Přejít na obsah

Koronavirus a vše okolo...


Doporučené příspěvky

Muzu se zeptat jak jsi to udelal ze ti penize vratili? Ja mam na cerven koupene celkem drahe letenky do USA a ta cesta se na 99% neuskutecni, ale British Airways o vraceni penez nechteji ani slyset. Pry ikdyz let zrusi, je to vyssi moc a penize nevrati. Pokud teda nezkrachuji, pak by to uz bylo stejne jedno. Obecne si myslim, ze temer vsechny cestovky a aerolinky zkrachuji, pokud se cestovani do cervence neuvolni.

Pokud si za letenky platil platební kartou, pak by se dal využít chargeback, prostřednictvím kterého se dá u vydavatele karty reklamovat zaúčtovaná transakce např. z důvodu neobdržení či neposkytnutí služby.

Edit: sry, přehlídl jsem Tvůj příspěvek #1466, ve kterém píšeš, že zkusíš reklamovat. Když kdysi krachla jedna letecká společnost, tak mi vrátily celou částku uhrazenou za letenky. 

Upraveno uživatelem lucid
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Muzu se zeptat jak jsi to udelal ze ti penize vratili? Ja mam na cerven koupene celkem drahe letenky do USA a ta cesta se na 99% neuskutecni, ale British Airways o vraceni penez nechteji ani slyset. Pry ikdyz let zrusi, je to vyssi moc a penize nevrati. Pokud teda nezkrachuji, pak by to uz bylo stejne jedno. Obecne si myslim, ze temer vsechny cestovky a aerolinky zkrachuji, pokud se cestovani do cervence neuvolni.

Počkej, jak nic nevrátí, podle info u BA u zrušeného letu vrací. 

 

https://www.britishairways.com/en-us/information/delayed-or-cancelled-flights/rebook-and-refund-options

 

Mám 6 letenek v businessu na konec června do San Diega s BA, tak bych o ně nerad přišel, ale řešit to budu, až budou lety oficiálně zrušené, teď to nemá smysl, jakékoliv předčasné zrušení by bylo vypořádáno dle podmínek tarifu, u mě myslím 50%. Je ovšem otázka, zda bude v červnu ještě BA existovat...

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Počkej, jak nic nevrátí, podle info u BA u zrušeného letu vrací.

 

https://www.britishairways.com/en-us/information/delayed-or-cancelled-flights/rebook-and-refund-options

 

Mám 6 letenek v businessu na konec června do San Diega s BA, tak bych o ně nerad přišel, ale řešit to budu, až budou lety oficiálně zrušené, teď to nemá smysl, jakékoliv předčasné zrušení by bylo vypořádáno dle podmínek tarifu, u mě myslím 50%. Je ovšem otázka, zda bude v červnu ještě BA existovat...

No prave, penize pry pripadne vrati az let oficialne zrusi. Ale presne jak pises, v cervnu uz BA pravdepodobne nebudou existovat. 3 mesice zruseni prakticky vsech letu a plnych refundu nemuzou prezit. Ale ten chargeback pres banku by mohl vyjit.
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

 

Dětem nic nehrozí, pokud jedí želé medvídky :)

 

 

Jedzte želatínových medvedíkov nedostanete koronavírus.
S týmto záverom prišli vedci zo švajčiarskeho virologického laboratória Spiez.
Vedci, pri skúmaní vlastností nového koronaviru COVID 19 zistili zaujímavý jav 
pri prenikaní vírusu do bunky hostiteľa. K tomu dochádza tak, že sa virus prostredníctvom
S-glykoproteínu naviaže na ACE2 receptor hostiteľskej bunky. Ak je tento glykoproteínový 
receptor obsadený, nemôže vírus do bunky penetrovať. A práve toto môže dočasne zabezpečiť
prolin - aminokyselina, ktorá sa významne podiela na stavbe kolagénu.
Podľa správy, publikovanej v odbornom mesačníku, tak môže želatínový medvedík, v ktorom
je prírodný kolagén, krátkodobo zabezpečiť imunitu proti širiacemu sa koronaviru.     

