Přejít na obsah

Koronavirus a vše okolo...


Doporučené příspěvky

Jestli vono treba neni vic penez ocenenim jeho schopnosti a jeho aktivity.. nenavazej se do lidi.. a nesud.. radsi res korona virus...

 

 

Foundrymane: furt to nejak nepobiram, proc ti to DPH tolik visi v zaludku.. jen pro ten prutok skrze stat? To asi neni nic, co by nyni podstatně uvolnilo byznys..

Upraveno uživatelem petr_cha
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Venerio, naprosto nechápu, proč mi přeješ zakusit život obyčejného občana. Tvůj problém to nevyřeší, a mne to akorát naštve. To nemá logiku. Proč to sem píšeš?

Ze stejneho duvodu proc tu nekdo breci ze prijde o letenky za x tisic...

Kazdy mame sve problemy. Ale nemusime s nimi obtezovat ostatni. Tim spis, ze to dotycnemu o prnize az tak nejde, ale jen si tu pobrekava...

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Btw. už jste někdo někde zaznamenal, že by některá z těch neziskovek, co jim ročně dáváme asi 18 mld, udělala něco zasluzneho v téhle době? Soukromé firmy šíji roušky a rozdávají zadarmo, Žufanek vaří desinfekci (než mu to zakázali), Pohlreich vaří doktorum atd. a po neziskovkach se slehla zem. Ze by třeba Automat chodil důchodcům nakupovat nebo jim na kole rozvazel roušky, to jsem si nějak nevšimnul.

 

Tady je 10 neziskovek s největšímy příjmy ze státního rozpočtu, co dělají záslužného v této době nevím a ani se jim netroufám poradit:-)

 

Fotbalová asociace České republiky

CESNET. zájmové sdruženi právnických osob

Člověk v tísni, o.o.s.

Horská služba ČR. o.o.s.

Diecézní charita Brno

Slezská diakonie 

Český atletický svaz

Naděje

Český olympijský výbor

Česká unie sportu

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Jestli vono treba neni vic penez ocenenim jeho schopnosti a jeho aktivity.. nenavazej se do lidi.. a nesud.. radsi res korona virus...

 

 

Foundrymane: furt to nejak nepobiram, proc ti to DPH tolik visi v zaludku.. jen pro ten prutok skrze stat? To asi neni nic, co by nyni podstatně uvolnilo byznys..

Ale ja se s nikym neperu. Chapu, ze nekdo je sikovnej, vydelava... vydelava vic jak ja....

Ale jak pises Ty. Resi se tu korona a ne letenky!

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Aneb ja mam vic penez nez ty a tak sem neco vic...

 

Cest vsem synům z povolani.

 

Nic osobniho ;)

Ani nevíš, jak bych si přál být syn z povolání :)

Já v životě nedostal zadarmo ani korunu, na vejšce jsem chodil makat, abych měl na boty a skripta ;) Je mi 40, můj fotr je dávno v Pánu a zbyly mi po něm akorát dluhy.

Příteli, tady se proste pohybujes v nějaké sociální bublině, kde lidi nosí na ruce úplně zbytečný veci za desítky a stovky tisíc. Co si myslíš, ze tady svými vykriky změníš? Někdo řeší hypotéku (já taky), někdo jidlo, někdo letenky. Většina těch lidi, co tady řeší letenky, živí ze svých odvodů spousty krků, kteří nemohou nebo se jim nechce makat. To je tržní ekonomika. Se s tím smiř a dělej maximum pro to, abys nemusel řešit, co das dětem jíst. A když nebudeš moct, budeš ještě rád, že tu takoví lidi jsou.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Ze stejneho duvodu proc tu nekdo breci ze prijde o letenky za x tisic...

Kazdy mame sve problemy. Ale nemusime s nimi obtezovat ostatni. Tim spis, ze to dotycnemu o prnize az tak nejde, ale jen si tu pobrekava...

 

Zrovna dneska jsem poslal státu 1 500 000 Kč odvod DPH za minulý měsíc, tak si snad můžu trošku pobrečet, no ni? :)

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Ani nevíš, jak bych si přál být syn z povolání :)

Já v životě nedostal zadarmo ani korunu, na vejšce jsem chodil makat, abych měl na boty a skripta ;) Je mi 40, můj fotr je dávno v Pánu a zbyly mi po něm akorát dluhy.

