojí vyjít z domu, jen mě to zajímá.

 

Ad bezďáci - bydlím v centru Prahy, víc než půlka lidí venku jsou oni. Vtipný je, že k tobě klidně přijdou bez roušky a začnou drmolit ty storky (ven musím trochu chodit se psem)...

My jsme vse pravidelne a odlozitelne zrusili a odlozili na neurcito. Tipnul bych to spise na pedantstvi vsseho pediatra a mozna trochu snahu vydelat - tyto prohlidky jsou hrazene mimo kapitaci.
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Muzu se zeptat jak jsi to udelal ze ti penize vratili? Ja mam na cerven koupene celkem drahe letenky do USA a ta cesta se na 99% neuskutecni, ale British Airways o vraceni penez nechteji ani slyset. Pry ikdyz let zrusi, je to vyssi moc a penize nevrati. Pokud teda nezkrachuji, pak by to uz bylo stejne jedno. Obecne si myslim, ze temer vsechny cestovky a aerolinky zkrachuji, pokud se cestovani do cervence neuvolni.

Osobní kontakty v Japan Airlines ... ale měl jsem předtuchu, stornoval jsem to již v první polovině února :) 

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Dětem nic nehrozí, pokud jedí želé medvídky :)

 

 

Jedzte želatínových medvedíkov nedostanete koronavírus.
S týmto záverom prišli vedci zo švajčiarskeho virologického laboratória Spiez.
Vedci, pri skúmaní vlastností nového koronaviru COVID 19 zistili zaujímavý jav 
pri prenikaní vírusu do bunky hostiteľa. K tomu dochádza tak, že sa virus prostredníctvom
S-glykoproteínu naviaže na ACE2 receptor hostiteľskej bunky. Ak je tento glykoproteínový 
receptor obsadený, nemôže vírus do bunky penetrovať. A práve toto môže dočasne zabezpečiť
prolin - aminokyselina, ktorá sa významne podiela na stavbe kolagénu.
Podľa správy, publikovanej v odbornom mesačníku, tak môže želatínový medvedík, v ktorom
je prírodný kolagén, krátkodobo zabezpečiť imunitu proti širiacemu sa koronaviru.     
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Pokud je dítě v pořádku asi bych očkování postoupil- jiné nemoci kvůli coronaviru nezmizí a prevenci nechal až bude lépe

Je to na tvém rozhodnutí

Upraveno uživatelem Conrad
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Pokud chcete odpovídat, musíte se přihlásit nebo si vytvořit účet.

Pouze registrovaní uživatelé mohou odpovídat

Vytvořit účet

Vytvořte si nový účet. Je to snadné!

Vytvořit nový účet

Přihlásit se

Máte již účet? Zde se přihlaste.

Přihlásit se
×
×
  • Vytvořit...