 

Neblbni. Jestli ještě vykoupěj lidi medvídky, tak to fakt nepřežiju.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Dobrý den,
rozhodl jsem se s vámi podělit o pár informací vskutku aktuálních k nynější situaci. Jelikož jsou v této republice asi jen dva lidé, kteří skutečně rozumí, jak fungují respirátory a roušky, protože je testují posledních 25 let a jeden z nich je moje mamka, poprosil jsem ji, aby mi sepsala to nejdůležitější a to jak která maska je účinná.
V naší republice a obecně v Evropě používáme především masky s označením FFP2 a FFP3. V Americe používají především masky s označením N95. Tyto typy se liší podle účinnosti filtrace vdechovaného vzduchu.
A teď to nejdůležitější (připomínám, že to jsou informace přímo z laboratoře, kde se tyto masky testují):
- Účinnost FFP3 je dle testů minimálně 99%.
- U FFP2 je minimální účinnost 94%.
- U N95 je účinnost minimálně 95% (přičemž dle amerických úřadů tato maska stačí pro filtraci vzduchu proti nemoci SARS).

Hlavní rozdíl, proč FFP2 má menší účinnost filtrace oproti FFP3, je hlavně v tom, že se testují dvěma způsoby: buď filtrací aerosolu (tekutých kapének ve vzduchu) nebo pomocí parafínového oleje. A právě tato zkouška pomocí parafínového oleje, která je náročnější, mnoho masek přesune do nižší kategorie (tedy do FFP2), ačkoliv v testu s aerosolem dosahují přibližně shodných výsledků jako FFP3. A jelikož my nyní bojujeme s nemocí, která se přenáší kapénkovou cestou, tak už vám asi dochází, že nám s přehledem stačí i FFP2 respirátory.

A poslední věc, o kterou bych se ještě rád podělil, je doba účinnosti respirátorů. Oficiální životnost respirátorů je cca 2 roky od výroby, ale dle testů fungují třeba i po 10 letech, co jsou někde uskladněny (sice s menší účinností, ale stále je to lepší než roušky). A pokud už respirátor nosíte, tak dle návodu je jejich funkčnost nejčastěji udávána na 6-8 hodin. V reálu ale respirátor funguje několik týdnů, přičemž jeho účinnost klesá v řádech desetin (maximálně jednotek) procent.

Níže přikládám oficální zprávu VÚBP ( Výzkumný ústav bezpečnosti práce), která tyto masky testuje a věřte, že teď mají práce až nad hlavu. Proto bych byl rád, kdybyste tyto informace šířili dál, aby se jejich práce dostala k co nejvíce lidem, kteří přemýšlí a chtějí znát fakta od odborníků.

OFICIÁLNÍ ZPRÁVA VÚBP:

Srovnání filtračních polomasek FFP2, FFP3 a polomasek N95

Filtrační polomasky jsou testovány podle EN 149+A1. Dle normy jsou polomasky testovány na záchyt aerosolů pevných i kapalných částic. Zkušební aerosol pevných částic, nebo aerosolů vzniklých na vodním základu, je aerosol NaCl (chlorid sodný). Zkušební aerosol kapalných částic je aerosol parafínového oleje.
Filtrační polomasky mají lepší účinnost při záchytu aerosolu NaCl, to znamená, že mnoho polomasek třídy FFP2 (účinnost filtračního materiálu minimálně 94 %) se svou účinností na aerosol pevných částic blíží účinnosti polomasek FFP3 (účinnost filtračního materiálu minimálně 99 %).
Respirátory typu N95, jsou testované NIOSH (National Institute ofOccupationalSafety and Health) pouze na záchyt pevných částic, N95 znamená, že materiál filtru nebo polomasky zachytí minimálně 95% pevných částic.