Příteli, tady se proste pohybujes v nějaké sociální bublině, kde lidi nosí na ruce úplně zbytečný veci za desítky a stovky tisíc. Co si myslíš, ze tady svými vykriky změníš? Někdo řeší hypotéku (já taky), někdo jidlo, někdo letenky. Většina těch lidi, co tady řeší letenky, živí ze svých odvodů spousty krků, kteří nemohou nebo se jim nechce makat. To je tržní ekonomika. Se s tím smiř a dělej maximum pro to, abys nemusel řešit, co das dětem jíst. A když nebudeš moct, budeš ještě rád, že tu takoví lidi jsou.

Dawe nic proti Tobe. Nerikam ze to mas jednoduchy. To asi nikdo.

Mi nikdo taky nic zadarmo nedal.

Jen mi proste vadi, ze v momentalni situaci, kdy cely svet resi koronavirus, spousta lidi je bez prace, tak tu nekdo resi dovolenou a letenky...

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Dawe nic proti Tobe. Nerikam ze to mas jednoduchy. To asi nikdo.

Mi nikdo taky nic zadarmo nedal.

Jen mi proste vadi, ze v momentalni situaci, kdy cely svet resi koronavirus, spousta lidi je bez prace, tak tu nekdo resi dovolenou a letenky...

Já ti nic nevyčítám. Ale pochop, že takhle to bylo, je a bude vždycky. Ti lidi si na ty letenky a dovolenou museli vydělat a zaplatili z toho daně. Každej máme problémy. Mnoho z nich platí spousty peněz státu, který se přerozdělí lépe či hůře těm méně úspěšným. Díky těm lidem se mají všichni líp, chápeš. Čím víc úspěšných lidí, tím víc blahobytu pro všechny. Já všem přeji úspěch, protože pak se budu mít líp i já. Neřeš co nezmenis a dělej max co můžeš.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Ani nevíš, jak bych si přál být syn z povolání :)

Já v životě nedostal zadarmo ani korunu, na vejšce jsem chodil makat, abych měl na boty a skripta ;) Je mi 40, můj fotr je dávno v Pánu a zbyly mi po něm akorát dluhy.

Příteli, tady se proste pohybujes v nějaké sociální bublině, kde lidi nosí na ruce úplně zbytečný veci za desítky a stovky tisíc. Co si myslíš, ze tady svými vykriky změníš? Někdo řeší hypotéku (já taky), někdo jidlo, někdo letenky. Většina těch lidi, co tady řeší letenky, živí ze svých odvodů spousty krků, kteří nemohou nebo se jim nechce makat. To je tržní ekonomika. Se s tím smiř a dělej maximum pro to, abys nemusel řešit, co das dětem jíst. A když nebudeš moct, budeš ještě rád, že tu takoví lidi jsou.

 

:cheers:

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Veneria: já bych si život obyčejného občana zas po nějakém čase zkusil dost rád. Protože už dost dlouho žiju (jen a pouze svými chybami) jistě mnohem skromněji, než většina běžných občanů. Nikdy jsem tu necítil od nikoho odstup, naopak se mi tu dostalo spousty podpory, pomoci a dobrého. A někdy až nezaslouženě. A nikdy by mne nenapadlo vnášet sem zorný úhel majetku či peněz. Nebo hodnotit jiné podle toho, co řeší. Ti z nás, kteří mají více než já, jsou pro mne inspirací, že pokud budu pracovat víc a hlavně líp, také mohu mít. Co kdo řeší je problém každého, ale ne věc, která by stála za odsudek, zvláště ne v daném kontextu. Proč přát bohatým chudobu? Pokud by se i někdo nedokázal vcítit do starostí druhých, je to problém nikoli peněz, ale nedostatku empatie. Tak se nekastujmě podle jmění, ale snažme se si navzájem pomoci si lépe rozumět.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Pokud chcete odpovídat, musíte se přihlásit nebo si vytvořit účet.

Pouze registrovaní uživatelé mohou odpovídat

Vytvořit účet

Vytvořte si nový účet. Je to snadné!

Vytvořit nový účet

Přihlásit se

Máte již účet? Zde se přihlaste.

Přihlásit se
×
×
  • Vytvořit...