Informace Výzkumného ústavu bezpečnosti práce, v. v. i.
zkušební laboratoř pro ochranu dýchadel
Kontakt: nb1024@vubp-praha.cz

 

 

https://www.facebook.com/jonas.boswart?__tn__=CH-R&eid=ARAev_EhWfmDfwS9h5yV3Hupw6ACI3MBm01gO-JjRl7yi7BmZAuxhm4tBFkX86U2TN4pyS1l42U_W_sb&hc_ref=ARQ7xfFvQG2hPefnyTC7Jl6_JOQnNQsDeTfbNWPt7MwFhj6XXFynaf8Q3XI6FAqIjEo&fref=nf&__xts__[0]=68.ARDV4VaLmJ7lWtVaqd7VcFjliebeqJR8QTP0i00hILwtJnFEKfIA40NXwjkI8R-cj7KVeFCQe0-TujL97lpSAVBN2tYqw9oIzamqY2rvsbIAzBTOJU0PEiwZAhQ3DskrtNXLG6cYQ56eIXLaJZMb3S56599dG6PRRJBgFOI7na6bLB5DN9nUggVykOv6ObB1ejOQCT8OEXgnrPB9vayv1v4NTdgETMPafZO0OsHVuDpklazaBM-2wGnLH1qXCvW1OL965FF1Ljv36iB0Lxlgqz9yi5DJPTb9XjUky53SgbUv74K1OW3VGtYwYcbjm5g_DlT_3NnDbSL9b0KXC1OcUAv2MoGlAQ5SqF30ziCVKQM

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

@Afri, copak cestovky, ale lidi, co žijou z turismu tady dostanou teprv čočku. Jestli budou západní soudruzi na virus srát jako doteď, tak to abysme cizince sem nepouštěli aspoň rok.

Číňani mě v Praze určitě chybět nebudou :-)

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Číňani mě v Praze určitě chybět nebudou :-)

Kdo z Vás viděl polonahýho, ožralýho Číňana s plyšovým penisem na hlavě a plechovkou Heinekenu v ruce, jak s řevem močí na Staromáku na podstavec pomníku Jana Husa?

Celý léto vídávám uřvaný skupiny, totálně ožralejch Britů, navlečenejch v komických kostýmech, mezi Dlouhou a Staromákem.  Ty mě chybět nebudou. Číňani si hezky ve skupince pod vedením soudruha s deštníkem,

projdou Pařížskou, udělají si se selfie tyčí fotku s prdelníkem v ruce a spěchají zpátky do autobusu a hurá dál třeba do Vídně. Zlatý Číňani ( tedy nemyslím ty z trhu z Wuchanu, ty sem stejně nejezdí )

Upraveno uživatelem Cyber
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Jasný, s otevřenou náručí :-) Ja bohužel toho číňana vidím trochu v jiném světle, ale vůbec to netřeba řešit, je to taková má osobní fóbie....někdo nemá rád pavouky, někdo hady, ja číňany :-) Brity mám rád, asi proto že jsou tak nějak sami sebou, ale chápu tě, někteří turisté jsou upřímně na přes držku a to co píšeš je zhovadilost a je hlavně ne naši policii, jak se k takovému chování turistů staví.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Ja mel letenky s BA v pulce dubna do LHR...nejdriv chodily maily typu, pockejte, uvidime, nasledne zadarmo prebukujeme, ci poukazky v hodnote letu s cerpanim do roka a nakonec predevcirem mail: nabizime i refund. Takze navrhuju cekat az do konce, oni par tydnu pred tim zacnou komunikovat a nakonec ti prachy vykulej. Jediny co sem musel udelat je pockat az mi v apce BA stornovali let (s tritydennim predstihem), no a vcera jsem tam volal, za 10 min zarizeno full refund....kdyz budes tlacit na pilu ted, myslim ze nic neziskas, pac formalne ten let neni zruseny jeste....

 

Muzu se zeptat jak jsi to udelal ze ti penize vratili? Ja mam na cerven koupene celkem drahe letenky do USA a ta cesta se na 99% neuskutecni, ale British Airways o vraceni penez nechteji ani slyset. Pry ikdyz let zrusi, je to vyssi moc a penize nevrati. Pokud teda nezkrachuji, pak by to uz bylo stejne jedno. Obecne si myslim, ze temer vsechny cestovky a aerolinky zkrachuji, pokud se cestovani do cervence neuvolni.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Berte: To se opravdu nečte dobře. Myslím, že jde o lidskost. Nelze jednoznačně říci - "tvoje léčba se nevyplatí, musíš zemřít". Ať doslova, nebo přeneseně měřením celkových nákladů za záchranu. Anebo ano, ale to pak rezignujeme na člověčenství a stáváme se cihlou ve zdi. Já ti nechci, Ani za cenu absolutního zchudnutí.

Upraveno uživatelem yed69
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Yede, chápu Tvoji myšlenku, a nikterak s ní nepolemizuji, ale z toho článku přímo čiší, jakkoli to nebylo úplně na plný koule napsáno toto: jestliže dnes řeknu 10000 lidí ano, nebudu muset v budoucnu 20000 lidí říct ne? .... A to je dle.meho názoru mnohem těžší úvaha.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Kdo z Vás viděl polonahýho, ožralýho Číňana s plyšovým penisem na hlavě a plechovkou Heinekenu v ruce, jak s řevem močí na Staromáku na podstavec pomníku Jana Husa?

Celý léto vídávám uřvaný skupiny, totálně ožralejch Britů, navlečenejch v komických kostýmech, mezi Dlouhou a Staromákem.  Ty mě chybět nebudou. Číňani si hezky ve skupince pod vedením soudruha s deštníkem,

projdou Pařížskou, udělají si se selfie tyčí fotku s prdelníkem v ruce a spěchají zpátky do autobusu a hurá dál třeba do Vídně. Zlatý Číňani ( tedy nemyslím ty z trhu z Wuchanu, ty sem stejně nejezdí )

 

Zas by som čínskych turistov až tak moc do vreca slušňákov nehádzal. Vedia sa chovať veľmi chrapúnsky, za triezva :). Čím viac ich cestuje, tým viac sa s tým stretávam a asi nie som sám, internet je plný podobných článkov ako tento:

ttps://thenewdaily.com.au/life/travel/2019/10/25/chinese-tourists/

 

fotiek ako táto (Chiang Mai, mnohí určite poznáte):

attachment=988256:chin.jpeg]

 

Sorry za OT.

post-957-0-95995200-1585084784_thumb.jpeg

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Yede, ale kdyz to prectes cely a poradne, tak to tam tak rikaj. Jsou proste hranice. Viz ted ten kluk, co potrebuje lek za padesat micu. A pojistovna nic. Lidi se slozej. Jeste desitka DPH. A za par dni ve zpravach dalsi, ten ma blby, ze neni moc fotogenickej, tam to bude horsi..

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

 

Yede, chápu Tvoji myšlenku, a nikterak s ní nepolemizuji, ale z toho článku přímo čiší, jakkoli to nebylo úplně na plný koule napsáno toto: jestliže dnes řeknu 10000 lidí ano, nebudu muset v budoucnu 20000 lidí říct ne? .... A to je dle.meho názoru mnohem těžší úvaha.

Ano, rozumím tomu. Proto já nikdy nebudu dobrý šéf nebo velitel. Nemám správný "makro" přístup. Umět správně, na základě rozumné úvahy, obětovat jednotky pro celek chce tu patřičnou náturu. Upraveno uživatelem yed69
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

No, Hampl mě zklamal. To "shazování peněz z vrtulníku" je naprostá fantasmagorie. Tím, že natisknu víc šatnových lístků, kabátů v šatně nepřibude. To samé úvahy o měnové politice, o roli centrální banky atd. atd.

Cesta z průseru je jediná , masivní snížení daní a povinných odvodů, super by bylo třeba úplné zrušení DPH a zavedení daně z obratu, nebo sales tax, jako mají v USA. Taky úplné odříznutí neziskovek od státních financí a zrušení dotací. 

Jednorázová opatření, jako ta dneska přijatá, jsou v podstatě k ničemu, jen prodlužují agonii.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Pokud chcete odpovídat, musíte se přihlásit nebo si vytvořit účet.

Pouze registrovaní uživatelé mohou odpovídat

Vytvořit účet

Vytvořte si nový účet. Je to snadné!

Vytvořit nový účet

Přihlásit se

Máte již účet? Zde se přihlaste.

Přihlásit se
×
×
  • Vytvořit...